עושק הגננות ברשתות הגנים "החרדיות"

מצב
הנושא נעול.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י הדסילה;n4953385:
נכון לגמרי

מעניין מה היה קורה לו הבוס של כל אותם רו"ח למיניהם היה מקבל תקצוב מהמדינה ומפריש לעצמו חלקים לא קטנים מה אז הייתם מסבירים?

ה'בוסים' שלנו הם הלקוחות.
ולקוח שנוהג בחוסר הגינות, לרוב יישלח לחפש לו משרד אחר.
אחרי חודש/חודשיים/חצי שנה שהוא לא שילם, משרדי הרו"ח וייעוץ המס פשוט לא יגישו בשבילו דוחות.

עוד משהו:
עבדתי גם בעבר, כקבלנית משנה של רו"ח שזכה במכרזים ממשלתיים, אבל לא ממש היה לו ידע או חשק לבצע אותם.
סיכמנו על מחיר. ידעתי שהוא מקבל מהממשלה, עבור כל שעה שלי, הרבה יותר. אז מה? כל עוד הסיכום השתלם לשני הצדדים, אין מה להתלונן. הוא הזוכה במכרז, והוא קובע את תנאי ההתקשרות. (זה שונה מגננת, שחייבים לתת לה סכומים מסויימים לפי החוק. אך זהה בקטע של 'הבוס מרוויח עליי המון'.)

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י הדסילה;n4953456:
אני באמת מציעה לבעלת הגן לעזוב את תפקידה ולהיות סייעת או עדיף אם אפשר להיות גננת (7200 וואו) בגן שלה.
אם לא הולך לה אולי באמת כדאי לעבור לחנות פרחים.

רק בשביל שכל אותם אלו שתקפו כאן את עובדות ההוראה ועוד רגע משתכנעות באמת שזה הסכום שגננת מרוויחה, אני חייבת לומר שאין סכום כזה באמת. ואם בעלי הגנים מרוויחים 3,200 שח בלבד (כנראה בגלל שהסייעת שוכחת לסגור את המזגן) הם לא היו פותחים גן.
אגב אולי שבעלי הגנים יפתחו קורס לכלכלה נכונה איך לחיות ברמה כ"כ גבוהה ממשכורת כזו נמוכה.

1. אם הם מחזיקים שלושה-ארבעה גנים, זה נותן להם משכורת חודשית סבירה.
2. כמה באמת? אולי יש גננת שמוכנה להעלות כאן תלוש? שתמחק את הפרטים האישיים.

שםמשתמש

משתמש פעיל
לא צריך תלוש.
אמא שלי מפקחת באחת הרשתות הגנים החרדים והיא בוכה בכול פעם שהן מקבלות משכורת.
3,300 זה השכר.
ללא פנסיה וללא תוספות אחרות שחייבים לתת.

קטקט

משתמש חדש
אני אשקול אם להעלות את התלושים של הגננות שלי
7200 זה עלות שעולה לי סה"כ . לא משכורת
לשלפ פחות מזה זה לא יעבור בבקורת משרד החינוך חייבים לשלם תלוש מדורג כולל הכול מעונות וכו'
האופציה היחידה לשלפ פחות זה להצהיר שעובדת פחות ימים ואת השאר למישהו אחר
הדסילה אולי בגנים שיש תפוסה מלאה של 35 ילדות זה שונה אני אמרתי מה שקורה אצלי
האוכל שכתבתי למעלה זה הזנה שנהוגה בגני בנות

קטקט

משתמש חדש
א. האוכל שהוזכר הוא הזנה שמחלקים פה בגנים
ב. ה10% לעמותה זה לעמותה שהגן על שמה שהיא מסדרת את הרשיון וכו' בדר"כ זה הסכום שלוקחים אם כי יש כאלו שלוקחים יותר
ג. כמו שרותי אמרה זה לא ביג דיל לפתוח גן אחד אבל כמה שיותר גנים זה יותר כאב ראש
ד. בגנים שיש בהם 35 ילדים אכן זה יותר ריווחי כי חמשת הנוספים זה רווח נקי של כ 3500 ש"ח אך לא כל הגנים מצליחים למלאות את זה וגם מי שכן אז לא כל שנה
ה אני לא יודעת איך שייך לשלם לגננת פחות מהסכום הזה , זה פשוט לא עובר בביקורת מש"הח שהיא נעשית כל שנה [אמנם יש דרכים לעקוף כמו להצהיר שעובדת רק חלק ימים והשאר להעביר למישהו אחר או לבקש ממנה החזר אך זה לא פשוט כ"כ לעשות את זה אני מאמינה שרובם לא עושים את זה ] כמו"כ צריך לשלם תלוש מדורג גמל מעונות וכו' אין שום וויתורים
ו אם יש לכם בעיה שאני לא מרוויחה מספיק אני מוכנה לקבל אבל אני כתבתי את כל זה כדי שתבינו שה"עושק " עליו אתם מדברים זה לא בשביל הדלק של הבוס זה בגלל שגנ"י בציבור שלנו שההורים לא משתתפים הרבה זה אכן כמעט לא שייך לנדב מהכיס הפרטי
אם יש הערות אשמח להגיב

עט הדר

משתמש מקצוען
נכתב ע"י רותי קפלר;n4953463:
2. כמה באמת? אולי יש גננת שמוכנה להעלות כאן תלוש? שתמחק את הפרטים האישיים.

הכוונה היתה כנראה ברוטו
וגננת שהגן מוציא עליה 7200 ברוטו, מרויחה נטו משהו כמו 4800

mirier

משתמש מקצוען
לא מתכוונת להתערב, על אף שיש לי הרבה מה להגיד בנידון.
אני רק אציין את החינוך המיוחד שאף אחד לא הזכיר באשכול,
ששם העוולות כלפי הצוות והילדים הרבה יותר מקוממות.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י עט הדר;n4953541:
הכוונה היתה כנראה ברוטו

יביאו תלוש, נראה.

מחכה לגננת במשרה מלאה, שתעלה לכאן תלוש.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י עט הדר;n4953541:
הכוונה היתה כנראה ברוטו

אם גננת מקבלת 5500 ברוטו שהם כ-4800 נטו,
ועובדת 5.5 שעות ביום ארבעה ימים בשבוע + 4 שעות ביום שישי,
היא עוברת את ה-50 ש"ח לשעה, ובגדול.

קטקט

משתמש חדש
נכון מאד ע"פ משרד החינוך השכר הוא 55 ש"ח לשעה שכר בסיס לפני כל הדירוגים וההפרשות של מעונות גמל פנסיה ועוד כל מיני
אני לא יודעת איך אחרים עוברים את הביקורת שכר של משרד החינוך
התכוונתי 5500 לא ברוטו אלא נטו
אני מעלה פה חיתוך צתוך תלוש של אחת הגננות בשנה הראשונה לעבודתה
יש לציין שרוב החדשים זה יותר

קבצים מצורפים

• תלוש גננת.PNG
    תלוש גננת.PNG
    KB 27.2 · צפיות: 145

בתוכנית-מרחב אונליין

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
אחרי שקוראים את כל העוולות
זוכרים שאנחנו בעולם הזה
ולא בעולם הבא.
עולם השקר.

גלינג

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י גלבוע;n4953314:
זה מדהים איך כל אנשי ההוראה מאמינים לצ'יזבט הזה.
הרבה מאד אנשים הולכים עם העבודה הביתה:
אנשי רפואה,
עובדים סוציאליים,
מתכנתים (והנלווים אליהם),
מנהלים בתחומים רבים,
ומה לא?

1. כל הנ"ל לא עושים זאת על בסיס קבוע ולא כמה שעות ביום!!
2. הם גם מתוגמלים בהתאם..

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י קטקט;n4953660:
נכון מאד ע"פ משרד החינוך השכר הוא 55 ש"ח לשעה שכר בסיס לפני כל הדירוגים וההפרשות של מעונות גמל פנסיה ועוד כל מיני
אני לא יודעת איך אחרים עוברים את הביקורת שכר של משרד החינוך
התכוונתי 5500 לא ברוטו אלא נטו
אני מעלה פה חיתוך צתוך תלוש של אחת הגננות בשנה הראשונה לעבודתה
יש לציין שרוב החדשים זה יותר

תודה!
הגננת שכאן מרוויחה לשעת עבודה בפועל יותר מרואות חשבון שלמדו כפול ממנה ועובדות לא פחות ממנה.

אבל אנחנו מחפשים גננות עשוקות.
יש כאן גננת עם תקן, שלדעתה עושקים אותה במשכורת, ומוכנה להעלות תלוש?

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י שםמשתמש;n4953472:
לא צריך תלוש.
אמא שלי מפקחת באחת הרשתות הגנים החרדים והיא בוכה בכול פעם שהן מקבלות משכורת.
3,300 זה השכר.
ללא פנסיה וללא תוספות אחרות שחייבים לתת.

צריך תלוש.

על כמה אחוזי משרה מדובר? כי אם זה 50% משרה נניח, מדובר על שכר יפה מאד. (3300 בנטו יכול להיות קרוב ל-4000 ברוטו).
באיזה גיל היא? (יכול להיות שמעל גיל החובה לפנסיה?)

בינתיים התלוש היחיד שהועלה כאן, הראה שגננת מקבלת יותר מ-50 ש"ח לשעה (וזה עוד לפני חופשים וכו').
כולם יודעים שהגננות עשוקות.
בואו תביאו תלוש אחד עשוק, של גננת קבועה (לא סייעת או מ"מ שבאה ליומיים), ונתרשם.

רחלי שטינברגר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
אני מקווה שאני אשיג תלוש של חברה שהיא גננת שפה.
בינתיים גם אם הסכומים פה נכונים, ברגע שהתקצוב על הגננת גבוה יותר ובדרך אליה זה נדבק למקומות אחרים, זה ניצול ועושק.

חשמל

אמנות העימוד
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עריכה תורנית
אני לא יודע מי זאת קטקט, אבל היא או מלאכית או שקרנית.
בתלוש של אשתי (שלא אעלה לכאן מטעמים מובנים) כתוב שכר בסיס 35 שח לשעה, וגם על זה עושים מניפולציוות בעיוות השעות האמיתיות, כשלעולם השעות בתלוש הם פחות מהשעות בדוח נוכחות. כך יוצא שהברוטו הוא 3600 והנטו 3100.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י חשמל;n4953766:
אני לא יודע מי זאת קטקט, אבל היא או מלאכית או שקרנית.
בתלוש של אשתי (שלא אעלה לכאן מטעמים מובנים) כתוב שכר בסיס 35 שח לשעה, וגם על זה עושים מניפולציוות בעיוות השעות האמיתיות, כשלעולם השעות בתלוש הם פחות מהשעות בדוח נוכחות. כך יוצא שהברוטו הוא 3600 והנטו 3100.

1. היא גננת קבועה, בתקן?
2. היא עובדת ברשת מתוקצבת ע"י משרד החינוך?
3. (בכלל לא אמורות להיות שעות בתלוש שלה, תלוש של עובדי הוראה מבוסס על אחוזי משרה ולא על שעות).
4. למה שלא תעלו את התלוש, עם הסתרת כל פרט מזהה לגבי המעסיק והמועסקת?

רחלי טל

משתמש מקצוען
הנה בבקשה, תלוש של גננת חברה טובה שלי.כל ה"קישוטים" בצבע תכלת הם כמובן הדבקות קוסמטיות ששמתי על כל פרט שיכל איכשהו לזהות .
היא עובדת 13 שנים כגננת באותה רשת,
גננת קבועה,בתקן, יש לה תעודת בכיר ממשרד החינוך ושנים רבות של השתלמויות. אם זה רלוונטי לתוצאות "המחקר" אני יכולה לברר בדיוק כמה .
אני אישית נדהמתי כשראיתי את התלוש! מדובר באמא ל-7 ילדים , לא הצלחתי להבין למה היא לא עוזבת בטיסה את העבודה
היא אכן עובדת תחת עמותה כלשהיא, ומה אומר- המנכ"לים שם לא ממש נראים אנשים שחיים מ-3500 ש"ח לחודש.
אני לא קשורה לעולם חשבות השכר, אבל אשמח אם תחכימו אותי-
ראיתי שהתלוש כולל תוספות שונות שאושרו ע"י משרד החינוך -תוספת 2008,2011, תוספת מעונות טלפון וכו'.
אם גננת אמורה לקבל לפי החוק נאמר 50 ש"ח לשעה- האם זה אמור להיות מגולם בכל השורות והתוספות האלו. או שכל התוספות האלו אמורות להיות בנוסף לשכר השעתי?
כלומר נגיד שיש לה 26 שעות שבועיות כפול 50 ש"ח לשעה כפול כ-4 שבועות.
היא אמורה להגיע לכ-5200 ש"ח + כל התוספות, או שהן אמורות להיות כלולות בפנים?

קבצים מצורפים

• תלוש.png
    תלוש.png
    KB 23.7 · צפיות: 114

לילי 1

משתמש מקצוען
נכתב ע"י רותי קפלר;n4953771:
3. (בכלל לא אמורות להיות שעות בתלוש שלה, תלוש של עובדי הוראה מבוסס על אחוזי משרה ולא על שעות).

כעובדת הוראה (לא עשוקה בכלל), זה לא נכון. יש פירוט גם של אחוזי משרה וגם של שעות הוראה, כאשר המשכורתאכן מבוססת על אחודי המשרה ולא על השעןת (משרת אם, גיל, יו ניים איט)

צריך לדעת שהשכר מושפע מאוג מוותק, תואר וגמולי השתלמות (פערים של 30 אחוז, בקלות)

נתון נוסף שיכול להסביר את פערי השכר בין העמותות וכו לציבור הכלכלי הוא הרפורמות

כל הגנים בארץ נכנסו לרפורמת אופק חדש מה שאומר שכר גבוה יותר ושעות עבודה ארוכות יותר. יש גנים בהם יש בנוסף עוד תכניות.

למה הציבור שלנו לא נכנס לרפורמות? לעסקנים הפתרונים

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
בדרך כלל, התוספות (2011, 2008 וכו'), כלולות בסכום. תוספת המעונות, הטלפון והנסיעות - לא.
ומשרד החינוך לא מחשב לפי סכומים לשעה - אלא לפי אחוזי משרה.

בתלוש שהבאת, הגננת מקבלת 5090 ברוטו, עבור מה שנחשב משרה מלאה.

מבחינה מעשית: מדובר על כ- 109 שעות עבודה בחודש מלא (ואין בכל השנה חודשים מלאים, חוץ מחשוון ושבט, אבל נניח לזה כרגע).
זה יוצא 46.7 ש"ח לשעה. שכר לא גבוה, אבל סביר - בהתייחס למצב בשוק העבודה, ולתשעה שבועות של חופש בקיץ.

מבחינה חוקית: כרגע לא מצאתי את טבלאות משרד החינוך (מערכת מית"ר בשיפוצים, ובשאר המקומות יש רק טבלאות של אופק חדש), אבל לצערי ומהיכרות עם הטבלאות, בהחלט יש מצב ש-5090 ברוטו ל-13 שנות וותק, זהו השכר ע"פ משרד החינוך, לגננות בעולם הישן. (עולם ישן=מי שלא נכנס לאופק חדש).
'בכיר' נחשב לדירוג נמוך יחסית, מול גננות עם בי איי ואם איי אקדמאי.

בעז"ה אעדכן כשהטבלאות יהיו תחת ידי. (הניק 'קטקט', יש מצב שאת שולחת אותן? טבלאות דירוג שכר גננות בעולם ישן).

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  9  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה