דרוש מידע עד כמה בן צריך לעזור לאבא שקורס כלכלית?

שלומי ברגר

משתמש פעיל
לברר בקופת ביתר אם יש כזה סיפור עכשיו
אכן כך!
גם אני לא נכנסתי לסיפור הזה באופן רציני לפני שדיברתי עם עסקן מוכר בעיר ורב הקהילה של אותו משפחה.
כמובן מי שרציני לתרום אתן לו את כל הפרטים שצריך/אפשר לתת.

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
אכן כך!
גם אני לא נכנסתי לסיפור הזה באופן רציני לפני שדיברתי עם עסקן מוכר בעיר ורב הקהילה של אותו משפחה.
כמובן מי שרציני לתרום אתן לו את כל הפרטים שצריך/אפשר לתת.
שלח לי בפרטי(עם הוכחה שהסיפור הזה אמיתי)
ובל"נ אתרום משהו

שלומי ברגר

משתמש פעיל
נקלעתי לאשכול בטעות, והתגובות פה "אשריכם ישראל"
לעזור ולתרום, להתייעץ עם רב המון חיזוק ואמפתיה....
כל תגובה יותר מרגשת מהקודמת!
אכן כך!
הבן המדובר ראה את האשכול,
חוץ מזה שהוא לוקח למעשה חלק מהרעיונות, הוא גם התרגש עמוקות!
מי כעמך ישראל!

ה_מעצבת

משתמש צעיר
אז מה קורה
פתחו את זה באשכול תרומה וחסד?
יש קישור לרופת צדקה?
רןצה לתרום אבל דרך משהו מבוסס
תודה

ריקי...

משתמש פעיל
תזהרו מאד מלהביע דעה מה הילד צריך או לא צריך לעשות במקרה כזה!!!
זה דינים סבוכים מאד...
אל תקחו אחריות על דברים כאלה.
אני עצמי חוויתי סיפור דומה (מהצד של הילד) וזה עניינים סבוכים מאד
ה' יעזור להם
צריך המון תפילות ואמונה... לא פשוט בכלל...

גרפיקאית מתנסה

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
יש לי חבר קרוב מאד שאבא שלו קרס כלכלית.
זה התחיל כבר לפני תקופה ארוכה, אז הבן חתם בשבילו ערבות וכיום הוא כבר משלם את זה בין 600 ל-1000 ש"ח כל חודש.
הגיע מצב שאין לאבא שלו לשלם על דברים הכי בסיסיים עד כדי פת לחם + שרוצים לזרוק אותם מהדירה השכורה וכו' וכו'.
עכשיו הם גם הולכים לארס את אחד הבנים ואין בשביל ההוצאות הכי מינימליות כדי שלא יהיו בושות למשפחה וכו'.
הבן עומד ורואה את משפחתו היקרה נשברת לרסיסים וקשה לו מאד להגיד 'לא' על כסף שאבא שלו צריך "קריטי דחוף כאן ועכשיו"...
יש לציין שהבן גם ככה רחוק מלעבור את החודש!
מה הקשר בין השאלה בנושא לתגובה בנושא? לא כתבת כלום..

noam1

משתמש מקצוען
ב"ה זה לא סיפור עם "דם" ובלי תמונות של בית חולים...
מרוב הצרות בימינו רח"ל - היום אנשים נותנים למגבית בעיקר בשביל סיפורים מזעזעים עם דם וכו'
את הדם מוסיפים בדרך....

ראיתם פעם עלון מגבית על ילד אחד חולה במחלה רגילה? תמיד זה 3 ילדים במחלות נדירות והאמא קרסה ואיבדה את השפיות ובין לבין חיתנו 2 ילדים ו2 נכדים

אמר לי פעם גבאי צדקה מאחד הקופות הגדולות בשם הרב אלישיב שמותר להוסיף סיפורים... הגמ' אומרת שכופים על הצדקה אז אם נוסיף עוד כמה פרטים לסיפור ובגלל זה אתה תתרום זה בגדר כופים

שלומי ברגר

משתמש פעיל
את הדם מוסיפים בדרך....

ראיתם פעם עלון מגבית על ילד אחד חולה במחלה רגילה? תמיד זה 3 ילדים במחלות נדירות והאמא קרסה ואיבדה את השפיות ובין לבין חיתנו 2 ילדים ו2 נכדים

אמר לי פעם גבאי צדקה מאחד הקופות הגדולות בשם הרב אלישיב שמותר להוסיף סיפורים... הגמ' אומרת שכופים על הצדקה אז אם נוסיף עוד כמה פרטים לסיפור ובגלל זה אתה תתרום זה בגדר כופים
קשה לי לשקר!
בפרט שאני לא בעל המעשה אלא מישהו מהצד שנרתם לעזור.

שלומי ברגר

משתמש פעיל
אז מה קורה
פתחו את זה באשכול תרומה וחסד?
יש קישור לרופת צדקה?
רןצה לתרום אבל דרך משהו מבוסס
תודה
דבר איתי באישי אשמח לעזור
אני שוב מציין שמטרת האשכול לא הייתה להתרים אלא למטרה של "תשועה ברוב יועץ", ואכן זה עזר מאד!
רק שבימים האחרונים נפתח אפשרות לתרום להם דרך קופת ביתר (מאד מבוסס, וכמובן גם קבלות לפי סעיף 46).
אין לי אפשרות לשלוח לינק/פרטים לאישי כי אני לא מנוי פרימיום (ניסיתי לעשות לחודש אחד - בינתיים ללא הצלחה).
מי שרוצה יכול לתרום להם דרך נדרים פלוס -קופת ביתר- שלוחת קרנות מיוחדות ולציין בהערות "קרן 3682".
בשורות טובות!

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
אומרים שהסיפור הראשון שהומצא על סמך ההיתר הזה זה הסיפור ששמעו את הפסק שהזכרת מהרב אלישיב

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קה

א הוֹדוּ לַיי קִרְאוּ בִּשְׁמוֹ הוֹדִיעוּ בָעַמִּים עֲלִילוֹתָיו:ב שִׁירוּ לוֹ זַמְּרוּ לוֹ שִׂיחוּ בְּכָל נִפְלְאוֹתָיו:ג הִתְהַלְלוּ בְּשֵׁם קָדְשׁוֹ יִשְׂמַח לֵב מְבַקְשֵׁי יי:ד דִּרְשׁוּ יי וְעֻזּוֹ בַּקְּשׁוּ פָנָיו תָּמִיד:ה זִכְרוּ נִפְלְאוֹתָיו אֲשֶׁר עָשָׂה מֹפְתָיו וּמִשְׁפְּטֵי פִיו:ו זֶרַע אַבְרָהָם עַבְדּוֹ בְּנֵי יַעֲקֹב בְּחִירָיו:ז הוּא יי אֱלֹהֵינוּ בְּכָל הָאָרֶץ מִשְׁפָּטָיו:ח זָכַר לְעוֹלָם בְּרִיתוֹ דָּבָר צִוָּה לְאֶלֶף דּוֹר:ט אֲשֶׁר כָּרַת אֶת אַבְרָהָם וּשְׁבוּעָתוֹ לְיִשְׂחָק:י וַיַּעֲמִידֶהָ לְיַעֲקֹב לְחֹק לְיִשְׂרָאֵל בְּרִית עוֹלָם:יא לֵאמֹר לְךָ אֶתֵּן אֶת אֶרֶץ כְּנָעַן חֶבֶל נַחֲלַתְכֶם:יב בִּהְיוֹתָם מְתֵי מִסְפָּר כִּמְעַט וְגָרִים בָּהּ:יג וַיִּתְהַלְּכוּ מִגּוֹי אֶל גּוֹי מִמַּמְלָכָה אֶל עַם אַחֵר:יד לֹא הִנִּיחַ אָדָם לְעָשְׁקָם וַיּוֹכַח עֲלֵיהֶם מְלָכִים:טו אַל תִּגְּעוּ בִמְשִׁיחָי וְלִנְבִיאַי אַל תָּרֵעוּ:טז וַיִּקְרָא רָעָב עַל הָאָרֶץ כָּל מַטֵּה לֶחֶם שָׁבָר:יז שָׁלַח לִפְנֵיהֶם אִישׁ לְעֶבֶד נִמְכַּר יוֹסֵף:יח עִנּוּ בַכֶּבֶל (רגליו) רַגְלוֹ בַּרְזֶל בָּאָה נַפְשׁוֹ:יט עַד עֵת בֹּא דְבָרוֹ אִמְרַת יי צְרָפָתְהוּ:כ שָׁלַח מֶלֶךְ וַיַּתִּירֵהוּ מֹשֵׁל עַמִּים וַיְפַתְּחֵהוּ:כא שָׂמוֹ אָדוֹן לְבֵיתוֹ וּמֹשֵׁל בְּכָל קִנְיָנוֹ:כב לֶאְסֹר שָׂרָיו בְּנַפְשׁוֹ וּזְקֵנָיו יְחַכֵּם:כג וַיָּבֹא יִשְׂרָאֵל מִצְרָיִם וְיַעֲקֹב גָּר בְּאֶרֶץ חָם:כד וַיֶּפֶר אֶת עַמּוֹ מְאֹד וַיַּעֲצִמֵהוּ מִצָּרָיו:כה הָפַךְ לִבָּם לִשְׂנֹא עַמּוֹ לְהִתְנַכֵּל בַּעֲבָדָיו:כו שָׁלַח מֹשֶׁה עַבְדּוֹ אַהֲרֹן אֲשֶׁר בָּחַר בּוֹ:כז שָׂמוּ בָם דִּבְרֵי אֹתוֹתָיו וּמֹפְתִים בְּאֶרֶץ חָם:כח שָׁלַח חֹשֶׁךְ וַיַּחְשִׁךְ וְלֹא מָרוּ אֶת (דבריו) דְּבָרוֹ:כט הָפַךְ אֶת מֵימֵיהֶם לְדָם וַיָּמֶת אֶת דְּגָתָם:ל שָׁרַץ אַרְצָם צְפַרְדְּעִים בְּחַדְרֵי מַלְכֵיהֶם:לא אָמַר וַיָּבֹא עָרֹב כִּנִּים בְּכָל גְּבוּלָם:לב נָתַן גִּשְׁמֵיהֶם בָּרָד אֵשׁ לֶהָבוֹת בְּאַרְצָם:לג וַיַּךְ גַּפְנָם וּתְאֵנָתָם וַיְשַׁבֵּר עֵץ גְּבוּלָם:לד אָמַר וַיָּבֹא אַרְבֶּה וְיֶלֶק וְאֵין מִסְפָּר:לה וַיֹּאכַל כָּל עֵשֶׂב בְּאַרְצָם וַיֹּאכַל פְּרִי אַדְמָתָם:לו וַיַּךְ כָּל בְּכוֹר בְּאַרְצָם רֵאשִׁית לְכָל אוֹנָם:לז וַיּוֹצִיאֵם בְּכֶסֶף וְזָהָב וְאֵין בִּשְׁבָטָיו כּוֹשֵׁל:לח שָׂמַח מִצְרַיִם בְּצֵאתָם כִּי נָפַל פַּחְדָּם עֲלֵיהֶם:לט פָּרַשׂ עָנָן לְמָסָךְ וְאֵשׁ לְהָאִיר לָיְלָה:מ שָׁאַל וַיָּבֵא שְׂלָו וְלֶחֶם שָׁמַיִם יַשְׂבִּיעֵם:מא פָּתַח צוּר וַיָּזוּבוּ מָיִם הָלְכוּ בַּצִּיּוֹת נָהָר:מב כִּי זָכַר אֶת דְּבַר קָדְשׁוֹ אֶת אַבְרָהָם עַבְדּוֹ:מג וַיּוֹצִא עַמּוֹ בְשָׂשׂוֹן בְּרִנָּה אֶת בְּחִירָיו:מד וַיִּתֵּן לָהֶם אַרְצוֹת גּוֹיִם וַעֲמַל לְאֻמִּים יִירָשׁוּ:מה בַּעֲבוּר יִשְׁמְרוּ חֻקָּיו וְתוֹרֹתָיו יִנְצֹרוּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  1  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה