סלטים סלט חסה לראש השנה

I) AM)

משתמש מקצוען
אני מחפשת מתכון לסלט חסה לראש השנה, בסגנון עם רימונים או פרי עם רוטב מתקתק
זכור לי שזה הולך טוב עם חרדל, דבש ושום או עם רוטב ויניגרט
אשמח למתכון שווה לרוטב
תודה!

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
חוץ מפקאן, המתכון נהדר לר"ה. תודה!
(נוהגים לא לאכול אגוזים בר"ה)

חני גרינשטיין

משתמש סופר מקצוען
יש למישהי מתכון לרוטב טוב לסלט כרוב אדום? שמתאים לראש השנה בלי חומץ?
3/4 כוס מים
3/4 כוס שמן
3/4 כוס סוכר חום
1 כפית חרדל
1 שן שום (אפשר אבקת שום ואפשר גם להשמיט)
קמצוץ מלח

לטחון בבלנדר מקל (אם שמת שן שום) או לשקשק היטב (אם שמת אבקה)

בסלט עצמו אני שמה כרוב ומנצ'ס.
אם אתם לא אוכלים מנצ'ס בר"ה אפשר לשים דוריטוס חריף שבור - אבל רק אחרי שערבבת את הרוטב עם הכרוב.

tbh

משתמש מקצוען
הקטנים זה סויה - אז מן הסתם אין בעיה.
הגדולים - זה קבוקים - בוטנים, שמסכנים מנודים מכל החגים....
סויה ובוטנים שניהם קטניות.
לנוהגים לא לאכול קטניות בראש השנה- אכן אי אפשר את שניהם :)
לנוהגים לאכול קטניות בראש השנה אין בעיה בבוטנים.

יראת גאולה

משתמש מקצוען
אני מכינה רוטב של חרדל ודבש - בערך כפית חרדל, 2 כפות דבש, 2 כפות שמן, 2 כפות מים, קמצוץ מלח. (מכינה לפי העין, נראה לי שאלו הכמויות).

בסלט בעיקר חסה רימונים ובצל.
(טעים יותר לערבב את הבצל עם הרוטב, ואז לערבב עם כל הסלט. או להניח את הבצל למעלה, ומעליו ליצוק את הרוטב)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלו

א הוֹדוּ לַיהוָה כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב הוֹדוּ לֵאלֹהֵי הָאֱלֹהִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ג הוֹדוּ לַאֲדֹנֵי הָאֲדֹנִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ד לְעֹשֵׂה נִפְלָאוֹת גְּדֹלוֹת לְבַדּוֹ כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ה לְעֹשֵׂה הַשָּׁמַיִם בִּתְבוּנָה כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ו לְרֹקַע הָאָרֶץ עַל הַמָּיִם כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ז לְעֹשֵׂה אוֹרִים גְּדֹלִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ח אֶת הַשֶּׁמֶשׁ לְמֶמְשֶׁלֶת בַּיּוֹם כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ט אֶת הַיָּרֵחַ וְכוֹכָבִים לְמֶמְשְׁלוֹת בַּלָּיְלָה כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:י לְמַכֵּה מִצְרַיִם בִּבְכוֹרֵיהֶם כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יא וַיּוֹצֵא יִשְׂרָאֵל מִתּוֹכָם כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יב בְּיָד חֲזָקָה וּבִזְרוֹעַ נְטוּיָה כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יג לְגֹזֵר יַם סוּף לִגְזָרִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יד וְהֶעֱבִיר יִשְׂרָאֵל בְּתוֹכוֹ כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:טו וְנִעֵר פַּרְעֹה וְחֵילוֹ בְיַם סוּף כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:טז לְמוֹלִיךְ עַמּוֹ בַּמִּדְבָּר כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יז לְמַכֵּה מְלָכִים גְּדֹלִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יח וַיַּהֲרֹג מְלָכִים אַדִּירִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יט לְסִיחוֹן מֶלֶךְ הָאֱמֹרִי כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כ וּלְעוֹג מֶלֶךְ הַבָּשָׁן כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כא וְנָתַן אַרְצָם לְנַחֲלָה כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כב נַחֲלָה לְיִשְׂרָאֵל עַבְדּוֹ כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כג שֶׁבְּשִׁפְלֵנוּ זָכַר לָנוּ כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כד וַיִּפְרְקֵנוּ מִצָּרֵינוּ כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כה נֹתֵן לֶחֶם לְכָל בָּשָׂר כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כו הוֹדוּ לְאֵל הַשָּׁמָיִם כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:
נקרא  16  פעמים

לוח מודעות

למעלה