עושק הגננות ברשתות הגנים "החרדיות"

מצב
הנושא נעול.

חני יוספי

משתמש פעיל
טוב שיש הזדמנות להוציא קיטורים על המבחנים,
לדעתי פיננסית הוא מבחן "פייר", הרבה חומר, מאסה אדירה, תקנים שכתובים בעברית אבל דובר עברית לא מבין אותם, ניסוח קלוקל לשאלות, "המצאות" חדשות במבחנים, ועוד תלאות,
אבל כל זה בקטנה ליד המבחן בביקורת, שם השאלות זהות, אבל כל שנה תשובות שונות, זה פשוט נס שהם חייבים להציג אחוז מעבר נורמלי, זה גורם להם להעביר חלק מהנבחנים.

אגב, לדעתי, בנוגע לנשים חרדיות עם תנאי החיים הרצויים להן, אין יתרון להשקעה במקצוע, ברוב המקרים, מנהלת חשבונות תותחית תרוויח באזור 10-12 וכך גם רו"ח....

שוב, יש את אלו שמרוויחות 20-50 אלף, אבל זהו המיעוט, יש אלו אלו שמרוויחות 15-20 והן גם מיעוט, הרוב ינועו על 12-15 וזה לא מצדיק את שכר הלימוד הגבוה.
המשרות הטובות דורשות אנגלית ברמה מאוד טובה ושעות מטורפות או לפחות תקופות עם שעות מטורפות, מי שחושבת להשקיע במקצוע שתשקיע את העלות של השכ"ל, הבייביסטר, ואובדן שנות עבודה בדירה להשקעה...

דג בבל

משתמש רשום
נכתב ע"י גלינג;n4952748:
הם צריכות את זה למתנות סופשנה וכו ;)
מי נתן וכמה..

אז כל הרואות חשבון שלא נהיו גננות הם אלו שלא היה להם פרוטקציה אצל גולדקונף

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י חני יוספי;n4952724:
אגב, לדעתי, בנוגע לנשים חרדיות עם תנאי החיים הרצויים להן, אין יתרון להשקעה במקצוע, ברוב המקרים, מנהלת חשבונות תותחית תרוויח באזור 10-12 וכך גם רו"ח....

דעתי כנ"ל.
אבל המנהלת חשבונות הזו חייבת להיות חזקה מאד ומסורה מאד. לבוא בחופשים, בחופשות לידה, לקחת על עצמה עול ואחריות. להתמקצע ולהתקדם כל הזמן.
אחרי כמה שנים כאלו, אפשר להגיע ל-9-10 אלף ש"ח.
הבעיה היא שקשה מאד לאשה חרדית אם לילדים להגיע לרמות כאלו של מסירות בעבודה.

(מתי עברת פיננסית, שאת חושבת שהוא פייר???)

תמרהלה

משתמש פעיל
יש לי חברה שלפני 10 שנים חשבה ללמוד ראיית חשבון אביה התייעץ עם אחד מבכירי רו"ח במשק
והוא אמר לו שקיים מחסור הרבה יותר גדול בהנה"ח מראיית חשבון
ועד היום שוק הרו"ח מוצף מי שמשקיעה בהנה"ח בתוספת ייעוץ מס וחשבות שכר יש לה סיכוי הרבה יותר טוב למצוא משרה טובה
כמובן בחברות פרטיות השכר הרבה יותר ממשרדי רו"ח
ומי שיש לו גם ייעוץ מס יכול בנוסף לעבוד פרטי מהבית בהגשת דוחו"ת למי שלא חייב חתימה של רו"ח

רחלי שטינברגר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
אף אחד מהמעסיקים פה או מהמקורבים למלכות למיניהם לא זוכר שבשונה מרו"ח ושאר העבודות במשק בד"כ, העבודה נגמרת ברגע שעוזבים את המשרד, בשונה מעובדות הוראה שלאחר סיום העבודה במקום מתחיל פרק ב' של העבודה, טלפונים מהורים, מנהלים, הכנה של החומר הכנה של היצירות.

סטודיו פלאש

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
האם יש קשר?
נשאל בימים האחרונים באתר דורש ציון של הרב מוצפי:
שאלה - 143780
לכבוד הרב שלום
אני עובדת במוסד שלא משלם לי לפי מה שמגיע לי בחוק וגם הרבה פחות מזה. לא עוזר שדיברנו איתם. קשה מאד למצוא עבודה אחרת.
מותר להתלונן אצל משרד ממשלתי האחראי עליהם?

תשובה
מותר בהחלט.

יוסי לוי

משתמש צעיר
כדי לגוון את תחומי העיסוק, צריך לשנות את תכני הלימוד בבתי הספר, בפרט בתיכון. אחרת רוב הפתרונות לא יתאימו לרוב הנשים.

מלינקה

משתמש פעיל
נכתב ע"י הדסילה;n4953055:
אף אחד מהמעסיקים פה או מהמקורבים למלכות למיניהם לא זוכר שבשונה מרו"ח ושאר העבודות במשק בד"כ, העבודה נגמרת ברגע שעוזבים את המשרד, בשונה מעובדות הוראה שלאחר סיום העבודה במקום מתחיל פרק ב' של העבודה, טלפונים מהורים, מנהלים, הכנה של החומר הכנה של היצירות.

מכירה מתכנתות שמתקשרים אליהן אחה"צ או בערב לסדר משהו דחוף
וחשבות שכר שעשו משכורת בחדר לידה...
לא כל עבודה שאיננה הוראה מתנתקים ממנה כשעוזבים את המשרד

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י הדסילה;n4953055:
זה מדהים איך כל אנשי ההוראה מאמינים לצ'יזבט הזה.
הרבה מאד אנשים הולכים עם העבודה הביתה:
אנשי רפואה,
עובדים סוציאליים,
מתכנתים (והנלווים אליהם),
מנהלים בתחומים רבים,
ומה לא?

יוחנן ק

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
UX UI
נכתב ע"י רותי קפלר;n4950452:
אולי אפשר לומר שיש גם סוג של עובד חרדי ממוצע, שיושב עם עיניים גדולות ומסתכל בקנאה על כל שקל שנכנס לכיס של המעסיק שלו. במקום לחשוב איך הוא (העובד) יכול להתפתח ולהרוויח, הוא רק עסוק בלהרגיש שהכסף של המעסיק שייך לו. והמעסיק, בחוצפתו, מעיז לתת לו רק חלק מזה - למרות שהוא (העובד) יושב בחנות כל יום! או במשרד! ועונה לטלפונים!

אז לא. ממש לא.

הכסף הוא של מי שהרוויח אותו. במקרה זה: המעסיק.
ולא של השכיר שבא לבצע עבודה בפרק זמן מסויים, בתשלום מוסכם מראש.
כל עוד הסכום המשולם הוא זה שסוכם עליו, והעבודה המתבצעת היא זו שסוכם עליה, אין כאן ניצול.

(נניח שיש לכם עוזרת בית שמוכנה לעבוד ב-40 ש"ח, ועוזרת ברמה זהה ב-50 ש"ח. מי מכאן ייקח את העוזרת היקרה יותר, רק כדי 'לא לנצל' את הזולה...? נו באמת. די עם ההיתממות).

כשכיר בפועל,
אני נותן לעצמי להגיב על דברים אלו,

אז ככה:
הבוס שלי מרויח פי 10 ממני (לפחות)
ו..לא, לא מסתכל עליו בצרות עין, אני שמח על כל עסקה נוספת שנכנסת לעסק,
מנסה לייעץ לו איך להגדיל הכנסות,
שמח בלב שלם על כל שקל שהוא מרויח,

אבל,
כל הסיפור של הגננות/מורות, מקומם,
למה ?
מה ההבדל ?

כי הבוס שלי יש לו עסק,
הוא לווה כספים, שכר מקום, לקח יוזמה וריזיקה,
ולכן הרווחים הם שלו.
כי אני לא רוצה לקחת סיכונים, אני רוצה לישון בשקט עם המשכורת שלי.

אבל,
באשכול המדובר,
יש לנו עניין עם ספסרים גרידא,
הם רק צינור בין משרד החינוך/עיריה/דתות/אחר, לבין המורות,
הם לא אמורים להרוויח, אלא לקבל משכורת,
זה לא עסק,
זו עמותה,
וכך הם מגדירים את עצמם, (ולא בלי סיבה..)

זה מקומם, מכעיס, שאנו כחרדים אין לנו את הפריבילגיה ליהנות משירות ישיר של משרד החינוך/עיריה, שמתנהל עם פחות שחיתות, יותר שקיפות, (ולא בגלל שהם צדיקים יותר, אלא שיש להם פחות אפשרויות..)

אולי הם מצליחים לשמור על מגבלות החוק היבש,
אולם, כולנו מרגישים באופן די זהה כלפי עו"ד תותח שמצליח לזכות עבריין ..
ומכלל נבל ברשות התורה/מדינה - לא יצא ..

רחלי שטינברגר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
נכון לגמרי

מעניין מה היה קורה לו הבוס של כל אותם רו"ח למיניהם היה מקבל תקצוב מהמדינה ומפריש לעצמו חלקים לא קטנים מה אז הייתם מסבירים?

יוחנן ק

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
UX UI
נכתב ע"י רותי קפלר;n4952054:
ולמה הצעות טובות הן לגברים בלבד?
בואו נודה על האמת: המסירות של גברים לעבודה, בדרך כלל גבוהה משל נשים.
הגבר מגיע, נותן אפילו 10 שעות עבודה בלי להתלונן, זמין מתי שצריך.
הוא לא יולד פעם בשנתיים בממוצע. (לא להתעצבן עלי. גם אני לוקחת חופשות לידה. אבל מבינה שזה מוריד את השווי שלי בעולם התעסוקה).
הוא לא עונה לטלפונים מהגן ומבית הספר, ולא יוצא מהמשרד כדי לקחת ילד/להביא תיקייה.
אפשר לפטר אותו מתי שרוצים, בלי להיתקע איתו עד זיבולא בתרייתא, כי הוא לא חוזר בהריון מחופשת הלידה שהאריך.
כל זה מתבטא גם בשכר. ובאפשרויות הקידום.

וחלק מאלו שמקדמים חוקי זכויות נשים, יורים לכולנו בענף שעליו אנחנו יושבות.
כבר עכשיו אשה שווה פחות בשוק העבודה.
כל שהמעסיק יידרש לתת לה יותר, יהיה לו פחות אינטרס להעסיק אותה.
במקום כל כך הרבה חוקי זכויות, היה עדיף שיתנו לנו להתמודד כמו ילדות גדולות בעולם תחרותי.

(יצויין כי הח"מ נטלה 4 חופשות לידה בעברה, וכן יצאה לא פעם מהעבודה להיות עם ילדה חולה, ועדיין מעדיפה שיהיו פחות חוקי זכויות נשים.).

כל מילה פנינה,

רק לציין שאין זה מצדיק את כל האמור על עושק הגננות, (אני באמת מקווה שלא יחליפו אותן בגננים)

האיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
שום מילה על זה שמשרד החינוך ביטל את העמותות צינור לשנה הבאה?

קטקט

משתמש חדש
הפנו אותי לאשכול זה בתור בעלת גן
אני אגיב כדי שישמע גם קולו של הצד השני
קודם כל א ני יצרף טבלה שהכנתי עכשיו המסכמת פחות או יותר את הוצאות וההכנסות של הגן כדי להראות שבעלי הגן מרויחים עוד פחות ממה שהסייעת שלהן שמקבלת שכר מינימום מרויחה
וזה צריך לקחת בחשבון שהכל זה לפני חישוב של ההוצאות של עד פתיחת יומו הראשון של הגן
ז"א מציאת מקום תשלום תיווך שיפוצים של המקום שעלותן ב100000 ש"}ח רשיונות עוד 10000 במקרה הטוב
עכשיו,
קחו בחשבון את העול היומיומי להסתדר עם כל הורה והורה
להסתדר עם הרישום של כל שנה שזה סיפור בפני עצמו
כשהגננת לא מרגישה טוב או הילד שלה קם עם חום . בעלה לא יוותר על הכוילל שלו אני לא נכנסת הלכתית אולי כך צריך לעשות ] אלא ב7 אפס אפס היא תתקשר שהיא לא יכולה לבוא ואז למצוא מילוי מקום
ויש עוד הרבבבבה דברים שלא הזכרתי פה
בקיצור תאמינו לי שזה חיים לא רגועים
עדיף למכור פרחים בחנות אני ירוויח יותר ואהיה רגועה יותר
אז לפני שהסייעות מתלוננות אולי נתלונן על עצמנו ונתחיל לשלם לגנ"י כמו שמשלמים בציבור הכללי
את זה אף אחד לא רוצה . גם הסייעות עצמם
מצו"ב הטבלה של הוצאות לעומת הכנסות לא שייך לדייק וזה משתנה מגן לגן
אך כדי לקבל מושג מה
את משכוורת הגננת חישבתי לפי המינימום הנדרש מצד משה"ח שזה באזור 5500 פלוס ז"א עלות של 7200 בערך
במשכורת הסייעת כתבתי את הברוטו . שכחתי להוסיפ עלות שזה כ1000 ש"ח נוספים כל חודש ו12000 ש"ח לשנה

קבצים מצורפים

• הוצאות &הכנסות.PNG
    הוצאות &הכנסות.PNG
    KB 9 · צפיות: 98

Hi

משתמש מקצוען
המשתמש נחסם
נכתב ע"י קטקט;n4953407:
הפנו אותי לאשכול זה בתור בעלת גן
אני אגיב כדי שישמע גם קולו של הצד השני
קודם כל א ני יצרף טבלה שהכנתי עכשיו המסכמת פחות או יותר את הוצאות וההכנסות של הגן כדי להראות שבעלי הגן מרויחים עוד פחות ממה שהסייעת שלהן שמקבלת שכר מינימום מרויחה
וזה צריך לקחת בחשבון שהכל זה לפני חישוב של ההוצאות של עד פתיחת יומו הראשון של הגן
ז"א מציאת מקום תשלום תיווך שיפוצים של המקום שעלותן ב100000 ש"}ח רשיונות עוד 10000 במקרה הטוב
עכשיו,
קחו בחשבון את העול היומיומי להסתדר עם כל הורה והורה
להסתדר עם הרישום של כל שנה שזה סיפור בפני עצמו
כשהגננת לא מרגישה טוב או הילד שלה קם עם חום . בעלה לא יוותר על הכוילל שלו אני לא נכנסת הלכתית אולי כך צריך לעשות ] אלא ב7 אפס אפס היא תתקשר שהיא לא יכולה לבוא ואז למצוא מילוי מקום
ויש עוד הרבבבבה דברים שלא הזכרתי פה
בקיצור תאמינו לי שזה חיים לא רגועים
עדיף למכור פרחים בחנות אני ירוויח יותר ואהיה רגועה יותר
אז לפני שהסייעות מתלוננות אולי נתלונן על עצמנו ונתחיל לשלם לגנ"י כמו שמשלמים בציבור הכללי
את זה אף אחד לא רוצה . גם הסייעות עצמם
מצו"ב הטבלה של הוצאות לעומת הכנסות לא שייך לדייק וזה משתנה מגן לגן
אך כדי לקבל מושג מה
את משכוורת הגננת חישבתי לפי המינימום הנדרש מצד משה"ח שזה באזור 5500 פלוס ז"א עלות של 7200 בערך
במשכורת הסייעת כתבתי את הברוטו . שכחתי להוסיפ עלות שזה כ1000 ש"ח נוספים כל חודש ו12000 ש"ח לשנה

ראשית,
אני מקנאה בגננות שלך שמרויחות כך, הלואי על כל הגננות !
ירבו גנים כמו שלך בישראל!!

כמה נקודות שלא הבנתי:
1. האם גננת ברשת בית יעקב או עץ הדעת מרויחה 5500?
2. מהו תשלום ההורים של 100 לחודש?
3. מה זה ה 10% ומעלה הוצאות לעמותה מהכנסות משה"ח?
4.מתי נותנים ארוחת בוקר על חשבון הגן? (אפילו בארוחה משותפת הילדים מביאים את הלחם)?
5. מה פירוש לשלם לגנ"י כמו בציבור הכללי? האם הם משלמים לגני עירייה?

כנראה שלא מדובר בגנים רגילים של רשתות החינוך הגדולות המדוברות כאן,

רחלי שטינברגר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
אני באמת מציעה לבעלת הגן לעזוב את תפקידה ולהיות סייעת או עדיף אם אפשר להיות גננת (7200 וואו) בגן שלה.
אם לא הולך לה אולי באמת כדאי לעבור לחנות פרחים.

רק בשביל שכל אותם אלו שתקפו כאן את עובדות ההוראה ועוד רגע משתכנעות באמת שזה הסכום שגננת מרוויחה, אני חייבת לומר שאין סכום כזה באמת. ואם בעלי הגנים מרוויחים 3,200 שח בלבד (כנראה בגלל שהסייעת שוכחת לסגור את המזגן) הם לא היו פותחים גן.
אגב אולי שבעלי הגנים יפתחו קורס לכלכלה נכונה איך לחיות ברמה כ"כ גבוהה ממשכורת כזו נמוכה.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה