חרבות ברזל עזות מצ''ח - חיילים נלקחו לחקירה בטיעון של התעללות בנוח'בות

איש השדה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
חזקי ברוך:
פרטים חדשים על האירוע בשדה תימן - הלוחמים קיבלו מידע מודיעיני מקדים על כוונתו של המחבל לתקוף סוהרים ועל חשש להפס"ד צפוי. עורכי הדין קידר ורום מחוננו "הלוחמים נקראו לסייע באירוע והותקפו".

איש השדה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
שר המורשת עמיחי אליהו לגרודקה ב'מהדורה המרכזית' בקול ברמה:
"לא היתה פריצה לבסיס צבאי, השמאל כרגיל עושה קמפיין מתועב, עבדנו בתיאום עם המפקדים במקום. ברגע שהיועמשי"ת קבעה סטנדרטים להפגנה, זה דו צדדי, האחריות עליה, היא הראש היא אשמה.

התותח מאמזון

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
ח״כ צבי סוכות בחוץ ובטחון - אני עומד מאחורי מה שעשיתי, עשיתי את עבודתי.
היועצת המשפטית לממשלה גלי בהרב-מיארה בוחנת אפשרות להורות על פתיחת חקירה פלילית,
נגד חברי הכנסת צבי סוכות (הציונות הדתית) וניסים ואטורי (הליכוד),
שפרצו שלשום (שני) לבסיס שדה תימן.

התותח מאמזון

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אחרי שחדשות 13 סיפרו לכם שבידי מצ"ח ישנו סרטון שלכאורה מתעד את הפגיעה בנוחבה משדה תימן, מגיע פרוטוקול דיון המעצר.
תהיו איתי...
בסעיף 32 מספרים אנשי הפרקליטות הצבאית "שרק לאחר שהתשתית הראייתית שהיתה בידינו הייתה מוצקה..."
בסעיף 36 הם אומרים: "בממצאים שיש בידינו כעת אין שום ראיה שיכולה להסביר את הפציעה שנגרמה לעצור"
למי להאמין, לאנשי הפ"צ מסעיף 32, או לאלו מסעיף 36? התשתית היתה מוצקה או שאין ראייה?
ופה אני פונה אל הכתב המשפטי אביעד גליקמן שדיווח על קיומו של כזה סרטון.
תראה אביעד, אם יש סרטון, אז יש ראיה מוצקה שיכולה להסביר את הפציעה שנגרמה לעצור הבטחוני, אבל מה לעשות ואנשי הפ"צ אומרים בדיון המעצר שאין כזו ראיה, כלומר אין כזה סרטון.
אתה מערבב אותנו? יש מצב מערבבים אותך?

יגאל מלכה

איש השדה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
ניסים ואטורי על דיווח שנשקלת חקירה נגדו על התפרצות לשדה תימן:
"לא פוחד. שיבואו ייקחו אותי באזיקים. יש לי חסינות. נכנסתי לבסיס באישור מפקד מרחב נגב במשטרה. כשאמר לי שצריך להתפנות לקחתי מגפון וקראתי לאנשים לצאת"

איציק הצדיק

משתמש מקצוען
ניסים ואטורי על דיווח שנשקלת חקירה נגדו על התפרצות לשדה תימן:
"לא פוחד. שיבואו ייקחו אותי באזיקים. יש לי חסינות. נכנסתי לבסיס באישור מפקד מרחב נגב במשטרה. כשאמר לי שצריך להתפנות לקחתי מגפון וקראתי לאנשים לצאת"
הבאת רק חצי מהתגובה שלו, והוא נשמע ממנה שפן ופוחד שלא רוצה להתחיל איתם (מה לעשות כשיש לך קופה של שרצים) אם הוא אכן לא היה פוחד התגובה שלו היתה אמורה להיות בסגנון של "שיבואו לקחת אותי באזיקים" ודוגמאות למכביר, ברגע שאתה צריך להסביר שאתה בסדר, אתה בבעיה...

אלף אורות

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
D I G I T A L

כתב 'ווינט' תוקף את הפרקליטות הצבאית וחושף סיפור אישי​

ברקע הביקורת על הפרקליטות הצבאית, חושף כתב ynet גלעד כהן: "כשהסתיים מבצע עופרת יצוקה, חוקרי מצ"ח התקשרו לחברים שלי מהצוות והתחילו לשאול שאלות". לדבריו, זה הסתיים בהרשעה

העיתונאי גלעד כהן, כתב לענייני משפט וירושלים ב"ידיעות אחרונות", מתייחס היום (רביעי) להתנהלות המקוממות של הפרקליטות הצבאית, שפנתה מיוזמתה למחבלים ששהו במתקן הכליאה "שדה תימן" וביררה האם הם ספגו אלימות מצד הלוחמים ששמרו עליהם.

כהן כתב כי הוא אינו מופתע למשמע הדברים וחשף סיפור אישי מלפני מספר שנים, שמלמד על הלך הרוח בפרקליטות הצבאית.

"אני באמת לא מופתע. חודש או חודשיים אחרי שיצאנו מעזה, כשהסתיים מבצע עופרת יצוקה, חוקרי מצ"ח התקשרו לחברים שלי מהצוות והתחילו לשאול שאלות", סיפר כהן בפוסט ברשת החברתית פייסבוק.

לדבריו: "הם נפגשו איתם, ללא עורך דין בבתי קפה ובקניונים, ללא מסכות על הפנים כדי "לשאול כמה שאלות על משהו שקרה בעזה". חברים שלי לצוות, ילדים בני 21 שזה עתה השתחררו מפלחה"ן גבעתי ענו על כל השאלות מתוך מחשבה לסייע בתחקיר ולהראות שלא נעשה שום דבר לא תקין.

אך אז, מספר כהן, חלה תפנית מפתיעה ומקוממת: "שניים מהם עמדו למשפט כשהאישום נגדם הוא פשעי מלחמה. מהו פשעם? באחד הבתים בעזה הם ביקשו מנער לפתוח ילקוט של המשפחה כדי לוודא שאין בו משהו חשוד".

כהן הוסיף וסיפר על מאמציה של הפרקליטות הצבאית להרשיע את חבריו: "כמה חודשים לתוך המשפט הנער הגיע מעזה בעזרת כוחות צבאיים ולאחר שהפרקליטות הצבאית פנו אליו 5 פעמים כדי לשכנע אותו לבוא ולמסור עדות בתוך בית דין צבאי, מול שופט צבאי כשמנגד פושעי המלחמה - חבריי לצוות. הם הורשעו. אחד מהם השיל 10 קילו ממשקלו במהלך המשפט, תפס את עצמו בידיים, למד משפטים וכיום הוא עורך דין. אה, והוא כמובן שירת לצידי כתף אל כתף ב-155 ימי מילואים שעשינו מאוקטובר, שוב ברצועת עזה", סיכם כתב 'ווינט'.

כזכור, ראש המטה של ראש אגף כוח אדם בצה"ל, אישר בדיון ועדת חוץ וביטחון של הכנסת, את טענת שר האוצר סמוטריץ' שאכן הם יזמו שיחות למחבלים בעזה ששוחררו ממעצר כדי לברר איתם אם ישנן תלונות על התעללות.

בחדרי חרדים

מישהו12

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
אש המהפכה
סגן השר אבי מעוז מיקד את הנקודה במבט על ההפגנות בשדה תימן ובבית ליד
העם היהודי מתעורר, והשמאל בהלם. מה קרה חברים? חשבתם שרק אתם יכולים לצאת לרחובות?
במשך שנה וחצי, השמאל הפרוגרסיבי - בראשות יאיר לפיד, אהוד ברק וחבריהם - השתולל והתפרע באנרכיה עם חסימות כבישים, הצתת מדורות, פריצות מחסומים ופגיעה באורח החיים של כולנו. היועמ"שית גלי בהרב-מיארה אף הכשירה זאת באומרה ש"הפגנה אינה יכולה להיות אפקטיבית אם היא שומרת על הסדר הציבורי".
אבל הנה חדשות מרעישות: העם היהודי חוזר לשורשיו הבריאים ונלחם. כן, אנחנו יוצאים לרחובות. כן, אנחנו מרימים את הקול. אבל בניגוד אליכם, בלי לשרוף את המדינה.
בעוד השמאל חוסם כבישים, בעוד הם מציתים מדורות, אנחנו נדליק את אש האהבה לעם ישראל, לחיילי צה"ל ולמסורת שלנו. בעוד הם פורצים מחסומים, אנחנו נבנה גשרים של אחדות, אהבת אחים ואמונה בין כל חלקי העם.
אני מסתייג נחרצות מפריצה לבסיסי צה"ל, שהיא מעשה פסול בעיניי. אסור לנו לתת לשמאל את התענוג לתקוף אותנו בצביעות על דוגמית מהאנרכיה שהם זרעו פה.
הגוש הלאומי לא רק קם מהספה, הוא מוביל מהפכה של ממש - מהפכה של חזרה לזהות הלאומית יהודית שלנו - ואני מברך על כך. חזקו ואמצו.

צור1

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
פרסום וקופי
עימוד ספרים
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
עריכה תורנית
D I G I T A L
אוטומציה עסקית
חדשות 14 בפרסום ראשון:

צה"ל שוקל לצרף את מחבל הנוח'בה כעד תביעה בכתב האישום נגד הלוחמים מבסיס שדה תימן.
צפה בקובץ המצורף 1729382
זה הולך להיות אחת הבדיחות אני מתאר את החקירות של עורכי הדין של החשודים
למשל כזה:
עורך דין: האם לדעתך אדם שהתעלל באנשים מסוימים עלול למצוא את עצמו מאחרי סורג ובריח לרבות עונש מוות?
מחבל: בוודאי יש לקחת את כל מי שפגע באדם ולהענישו, למשל אצלנו באיסלאם כתוב עין תחת עין לכן אני דורש להעמיד לדין את החיילים ולהוציא אותם להורג.
עורך דין: נראה לי שלא הבנת את כוונתי, התכוונתי אם אתה שרצחת וגנבת והתעללת ראוי לעונש, אבל כבר נתת תשובה ברורה, כבוד בית המשפט הנכבד הלא שמע את דברי היצור בלזה ובוודאי יעשה לו כאשר דיבר.

נערך לאחרונה ב:

התותח מאמזון

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
המשטרה החלה בחקירת הפריצה לבסיסי שדה תימן ובית ליד של פורעי החוק שפרצו לבסיסים בתגובה למעצרם של החשודים בהתעללות במחבל. המשטרה אספה מצלמות אבטחה כדי לזהות ולחקור את אותם פורעי חוק ואף מסתכלת בסרטונים שהועלו ברשתות החברתיות.

גורמים בכירים במערכת אכיפת החוק אומרים היום כי לא ייתנו לגורמים במשטרה למסמס את התיק וכי בקרוב יתבצעו מעצרים וחקירות. בנוסף בית הדין הצבאי האריך את מעצרם של חמישה מהחשודים עד ליום שלישי, כאשר הוא קובע שהחקירה מבוצעת ביעילות רבה ובאפקטיביות, ושחוזקה התשתית הראייתית נגד חמשת המעורבים בביצוע בצוותא של מעשי ההתעללות. עוד קובע בית הדין כי נחלשה משמעותית טענת החשודים בדבר אפשרות חלופית לגרימת הפגיעות בעצור

אביעד גליקמן

צור1

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
פרסום וקופי
עימוד ספרים
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
עריכה תורנית
D I G I T A L
אוטומציה עסקית
המשטרה החלה בחקירת הפריצה לבסיסי שדה תימן ובית ליד של פורעי החוק שפרצו לבסיסים בתגובה למעצרם של החשודים בהתעללות במחבל. המשטרה אספה מצלמות אבטחה כדי לזהות ולחקור את אותם פורעי חוק ואף מסתכלת בסרטונים שהועלו ברשתות החברתיות.

גורמים בכירים במערכת אכיפת החוק אומרים היום כי לא ייתנו לגורמים במשטרה למסמס את התיק וכי בקרוב יתבצעו מעצרים וחקירות. בנוסף בית הדין הצבאי האריך את מעצרם של חמישה מהחשודים עד ליום שלישי, כאשר הוא קובע שהחקירה מבוצעת ביעילות רבה ובאפקטיביות, ושחוזקה התשתית הראייתית נגד חמשת המעורבים בביצוע בצוותא של מעשי ההתעללות. עוד קובע בית הדין כי נחלשה משמעותית טענת החשודים בדבר אפשרות חלופית לגרימת הפגיעות בעצור

אביעד גליקמן
כמו כן גירסת החשודים מחזקת את החשדות בתיק 4000

טורונטיאני

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
יוצרי ai
המדינה לבג״ץ: מוחזקים 28 כלואים בלבד בשדה תימן שם הושקעו מעל 44 מיליון שקל. ממחר יחל שימוש בחצרות טיולים חדשות שנחנכו לטובת המחבלים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צז

א יי מָלָךְ תָּגֵל הָאָרֶץ יִשְׂמְחוּ אִיִּים רַבִּים:ב עָנָן וַעֲרָפֶל סְבִיבָיו צֶדֶק וּמִשְׁפָּט מְכוֹן כִּסְאוֹ:ג אֵשׁ לְפָנָיו תֵּלֵךְ וּתְלַהֵט סָבִיב צָרָיו:ד הֵאִירוּ בְרָקָיו תֵּבֵל רָאֲתָה וַתָּחֵל הָאָרֶץ:ה הָרִים כַּדּוֹנַג נָמַסּוּ מִלִּפְנֵי יי מִלִּפְנֵי אֲדוֹן כָּל הָאָרֶץ:ו הִגִּידוּ הַשָּׁמַיִם צִדְקוֹ וְרָאוּ כָל הָעַמִּים כְּבוֹדוֹ:ז יֵבֹשׁוּ כָּל עֹבְדֵי פֶסֶל הַמִּתְהַלְלִים בָּאֱלִילִים הִשְׁתַּחֲווּ לוֹ כָּל אֱלֹהִים:ח שָׁמְעָה וַתִּשְׂמַח צִיּוֹן וַתָּגֵלְנָה בְּנוֹת יְהוּדָה לְמַעַן מִשְׁפָּטֶיךָ יי:ט כִּי אַתָּה יי עֶלְיוֹן עַל כָּל הָאָרֶץ מְאֹד נַעֲלֵיתָ עַל כָּל אֱלֹהִים:י אֹהֲבֵי יי שִׂנְאוּ רָע שֹׁמֵר נַפְשׁוֹת חֲסִידָיו מִיַּד רְשָׁעִים יַצִּילֵם:יא אוֹר זָרֻעַ לַצַּדִּיק וּלְיִשְׁרֵי לֵב שִׂמְחָה:יב שִׂמְחוּ צַדִּיקִים בַּיהוָה וְהוֹדוּ לְזֵכֶר קָדְשׁוֹ:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה