דרוש מידע סליחה, עברו יותר מ-10 שנים

Savyon

משתמש פעיל
איך מבקשים סליחה ממשהי שנפגעה לפני למעלה מעשור?
(נפגעה מזה רציני, [ISPOILER]והסתבכה מאו בגללי[/ISPOILER] יכול להיות שהיא לא יודעת שזה היה אני)
היא הייתה בת 10 ואני בת 12
אני זוכרת רק את השם שלה [יש מצב שהיא לא תדע שזאת הייתי אני, ובכלל לא תזכור את מה שהיה ..]

ציני בכיר

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
יוצרי ai
הבעיה שהיא לא מכירה אותי...
ולא יודעת מה השם שלי
ואני בספק אם היא זוכרת את המקרה...
היא לא צריכה להכיר אותך.....
פשוט תכתבי לה שזו את תזכירי לה את המקרה
ואת מאוד מתנצלת ואולי את יכולה לתקן ומבקשת את סליחתה....

Savyon

משתמש פעיל
זהו שאני לא יודעת אם היא זוכרת את המקרה...
ואני בכלל לא בטוחה שהיא ידעה מי זה... היו מעורבות שם גם כמה מורות רעות
מה שאני בטוחה שאין לה מושג מי אני ואני מתפדחת ליפול עליה פתאום, היא לא תבין במה מדובר... אני זוכרת רק את השם משפחה שלה, אני לא יודעת שם פרטי...

אהרן שטיימן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
לשלוח אליה מישהי שהיא מכירה שהיא זאת שתתווך את העניין

moshe_rot

משתמש פעיל
כדאי לשאול רב הבקיא בהלכות בין אדם לחבירו.

היה לי חבר ששיקר בבירורי שידוכים על משהו מאוד ספציפי שהיה חשוב למברר, השידוך נסגר על פיו, והוא היה מאוד שבור מזה.
לאחר זמן רב הוא שאל מורה הוראה הבקיא בהלכות אלו, והתברר לו שלמרות שמלכתחילה לא נהג כהוגן, כעת אינו צריך לבקש סליחה (התשובה קשורה לפרטים מסויימים בסיפור המדובר, ולא בכל מקרה זה כך).

אהרן שטיימן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
ואיך אדע את מי היא מכירה?
היינו אז ילדות קטנות, אין לי מושג מה איתה כיום!!!!
אם אתם יודעים איך קוראים לה היום והיכן היא מתגוררת
אז מה שנשאר זה לנסות לברר בסביבה שלה האם יש שם מישהי שאת מכירה ואו שהיא זו שתתווך או שהיא תמצא מישהי אחרת שמכירה אותה ותתווך את העניין

אהרן שטיימן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
@moshe_rot תוכל לכוון אותי ל

והשאלה היא האם יש עניין לנסות לפייס על משהו שככל הנראה שכחו ממנו [אולי אז היא סבלה (לא ממני!!!!) אלא באשמתי] בכ"א היינו אז ילדות בנות 10-12
כתבת שהיא נפגעה והסתבכה מאד בגללך
אני לא פוסק הלכה
אבל אין לך מושג ובהחלט ייתכן שעד היום היא סוחבת איתה מטען כלשהו שייתכן והשפיע על החיים שלה עד היום
(יכול להיות שהיא שכחה מזה שבוע אחר כך, אבל אם את זוכרת את זה וזה מציק לך, כנראה שזה לא סתם)
לכן, לדעתי, אפשר רק להרוויח מזה, ומקסימום היא תגיד שהיא בכלל לא יודעת מה רוצים ממנה, אבל על הצד שבכל זאת יש איזו קפידה או משהו כזה - שווה כל מאמץ...

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
@moshe_rot תוכל לכוון אותי ל

והשאלה היא האם יש עניין לנסות לפייס על משהו שככל הנראה שכחו ממנו [אולי אז היא סבלה (לא ממני!!!!) אלא באשמתי] בכ"א היינו אז ילדות בנות 10-12
לא בטוח שזה מותר
לפתוח דבר שאדם יתכן ושכח מזה במיוחד אם לא סובל מזה כיום זה בעיה
ככה שמעתי פעם ואל תסתמכי עלי הלכתית.

Savyon

משתמש פעיל
אולי אני אכתוב בקצרה את המקרה

כשהיינו בכיתה ו' הייתה לנו בכיתה "מכת גנבות" [ בעיקר של כספים וממתקים]
ויום אחד כשנכנסתי לכיתה הילדה הזו שיחקה שם
ואז סיפרנו את זה למורה וקצת ניפחתי
היא הסתבכה בגללי זאת הייתה סגנית מכשפה !!! אני זוכרת אותה, וגם אני עצמי פגועה מהסגנית הזו עד היום [ועוד בנות שאני מכירה]

פוקה פוקה

משתמש מקצוען
לנו היה בסמינר בת שמיררה את החיים , לאחת הבנות
אנחנו החברות שראינו מהצד את המקרה , לא אמרנו דבר
אני לא בקשר עם הבת הממררת . אבל מעניין אותי מה קורה איתה
וחבל שבזמנו לא התערבנו
רק היתה בת את מאד שמקובלת בחברה. שתמיד היתה לצד הבת שסבלה.

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!

היא הסתבכה בגללי זאת הייתה סגנית מכשפה !!! אני זוכרת אותה, וגם אני עצמי פגועה מהסגנית הזו עד היום [ועוד בנות שאני מכירה]
בתור ילדות אין ספק שזה בהחלט סיטואציה מאד מביכה ומכאיבה
אבל מטבע הדברים דברים עוברים ומשתנים ומקבלים פרופורציה אחרת לפחות מכאיבים ממה שהיה אז
את צריכה לברר אם יש השלכה לזה לחיים כיום ואם אותה בת מחכה למי שהיה לה חלק שתבוא לפייס
במידה ולא אז אין באמת טעם, ככה יודעת.
למה לפתוח לה פצע כאוב? בשביל מה?

צריכה לחשוב...

משתמש מקצוען

לא נראה לי ששוכחים כל כך מהר כזה סיפור...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קה

א הוֹדוּ לַיי קִרְאוּ בִּשְׁמוֹ הוֹדִיעוּ בָעַמִּים עֲלִילוֹתָיו:ב שִׁירוּ לוֹ זַמְּרוּ לוֹ שִׂיחוּ בְּכָל נִפְלְאוֹתָיו:ג הִתְהַלְלוּ בְּשֵׁם קָדְשׁוֹ יִשְׂמַח לֵב מְבַקְשֵׁי יי:ד דִּרְשׁוּ יי וְעֻזּוֹ בַּקְּשׁוּ פָנָיו תָּמִיד:ה זִכְרוּ נִפְלְאוֹתָיו אֲשֶׁר עָשָׂה מֹפְתָיו וּמִשְׁפְּטֵי פִיו:ו זֶרַע אַבְרָהָם עַבְדּוֹ בְּנֵי יַעֲקֹב בְּחִירָיו:ז הוּא יי אֱלֹהֵינוּ בְּכָל הָאָרֶץ מִשְׁפָּטָיו:ח זָכַר לְעוֹלָם בְּרִיתוֹ דָּבָר צִוָּה לְאֶלֶף דּוֹר:ט אֲשֶׁר כָּרַת אֶת אַבְרָהָם וּשְׁבוּעָתוֹ לְיִשְׂחָק:י וַיַּעֲמִידֶהָ לְיַעֲקֹב לְחֹק לְיִשְׂרָאֵל בְּרִית עוֹלָם:יא לֵאמֹר לְךָ אֶתֵּן אֶת אֶרֶץ כְּנָעַן חֶבֶל נַחֲלַתְכֶם:יב בִּהְיוֹתָם מְתֵי מִסְפָּר כִּמְעַט וְגָרִים בָּהּ:יג וַיִּתְהַלְּכוּ מִגּוֹי אֶל גּוֹי מִמַּמְלָכָה אֶל עַם אַחֵר:יד לֹא הִנִּיחַ אָדָם לְעָשְׁקָם וַיּוֹכַח עֲלֵיהֶם מְלָכִים:טו אַל תִּגְּעוּ בִמְשִׁיחָי וְלִנְבִיאַי אַל תָּרֵעוּ:טז וַיִּקְרָא רָעָב עַל הָאָרֶץ כָּל מַטֵּה לֶחֶם שָׁבָר:יז שָׁלַח לִפְנֵיהֶם אִישׁ לְעֶבֶד נִמְכַּר יוֹסֵף:יח עִנּוּ בַכֶּבֶל (רגליו) רַגְלוֹ בַּרְזֶל בָּאָה נַפְשׁוֹ:יט עַד עֵת בֹּא דְבָרוֹ אִמְרַת יי צְרָפָתְהוּ:כ שָׁלַח מֶלֶךְ וַיַּתִּירֵהוּ מֹשֵׁל עַמִּים וַיְפַתְּחֵהוּ:כא שָׂמוֹ אָדוֹן לְבֵיתוֹ וּמֹשֵׁל בְּכָל קִנְיָנוֹ:כב לֶאְסֹר שָׂרָיו בְּנַפְשׁוֹ וּזְקֵנָיו יְחַכֵּם:כג וַיָּבֹא יִשְׂרָאֵל מִצְרָיִם וְיַעֲקֹב גָּר בְּאֶרֶץ חָם:כד וַיֶּפֶר אֶת עַמּוֹ מְאֹד וַיַּעֲצִמֵהוּ מִצָּרָיו:כה הָפַךְ לִבָּם לִשְׂנֹא עַמּוֹ לְהִתְנַכֵּל בַּעֲבָדָיו:כו שָׁלַח מֹשֶׁה עַבְדּוֹ אַהֲרֹן אֲשֶׁר בָּחַר בּוֹ:כז שָׂמוּ בָם דִּבְרֵי אֹתוֹתָיו וּמֹפְתִים בְּאֶרֶץ חָם:כח שָׁלַח חֹשֶׁךְ וַיַּחְשִׁךְ וְלֹא מָרוּ אֶת (דבריו) דְּבָרוֹ:כט הָפַךְ אֶת מֵימֵיהֶם לְדָם וַיָּמֶת אֶת דְּגָתָם:ל שָׁרַץ אַרְצָם צְפַרְדְּעִים בְּחַדְרֵי מַלְכֵיהֶם:לא אָמַר וַיָּבֹא עָרֹב כִּנִּים בְּכָל גְּבוּלָם:לב נָתַן גִּשְׁמֵיהֶם בָּרָד אֵשׁ לֶהָבוֹת בְּאַרְצָם:לג וַיַּךְ גַּפְנָם וּתְאֵנָתָם וַיְשַׁבֵּר עֵץ גְּבוּלָם:לד אָמַר וַיָּבֹא אַרְבֶּה וְיֶלֶק וְאֵין מִסְפָּר:לה וַיֹּאכַל כָּל עֵשֶׂב בְּאַרְצָם וַיֹּאכַל פְּרִי אַדְמָתָם:לו וַיַּךְ כָּל בְּכוֹר בְּאַרְצָם רֵאשִׁית לְכָל אוֹנָם:לז וַיּוֹצִיאֵם בְּכֶסֶף וְזָהָב וְאֵין בִּשְׁבָטָיו כּוֹשֵׁל:לח שָׂמַח מִצְרַיִם בְּצֵאתָם כִּי נָפַל פַּחְדָּם עֲלֵיהֶם:לט פָּרַשׂ עָנָן לְמָסָךְ וְאֵשׁ לְהָאִיר לָיְלָה:מ שָׁאַל וַיָּבֵא שְׂלָו וְלֶחֶם שָׁמַיִם יַשְׂבִּיעֵם:מא פָּתַח צוּר וַיָּזוּבוּ מָיִם הָלְכוּ בַּצִּיּוֹת נָהָר:מב כִּי זָכַר אֶת דְּבַר קָדְשׁוֹ אֶת אַבְרָהָם עַבְדּוֹ:מג וַיּוֹצִא עַמּוֹ בְשָׂשׂוֹן בְּרִנָּה אֶת בְּחִירָיו:מד וַיִּתֵּן לָהֶם אַרְצוֹת גּוֹיִם וַעֲמַל לְאֻמִּים יִירָשׁוּ:מה בַּעֲבוּר יִשְׁמְרוּ חֻקָּיו וְתוֹרֹתָיו יִנְצֹרוּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  1  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה