עושק הגננות ברשתות הגנים "החרדיות"

מצב
הנושא נעול.

השמח בחלקו

משתמש מקצוען
נכתב ע"י פנס בערפל;n4944211:
האבסורד הוא שאותם אנשים ש:
1- שולחים את הבנות ללמוד מקצועות לא רלוונטיים,
2- נאבקים במכללות שמאפשרות ללמוד מקצועות רווחיים,
3 מעסיקים אותן ברשתות הפרטיות שלהם בתשלום מינימום מעליב,
4- מסבירים להן ש: "אם תתפטרו- בבקשה! יש עוד אוטובוס שלם של בנות כמוכן שמוכנות לעבוד באותו שכר...",
5- מייללים כשלפיד מקצץ, אבל שוכחים להוריד את שכר הלימוד כאשר ח"כינו מחזירים את הכספים האבודים,
6- חותכים בבשר החי, מפטרים כל שנה ומתרצים ש: "הרשת עניה",
7- עושקים את הגננות כי מותר ורצוי לרמות את המדינה (איפה שזה כלכלי בלבד),
8- סותמים את הפה למבקשות העלאה עם התירוץ המהמם הבא: "לא יתכן כי שכר עובדת פשוטה תהיה כמו שכר המנכ"ל.."

הולכים וממנים את עצמם ל'שלוחי דרבנן' ומבקשים שנצביע להם כדי שיוכלו לרוץ למועצת העיר, או לכנסת, או לכל משרה אחרת.
ואנחנו? מאפשרים להם.

יתרה מכך, אנחנו גם לא קולטים שאם הייתה אשה, ולו אשה אחת ("'משלנו") שהייתה מכהנה כחכי"ת בכנסת - היא הייתה מטפלת בעוולות האלו כהוגן...
(המועמדת שלי היא- תנחשו)

הסוף לא לעניין,
וכי האשה עובדת בשביל עצמה, כל אשה עובדת בשביל לפרנס את המשפחה, אם עושקים את העובדת עושקים את כל המשפחה כולל הבעל והילדים.

השמח בחלקו

משתמש מקצוען
נכתב ע"י מביתשמש;n4945208:
נמאס כבר, פשוט נמאס לעבוד כ"כ קשה ולקבל כ"כ מעט, פשוט חרפה צריך להתאגד כל הגננות החרדיות ולעשות לזה סוף!!!!,

חבל מאוד מאוד מאוד מאוד שלא מעודדים בציבור להיות עצמאיים,
נכון שזה מאוד מורכב, והאחריות היא פי כמה,
אבל רק כך בסייעתא דשמיא יש אפשרות להתפרנס באמת,

ולא לקבל מינימום שבמינמום, ואחר כך עוד עושקים/גוזלים/מרמים,
ובסופו של דבר מקבלים פחות מהמינימום שבמינימום.

חוה זילבר

משתמש רשום
נכתב ע"י השמח בחלקו;n4949859:
חבל מאוד מאוד מאוד מאוד שלא מעודדים בציבור להיות עצמאיים,
נכון שזה מאוד מורכב, והאחריות היא פי כמה,
אבל רק כך בסייעתא דשמיא יש אפשרות להתפרנס באמת,

ולא לקבל מינימום שבמינמום, ואחר כך עוד עושקים/גוזלים/מרמים,
ובסופו של דבר מקבלים פחות מהמינימום שבמינימום.

אתה צודק,
רק שחייבים הרבה מאוד אומץ בשביל זה,
ויכולת לצוף על המים עד שהעסק מתחיל להכניס את עצמו,

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י חוה זילבר;n4949867:
אתה צודק,

שכיר שלומד מקצוע מבוקש, ועובד במסירות וברצינות, יכול להרוויח יפה. (יפה= מעל 10,000 נטו בחודש).
יש גם נשים חרדיות שמגיעות למשכורות כאלה ויותר.

השאלה היא רק איזה מקצוע בוחרים.

ינשופי

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י חוה זילבר;n4949867:
אתה צודק,

אל תשכחו את העסקים שלא הצליחו והשאירו אחריהם חובות לא מבוטלים.
בכל תחום שאדם פונה אליו הוא צריך להכיר את המעלות ואת החסרונות, כך גם בהוראה.

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י רותי קפלר;n4950086:
שכיר שלומד מקצוע מבוקש, ועובד במסירות וברצינות, יכול להרוויח יפה. (יפה= מעל 10,000 נטו בחודש).
יש גם נשים חרדיות שמגיעות למשכורות כאלה ויותר.

השאלה היא רק איזה מקצוע בוחרים.

המשכורות בהיי טק נקודתית נמצאים ברמה גבוהה. שאר המקצועות, כשכיר, המשכורות לא מדהימות.

שירי12

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י פנס בערפל;n4950104:
המשכורות בהיי טק נקודתית נמצאות ברמה גבוהה. שאר המקצועות, כשכיר, המשכורות לא מדהימות.

הייטק אמנם גבוה במיוחד, אבל יש עוד מקצועות בעולם שיכולים להיות רווחיים, לא בטירוף כמו הייטק, אבל בצורה נחמדה. (ובלי השעבוד ל-9 שעות כמו בהייטק)

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
המשכורות בהיי טק נקודתית נמצאים ברמה גבוהה. שאר המקצועות, כשכיר, המשכורות לא מדהימות.

גם בענפי החשבונאות, עובדים טובים מקבלים משכורות טובות.

להרגיש בבית

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
השוו את עבודת הסייעות לעבודות אחרות במשק
כשהיתרון של חופשות אמור 'לכפר'
על המשכורות הנמוכות.

סייעות שעובדות עם ילדים
הן בדיוק כמו עובדי הוראה אחרים.
השחיקה בהוראה היא רבה
ואחוזים גדולים של עובדי הוראה
משהו כמו 35%
עוזבים את העבודה לאחר 10 שנות עבודה.

לכן א"א להשוות אותן למקצועות אחרים במשק.

yamb

משתמש צעיר
פעם פעם לפני שעבדתי בתקופה שלמדתי גרפיקה-עבדתי כסייעת בגן ו--
קבלתי מינימום והתחייבתי להעביר מעשרות למוסד.

well

משתמש פעיל
נכתב ע"י רותי קפלר;n4950150:
גם בענפי החשבונאות, עובדים טובים מקבלים משכורות טובות.

לא מדויק, מנסיון.
ענף החשבונאות לא הוכיח את עצמו בשנים האחרונות. עובדות רבות ומוצלחות מתחננות לפני מעסיקים שיקבלו אותם לסטאג' תמורת שכר מינימום ותנאים מחפירים וגם אח"כ ארוכה הדרך להצלחה.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י well;n4950218:
לא מדויק, מנסיון.
ענף החשבונאות לא הוכיח את עצמו בשנים האחרונות. עובדות רבות ומוצלחות מתחננות לפני מעסיקים שיקבלו אותם לסטאג' תמורת שכר מינימום ותנאים מחפירים וגם אח"כ ארוכה הדרך להצלחה.

קשה למצוא סטאז'. נכון.

אבל אח"כ, עם השנים וההתמחות, יש רבות שהולכות לעבוד כחשבות בחברות ובארגונים. המשכורת יכולה להתחיל מ-9-10 ברוטו, ולהתקדם.

well

משתמש פעיל
כמה הולכות לעבוד בחשבות? בודדות ממש! הרוב ממשיכות לעשות ביקורת משעממת במשרדי רואה חשבון 9 שעות ביממה ולחכות זמן רב עד שהמשכורת מצדיקה את המאמץ, אם בכלל.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י well;n4950250:
כמה הולכות לעבוד בחשבות? בודדות ממש! הרוב ממשיכות לעשות ביקורת משעממת במשרדי רואה חשבון 9 שעות ביממה ולחכות זמן רב עד שהמשכורת מצדיקה את המאמץ, אם בכלל.

והן מקבלות פחות מ-50 ש"ח לשעה? עם רשיון רו"ח? ובלי אופציה לקידום והעלאה?

ציבי פרקל

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי

גם פה, המשכורות בהייטק אצל המעסיקים החרדים נמוכים בצורה מחפירה ממש.
ניצול מזעזע של נשים חרדיות שלא רוצות לעבוד במקום עבודה חילוני

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
השאלה מהו ניצול.
בערים חילוניות, משלמים 30 ש"ח לבייביסיטר.
בחרדיות מרכזיות, 15.
בשכונות חרדיות פשוטות יותר, 12.

אם את משלמת לבייביסיטר שלך 12 לשעה, האם את נצלנית?
ואם 15?
מה היא אשמה שהיא רוצה לעבוד בבית חרדי? בגלל זה היא אמורה לקבל חצי מחיר?

<השאלה רטורית>

מנגנת

משתמש מקצוען
נכתב ע"י רותי קפלר;n4950263:
והן מקבלות פחות מ-50 ש"ח לשעה? עם רשיון רו"ח? ובלי אופציה לקידום והעלאה?

יתכן שכן. עד לרגע שבו ה' מושיע אותן והן בורחות מהמשרד לחברה.
אבל לפעמים לוקח זמן עד שמגיעה הישועה...

גדי ישראלי

משתמש מקצוען
אכן כואב לראות את המצב בו נתונות עובדות הוראה. הטענה ש'יחפשו עבודה אחרת' ממש לא רלוונטית.
עם כל זאת אם ננסה לקחת את האשכול לכיוון מעשי, ראוי להבחין בשתי נקודות חשובות:
א. לצערנו, מי שמכיר קצת את המערכת למעלה יודע שעובדות ההוראה נתונות במילכוד. כמעט ואין סיכוי לשום התאגדות שהיא לחולל שינוי.
ב. אני בעד שגננות וסייעות יקבלו משכורת מכובדת כמו משרד החינוך. אבל לצד זה, מן הראוי שהגננות יעמדו בדרישות בסיס כמו שאצלם. אני מתכוון לומר שיש כלל פשוט של זכויות-חובות.
אשה חרדית פנתה לקרובת משפחה שלי בכדי להיכנס למערכת של משה"ח. הקרובה הנ"ל נתנה לה קצת מושגים בענין, כגון: השתלמויות שדורשות מטלות, אגב, מאז ה"למידה המשמעותית" ברוב המקומות ההשתלמויות הן פרוייקט PBL וכן מצריכות ישום מעשי בגן כולל תיאור והצגת תוצרים. סדר יום שדורש יותר [אין שעתיים משחקי בקר וארוחת בקר ב11:30]. הפיקוח יותר הדוק. הצוות גדול וכולל מדריכה, יועצת ופסיכולוגית. לאחרונה ישנה דרישה של ספר מעקב הכולל דיווח לפי ישיבה בקבוצות ופרטני עם כל ילד, שבביקור מפקחת תצטרך הגננת להראות לה אותו, וכן הלאה...
האשה סיימה מיד את השיחה ב"לא, תודה!". עם כל הכבוד לכסף, אין לה את העצבים להשקיע עד כדי... שלא לדבר על גני אופק ויוח"א. שעות פתיחת גן וסיומו.
אז לא אמרתי לעשות העתק-הדבק,אבל בהחלט ישנה קלילות בכל התנהלות הגננות בגן ומול הורים. במשה"ח יש לך על כל דבר חוזר מנכ"ל ונהלים וכו' וכו'.
תעשו לי טובה ואל תתפסו אותי על הקשקש, "אצלנו גם משקיעים וכו'". הרעיון הוא שאצלם ישנה דרישה רשמית קפדנית יותר.

סליחה שאני מסיט את הנושא במקצת, המצב אצל הגננות הוא עוד בסדר. המטפלות הפרטיות [במקומות מסויימים] הגזימו לגמרי.

רפ

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י רותי קפלר;n4950306:
השאלה מהו ניצול.
בערים חילוניות, משלמים 30 ש"ח לבייביסיטר.
בחרדיות מרכזיות, 15.
בשכונות חרדיות פשוטות יותר, 12.

אם את משלמת לבייביסיטר שלך 12 לשעה, האם את נצלנית?
ואם 15?
מה היא אשמה שהיא רוצה לעבוד בבית חרדי? בגלל זה היא אמורה לקבל חצי מחיר?

&lt;השאלה רטורית&gt;

אני מניחה את ההנחות הבאות - יכול להיות שאני טועה, אם כן תקנו אותי אבל בלי להתקיף בבקשה.

א. למשפחה חרדית יש יותר הוצאות ביחס להכנסות ממשפחה חילונית.
ב. למעסיק חרדי לא אמורות להיות יותר הוצאות ביחס להכנסות ממעסיק חילוני.
ג. אישה חרדית שתצטרך לשלם לבייבי סיטר 30 שח לשעה - בייביסיטר יהפוך להיות מותרות, והיא תשתמש בזה רק בלית ברירה.
ד. מעסיק חרדי לא מעסיק עובדות חרדיות בשביל לגמול חסדים - זה צורך שלו ולא מותרות.

זה יכול להסביר קצת את ההבדל בין תשלום חצי מחיר לבייבי סיטר לבין תשלום שכר מינימום - ויותר גרוע - התעלמות מחוקים לטובת העובדים, על ידי מעסיק חרדי.

ציבי פרקל

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
נכתב ע"י רפ;n4950365:
אני מניחה את ההנחות הבאות - יכול להיות שאני טועה, אם כן תקנו אותי אבל בלי להתקיף בבקשה.

א. למשפחה חרדית יש יותר הוצאות ביחס להכנסות ממשפחה חרדית.
ב. למעסיק חרדי לא אמורות להיות יותר הוצאות ביחס להכנסות ממעסיק חילוני.
ג. אישה חרדית שתצטרך לשלם לבייבי סיטר 30 שח לשעה - בייביסיטר יהפוך להיות מותרות, והיא תשתמש בזה רק בלית ברירה.
ד. מעסיק חרדי לא מעסיק עובדות חרדיות בשביל לגמול חסדים - זה צורך שלו ולא מותרות.

זה יכול להסביר קצת את ההבדל בין תשלום חצי מחיר לבייבי סיטר לבין תשלום שכר מינימום - ויותר גרוע - התעלמות מחוקים לטובת העובדים, על ידי מעסיק חרדי.

כמו למשל פיטורי עובדת בהריון. כן, הוא החתים אותה לפני זה שהוא יוכל לפטר אותה בכל מצב :(

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  9  פעמים

אתגר AI

באבוד רשעים בינה • אתגר 112

לוח מודעות

למעלה