תקשורת עזרה בתקשורת לבחורה

מצב
הנושא נעול.

צלצולית

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
D I G I T A L

ח.ג.ג'.

משתמש מקצוען
הוא כן תולה כי בישדוכים צריך לומר דברים כאלה
אם יש חשש אמיתי לבעיה לא שגרתית ולא מאבחנים בכוונה זה לא פחות הונאה לדעתי מאשר להסתיר אבחון ידוע.
מהצד השני, עדיף שיהיה משהו שצריך להגיד מאשר שלא יהיה למי להגיד אותו...
מה שאת מתארת פה הוא לא "משהו קטן חסום" אלא נשמע כמו בעיה רצינית, שמאד לא סביר שזה הביטוי היחיד שלה. אם זה המצב, ככל הנראה יש לזה תרומה משמעותית לחוסר ההצלחה בשידוכים עד עכשיו, וזה גם מעורר ספקות לגבי היכולת לנהל זוגיות מוצלחת בהמשך. אבחון אולי יוריד את כמות ההצעות שהיא תקבל, אבל טיפול יעזור להגדיל את הסיכוי שההצעות האלו יובילו למשהו. טיפול מועיל תלוי באבחון נכון של הבעיה, כך שצריך לקחת את הסיכון בשביל הסיכוי.
(ולא לשכוח, כשהולכים לאבחון לא תמיד יוצאים עם "כותרת")

צלצולית

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
D I G I T A L
אם יש חשש אמיתי לבעיה לא שגרתית ולא מאבחנים בכוונה זה לא פחות הונאה לדעתי מאשר להסתיר אבחון ידוע.
מהצד השני, עדיף שיהיה משהו שצריך להגיד מאשר שלא יהיה למי להגיד אותו...
מה שאת מתארת פה הוא לא "משהו קטן חסום" אלא נשמע כמו בעיה רצינית, שמאד לא סביר שזה הביטוי היחיד שלה. אם זה המצב, ככל הנראה יש לזה תרומה משמעותית לחוסר ההצלחה בשידוכים עד עכשיו, וזה גם מעורר ספקות לגבי היכולת לנהל זוגיות מוצלחת בהמשך. אבחון אולי יוריד את כמות ההצעות שהיא תקבל, אבל טיפול יעזור להגדיל את הסיכוי שההצעות האלו יובילו למשהו. טיפול מועיל תלוי באבחון נכון של הבעיה, כך שצריך לקחת את הסיכון בשביל הסיכוי.
(ולא לשכוח, כשהולכים לאבחון לא תמיד יוצאים עם "כותרת")
אני לא יודעת כמה הבעיה מאוד רצינית אבל זה כן מפריע לה. זה לא שהיא לא עונה לאף אחד ולא מגיבה בכלל, היא בחורה שמדברת ומשמיעה את הקול שלה, היא חכמה ויש לה דברים חכמים להגיד ואוהבים לשמוע אותה והיא גם מתיחסת לאחרים ואכפתית, אבל משהו תקוע לה

ח.ג.ג'.

משתמש מקצוען
אני לא יודעת איך לברר את זה איתה בעדינות הנדרשת. גם אם כן, איך אפשר לעזור לה?
זו כנראה משימה שעדיף להשאיר לצד שלישי מקצועי.
היא מודעת לבעיה ומנסה לטפל, זה כבר הדבר החשוב. סביר שהיא תהיה פתוחה להצעה ללכת לפסיכולוגית עם התמחות מתאימה.

צלצולית

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
D I G I T A L
תודה
זה קורה עם אנשים מסויימים או עם כל האנשים?
זה קורה בסביבה מסויימת או ברוב הסביבות והמקומות?
זה קורה כי אמרו לה משהו פוגע או שקורה ללא קשר?
זה קורה כי היא שותקת מתוך חשש/פחד/עייפות/פגיעות/הפגנתיות/אדישות או פשוט
חלק מהתקשורת/חוסר תקשורת באופן קבוע?
זה היה תמיד או נהיה לאחרונה? זה קרה בעקבות חוויה כלשהי שלילית?
בקיצור איך אפשר לאבחן לפי כמה סימפטומים שייתכן בהחלט שקשורים
לבעיות תקשורת וייתכן שממש לא, וצריך בשביל זה לראות תמונה רחבה?
בשביל זה אכן יש אבחון.
הייתה לי אגב תלמידה בגיל העשרה עם קשיים משמעותיים רגשיים וקשיים גדולים בבית
עם ההורים-בעיקר קושי מול האמא, היו לה בעיניי יכולות תקשורת מדהימות-
אבל בגלל המצב הרגשי היא לפעמים לא רצתה לתקשר-מבחירתה-כי לא היה לה מצב רוח וכו, ונגררה גם
לכעסים על שטויות וכד' על חברות מה שהשאיר אותה די בודדה, אבל כשהיא כן
הרגישה בנח ורצויה ובטוחה, היא תקשרה 10.
האמא טענה שיש קושי בתקשורת-ASD(כי היא והילדה פשוט לא הצליחו לתקשר)
לקחו אותה לאבחון מקיף
ונמצא שאין קושי כזה, כן קושי רגשי משמעותי (כולל תסמיני דכאון וחרדה)שמשליך על תפקודים חברתיים-
שכמובן גם הוא דרש טיפול מקיף.
(ובסוגריים אחת מנשות המקצוע המומחיות שהיו מעורבות בטיפול המקרה, אמרה כי יש לא מעט מקרים(!)
שיש בלבול וצורך באבחנה מבדלת בצורה מקצועית במיוחד, כדי להבחין בין הפרעת תקשורת
אמיתית(בתפקוד גבוה וכו) לבין הפרעת חרדה חברתית וקשיים רגשיים נוספים-כי נכון שבASD מעורבים גם תסמיני חרדה בולטים,
אבל יש מקרים שהחרדה כל כך גבוהה ומשליכה על התקשורת, מה שעלול להראות בטעות כקושי בתקשורת, ולכן צריך הרבה מקצועיות
ודיוק באבחון מדוייק ומקיף, על מנת לתת מענה הולם ומתאים. לדבריה, פגשה טעויות אצל ילדים ובני נוער שקרו לכאן ולכאן-כלומר שלאחר זמן נעשה אבחון מחודש בעקבות הספקות, והייתה אבחנה מבדלת.
מביאה את זה רק כדי לומר שבאמת כדאי מאד לבדוק בצורה יסודית ומקצועית,
כי כל מקרה לגופו.
תודה על האורך!

מס

לצרכי מס בארה"ב
מנוי פרימיום
אני לא יודעת איך לברר את זה איתה בעדינות הנדרשת. גם אם כן, איך אפשר לעזור לה?
אני לא אשת מקצוע, כדאי לברר זאת באבחון
רק מה שעולה לי, אפשר לבדוק מול מי קורה הניתוקים/חוסר רצון לענות.
אם זה רק בבית, קרי - עם ההורים, היא יכולה לעבור לדירת רווקות, בלי לנתק קשרים רק טיפה לקבל ספייס. (בגיל 33, יש מצב שזה ממילא דבר מומלץ)
וכמובן לקבל תמיכה רגשית ממטפלת /פסיכולוגית מוסמכת לכך, שתדריך אותה ותתן לה כוחות.

ח.ג.ג'.

משתמש מקצוען
אני לא יודעת כמה הבעיה מאוד רצינית אבל זה כן מפריע לה. זה לא שהיא לא עונה לאף אחד ולא מגיבה בכלל, היא בחורה שמדברת ומשמיעה את הקול שלה, היא חכמה ויש לה דברים חכמים להגיד ואוהבים לשמוע אותה והיא גם מתיחסת לאחרים ואכפתית, אבל משהו תקוע לה
כתבת שיש לעיתים תכופות מצבים שמדברים אליה והיא לא מגיבה בכלל, למרות שהיא מודעת לזה שחוסר התגובה מתסכל את הסביבה.
חוסר התגובה מתסכל את הסביבה בצדק, התעלמות מוחלטת ("כמו אויר") זה פשוט לא משהו שעושים, גם כשאין מה להגיד וגם כשלא יודעים איך להגיב.
אם היא יודעת שזו בעיה וזה מפריע לה, אבל היא לא מסוגלת להביא את עצמה להגיב, זה מוזר מאד. גם מי שאין לו מה להגיד או לא יודע איך יקבלו את התגובה שלו וכו' וכו' אמור לדעת לתת איזושהי אינדיקציה שהוא שמע, ולא רוצה לדבר. לא אמור להיות "תקוע" העניין הזה, ואם הוא תקוע זה אומר דרשני.
וזה לגמרי לא סותר את כל שאר התאורים שלך על איך שהיא בשאר הזמן תורמת לשיחה ומתייחסת באכפתיות. דווקא אם היא לא היתה אכפתית היה אפשר לחשוב שפשוט לא מזיז לה להתעלם מאחרים ושיעלבו. אבל כן אכפת לה והיא כן רואה בזה בעיה אז חזרנו לנקודה שזה לא נורמלי לא להצליח להגיב.

צלצולית

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
D I G I T A L
כתבת שיש לעיתים תכופות מצבים שמדברים אליה והיא לא מגיבה בכלל, למרות שהיא מודעת לזה שחוסר התגובה מתסכל את הסביבה.
חוסר התגובה מתסכל את הסביבה בצדק, התעלמות מוחלטת ("כמו אויר") זה פשוט לא משהו שעושים, גם כשאין מה להגיד וגם כשלא יודעים איך להגיב.
אם היא יודעת שזו בעיה וזה מפריע לה, אבל היא לא מסוגלת להביא את עצמה להגיב, זה מוזר מאד. גם מי שאין לו מה להגיד או לא יודע איך יקבלו את התגובה שלו וכו' וכו' אמור לדעת לתת איזושהי אינדיקציה שהוא שמע, ולא רוצה לדבר. לא אמור להיות "תקוע" העניין הזה, ואם הוא תקוע זה אומר דרשני.
וזה לגמרי לא סותר את כל שאר התאורים שלך על איך שהיא בשאר הזמן תורמת לשיחה ומתייחסת באכפתיות. דווקא אם היא לא היתה אכפתית היה אפשר לחשוב שפשוט לא מזיז לה להתעלם מאחרים ושיעלבו. אבל כן אכפת לה והיא כן רואה בזה בעיה אז חזרנו לנקודה שזה לא נורמלי לא להצליח להגיב.
חשבתי שאולי דוקא בגלל שאכפת לה היא לא מגיבה.

ח.ג.ג'.

משתמש מקצוען
חשבתי שאולי דוקא בגלל שאכפת לה היא לא מגיבה.
היא אמורה לדעת לצאת מזה. לתת לשני הרגשה "כמו אויר", התעלמות מוחלטת כאילו היא לא שמעה, זה לא משהו שאמור לקרות. אם היא לא יודעת מה להגיד, אפילו משפט כמו "לא רוצה לדבר" או מחווה כלשהי הם עדיפים על כלום.
אני מוכרחה להגיד שזה משהו שאני בקלות יכולה לדמיין את הבת שלי שהיא על הרצף עושה. מסתבכת עם מחשבות מה היא אמורה לעשות וחששות איך יגיבו לכל דבר שתעשה עד כדי קפיאה.

ניק 4339

משתמש פעיל
@צלצולית ההתנהלות שלה כזאת:רק אנשים שיש לה איתם כימיה חזקה מאד היא מתקשרת איתם, ומהשאר היא יכולה לעשות פשוט אויר?
פשוט אני מכירה מישהי בדיוק כזאת.[היא גם בגיל שכתבת...]

הטעם המושלם

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
היא חייבת אבחון מקצועי כדי לעזור לעצמה. אל תסתכלו על שידוכי, עדיף בחורה שיודעת מה הבעיה שלה ומטפלת בה מבחורה שאפילו לא יודעת מה הבעיה שלה ולא רק לא מטפלת אלא גם יכול להיות שמקבלת טיפול שגוי.
יש פה בעיה כלשהי, ברור שזה לא מצב תקין. מה הבעיה רק באבחון מקצועי ומקיף יגידו.
שתנסה ללכת לפסיכיאטר. פסיכיאטר משלב ידע מכמה תחומים ויכול יותר להבחין בין בעיות דומות. (אל תבהלו מהקונוטציה השלילית של המילה, לא אמרתי שהיא חולת נפש. ממש ממש לא, רק שיכול להיות שהוא יוכל לאבחן ולהבחין)

צלצולית

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
D I G I T A L
@צלצולית ההתנהלות שלה כזאת:רק אנשים שיש לה איתם כימיה חזקה מאד היא מתקשרת איתם, ומהשאר היא יכולה לעשות פשוט אויר?
פשוט אני מכירה מישהי בדיוק כזאת.[היא גם בגיל שכתבת...]
לא, זה לא תלוי בזה. היא דוקא אוהבת להכיר אנשים חדשים ואין לה בעיה איתם.

צלצולית

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
D I G I T A L
היא אמורה לדעת לצאת מזה. לתת לשני הרגשה "כמו אויר", התעלמות מוחלטת כאילו היא לא שמעה, זה לא משהו שאמור לקרות. אם היא לא יודעת מה להגיד, אפילו משפט כמו "לא רוצה לדבר" או מחווה כלשהי הם עדיפים על כלום.
אני מוכרחה להגיד שזה משהו שאני בקלות יכולה לדמיין את הבת שלי שהיא על הרצף עושה. מסתבכת עם מחשבות מה היא אמורה לעשות וחששות איך יגיבו לכל דבר שתעשה עד כדי קפיאה.
אני חושבת שזה קורה לא רק לאנשים על הרצף אבל אולי להם זה קורה חזק יותר, מה את חושבת?

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה