ביטוח רכב עברת תאונת דרכים? הרווחת....!

• פותח הנושא SHB
  • פורסם בתאריך

נחום10

משתמש מקצוען
כאב וסבל ועגמת נפש מתאונת דרכים

עוגמת הנפש הנגרמת לנפגע בתאונת דרכים נקראת בלשון המשפטית "כאב וסבל". כל נפגע בתאונת דרכים, אשר קיבל טיפול רפואי בעקבות התאונה וסמוך לה, זכאי לקבל פיצויים בגין עגמת הנפש והסבל שנגרמו לו בגין התאונה. במקרים רבים, קיימים חילוקי דעות בין עורך דינו של הנפגע ובין חברת הביטוח מהו הסכום שיש לשלם בגין נושא ה"כאב וסבל" .

הפיצויים בגין הכאב והסבל שנגרמו לנפגע עקב תאונה נעים בדרך כלל בסדר גודל של כמה אלפי שקלים. יש לציין, שגם אדם שרק נחבל בתאונה, ואפילו חבלה יבשה, ומתלונן על כאבים (כגון: כאבי ראש או כאבי צוואר) זכאי לקבל פיצוי כספי, למרות שלא אובחן בבית החולים כל ממצא חיצוני (פצעים, סימנים כחולים וכו'...). הפיצוי יתקבל בתנאי שהנפגע הגיע בסמוך לקרות התאונה (רצוי ביום התאונה), לקבלת טיפול רפואי במוסד רפואי כגון בית חולים או קופת חולים, התלונן על כאבים, וקיבל מסמך רפואי שמאשר את תלונותיו.

כמובן, שאם ישנם סימני חבלה חיצוניים (פצעים, חתכים, כוויות, סימנים כחולים וכו'...) מומלץ מאוד לצלם אותם באופן מיידי. זאת מכיוון שתוך ימים ספורים הפצעים יגלידו ויעלמו. אמנם, יתכן ובתעודת השחרור מבית החולים יהיה רישום כלשהו של סימני החבלה החיצוניים, אך בכל מקרה כדאי להיצמד לכלל "אין טוב כמראה עיניים". על כן, כדאי מאוד לגבות את התיעוד הרפואי גם במספר תמונות. בכל מקרה, יש להשתמש במצלמה רגילה ורצוי שעל התמונות יוטבע התאריך. לא מומלץ לעשות שימוש במצלמות המצויות בטלפונים סלולאריים ישנים, שכן איכות התמונות המופקות מהן בדרך כלל אינה מספקת (לעומת זאת איכות התמונות של הטלפונים הסלולארים החדשים היא בדרך כלל טובה).

כמובן, שאם תלונותיו של הנפגע ממשיכות, והנפגע ימשיך להתלונן בקופת חולים על מכאוביו ומגבלותיו, וכן ימשיך לקבל טיפול רפואי בגינם כמו טיפולי פיזיוטרפיה, מבחינה משפטית הכאב והסבל יחשבו כמשמעותיים יותר, והוא יהיה זכאי לפיצוי גבוה יותר.

יש לציין, שאם לא תוותר לנפגע נכות לצמיתות כתוצאה מאירוע התאונה, הסכום המקסימאלי שאותו הנפגע יהיה זכאי לקבל בגין הכאב והסבל בלבד, עומד במועד כתיבת שורות אלה על כ- 16,000 ₪. סכום זה קבוע בחוק, והוא מעודכן על פי מדד המחירים לצרכן מדי חודש בחודשו. נדגיש, סכום זה אינו כולל סכומים נוספים המגיעים לנפגע לרבות בגין הפסדי השתכרות, הוצאות נסיעה, והוצאות רפואיות שונות.

במידה ונותרה לנפגע נכות כתוצאה מהתאונה, או שהוא אושפז בבית החולים כתוצאה מהתאונה, מחושב הכאב והסבל על פי נוסחה שמקורה בתקנות הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים תקנות הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים (חישוב פיצויים בשל נזק שאינו נזק ממון), התשל"ו-1976

העתקתי מאתר של עו"ד את הוראות החוק ,כיום המקסימום על כאב וסבל ללא נזק גופני הוא 16000 ש"ח.
וכל מילה נוספת מיותרת!

SHB

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
כאב וסבל ועגמת נפש מתאונת דרכים

עוגמת הנפש הנגרמת לנפגע בתאונת דרכים נקראת בלשון המשפטית "כאב וסבל". כל נפגע בתאונת דרכים, אשר קיבל טיפול רפואי בעקבות התאונה וסמוך לה, זכאי לקבל פיצויים בגין עגמת הנפש והסבל שנגרמו לו בגין התאונה. במקרים רבים, קיימים חילוקי דעות בין עורך דינו של הנפגע ובין חברת הביטוח מהו הסכום שיש לשלם בגין נושא ה"כאב וסבל" .

הפיצויים בגין הכאב והסבל שנגרמו לנפגע עקב תאונה נעים בדרך כלל בסדר גודל של כמה אלפי שקלים. יש לציין, שגם אדם שרק נחבל בתאונה, ואפילו חבלה יבשה, ומתלונן על כאבים (כגון: כאבי ראש או כאבי צוואר) זכאי לקבל פיצוי כספי, למרות שלא אובחן בבית החולים כל ממצא חיצוני (פצעים, סימנים כחולים וכו'...). הפיצוי יתקבל בתנאי שהנפגע הגיע בסמוך לקרות התאונה (רצוי ביום התאונה), לקבלת טיפול רפואי במוסד רפואי כגון בית חולים או קופת חולים, התלונן על כאבים, וקיבל מסמך רפואי שמאשר את תלונותיו.

כמובן, שאם ישנם סימני חבלה חיצוניים (פצעים, חתכים, כוויות, סימנים כחולים וכו'...) מומלץ מאוד לצלם אותם באופן מיידי. זאת מכיוון שתוך ימים ספורים הפצעים יגלידו ויעלמו. אמנם, יתכן ובתעודת השחרור מבית החולים יהיה רישום כלשהו של סימני החבלה החיצוניים, אך בכל מקרה כדאי להיצמד לכלל "אין טוב כמראה עיניים". על כן, כדאי מאוד לגבות את התיעוד הרפואי גם במספר תמונות. בכל מקרה, יש להשתמש במצלמה רגילה ורצוי שעל התמונות יוטבע התאריך. לא מומלץ לעשות שימוש במצלמות המצויות בטלפונים סלולאריים ישנים, שכן איכות התמונות המופקות מהן בדרך כלל אינה מספקת (לעומת זאת איכות התמונות של הטלפונים הסלולארים החדשים היא בדרך כלל טובה).

כמובן, שאם תלונותיו של הנפגע ממשיכות, והנפגע ימשיך להתלונן בקופת חולים על מכאוביו ומגבלותיו, וכן ימשיך לקבל טיפול רפואי בגינם כמו טיפולי פיזיוטרפיה, מבחינה משפטית הכאב והסבל יחשבו כמשמעותיים יותר, והוא יהיה זכאי לפיצוי גבוה יותר.

יש לציין, שאם לא תוותר לנפגע נכות לצמיתות כתוצאה מאירוע התאונה, הסכום המקסימאלי שאותו הנפגע יהיה זכאי לקבל בגין הכאב והסבל בלבד, עומד במועד כתיבת שורות אלה על כ- 16,000 ₪. סכום זה קבוע בחוק, והוא מעודכן על פי מדד המחירים לצרכן מדי חודש בחודשו. נדגיש, סכום זה אינו כולל סכומים נוספים המגיעים לנפגע לרבות בגין הפסדי השתכרות, הוצאות נסיעה, והוצאות רפואיות שונות.

במידה ונותרה לנפגע נכות כתוצאה מהתאונה, או שהוא אושפז בבית החולים כתוצאה מהתאונה, מחושב הכאב והסבל על פי נוסחה שמקורה בתקנות הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים תקנות הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים (חישוב פיצויים בשל נזק שאינו נזק ממון), התשל"ו-1976

העתקתי מאתר של עו"ד את הוראות החוק ,כיום המקסימום על כאב וסבל ללא נזק גופני הוא 16000 ש"ח.
וכל מילה נוספת מיותרת!

שים לב, אתה עצמך ציינת שאם עוברים טיפולי פיזיותרפיה וכו' הפיצוי גבוה יותר...
עוד נתון שכולם כאן לא לקחו בחשבון זה שהיינו זוג. ואם תחלקו את הפיצוי שקיבלנו זה באיזור ה25,000. לא רחוק מהסכום המינימאלי המצויין בחוק.
לא ברור לי רק למה כל כך כואב לאנשים לשמוע על אדם שהרוויח משהו?
ואגב, חבר של בעלי שפנה אליו בעקבות המקרה שלנו פעל לפי הוראותיו ונמצא אצלו נזק בגב, שאם לא היה בודק לא היה יודע וקיבל מעל 100,000 שח!!
דוגמא נוספת, עכשיו בעקבות הפרסום שלי כתבה לי מישהי שעברה תאונה קשה והעורך דין השלומיאל הוציא לה 6000 שח, היא ספרה לעורך דין שלי את פרטי התאונה ואמר לה שעל מקרה כזה הוא הוציא 400,000 שח, רק לאחר מכן כשבדק התברר לו שהעורך דין שלה כבר סגר את התביעה והיא חתומה על כך שאין לה תביעות כלפיהם. בקיצור הפסידה כמה מאות אלפים מחוסר ידע. תגידו לי אתם, לא חבל???!!

פוקוש

משתמש מקצוען
עוד נתון שכולם כאן לא לקחו בחשבון זה שהיינו זוג. ואם תחלקו את הפיצוי שקיבלנו זה באיזור ה25,000. לא רחוק מהסכום המינימאלי המצויין בחוק.
ואגב, חבר של בעלי שפנה אליו בעקבות המקרה שלנו פעל לפי הוראותיו ונמצא אצלו נזק בגב, שאם לא היה בודק לא היה יודע וקיבל מעל 100,000 שח!!
דוגמא נוספת, עכשיו בעקבות הפרסום שלי כתבה לי מישהי שעברה תאונה קשה והעורך דין השלומיאל הוציא לה 6000 שח, היא ספרה לעורך דין שלי את פרטי התאונה ואמר לה שעל מקרה כזה הוא הוציא 400,000 שח, רק לאחר מכן כשבדק התברר לו שהעורך דין שלה כבר סגר את התביעה והיא חתומה על כך שאין לה תביעות כלפיהם. בקיצור הפסידה כמה מאות אלפים מחוסר ידע. תגידו לי אתם, לא חבל???!!
קוממו אותי תגובות הניק מר ידיד ושיבושו בהבנת דברי פותחת האשכול. ואסביר עצמי.
היא הביאה בפתיח האשכול את הדוגמא שלה כמשל לכך שעורך דין מדופלם שיודע לעשות משא ומתן ומקח וממכר נכון ומקצועי מול חברת הביטוח הנתבעת הוא אשר יצליח לנפק לך פיצוי מכובד אך אם תבחר בעורך דין לא מקצועי אתה מסתכן בהפסד פונטציאל כלכלי. איך למען השם הדוגמא שלה על עצמה נהפך לנידון? האם יש טבלה ברורה לקביעת מצב בכל טענה לנזק או טראומה במישרין או בעקיפין?

הרי כל מי שמתמצא בהליכי בתי משפט יודע שיתכנו פסיקות שונות שמים וארץ רק בגלל שעורך דין אחד היטיב בצורת הגשת הטיעונים ולוליינות משפטנית מעל חברו המלומד אך תמים ויבש.

נחום10

משתמש מקצוען

באתי רק לחדד דבר אחד -אין בזה כסף קל כמו שהיה נשמע מדברייך , המקסימום על סבל זה כ-16000 ש"ח [וגם זה מניסיון לא נותנים על כל סבל קל] ועל נזקים גופניים אפשר גם להגיע למאות אלפים כמו שכתבת אבל אני לא משוכנע שזה בגדר נפגעת-הרווחת . וע"וד שמציע לך על תאונת דרכים קלה סכומים גבוהים מזה זה אומר שהוא נוכל ואתם שותפים לגזל [לא נכנס למקרה הספציפי שלכם]

ידיד

משתמש פעיל
איך למען השם הדוגמא שלה על עצמה נהפך לנידון? האם יש טבלה ברורה לקביעת מצב בכל טענה לנזק או טראומה במישרין או בעקיפין?
הדוגמא שלה לא נהפכה לנידון.
יש בהחלט עלות ידועה לכל סוג של נזק, יגיד לך את זה כל עורך דין ותיק, יש כללים ברורים, זה יכול להשתנות לכאן או לכאןס אבל בגדול זה ברור וידוע.
הרי כל מי שמתמצא בהליכי בתי משפט יודע שיתכנו פסיקות שונות שמים וארץ רק בגלל שעורך דין אחד היטיב בצורת הגשת הטיעונים ולוליינות משפטנית מעל חברו המלומד אך תמים ויבש.
זה בדיוק הטעות ובגלל זה גם כתבתי את מה שכתבתי.
הטענה שלך נכונה במקרים של משפטים שכלולים בהם ראיות, כידוע בכל ראיה ניתן לדון לכאן או לכאן, ניתן לרוקן את הראיה מתוכן וכן להיפך.
אבל במקרים של תביעת ביטוח חובה זה שונה לחלוטין.
השאלה המשפטית היא, רק אם היה נזק או לא היה נזק ומהו סוג הנזק, ככל שהעו'ד מצליח להגדיל את סוג הנזק ואת משמעותו כך הוא יצליח להוציא יותר כסף, וכמובן שבצד השני, חברת הביטוח ינסו להקטין את משמעות הנזק.

זה שאלה של כן או לא, ובעיקר תלוי בהוכחות כתובות כגון מרשמים, סיכום של המלצות רופא וכדו'.
פחות רלוונטי כאן עניין של פרשנות.

במקרה הנ'ל, שלטענתה לא היה נזק, יש רק דרך אחת להגדיל את הפיצויים, והוא להגדיל את הנזק, ובזה אין שום הסבר אחר מלבד האפשרות שעו'ד הלז נקט באמצעים לא כשרים כדי לשקר ולהגדיל את הנזק...

ידיד

משתמש פעיל
ואגב, במקרה של פותחת האשכול היא אפילו לא הגיעה לבית המשפט, כי כנראה חברת הביטוח כ'כ השתכנעה שהיא תצטרך לשלם את המחיר הזה בכ''א, וכל זה ללא מסמכים.....
נשמע מוזר אם לא מופרך.

ואדגיש, לא חושד בכלל בפותחת האשכול ששיקרה ח'ו, גם ברור שכוונתה רצויה, לעורר אנשים לבדוק ולתבוע, אבל מכאן ועד להכניס לאנשים חלומות והזיות, רחוקה הדרך...
אלא אם הם רוצים לתבוע אצל עו'ד 'שיודע לקמבן' וד'ל..

ידיד

משתמש פעיל
האם יש טבלה ברורה לקביעת מצב בכל טענה לנזק או טראומה במישרין או בעקיפין?
יש לציין, שאם לא תוותר לנפגע נכות לצמיתות כתוצאה מאירוע התאונה, הסכום המקסימאלי שאותו הנפגע יהיה זכאי לקבל בגין הכאב והסבל בלבד, עומד במועד כתיבת שורות אלה על כ- 16,000 ₪. סכום זה קבוע בחוק,
זה דוגמא לשאלתך אם יש טבלת מחירים קבועה בחוק, אז מסתבר שכן..

SHB

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
עדכון חשוב!
אחת מפרוג שראתה את השירשור הזה יצרה איתי קשר באישי ובקשה את מספר העורך דין. (אגב, קיבלתי באישי מעל 60 פניות בנושא! בלי גוזמא!) העברתי לה את המספר כמובן. לאחר מספר ימים קיבלתי ממנה מייל שלדעתי יכול לעזור להרבה, אני מעתיקה לכם קטע מתוכו ככתבו וכלשונו..

עברתי לפני שנתיים תאונת דרכים לא קלה, היינו ברכב אני בעלי ושתי ילדים יצאנו עם פציעות קלות. לצערי הרב לא ידעתי שיש אופציה לתביעה כמו שאת מספרת, פנינו לחדר אחיות חבשנו את הפצעים והמשכנו הלאה. בעקבות מה שכתבת פניתי לעורך הדין ששמע את הסיפור ואמר שלצערו אינו יכול לעזור לי כי אין לי שום מסמכים והוכחות למה שהיה. לא הלכנו למיון לא שמרנו מסמכים וכו' . חבל לי מאד כי באמת היו נזקים ויכולתי להרוויח מהסיפור הזה סכום יפה שהיה עוזר לי מאד!
בכל אופן חשבתי לכתוב לך שתעדכני שם בפרוג את מה שעורך הדין אמר לי: אם עברתם תאונה כל שהיא, בין אם יצאתם בנזק ובין אם לא (כי יש נזקים סמויים שלא רואים מיד) פנו מיידית לקבלת טיפול רפואי!

אפכא מסתברא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
האם עורך הדין המדובר עוסק גם בתביעות של תאונה בתוך אוטובוס? נכדי הפעוט נפל אמש בתוך האוטובוס בזמן נסיעה, קיבל מכה בקרקפת ונוצר חתך מדמם (דימום מסיבי) באורך 6 ס"מ, פונה לבי"ח ותפרו לו. בתי וחתני לא שמרו קבלות של המוניות. מישהו יודע מה הפרוצדורה?

אימא של

משתמש מקצוען
האם עורך הדין המדובר עוסק גם בתביעות של תאונה בתוך אוטובוס? נכדי הפעוט נפל אמש בתוך האוטובוס בזמן נסיעה, קיבל מכה בקרקפת ונוצר חתך מדמם (דימום מסיבי) באורך 6 ס"מ, פונה לבי"ח ותפרו לו. בתי וחתני לא שמרו קבלות של המוניות. מישהו יודע מה הפרוצדורה?
וודאי שניתן לתבוע את חברת האוטובוסים.
מה שחשוב הוא לא הקבלה של המוניות אלא קבלה של הנסיעה באוטובוס - אותה חובה לשמור
אם אין להם אבל תקפו ברב קו ניתן לראות זאת בנסיעות אחרונות לבעלי אפליקציה מתאימה או בתחנות של רב קו. רק צריך לעשות זאת כמה שיותר מהר כי כמו שכתבתי רק נסיעות אחרונות מופיעות כדי שיהיה הוכחה שנסעו באוטובוס. וכמובן לשמור מסמכים רפואיים. הכסף של המונית זניח לכספי הפיצוי כולו.

אפכא מסתברא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
תודה רבה! מה זו האפליקציה או איך מדפיסים את הנתונים בתחנות רב קו?
יש עוד דברים חשובים שעליהם לעשות מיידית?

נערך לאחרונה ב:

Eli-7

משתמש מקצוען
D I G I T A L
יש משהוא שקבל מ@SHB את הפרטים של העורך דין?
אם כן אשמח לקבל פרטים שלו
תודה

עט להשכיר

משתמש מקצוען
בלת"ק

תאונה אכן שווה כסף, והרבה.

בתי חצתה את הכביש במעבר חציה, ונהג שהיה עסוק בנייד שלו (!) העיף אותה.
בחסדי שמיים העניין נגמר בצילום רנטגן בבית חולים ושחרור מיידי. למחרת כבר לא סבלה אפילו מכאבים.
עו"ד ששכרנו הגיש תביעה נגד חברת הביטוח (כמובן בלי להוסיף דבר ובלי לנפח את העניין) והילדה קיבלה פיצוי של כ4000 ש"ח + החזר בגין האמבולנס.

האלמוני

משתמש מקצוען
בלת"ק

תאונה אכן שווה כסף, והרבה.

בתי חצתה את הכביש במעבר חציה, ונהג שהיה עסוק בנייד שלו (!) העיף אותה.
בחסדי שמיים העניין נגמר בצילום רנטגן בבית חולים ושחרור מיידי. למחרת כבר לא סבלה אפילו מכאבים.
עו"ד ששכרנו הגיש תביעה נגד חברת הביטוח (כמובן בלי להוסיף דבר ובלי לנפח את העניין) והילדה קיבלה פיצוי של כ4000 ש"ח + החזר בגין האמבולנס.
וכמה מזה הלך להעו"ד?

מטבע הדברים

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
על תאונה שהייתה לפני חצי שנה אני עדיין יכולה לקבל משהו?
יצאתי עם כמה חבלות קטנות.. וכויה שעברה אחרי שבוע ב"ה אבל עגמת נפש היה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה