עוול משווע!!!

תקוה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
קהילת הספרנים
נכתב ע"י ליבי;859157:
אני בטוחה שגם את לא חשדת כי חברתך לעבודה מטפלת בילדה חולה.

זאת אולי היתה הבעיה. אני ידעתי החל מהימים של החששות... והיא אסרה עלי לרמוז מילה.
היא קיוותה שהילדה תתאושש ותבריא. כל הזמן ראו הטבה והשתפרות רק בחדשיים האחרונים חלה התדרדרות לא מובנת. היא פחדה מאוד מתוויות על המשפחה על הילדה....

הרבה מהצוות ידעו ושתקו. אבל תמכו בה בגידול הילדים. ארוחת ניהול בית. רק אי אפשר היה ללמד במקומה.

אני יודעת שמנהלת לא יכולה לחשוב דברים מפחידים על כל אחת שמחסירה כי אולי זה באמת נובע מזילזול. אבל לא מדובר על עובדת מזלזלת בקבוע שלה אלא רק לפתע אחרי שנים של הכרות חיובית.

אני כן חושבת שמנהלת שרואה שינוי כזה צריכה לשאול ולא ממקום של גערה.

ובכללי(אין לי ענין להסחף) מנהלת עבודה מכירה את העובדות שלה מצוין.
כשיש משהו חריג פתאום צריך לברר לשאול. ולא לחשוב על ניצול.... כל עוד לא מפורט למנהלת איך היא חיה

ו... לא לכל אחת נעים לדבר על בעיות בריאותיות לא משנה באיזו דרגה. וצריך כבוד ורגישות.. גם העובדת גם המנהלת.

אריה123

משתמש מקצוען
D I G I T A L
שכירים יקרים, אם חשבתם שהמעסיק מרויח כל כך הרבה, אז, מעכשיו הוא ירויח טיפה פחות.
החל מ 2013 יעלה מחיר הביטוח לאומי של המעסיק (כמובן, לא החלק של העובד, זה ישאר כמו שהוא) ולאט לאט או מהר מהר זה יטפס ל 7.5 % מהמשכורת.
אז בבקשה, החל מ 2013 כשאתם מבקשים העלאה במשכורת תתחשבו קצת....(אם אתם מרויחים יותר משכר מינימום, כי מי שמרויחה שכר מינימום בכל מקרה מקבלת העלאה במשכורת. כך המדינה קבעה - שהמעסיק ישלם, למה לא ?)

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י מיכל123;861492:
שכירים יקרים, אם חשבתם שהמעסיק מרויח כל כך הרבה, אז, מעכשיו הוא ירויח טיפה פחות.
החל מ 2013 יעלה מחיר הביטוח לאומי של המעסיק (כמובן, לא החלק של העובד, זה ישאר כמו שהוא) ולאט לאט או מהר מהר זה יטפס ל 7.5 % מהמשכורת.
אז בבקשה, החל מ 2013 כשאתם מבקשים העלאה במשכורת תתחשבו קצת....(אם אתם מרויחים יותר משכר מינימום, כי מי שמרויחה שכר מינימום בכל מקרה מקבלת העלאה במשכורת. כך המדינה קבעה - שהמעסיק ישלם, למה לא ?)
יופי!
וגם שכר המינימום עולה בחודש הבא.
יופי!
יהי רצון שהשנה תתחדש עלינו לטובה בשפע וברכה, ושההכנסות יאפילו על ההוצאות החדשות עד שלא נספור אותן בגלל היותן זניחות.
(על החתום:עצמאית)

dvory

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
נכתב ע"י מיכל123;861492:
מיכל, אם אני הייתי שכירה, הייתי בהחלט ניגשת למעסיק שלי ומבקשת העלאה, אם הייתי חושבת שאני ראויה לה. יוקר המחיה עלה מאד. והמחויבות הראשונה שלי הן מבחינה הלכתית והן מבחינה אישית היא למשפחתי ולא למשפחתו של המעסיק.
בכלל, נוצר מצב מאד מקומם במדינה. המדינה מקשה את ידה על המעסיק הבינוני. (וההחלטה עליה כתבת ממש מרגיזה: למה, רבש"ע, יש צורך להגדיל לביטוח לאומי את התשלומים כשבסוף כל שנה מתגלה העודף התקציבי של המוסד המהולל הזה? למה?) ואז המעסיק בלית ברירה קופץ את אגרופו מול העובד שלו. האנרגיות להלחם בתופעות המקוממות צריכות להיות מופנות לממשל ולא לשכיר, שרוב הפעמים לא מרוויח מההחלטות המדיניות הללו.

אריה123

משתמש מקצוען
D I G I T A L
נכתב ע"י dvory;861534:
מיכל, אם אני הייתי שכירה, הייתי בהחלט ניגשת למעסיק שלי ומבקשת העלאה, אם הייתי חושבת שאני ראויה לה. יוקר המחיה עלה מאד. והמחויבות הראשונה שלי הן מבחינה הלכתית והן מבחינה אישית היא למשפחתי ולא למשפחתו של המעסיק.

האנרגיות להלחם בתופעות המקוממות צריכות להיות מופנות לממשל ולא לשכיר, שרוב הפעמים לא מרוויח מההחלטות המדיניות הללו.

לנקודה הראשונה, בהחלט אם היית שכירה היית ניגשת למעסיק ומבקשת העלאה אם את ראויה לה. -שימי לב שאם למעסיק יש כמה עובדות והוא הולך להוסיף 3 אחוז לכל המשכורות, בנוסף ל5 % תופסת הפרשה לפנסיה ובנוסף למשכורת של מי שעובדת בשכר מינימום שעלה לו ב 10 % בשנה האחרונה והולך לעלות לו בעוד 5%, וזה אומר ש 20 % תוספת המעסיק הוסיף גם בלי שתבקשי, אם נדמה לך שהמעסיק שלך יכול לפרגן לך עוד ועוד והעסק שלו ימשיך לחיות הלאה בצורה נורמלית, אז בבקשה. קחי בחשבון שהעסק יכול ליפול מהר מאד (כמו שהזכירו בכמה אשכולות כאן על כך שרוב העסקים הקטנים אינם שורדים, ו...כן, הם לא שורדים בגלל כל מיני סיבות שאחת המרכזית שבהם זה ההפרשות למדינה עבור העובדים).
ואם את הגיונית ודואגת לאנשים אחרים בנוסף למשפחה שלך, אז שימי לב כמה באמת מרויח המעסיק שלך, ואם ירד לו 20 % מהרוחים והוא עדיין מרויח מספיק אז תבקשי ממנו, אם את חושבת שמגיע לך. בשמחה.

את האנרגיות אי אפשר להפנות למדינה, כי אין לי את הכח לזה, אני כן מפנה אנרגיות לשכירים שלא יחשבו שהמעסיק כל כל עשיר.... שכיר שרוצה העלאה במשכורת שיפנה את האנרגיות למדינה שיורידו מהביטוח לאומי וההפרשות לפנסיה ולכל מיני מרעי-ן בישי-ן ושיעלו את שכר המינימום.

תור הזהב

משתמש מקצוען
מיכל את גורמת כאן המון צער להמון אנשים, את האנרגיות שלך רצוי שתפני לבורא עולם.

אריה123

משתמש מקצוען
D I G I T A L
נכתב ע"י dvory;861534:
(וההחלטה עליה כתבת ממש מרגיזה: למה, רבש"ע, יש צורך להגדיל לביטוח לאומי את התשלומים כשבסוף כל שנה מתגלה העודף התקציבי של המוסד המהולל הזה? למה?).

ההחלטה ממש מרגיזה גם אם לביטוח לאומי אין עודף תקציבי, למה רבש"ע יש צורך להגדיל את התשלום לביטוח לאומי על חשבון המעסיק ? למה ?

(זה רק להקצין את הנושא, הטענה שלי היא שאם המדינה רוצה להעלות את הביטוח בריאות, שיקחו מהעובדים, למה מהמעסיק ? למה ?)

אריה123

משתמש מקצוען
D I G I T A L
נכתב ע"י תור הזהב;861551:
מיכל את גורמת כאן המון צער להמון אנשים, את האנרגיות שלך רצוי שתפני לבורא עולם.

סליחה אם ציערתי מישהו.

אבל למיטב הבנתי זה לא אמור לצער אף אחד. את מי זה מצער שפירסמתי שהביטוח לאומי שהמעסיק מפריש עולה ? המעסיקים יידעו את זה מהר מאד, אם לא ממני אז מהרואה חשבון שלהם. והשכירים ? מי שזה נוגע אליו, שבגלל זה יעריך יותר את מה שהמעסיק משקיע בו, אז מצוין. ומי שלא מעניין אותו כלום חוץ ממנו ומשפחתו, אז הוא לא מצטער בצערו של המעסיק.

תור הזהב

משתמש מקצוען
למה שלא תעשי אפילו צעד השתדלותי קטן. (פה זה לא השתדלות-חוץ מלשמח אנשים שהבוסים שלהם לא מתמרמרים עליהם ככה) תכיני מכתב שאת מפרטת את גישתך, תחתימי בעלי עסקים בסביבתך-מישהו מהם בוודאי יוכל להעלות את זה לפייסבוק לטוויטר, שמעתי שישנו אתר שנקרא עצומה ששם גם אפשר להשיג חתימות וירטואליות, פה בפרוג וכו' ותשלחי לכמה גורמים רלוונטים במדינה, שר האוצר וסיעתו, ח"כים חברתיים מכל הסיעות, לשכת ראש הממשלה ועוד.
מבחינה כספית זה לא אמור להגיע מעבר לכמה מאות ש"ח. כמה ימי עבודה והכל ירוץ. אולי גם תשיגי שותפים לדרך.
זה יהיה הרבה יותר אפקטיבי לעורר מודעות במקומות הנכונים מאשר לדבר על זה כאן.

כל מיני

משתמש רשום
לפני 4 ימים אמרנו היום הרת עולם, הכל נקבע מחדש, לא שר האוצר קובע ולא החברים החמודים שמה בביטוח לאומי. כמו שאמרו קודם תרבי תפילות לה' שיתן לך שפע,בין אם החוק ישתנה ובין אם לא.

אריה123

משתמש מקצוען
D I G I T A L
נכתב ע"י כל מיני;861564:
לפני 4 ימים אמרנו היום הרת עולם, הכל נקבע מחדש, לא שר האוצר קובע ולא החברים החמודים שמה בביטוח לאומי. כמו שאמרו קודם תרבי תפילות לה' שיתן לך שפע,בין אם החוק ישתנה ובין אם לא.

תפילה תמיד עוזרת.

משום מה זה נשמע שאני זו שצריכה תפילה לשפע, השכירים מסודרים... - להזכירכם, האשכול הזה נפתח על ידי שכירה "עוול משווע"...

כולנו צריכים תפילה ובקשה עבורנו ועבור כל עם ישראל : "בספר חיים, ברכה ושלום ופרנסה טובה ניזכר וניכתב לפניך אנחנו וכל עמך בית ישראל לחיים טובים ולשלום".

dvory

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
נכתב ע"י מיכל123;861555:
ומי שלא מעניין אותו כלום חוץ ממנו ומשפחתו, אז הוא לא מצטער בצערו של המעסיק.
הפרשנות שלך מכעיסה. לקחת את ההודעה שלי והפכת אותה, שתתפרש כאימרה אגואיסטית של שכיר שלא רואה אף אחד חוץ ממנו כביכול. אולי לזה תור הזהב התכוונה: התגובות שלך מאד כוחניות , מאד ממורמרות ותמיד דנות לכף חובה כל שכיר באשר הוא.
אני רוצה להאמין שאת כמעסיקה, בניגוד אלי 'השכירה (בפונטציאל, כן? כי אני לא שכירה) האנוכית', כן חושבת על טובת השכירות שלך וכן רואה את צערן, כאשר הן בקושי מצליחות להחיות את עצמן משכר המינימום. לומר לך שזה משתמע מההודעות שלך? מממ....

מי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י מיכל123;861575:
תפילה תמיד עוזרת.

משום מה זה נשמע שאני זו שצריכה תפילה לשפע, השכירים מסודרים... - להזכירכם, האשכול הזה נפתח על ידי שכירה "עוול משווע"...

כולנו צריכים תפילה ובקשה עבורנו ועבור כל עם ישראל : "בספר חיים, ברכה ושלום ופרנסה טובה ניזכר וניכתב לפניך אנחנו וכל עמך בית ישראל לחיים טובים ולשלום".

את זו שטוענת שהשכירים מסודרים...
לא?

dvory

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
נכתב ע"י מיכל123;861555:
סליחה אם ציערתי מישהו.

אבל למיטב הבנתי זה לא אמור לצער אף אחד. את מי זה מצער שפירסמתי שהביטוח לאומי שהמעסיק מפריש עולה ? המעסיקים יידעו את זה מהר מאד, אם לא ממני אז מהרואה חשבון שלהם. והשכירים ? מי שזה נוגע אליו, שבגלל זה יעריך יותר את מה שהמעסיק משקיע בו, אז מצוין. ומי שלא מעניין אותו כלום חוץ ממנו ומשפחתו, אז הוא לא מצטער בצערו של המעסיק.
ועוד משהו קטן. וסליחה על הקטנוניות: למה שהשכיר יעריך את העובדה שהמעסיק מפריש יותר לביטוח לאומי? הכסף הזה לא נכנס אליו. והמעסיק לא משקיע בו, כי אם בעסק של עצמו. שכן המעסיק הוא זה שמחויב להישמע להנחיות הממשל. למעשה, הזכויות של העובד בביטוח לאומי למקרה של תאונה או מחלה חלילה, לא משתנות לטובה בעקבות ההעלאה בהפרשת המעביד.

אריה123

משתמש מקצוען
D I G I T A L
נכתב ע"י dvory;861577:
הפרשנות שלך מכעיסה. לקחת את ההודעה שלי והפכת אותה, שתתפרש כאימרה אגואיסטית של שכיר שלא רואה אף אחד חוץ ממנו כביכול. אולי לזה תור הזהב התכוונה: התגובות שלך מאד כוחניות , מאד ממורמרות ותמיד דנות לכף חובה כל שכיר באשר הוא.
אני רוצה להאמין שאת כמעסיקה, בניגוד אלי 'השכירה (בפונטציאל, כן? כי אני לא שכירה) האנוכית', כן חושבת על טובת השכירות שלך וכן רואה את צערן, כאשר הן בקושי מצליחות להחיות את עצמן משכר המינימום. לומר לך שזה משתמע מההודעות שלך? מממ....

אינני דנה ח"ו לכף חובה אף אחד, אבל כששכירה מתחילה עם נוסח "עוול משווע" כי המעסיק לא הפריש מספיק עבור דמי ההבראה שלה או החופש, לא ראיתי שקפצו עליה - כוחנית, ממורמרת, תמיד דנה לכף חובה.

ושוב, השכירות שאצלינו, ברוך השם מתקיימות משכר יותר גבוה משכר מינימום, ברוך השם, אבל גם הם לא יודעות מכמה אני מתקיימת. את מניחה שהמעסיק מרויח יותר מהשכירים ולכן אם הוא לא משלם כל מיני דברים מוזרים שהמדינה מחוקקת אז הוא גזלן וגנב וכל המילים הלא יפות, אבל אם היית יודעת כמה באמת מרויח המעסיק בהרבה מאד מהמקרים אז היית מסכימה איתי שהעובדים אמורים לכל הפחות לא לקרוא לקשיי המעסיק לעמוד בכל איזה כאב בטן של מחוקק "עוול".
(כמה עולה רשיונות למחשב, ארנונה, אישור רישוי עסק, שכירות משרד, חשמל עסקי, תקשורת, ריהוט, מחשבים, הוצאות משרד, רואה חשבון, ובנוסף לכך העלויות הגבוהות של השכר שחלקו הגדול אינ מגיעה כלל לעובדים אלא למדינה. ואם יש איזה תביעה משפטית או ייעוץ קטן אצל עורך דין, - לפני כחודש הייתי צריכה לצרכי העסק ייעוץ מאד מסוים מעורך דין גדול - 3500 $, או רשיון להפעלת מערכת סליקה לאשראי שעלתה לי 80,000 ש"ח ועוד כהנה וכהנה שאני מאמינה שיש את זה כמעט בכל עסק)

dvory

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מיכל, את ממש לא צריכה לשכנע אותי כמה קשה ומורכב להחזיק עסק במדינה שלנו. עשיתי זאת בעברי ולכן ויתרתי על תואר ה'מעסיקה'. ואני בהחלט מסכימה איתך בנקודה הזו. שימי לב, שתינו אומרות אותם דברים: נוצר מצב הזוי במדינה, שבו רוב עלות השכר שחלה על המעסיק בכלל לא מיטיבה עם העובד. אבל את מסכימה אתי, שלא תלכי ותכללי את עליית המע"מ בחישוב עלות השכר של העסק שלך? מדובר בעוד הוצאה של העסק, שאין לה קשר ישיר עם העובד. כך למעשה, חלקים נרחבים ממה שמכונה כיום 'עלות מעביד', בכלל אינם מגיעים לעובד, כי אם הופכים למיסוי ולרווח מדיני לכל דבר.
לכן קשה מאד לשכירות לקבל את מה שאת מנסה להסביר להן על העלויות הגבוהות הכרוכות בהעסקת שכיר. כי הן בסופו של חודש מתבוננות בתלוש ,והנטו שלהן לא כולל את כל התוספות שהמדינה מחייבת אותך להפריש בגינן.
ואגב, לא קראתי את כל הדיון האחרון כאן בפורום. אני בהחלט חושבת שהמילים 'גנב' ו'גזלן' לא אמורות להמצא בפורום הזה. לא משנה, אם יש תמימות דיעים בין משתתפי הדיון או לא.
ובבקשה, תדייקי: לא כיניתי אותך כוחנית או ממורמרת. כי אם את התגובות שלך בפורום זה.

תקוה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
קהילת הספרנים
אני קצת בהלם ממה שתן אומרות:
המעביד משלם לעובד מס בריאות, וביטוח לאומי לעובד. והעובד לא נהנה מכך?
אז מי? ולמה?

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
הביטוח לאומי אולי?...
בתור הבוסית של עצמי (עצמאית) אני יכולה לספר לך שאין השוואה בין כמה שמשלמים לביטוח לאומי לבין כמה שמקבלים.

obyektiv

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
D I G I T A L
הביטוח לאומי גומר כל שנה עם עודפי ענק.
אז למה? למה מעלים אות בלי סוף?
17 אחוז מע"מ ו9 אחוז ביטוח לאומי. וזאת רק ההתחלה של המיסים----

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קז

א הֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב יֹאמְרוּ גְּאוּלֵי יי אֲשֶׁר גְּאָלָם מִיַּד צָר:ג וּמֵאֲרָצוֹת קִבְּצָם מִמִּזְרָח וּמִמַּעֲרָב מִצָּפוֹן וּמִיָּם:ד תָּעוּ בַמִּדְבָּר בִּישִׁימוֹן דָּרֶךְ עִיר מוֹשָׁב לֹא מָצָאוּ:ה רְעֵבִים גַּם צְמֵאִים נַפְשָׁם בָּהֶם תִּתְעַטָּף:ו וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצוּקוֹתֵיהֶם יַצִּילֵם:ז וַיַּדְרִיכֵם בְּדֶרֶךְ יְשָׁרָה לָלֶכֶת אֶל עִיר מוֹשָׁב:ח יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:ט כִּי הִשְׂבִּיעַ נֶפֶשׁ שֹׁקֵקָה וְנֶפֶשׁ רְעֵבָה מִלֵּא טוֹב:י יֹשְׁבֵי חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל:יא כִּי הִמְרוּ אִמְרֵי אֵל וַעֲצַת עֶלְיוֹן נָאָצוּ:יב וַיַּכְנַע בֶּעָמָל לִבָּם כָּשְׁלוּ וְאֵין עֹזֵר:יג וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:יד יוֹצִיאֵם מֵחֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וּמוֹסְרוֹתֵיהֶם יְנַתֵּק:טו יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:טז כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחֹשֶׁת וּבְרִיחֵי בַרְזֶל גִּדֵּעַ:יז אֱוִלִים מִדֶּרֶךְ פִּשְׁעָם וּמֵעֲוֹנֹתֵיהֶם יִתְעַנּוּ:יח כָּל אֹכֶל תְּתַעֵב נַפְשָׁם וַיַּגִּיעוּ עַד שַׁעֲרֵי מָוֶת:יט וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:כ יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיִרְפָּאֵם וִימַלֵּט מִשְּׁחִיתוֹתָם:כא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:כב וְיִזְבְּחוּ זִבְחֵי תוֹדָה וִיסַפְּרוּ מַעֲשָׂיו בְּרִנָּה:כג יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים:כד הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי יי וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:כה וַיֹּאמֶר וַיַּעֲמֵד רוּחַ סְעָרָה וַתְּרוֹמֵם גַּלָּיו:כו יַעֲלוּ שָׁמַיִם יֵרְדוּ תְהוֹמוֹת נַפְשָׁם בְּרָעָה תִתְמוֹגָג:כז יָחוֹגּוּ וְיָנוּעוּ כַּשִּׁכּוֹר וְכָל חָכְמָתָם תִּתְבַּלָּע:כח וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם וּמִמְּצוּקֹתֵיהֶם יוֹצִיאֵם:כט יָקֵם סְעָרָה לִדְמָמָה וַיֶּחֱשׁוּ גַּלֵּיהֶם:ל וַיִּשְׂמְחוּ כִי יִשְׁתֹּקוּ וַיַּנְחֵם אֶל מְחוֹז חֶפְצָם:לא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:לב וִירֹמְמוּהוּ בִּקְהַל עָם וּבְמוֹשַׁב זְקֵנִים יְהַלְלוּהוּ:לג יָשֵׂם נְהָרוֹת לְמִדְבָּר וּמֹצָאֵי מַיִם לְצִמָּאוֹן:לד אֶרֶץ פְּרִי לִמְלֵחָה מֵרָעַת יֹשְׁבֵי בָהּ:לה יָשֵׂם מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמֹצָאֵי מָיִם:לו וַיּוֹשֶׁב שָׁם רְעֵבִים וַיְכוֹנְנוּ עִיר מוֹשָׁב:לז וַיִּזְרְעוּ שָׂדוֹת וַיִּטְּעוּ כְרָמִים וַיַּעֲשׂוּ פְּרִי תְבוּאָה:לח וַיְבָרֲכֵם וַיִּרְבּוּ מְאֹד וּבְהֶמְתָּם לֹא יַמְעִיט:לט וַיִּמְעֲטוּ וַיָּשֹׁחוּ מֵעֹצֶר רָעָה וְיָגוֹן:מ שֹׁפֵךְ בּוּז עַל נְדִיבִים וַיַּתְעֵם בְּתֹהוּ לֹא דָרֶךְ:מא וַיְשַׂגֵּב אֶבְיוֹן מֵעוֹנִי וַיָּשֶׂם כַּצֹּאן מִשְׁפָּחוֹת:מב יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ:מג מִי חָכָם וְיִשְׁמָר אֵלֶּה וְיִתְבּוֹנְנוּ חַסְדֵי יי:
נקרא  3  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה