דרוש מידע ספר בעין יהודית

אלף אורות

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
D I G I T A L
זה ספר מאמרים בנושאי אמונה. ספר מאוד ישן, היה לדעתי טוב לתקופה בה הוא נכתב, אבל לדעתי היום כותבים אחרת, בגישה אחרת.
למה צריך אותו? לחיזוק חילונים? לבית ולילדים? או לעצמך? אני אישית נהניתי מהסיפורים שם, אבל כאמור, זה ספר ישן יחסית, לדעתי מלפני 20 שנה בערך.

חדת עין

משתמש רשום
דווקא הרבה דברים שם מתאימים גם להיום
יש שם חשיבה יפה והנגשה מקורית
ממליצה בחום
המחבר היה יהודי צדיק מבני ברק בשם הרב יוחנן דוד סלומון
ופרסם את המאמרים האלו במשך שנים כל שבוע במוסף שבת קדש של יתד נאמן

מצפה למשיח

משתמש מקצוען
נראה לי שיש לו כמה חלקים אולי ארבעה, באמת זוכרת שבזמנו מאד נהניתי מהם וגם השתמשתי בחומר לעבודות ביהדות.

אני בעצמי!!!

משתמש חדש
זה ספר מאמרים בנושאי אמונה. ספר מאוד ישן, היה לדעתי טוב לתקופה בה הוא נכתב, אבל לדעתי היום כותבים אחרת, בגישה אחרת.
למה צריך אותו? לחיזוק חילונים? לבית ולילדים? או לעצמך? אני אישית נהניתי מהסיפורים שם, אבל כאמור, זה ספר ישן יחסית, לדעתי מלפני 20 שנה בערך.
זה בשביל חברה שביקשה ממני לברר
בחורה שהייתה ממש פתוחה והתחזקה מאוד ורוצה ללמוד ספר כלשהוא
אמרו לה תשם הזה והיא פשוט רוצה לדעת מהו?!

רץ לבן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
הוא לא מדבר על "משהו" אלא מביא מבט על החיים מנקודת מבט יהודית.
המאמרים הם בעצם סיפורים מהיומיום (מרתקים! הכתיבה מאוד יפה וקולחת) כשהמסר מתחדד מתוך הסיפור.
המסר מובא בצורה עקיפה בתוך הסיפורים עצמם.
ממליץ בחום!

פינחס רוזנצוויג

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
ספר מיוחד, מתאים מאוד גם לזמננו, יש בו הרבה השקפה תורנית בריאה ושכלתנית, שעטופה בצבע.
המאמרים הם נפרדים שאינם תלויים זה בזה, כמעט כל מאמר מתחיל בסיפור כל שהוא, הכולל המסר שלרוב מפורש ולא רמוז.
הרבה מהסיפורים מכילים חוש הומור דק שהופך את הקריאה למעניינת יותר.
ארבעה חלקים הוא הוציא בחייו, החלק חמישי יצא אחר פטירתו של המחבר.

אלף אורות

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
D I G I T A L
מצטרפת להמלצות, חוץ מזה שזה ספר ישן, אני גם חושבת שהמאמרים בו מרתקים לגמרי!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה