עושק הגננות ברשתות הגנים "החרדיות"

מצב
הנושא נעול.

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י טברייני;n4950566:
יש לי תחושה שעם כל הכבוד לשליח ציבור בימים נוראים בבית כנסת, אם זה היה אישה היה שם הרבה יותר רגש... (חס וחלילה)

הבאת דוגמה יפה לתשובה לא עניינית, אבל בסדר. עדיין הצלחת להצחיק אותי. אז מה רע....

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
נכתב ע"י מנגנת;n4950590:
מאוד מאוד נכון.

עכשיו תלבישי את הפסקה החכמה הזאת, במקום על רואת חשבון, על גננת עשוקה.

מכירה גננת חכמה ומוכשרת שיש לה ניסיון רב עם וויסות חושי ופיזיותרפיה לטונוס שרירים נמוך עקב ניסיונה הרב עם ילדיה.
היא עוזרת להרבה מאד אנשים בחינם ומכוונת אותם הלאה, היתה מאד שמחה איכשהו שזה יהיה תחום ההתעסקות שלה.
ההשתכרות שלה כגננת אפסית בטח לעומת הניסיון והוותק שלא מגולמים בשכר.
כבר עשרות פעמים דחפתי אותה "לכי תלמדי את כל הנושא של הוויסות חושי/ פיזיותרפיה / ריפוי בעיסוק וכל המסתעף, ותתחילי לעבוד בזה תכפילי את השכר שלך"

התגובה: "מה אני אעזוב את העבודה, ואם לא יהיו לי מספיק לקוחות, עכשיו אני אצא ללימודים?" וכו' מגוון תירוצים שמשמעותם היא:
"אין לי מספיק חשק לצאת מאזור הנוחות שלי" וכמובן להתלונן על העוולות כלפיה. (ויש עוולות וניצול מחפיר ומזעזע)

ארזים1

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י y&m;n4951068:
מכירה גננת חכמה ומוכשרת שיש לה ניסיון רב עם וויסות חושי ופיזיותרפיה לטונוס שרירים נמוך עקב ניסיונה הרב עם ילדיה.
היא עוזרת להרבה מאד אנשים בחינם ומכוונת אותם הלאה, היתה מאד שמחה איכשהו שזה יהיה תחום ההתעסקות שלה.
ההשתכרות שלה כגננת אפסית בטח לעומת הניסיון והוותק שלא מגולמים בשכר.
כבר עשרות פעמים דחפתי אותה "לכי תלמדי את כל הנושא של הוויסות חושי/ פיזיותרפיה וכל המסתעף, ותתחילי לעבוד בזה תכפילי את השכר שלך"

התגובה: "מה אני אעזוב את העבודה, ואם לא יהיו לי מספיק לקוחות, עכשיו אני אצא ללימודים?" וכו' מגוון תירוצים שמשמעותם היא:
"אין לי מספיק חשק לצאת מאזור הנוחות שלי" וכמובן להתלונן על העוולות כלפיה. (ויש עוולות וניצול מחפיר ומזעזע)

את לא באמת מתכוונת שהיא תלך עכשיו לאחת מ-4 האונברסיטאות החילוניות היחידות בארץ שמורשות לתואר בפיזיותרפיה. אז ללמוד עוד קורס של וויסות חושי וכד', לא ייתן לה כלום ללא תואר, כך שגם אם היא מאד רוצה לצאת מאזור הנוחות שלה, אין לה לאן.

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
טוב,
לא זו היתה המניעה שלה.
ואין לי עניין להיכנס לפרטים.

ואני כן חושבת שאם אדם מרגיש שהוא לא מגיע למה שהוא מסוגל,
הוא צריך לקחת אחריות על החלקים שלו.

את מנהל הרשת שלה היא לא תצליח לחנך או להנדס מחדש, לתבוע אותו לא בא לה עקב עשרות סיבות שקורות כשעובדים אצל היימישע שהוא גם ידיד של אבא שלך ומשפחה של החותן שלך.
אז כן, עליה לעשות את מה שהיא יכולה. ואם יש תחום מסוים שמושך אותה. אז לפעמים צריך לפעול ב"קום עשה".

ארזים1

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י y&m;n4951117:
טוב,
לא זו היתה המניעה שלה.
ואין לי עניין להיכנס לפרטים.

ואני כן חושבת שאם אדם מרגיש שהוא לא מגיע למה שהוא מסוגל,
הוא צריך לקחת אחריות על החלקים שלו.

את מנהל הרשת שלה היא לא תצליח לחנך או להנדס מחדש, לתבוע אותו לא בא לה עקב עשרות סיבות שקורות כשעובדים אצל היימישע שהוא גם ידיד של אבא שלך ומשפחה של החותן שלך.
אז כן, עליה לעשות את מה שהיא יכולה. ואם יש תחום מסוים שמושך אותה. אז לפעמים צריך לפעול ב"קום עשה".

לא התכוונתי להיכנס לפרטים, רק להאיר מצב כואב שהרבה פעמים רוצים לצאת מאזור הנוחות ובאמת ובתמים אין לאן.

קריצה

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
ואני שואלת מה קורה במעונות
זה לא נקרא ניצול אמיתי ???
כמה פעמים התחילו לדבר אבל לא נעשה כלום
אין לי ילדים במעון ומקווה שאני גם לא אצטרך לשלוח אותם לשם
אבל רחמנות על כל מי שעובדת שם
ולא פלא שכל הזמן יש תחלופה

תקוה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
קהילת הספרנים
נכתב ע"י פנס בערפל;n4950412:
כותרת שלילית ביומונים החרדיים. רק וזה ולא שום דבר אחר.
(וההוכחה היא הרצון העמוק שלהם לקבל שם כל יום קרדיטים. משמע זה המניע שלהם)

איזה עיתון יכניס כזו כתבה?
הרי העיתון הוא הרי שופרו של הח"כ ונתון בידיו.

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י תקוה;n4951353:
איזה עיתון יכניס כזו כתבה?
הרי העיתון הוא הרי שופרו של הח"כ ונתון בידיו.

בדיוק.
אבל אם הזעם יגדל עוד ועוד- בסוף לא תהיה ברירה.
אם כבר יש לי מסה שלימה מאיפה נובע הזלזול הזה אצלנו בממונות ובזכויות החוקיות של הזולת, אבל אין לי כוח לכל הזעם הצדקני של אנשים פה.

Rachel Greenstein

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י רפ;n4950365:
ד. מעסיק חרדי לא מעסיק עובדות חרדיות בשביל לגמול חסדים - זה צורך שלו ולא מותרות.

אמרה לי פעם המנהלת אצלנו (חילונית, מקום עבודה חילוני): אני מפרנסת אותך, איך את מעיזה לדבר אלי ככה.
אמרתי לה, את לא מפרנסת אותי, בורא עולם מפרנס אותי ושולח את הכסף דרכך, את רק לוקחת עמלה גבוהה מידי
את זה היא לא ממש הבינה ;)
אבל מפרנסת? אותי? בהתנדבות???? הרי ברור שהיא מרויחה עלי הרבה יותר ממה שהיא משלמת לי, אחרת לא היה לה שווה להעסיק אותי

פרמיום

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
נכתב ע"י רותי קפלר;n4950086:
שכיר שלומד מקצוע מבוקש, ועובד במסירות וברצינות, יכול להרוויח יפה. (יפה= מעל 10,000 נטו בחודש).
יש גם נשים חרדיות שמגיעות למשכורות כאלה ויותר.

השאלה היא רק איזה מקצוע בוחרים.

אשמח שתחכימי אותי באלו מקצועות שכירה (אשה!) חרדית ללא תואר אקדמאי יכולה להרוויח כך מלבד הייטק וחשבנאות.

שימי לב- הם מקצועות ריאלים הדורשים יכולות מתמטיות גבוהות- לא כל אחת מתאימה להן.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י C;n4951742:
אשמח שתחכימי אותי באלו מקצועות שכירה (אשה!) חרדית ללא תואר אקדמאי יכולה להרוויח כך מלבד הייטק וחשבנאות.

שימי לב- הם מקצועות ריאלים הדורשים יכולות מתמטיות גבוהות- לא כל אחת מתאימה להן.

מזכירות ברמה של מנהלות משרד, יכולות להגיע ל-50 ש"ח לשעה. כבר פגשתי כאלו.
אם כי, זה קשה, ודורש הרבה מסירות, ולקחת את העבודה על הראש ועל הלב.

גם גרפיקאיות שתעבודנה ברמה גבוהה, יכולות להגיע ל-50 ש"ח לשעה, ויותר. אבל שוב - לא מדובר על כאלו שדופקות כרטיס והולכות הביתה, אלא על ראש גדול ונכונות ללקיחת אחריות.

ולגבי ה'ללא תואר אקדמאי': העניין הוא לא רק המעסיקים המנצלים, הבעיה היא שנשים לא עושות תואר.
בלי שום דיון על הצד הרוחני, רק הכלכלי: זה מה שגורם לרמת שכר נמוכה.
אי אפשר להאשים את המעסיקים.
בכל המשק, ובכל העולם, שכרם של לא-אקדמאים הוא נמוך משמעותית בממוצע משכרם של האקדמאים.

חוה זילבר

משתמש רשום
דבר נוסף,
בכל מקום עבודה - התמסרות שווה כסף,
כמו שרותי כתבה,
הבעיה שהרבה נשים לא מסוגלות להתמסר להכל,
אז הן בוחרות
לא כל אשה מסוגלת לנהל בית +להיות לפני או אחרי לידה +לקום בלילה לתינוק,
ואח"כ להגיע לעבודה ולעבוד 8 שעות של תפוקה מלאה להיות ראש גדול ולקחת אחריות,
יש תקופות שזה פשוט לא הולך,
יש נשים סופר מניות,
אבל אצל הרבה אחרות זה בחירה איפה הדגש שלהן,
בבית או בעבודה,
ואז ממילא השכר נראה בהתאם!
אם באסרו חג ומאחרים כי החיידר התחיל מאוחר,
ולוקחים כל חורף כמה וכמה ימי מחלה ובסוף שנה יוצאים למסיבות כפול מספר הילדים,
סוף חודש זה מתבטא בשכר וברמת השכר,
ועדיין,
זאת בחירה שלנו מה עיקר בחיים,
ומה המטרה שלנו,
להיות אקדמאיות? לקבל שכר גבוה?
לגדל בית עם ילדים?

זה אומנם לא סותר אחד את השני אצל כולן,
אבל יש מקרים שזה משפיע...

לילי 1

משתמש מקצוען
בישראל יש קורלציה גבוהה מאוד בין השכלה להכנסה. ברמה גבוהה יותר מאשר ברוב העולם

לילי 1

משתמש מקצוען
האפשרות היחידה לשינוי היא מלמטה, מבפנים.
תשכחו מאכלו לי שתו לי מגיע לי
אף אחד לא ידאג לכם. זה חייב לבוא מכל אחד ואחד!
להתלונו, להתלונן, להתלונן! אפשר גם באנונימיות מוחלטת!!
להכיר את זכויותיכם! אם אתם אפילו לא טורחים לדעת שלפיטורין האלה אין תוקף, למה שהמעסיק יטרח לדעת את זה??
לתבוע בדיני תורה, מתי שאפשר! (אני תבעתי רשת קטנה מסויימת בדין תורה, אחרי שעזבתי. יום לפני הדיון הראשון הם ירדו על 4 והחזירו לי את העושק של כל שנות עבודתי שם. עשרות אלפים! והצלחתי רק בגלל שהייתי מוכנה למאבק, ומוכנה להוציא זמן וכסף על המאבק. להלחם לשם צדק. לא לשם רווח)
אנשים, תתעוררו! תפסיקו לקטר, תפעלו ותשתפו בהצלחות

פרמיום

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
נכתב ע"י רותי קפלר;n4951807:
מזכירות ברמה של מנהלות משרד, יכולות להגיע ל-50 ש"ח לשעה. כבר פגשתי כאלו.
אם כי, זה קשה, ודורש הרבה מסירות, ולקחת את העבודה על הראש ועל הלב.

אם כך- זה לא מקצוע אלא-
וותק ונסיון שהצטברו עד ליכולת ניהול
(וגם כישורי ניהול מולדים וגם מעסיק שיודע לפרגן)

גם גרפיקאיות שתעבודנה ברמה גבוהה, יכולות להגיע ל-50 ש"ח לשעה, ויותר. אבל שוב - לא מדובר על כאלו שדופקות כרטיס והולכות הביתה, אלא על ראש גדול ונכונות ללקיחת אחריות.

רב הגרפקאיות שעובדות במגזר החרדי לא מרויחות 10,000 ש"ח גם עם ראש גדול , התמסרות ונכונות מעבר
ע"ע כל האשכולות שנפתחים בפורום זה, אולי אלו שעובדות במשרדי פרסום גדולים.
ההצעה היחידה שראיתי שונה הייתי אתמול, 60 ש"ח לשעה (!) אבל איך לא, זה לגברים בלבד..

ולגבי ה'ללא תואר אקדמאי': העניין הוא לא רק המעסיקים המנצלים, הבעיה היא שנשים לא עושות תואר.
בלי שום דיון על הצד הרוחני, רק הכלכלי: זה מה שגורם לרמת שכר נמוכה.
אי אפשר להאשים את המעסיקים.
בכל המשק, ובכל העולם, שכרם של לא-אקדמאים הוא נמוך משמעותית בממוצע משכרם של האקדמאים.

מסכימה איתך לגמרי.
זה לא רק רמת שכר נמוכה אלא גם הצע של פחות מקצועות ,

מה שגורם ביקוש יתר במקצועות האחרים,
ורמת שכר נמוכה
כי ממילא יש עשרות נשים
שיחטפו את המשרה בכל מחיר...

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י לילי 1;n4951897:
להכיר את זכויותיכם! אם אתם אפילו לא טורחים לדעת שלפיטורין האלה אין תוקף, למה שהמעסיק יטרח לדעת את זה??
לתבוע בדיני תורה, מתי שאפשר! (אני תבעתי רשת קטנה מסויימת בדין תורה, אחרי שעזבתי. יום לפני הדיון הראשון הם ירדו על 4 והחזירו לי את העושק של כל שנות עבודתי שם. עשרות אלפים! והצלחתי רק בגלל שהייתי מוכנה למאבק, ומוכנה להוציא זמן וכסף על המאבק. להלחם לשם צדק. לא לשם רווח)

יפה!
בכלל צריך להפסיק עם הגישה של בכיינות אינסופית בכל הקשור לתקציבים ולעוד דברים.
כמו גם הבכיינות מול עיתונאים חילונים שמסיתים וכדומה. או לתבוע אותם באבי אבותיהם- או לשתוק וזהו. הבכיינות הזו מוציאה את כולנו רע.

saru

משתמש מקצוען
נכתב ע"י לילי 1;n4951897:

כל מילה!

אז קדימה , גננות , סייעות וכד'
תתחילו להתלונן!
קחנה את המייל /מס'/ פקס של משרד העבודה ותפצנה אותו לכולן.
לדעתי, אין דרך אחרת לתקן את העוולה הזו!

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
ולמה הצעות טובות הן לגברים בלבד?
בואו נודה על האמת: המסירות של גברים לעבודה, בדרך כלל גבוהה משל נשים.
הגבר מגיע, נותן אפילו 10 שעות עבודה בלי להתלונן, זמין מתי שצריך.
הוא לא יולד פעם בשנתיים בממוצע. (לא להתעצבן עלי. גם אני לוקחת חופשות לידה. אבל מבינה שזה מוריד את השווי שלי בעולם התעסוקה).
הוא לא עונה לטלפונים מהגן ומבית הספר, ולא יוצא מהמשרד כדי לקחת ילד/להביא תיקייה.
אפשר לפטר אותו מתי שרוצים, בלי להיתקע איתו עד זיבולא בתרייתא, כי הוא לא חוזר בהריון מחופשת הלידה שהאריך.
כל זה מתבטא גם בשכר. ובאפשרויות הקידום.

וחלק מאלו שמקדמים חוקי זכויות נשים, יורים לכולנו בענף שעליו אנחנו יושבות.
כבר עכשיו אשה שווה פחות בשוק העבודה.
כל שהמעסיק יידרש לתת לה יותר, יהיה לו פחות אינטרס להעסיק אותה.
במקום כל כך הרבה חוקי זכויות, היה עדיף שיתנו לנו להתמודד כמו ילדות גדולות בעולם תחרותי.

(יצויין כי הח"מ נטלה 4 חופשות לידה בעברה, וכן יצאה לא פעם מהעבודה להיות עם ילדה חולה, ועדיין מעדיפה שיהיו פחות חוקי זכויות נשים.).

אורחת לרגע

משתמש מקצוען
החוק הכי גרוע הוא התפטרות אחר חופשת לידה "לטובת התינוק" כמה שומעים את זה שאני מתפטרת אחרי החופשה כדי לקבל פיצויים, כמה באמת נשארות לשבת עם התינוק בבית ?
רובן או שממתינה להן כבר עבודה משתלמת יותר או שלא אבל זו ההזדמנות שלהן לקפוץ למים. ופעמים רבות 5 חודשים אחרי הלידה כבר עובדות במקום חדש, לעיתים באותן שעות אותו מרחק (שכר גבוה יותר אינו "טובת התינוק")
שמעתי מחברה מוכרת בחנות, שבעל החנות החליט אחרי שעובדת שלישית שלו התפטרה לרגל הלידה נמאס לו והתחיל להעסיק נשים מעל גיל 50 והוא מעסיק מעולה לדבריה.

שישיה

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י רותי קפלר;n4952054:
ולמה הצעות טובות הן לגברים בלבד?
בואו נודה על האמת: המסירות של גברים לעבודה, בדרך כלל גבוהה משל נשים.
הגבר מגיע, נותן אפילו 10 שעות עבודה בלי להתלונן, זמין מתי שצריך.
הוא לא יולד פעם בשנתיים בממוצע. (לא להתעצבן עלי. גם אני לוקחת חופשות לידה. אבל מבינה שזה מוריד את השווי שלי בעולם התעסוקה).
הוא לא עונה לטלפונים מהגן ומבית הספר, ולא יוצא מהמשרד כדי לקחת ילד/להביא תיקייה.
אפשר לפטר אותו מתי שרוצים, בלי להיתקע איתו עד זיבולא בתרייתא, כי הוא לא חוזר בהריון מחופשת הלידה שהאריך.
כל זה מתבטא גם בשכר. ובאפשרויות הקידום.

וחלק מאלו שמקדמים חוקי זכויות נשים, יורים לכולנו בענף שעליו אנחנו יושבות.
כבר עכשיו אשה שווה פחות בשוק העבודה.
כל שהמעסיק יידרש לתת לה יותר, יהיה לו פחות אינטרס להעסיק אותה.
במקום כל כך הרבה חוקי זכויות, היה עדיף שיתנו לנו להתמודד כמו ילדות גדולות בעולם תחרותי.

(יצויין כי הח"מ נטלה 4 חופשות לידה בעברה, וכן יצאה לא פעם מהעבודה להיות עם ילדה חולה, ועדיין מעדיפה שיהיו פחות חוקי זכויות נשים.).

כללית, אפשר לשפר את זכויות העובדים כולם, גברים ונשים כאחד. כך מצב העובדים במשק משתפר בלי אפליה בין גברים לנשים.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  9  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה