עושק הגננות ברשתות הגנים "החרדיות"

מצב
הנושא נעול.

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
נכתב ע"י C;n4951742:
אשמח שתחכימי אותי באלו מקצועות שכירה (אשה!) חרדית ללא תואר אקדמאי יכולה להרוויח כך מלבד הייטק וחשבנאות.

שימי לב- הם מקצועות ריאלים הדורשים יכולות מתמטיות גבוהות- לא כל אחת מתאימה להן.
מוזיקה, אומנות, ציור, הוראה מתקנת - אני משלמת למורה פרטית הרבה מאד כסף.
ועוד.

נכתב ע"י C;n4951904:
אם כך- זה לא מקצוע אלא-
וותק ונסיון שהצטברו עד ליכולת ניהול
(וגם כישורי ניהול מולדים וגם מעסיק שיודע לפרגן)

---
רב הגרפקאיות שעובדות במגזר החרדי לא מרויחות 10,000 ש"ח גם עם ראש גדול , התמסרות ונכונות מעבר
ע"ע כל האשכולות שנפתחים בפורום זה, אולי אלו שעובדות במשרדי פרסום גדולים.
ההצעה היחידה שראיתי שונה הייתי אתמול, 60 ש"ח לשעה (!) אבל איך לא, זה לגברים בלבד..

מסכימה איתך לגמרי.
זה לא רק רמת שכר נמוכה אלא גם הצע של פחות מקצועות ,

מה שגורם ביקוש יתר במקצועות האחרים,
ורמת שכר נמוכה
כי ממילא יש עשרות נשים
שיחטפו את המשרה בכל מחיר...

מכירים את המשפט:
"השוק מוצף, דליל בצמרת"
מכירה הרבה מאד גרפקאיות שחיות בכבוד יפה מאד מהמקצוע.

השאלה כמה מוכנים להשקיע ב:
בלימודים/ במסירות לעבודה/ כישורים שנתנו משמים במתנה/ התמדה/ שירות לקוחות

כאחת שמתמצאת בשוק מהצד של המעסיקים.
קשה מאד למצוא עובדות טובות.

חלקן עם כישורים נמוכים, בכל מגזר אחר הן היו מוכרות או פקידות זוטרות ובן הזוג היה מתגייס, ככה זה בכל העולם - יש את השכבה החלשה, הבעיה שאצלנו הן מחזיקות בית, וממשכורות נמוכות זה כמעט בלתי אפשרי.
חלק אחר מעביר כרטיס. מחסר, מאחר ויוצא מוקדם. חצי שעה כל צהריים מוקדשת לשיחת הסברה אודות הכנת והגשת האוכל שיועד להיום. הן גם מגיעות ונעמדות להתפלל, כי הן רצו כל הבוקר ולא הספיקו קודם. רובן ישרות ויורידו את זה מחישוב השעות ואחרות גם זה לא.
נאמנות לעסק, ואכפתיות כלפיו. לשמור בבטן את מה שאת רואה ושומעת.
הרצפה רטובה אחרי ניקיון? המתיני שנייה, למה ללכת לסגור את החלון, לקחת שלט לחזור למקום וכל הרצפה סימנים שיכלו להימנע מכמה דקות של המתנה.
ראש גדול. מוצר נדיר ביותר. שמצוין באורך פלא בכל קו"ח. גם יוזמה לא תזיק.
לקיחת אחריות. מותר לטעות. כולם טועים, זה אנושי. מעריכים את מי שמודה ולוקח אחריות, סלחניים כלפיו והצ'אנס כלפיו רק גדל (בזמן שזה לא סדרתי כמובן)
אבל כשגם טועים וגם מוכיחים באותות ומופתים שזה לא נכון והכספים הלכו פייפן? (וכמובן עכשיו הטועה חסרת האחריות במצב ולכו תאכלו אותה וטעיותיה) ונכון, גם הבוס לא חף מטעויות, אם עליתם על טעות של הבוס שיכולה להזיק לעסק תעירו את עיניו בכבוד, הוא יודה לכם.
נכונות ללמוד ולהתקדם, הרבה פעמים הבוס מוכן (ורוצה) לממן את זה.

מה שכן, מי שכן בסדר בפרמטרים הנ"ל, גם אם אין לה הכשרה או התמחות מיוחדת ותואר לא רלוונטי, היא נכס לעסק. לא כ"כ מהר מוותרים עליה. השכר שלה עולה. היא מקבלת פידבקים חיוביים ומפרגנים לה בעין יפה כאשר כן יש לה צורך להיעדר, לאחר וכד'.

בקיצור, מאחלת לכולם הרבה ס"ד ופרנסה בכבוד.

ריקיה

משתמש מקצוען
איך הגיעו מגננת לרואת חשבון??? הקב"ה ברא את בני האדם שונים, ופה מאשימים את הגננות שהן בחרו במקצוע הזה??? כולן צריכות להיות רואות חשבון או הנדסאיות?
ואם כבר, למה דווקא המקצועות האלו? יש המון רו"ח וגם בזה אין מספיק עבודה לכולן... והשכר שמציעים לחרדיות מאד נמוך
רותי ולבן-אשמח להצעות עבודה הוגנות באישי!

חשמל

אמנות העימוד
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עריכה תורנית
לא הספקתי לקרוא את כל האשכול (התיאשתי בערך בעמוד 8), אבל כל פעם שבאתי להגיב משהו, ראיתי שכבר פנס בערפל כתב את זה..
ודרך אגב ראיתי רק תלונות על גובה המשכורת ועל התנאים, אבל עדיין לא ראיתי תלונות על כך שלא משלמים בכלל, או מלינים את המשכורות חודשים ארוכים. אז דעו לכם שגם זה קיים אצל האמונים עלי החינוך הטהור והקדוש על פי תורתינו הקדושה שציוות לא תלין פעולת שכיר.

חוה זילבר

משתמש רשום
נכתב ע"י y&m;n4952148:
מוזיקה, אומנות, ציור, הוראה מתקנת - אני משלמת למורה פרטית הרבה מאד כסף.
ועוד.

מכירים את המשפט:
"השוק מוצף, דליל בצמרת"
מכירה הרבה מאד גרפקאיות שחיות בכבוד יפה מאד מהמקצוע.

השאלה כמה מוכנים להשקיע ב:
בלימודים/ במסירות לעבודה/ כישורים שנתנו משמים במתנה/ התמדה/ שירות לקוחות

כאחת שמתמצאת בשוק מהצד של המעסיקים.
קשה מאד למצוא עובדות טובות.

חלקן עם כישורים נמוכים, בכל מגזר אחר הן היו מוכרות או פקידות זוטרות ובן הזוג היה מתגייס, ככה זה בכל העולם - יש את השכבה החלשה, הבעיה שאצלנו הן מחזיקות בית, וממשכורות נמוכות זה כמעט בלתי אפשרי.
חלק אחר מעביר כרטיס. מחסר, מאחר ויוצא מוקדם. חצי שעה כל צהריים מוקדשת לשיחת הסברה אודות הכנת והגשת האוכל שיועד להיום. הן גם מגיעות ונעמדות להתפלל, כי הן רצו כל הבוקר ולא הספיקו קודם. רובן ישרות ויורידו את זה מחישוב השעות ואחרות גם זה לא.
נאמנות לעסק, ואכפתיות כלפיו. לשמור בבטן את מה שאת רואה ושומעת.
הרצפה רטובה אחרי ניקיון? המתיני שנייה, למה ללכת לסגור את החלון, לקחת שלט לחזור למקום וכל הרצפה סימנים שיכלו להימנע מכמה דקות של המתנה.
ראש גדול. מוצר נדיר ביותר. שמצוין באורך פלא בכל קו"ח. גם יוזמה לא תזיק.
לקיחת אחריות. מותר לטעות. כולם טועים, זה אנושי. מעריכים את מי שמודה ולוקח אחריות, סלחניים כלפיו והצ'אנס כלפיו רק גדל (בזמן שזה לא סדרתי כמובן)
אבל כשגם טועים וגם מוכיחים באותות ומופתים שזה לא נכון והכספים הלכו פייפן? (וכמובן עכשיו הטועה חסרת האחריות במצב ולכו תאכלו אותה וטעיותיה) ונכון, גם הבוס לא חף מטעויות, אם עליתם על טעות של הבוס שיכולה להזיק לעסק תעירו את עיניו בכבוד, הוא יודה לכם.
נכונות ללמוד ולהתקדם, הרבה פעמים הבוס מוכן (ורוצה) לממן את זה.

מה שכן, מי שכן בסדר בפרמטרים הנ"ל, גם אם אין לה הכשרה או התמחות מיוחדת ותואר לא רלוונטי, היא נכס לעסק. לא כ"כ מהר מוותרים עליה. השכר שלה עולה. היא מקבלת פידבקים חיוביים ומפרגנים לה בעין יפה כאשר כן יש לה צורך להיעדר, לאחר וכד'.

בקיצור, מאחלת לכולם הרבה ס"ד ופרנסה בכבוד.

על נייר זה עובר מצוין,

הלוואי שזה היה גם מקבל ביטוי בשטח,

שירי12

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י אורחת לרגע;n4952087:
החוק הכי גרוע הוא התפטרות אחר חופשת לידה "לטובת התינוק" כמה שומעים את זה שאני מתפטרת אחרי החופשה כדי לקבל פיצויים, כמה באמת נשארות לשבת עם התינוק בבית ?
רובן או שממתינה להן כבר עבודה משתלמת יותר או שלא אבל זו ההזדמנות שלהן לקפוץ למים. ופעמים רבות 5 חודשים אחרי הלידה כבר עובדות במקום חדש, לעיתים באותן שעות אותו מרחק (שכר גבוה יותר אינו "טובת התינוק")
שמעתי מחברה מוכרת בחנות, שבעל החנות החליט אחרי שעובדת שלישית שלו התפטרה לרגל הלידה נמאס לו והתחיל להעסיק נשים מעל גיל 50 והוא מעסיק מעולה לדבריה.

אגב, לדעתי הפתרון למעסיקים בענין זה הוא ס' 14 - קצת יותר יקר בשוטף (8.33% פיצויים), אבל משתלם כאשר הוא מעסיק נשים בגיל הרלוונטי לחופ"ל.
זה גם גורם לעובדת לחשוב פעמיים על התפטרות 'לצורך טיפול בילד', מאחר ולא תקבל כסף ביד, ומקופת הפיצויים לא ממליצים למשוך כספים לפני גיל פרישה.

שרלוט

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י ריקיה;n4952163:
איך הגיעו מגננת לרואת חשבון??? הקב"ה ברא את בני האדם שונים, ופה מאשימים את הגננות שהן בחרו במקצוע הזה??? כולן צריכות להיות רואות חשבון או הנדסאיות?
ואם כבר, למה דווקא המקצועות האלו? יש המון רו"ח וגם בזה אין מספיק עבודה לכולן... והשכר שמציעים לחרדיות מאד נמוך
רותי ולבן-אשמח להצעות עבודה הוגנות באישי!

לא קראתי את כל האשכול אבל לאף אחד אין את הזכות
ל''האשים'' מישהי בגלל המקצוע שלה [גננת] כל עבודה כשרה מכבדת את בעליה.
וזה מובן מאליו שרואת חשבון חייבת! להרוויח הרבה יותר מכל גננת.
אני כותבת מנסיון בתור אחת ש''שרפה'' קרוב ל4 שנות לימוד ראיית חשבון, שזה
כולל: לימודים מפרכים ומבחנים מאמללים [אין לי מילה אחרת לתאר את זה, סורי!]
והלימודים עולים הון כסף עד לקבלת התעודה הנכספת.
לא מאמינה שהשכר נמוך, אם כן זה לא מצדיק בכלל את ההקרבה!!
[אני היום בכלל לא עובדת בתחום הזה אלא במקצוע שונה לגמרי, וכן- קצת מתוסכלת על השנים
היפות שבזבזתי על הלימוד]

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
נכתב ע"י חוה זילבר;n4952188:
על נייר זה עובר מצוין,

הלוואי שזה היה גם מקבל ביטוי בשטח,

אני מדברת על המגזר הפרטי לא עמותות מוסדות ושות'.
זה עובד. עבד ויעבוד.

מכירה באופן אישי עובד שהתפטר מעצמו כי הרגיש שאין לו לאן להתפתח שם. וחיזרו אחריו עם תנאים...
(העלאה רצינית בשכר בנטו, רכב, העברה למחלקה טובה יותר וכו')
בחור צעיר ללא השכלה. שתרם את מירב כישוריו, (ויש לו כאלו ב"ה)
הכניס את הנשמה לעבודה. הגדיל ראש. שירת לקוחות ברמה שהם פנו לבוס תשלח לנו את X...
למד והתקדם על חשבונו.
וזה הוכיח את עצמו.

מכירה עוד כמה כאלו.

מצד שני אני מכירה גם אחת כזו שנאלצה לעזוב את מקום עבודתה מסיבות אישיות, ועתה מתקשה למצוא עבודה למרות כישוריה, עקב גילה (לדעתי הוא אידאלי) וחסר בהשכלה ראויה לציון. (הרבה קורסים וכד' אבל לא למידה מסודרת של תואר ותעודה)

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י שריונה;n4952196:
לא קראתי את כל האשכול אבל לאף אחד אין את הזכות
ל''האשים'' מישהי בגלל המקצוע שלה [גננת] כל עבודה כשרה מכבדת את בעליה.
וזה מובן מאליו שרואת חשבון חייבת! להרוויח הרבה יותר מכל גננת.
אני כותבת מנסיון בתור אחת ש''שרפה'' קרוב ל4 שנות לימוד ראיית חשבון, שזה
כולל: לימודים מפרכים ומבחנים מאמללים [אין לי מילה אחרת לתאר את זה, סורי!]
והלימודים עולים הון כסף עד לקבלת התעודה הנכספת.
לא מאמינה שהשכר נמוך, אם כן זה לא מצדיק בכלל את ההקרבה!!
[אני היום בכלל לא עובדת בתחום הזה אלא במקצוע שונה לגמרי, וכן- קצת מתוסכלת על השנים
היפות שבזבזתי על הלימוד]

אף אחד לא האשים... רק ציינו שאפשר למצוא עוד אפיקים ואופקים לפרנסה, אם מגדילים ראש. זה נכון לכל תחום.

ורו"ח מרוויחות שכר סביר ומעלה, אם הן מוכנות לעבוד קשה ואין להן מדי הרבה תנאים ודרישות.
לא מכירה סביבי שום רו"ח מובטלת. גם אלו שלא מרוצות מהשכר, יש להן אופציות אחרות לקידום.
('מאמללים' זו הגדרה עדינה מאד, למבחני מועצת רו"ח... הם הרבה יותר מזה :( )

ריקיה

משתמש מקצוען
וסליחה, אבל 50 ש"ח לשעה זה לא שכר הולם...
מחכה לשמוע אופציות

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
50 לשעה זה 9300 למשרה מלאה.
שכר סביר מאד, הרבה מעל החציוני במשק.

(לגבי האופציות: ההודעות הפרטיות נעלמו. איזה השכלה ונסיון יש לך?)

שירי12

משתמש סופר מקצוען
תכל'ס - המשוואה לשכירים עובדת ביחס ישר.
כדי להגיע למשכורת טובה צריך לעבוד קשה.
אב כמו שאמר הכובען לעליסה - זה עובד רק בכיוון אחד. זה לא אומר שכל מי שעובד קשה מקבל משכורת טובה :/

(מבחני מועצת רו"ח הם הזויים לחלוטין. ואני עוד נבחנתי לפני 8 שנים. על מבחני ימינו אני בכלל לא מדברת)

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י שירי12;n4952557:
תכל'ס - המשוואה לשכירים עובדת ביחס ישר.
כדי להגיע למשכורת טובה צריך לעבוד קשה.
אב כמו שאמר הכובען לעליסה - זה עובד רק בכיוון אחד. זה לא אומר שכל מי שעובד קשה מקבל משכורת טובה :/

(מבחני מועצת רו"ח הם הזויים לחלוטין. ואני עוד נבחנתי לפני 8 שנים. על מבחני ימינו אני בכלל לא מדברת)

המבחן בפיננסית ב' של היום, כולל החומר של IFRS, הוא התעללות נפשית. פשוט התעללות. אחת הסיבות שאני לא ממליצה לאנשים ללמוד ראיית חשבון, אלא אם הם מזוכיסטים. יום אחד עוד אתאר את זה בסיפור.

שרלוט

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י רותי קפלר;n4952600:
המבחן בפיננסית ב' של היום, כולל החומר של IFRS, הוא התעללות נפשית. פשוט התעללות. אחת הסיבות שאני לא ממליצה לאנשים ללמוד ראיית חשבון, אלא אם הם מזוכיסטים. יום אחד עוד אתאר את זה בסיפור.

גם את עברת את התענוג הזה??
תכתבי על ספר.
איורים- עלי ובחינם!

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י שריונה;n4952622:
גם את עברת את התענוג הזה??
תכתבי על ספר.
איורים- עלי ובחינם!

עברתי. בחורף האחרון...
היה מבחן מזעזע, עם 50% מעבר, עד שהמשרדים והמרצים הקימו קול זעקה, והמועצה נכנעה ונתנה פקטור והעבירה עוד 25% מהנבחנים.
הם שברו שם שיאים של חוסר הגינות וחוסר הגיון. (נתנו פעמיים הארכות זמן, ויצא שהמבחן ארך 8 שעות...)
אבל עוד לפני המבחן עצמו, חומר הלימוד הוא קשה, מתורגם גרוע, אלפי עמודים לא ברורים (פעם היו דוגמאות בתקנים, היום הורידו אותן כי חשדו שאיכשהו זה יוכל לעזור למישהו מהלומדים). הניסוח עילג ברמה שמתחשק לתת להם מכות. כאילו הם חיפשו איך לומר כל דבר בצורה הכי ארוכה ולא ברורה, עם התפתלויות מילוליות, כדי שחלילה לא יקרה שמישהו פשוט יקרא את התקן ויבין מה כתוב בו.

מנגנת

משתמש מקצוען
כשאני עברתי את פיננסית הוא היה ממש סביר (יחסית לציפיות, כן?) אחוז המעבר היה בהתאם, אבל ביקורת היה נוראי- כדי לאזן.
עברתי את ביקורת במועד הבא, לא נורא, אבל מה שכן נורא הוא
שהכמה שנים שבהם הקלו בבחינות הציפו את השוק.
ואז נשארת עם תעודה ובלי עבודה.
זה ידוע שאחוז המעבר בבחינות המועצה אינו לפי הידע של הסטודנטים, אלא לפי אחוז המעבר שהמועצה מעונינת בו. זה התפקיד שלה לשמור על המקצוע הזה יוקרתי.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
אם יש כאן כל כך הרבה רואות חשבון וכאלו שעוסקות בתחום למה פורום דין וחשבון עומד שמם? למה שלא יתנהלו שם דיונים על עבודה, לקוחות, רשויות וכו'? את 'איש את רעהו' נשאיר לדיונים על עושק גננות והמסתעף.

שרלוט

משתמש סופר מקצוען
מנגנת, חשבונאות פיננסית א וב ביחס לביקורת זה באמת משחק ילדים [תאורטי]
לא מדברת על סטטיסטיקות
בהצלחה לכל מי שלומד!!

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י שריונה;n4952682:
מנגנת, חשבונאות פיננסית א וב ביחס לביקורת זה באמת משחק ילדים [תאורטי]
לא מדברת על סטטיסטיקות
בהצלחה לכל מי שלומד!!

היום פיננסית קשה הרבה יותר (מאז עידן הIFRS, לכאורה).

שירי12

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י רותי קפלר;n4952695:

את מתכוונת למאוחדים.
בזמני היה את ה-IFRS, אבל מאוחדים תיאורטי וזה היה ההבדל הקטן שהוא ענק.

ומזל טוב על המעבר :)

מנגנת

משתמש מקצוען
נכתב ע"י רותי קפלר;n4952695:

נכון.
ידענו זאת כבר אז (שנה לפני כניסת הIFRS לתוקף). נראה לי שזאת הסיבה שהם התחשבו במבחן ההוא. להכשל בו המשמעות היתה ללמוד את כל החשבונאות מחדש.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה