סיימה לימודים - מה עכשיו?

Netta

משתמש מקצוען
מנהל קבוצה
הנדסת תוכנה
שלום לכולם,
היה לי דיון עם חברה שגומרת עכשיו לימודי תכנות (תעודת מה"ט).
היא גומרת לימודים שבהם רכשה ידע בהרבה מאוד שפות וטכנולוגיות עכשוויות, והיא מתלבטת מה לעשות בקשר למציאת עבודה.
האם עדיף פשוט ללכת על חברות ה"ניצול" החרדיות, כגון מטריקס ואיירוקס, (שבשתיהן היא מכירה מישהו מקרוב) ופשוט לנסות בע"ה להיכנס לעבודה כמה שיותר מהר, למרות השכר הנמוך, בשביל הנסיון.
או כן להשקיע את הזמן לחפש עבודה דרך אתרי דרושים, חברות שעובדות וכד', כדי לנסות למצוא משהו אחר. או שבכל מקרה מתחילה ללא תואר לא תקבל הרבה יותר ממינימום?
אני חושבת שהנסיון מאוד חשוב, אך מעניין אותי מה דעת הקהל כאן?
תודה רבה.

שינדלה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
אני בעד עבודה קודם כל עבודה,
במיוחד עכשיו שיש הרבה חברות שלא מתכננות להחזיר את כל החל״תיות שלהן,
והשוק עומד להיות צפוף.

נחמדה אחת

משתמש רשום
לדעתי כדאי להסתער על כל החזיתות, ולא 'לשבת' ו'להחליט' ו'לדון'... המצב בשוק לא פשוט, אף אחד לא יושב ומחכה לאף אחת, יש עשרות אם לא יותר מסיימות חרדיות כל שנה + קורונה+ ממשלה שאינה (משרות ממשלתיות בהקפאה מוחלטת) פשוט לגשת לראיונות היכן שקוראים לה, למתחילות- זו לא תקופה שאפשר לבחור בו חזית מסוימת, כך לענ"ד, בכל מקרה שיהיה בהצלחה גדולה וס"ד!!
האם עדיף פשוט ללכת על חברות ה"ניצול" החרדיות, כגון מטריקס ואיירוקס, (שבשתיהן היא מכירה מישהו מקרוב) ופשוט לנסות בע"ה להיכנס לעבודה כמה שיותר מהר, למרות השכר הנמוך, בשביל הנסיון.
בהתייחס לזה, אומנם בחברות אלו, השכר נמוך משמעותית מהמקובל בשוק, והדבר מקומם ובצדק, אך א"א לא לשים לב ליתרונות של החברות האלו שמספקות חברה חרדית למהדרין, ניסיון מצוין ומקדם טכנולוגית, ומיקום מתאים לחרדיות...

אם יש לה איך להיכנס לחברות הללו, כמובן ששווה לה.
בתחילה, כדאי לה להיסתכל רק על הנסיון,
זה לא שלא משלמים לה כלום,...
שאגב,
יש כאלו שמחפשים בנות שיעבדו ללא תשלום.
ומי ערב לה שתמצא מקום מהר?
אני מכירה אישית בת שמחפשת כבר קרוב לשנה.....
וגם אם תמצא וישלמו לה יותר, זה לא אומר שזה יהיה נסיון יותר שווה.
מה שחשוב בתחילה זה לרכוש נסיון ולהתחיל לעבוד ברגל ימין.

xyzw

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
כדאי לה לירות בכל החזיתות,
ואם מקבלים אותה למקום עבודה שיש שם שפות שוות - שתלך על זה, בלי לבדוק תנאים אחרים. (רק מה שחשוב לה מבחינה קריטית, כמו קבוצה חרדית לדוגמא).
מה שכן, הייתי ממליצה לה תוך כדי העבודה להמשיך לחפש מקומות שווים יותר מבחינה סוציאלית/משכורות וכו',
ולא להישאר באזור הנוחות.

goldyl

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
אני חושבת ששוה לה יותר לנסות להתקבל לבוטקאמפ מקצועי.
זה ייתן לה הרבה יותר אופציות (אם היא מוכשרת, כמובן)

i am

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
קודם כל עבודה.
יש יתרון ענק למי שמחפש עבודה כשהוא כבר עובד, לבין מי שעדיין "ג'וניור" - גם אם הג'וניור בינתים משקיע זמן בלימוד של דברים חדשים.

שינדלה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום

מ.ש.

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
טוב.
א. כמו שאמרו פה, במצב של שוק המתכנתות בשנים האחרונות בכלל, ושל עכשיו בפרט - לא כדאי להתפנק על עבודה.
ב. כשאומרים "לא רוצים מקומות חרדיים מנצלים" חשבתם פעם מה זה אומר לעבוד ב"קבוצה חרדית" בחברה חילונית, על כל המשתמע מכך (במיוחד לבנות שהרגע יצאו מהסמינר)?
ג. בהתחלה שווה יותר נסיון במשהו טוב, מאשר תנאים. עדיף בלי שום ספק משהו עם תנאים קצת פחות טובים, ונסיון טוב שנצבר. הוא שווה המון בהמשך.
ד. כמו שאמרתי מקודם, גם אם מכירים משהו מקרוב- זה אף פעם לא מכריח שיתקבלו.
כדאי לנסות בהרבה מקומות, וכמובן -
לא לשכוח שהכל תמיד רק עניין של סייעתא דשמיא
המון הצלחות!

דמבלדור

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
באמת לא נעים הניצול. אבל אין בררה.
אפשר להסתכל על זה כסטאז', בשנתיים + המעצבנות במטריקס, חשבתי גם על רואי החשבון, עורכי הדין, הרופאים, האחיות, בעצם רב רובם של בעלי המקצוע, בשנה שנתיים הראשונות נאלצים לעבור סטאז' ולקבל משכורת רעב, אפשר לראות את זה כחלק מתהליך הלמידה.

מ.ש.

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
לדעתי הבעיה הגדולה מתחילה בדמיונות של כולם...
תלמדי תכנות, זה שווה, בטח תרוויחי המון.......
צריך להפסיק עם זה!
צאו מתוך נקודת הנחה, שבהתחלה בתכנות - כמו (כמעט) כל המקצועות - תתחילו עם מינימום
(כן, תתפלאו, יש גם מקומות חילוניים כאלו. אולי לא באופן גורף, אבל יש)

ועוד משהו. הרי הכל מדובר באופן יחסי, אז כמובן, אין עניין ללכת מלכתחילה למקום שמנצל,
אבל בינינו... למה עובדות במעון (שבסוד אפשר להגיד, עובדות פי עשר! יותר קשה מהמתכנתות...) מקבלות מינימום כדבר המובן מאליו, ואילו המתכנתות 'רמות המעלה' - מאן דכר שמיה , הס מלהזכיר...
תגידו שנות לימוד, השקעה בלימודים וכו', אוקי.
אז תחשבו על אלו שעובדות בחינוך מיוחד הן כנ"ל, עברו לימודים מפרכים אין לי מילה אחרת הרבה יותר מבתכנות,
והמשכורת שלהם, גם עם כמה שנות נסיון וותק--------------- עדיף לא לדבר
וגם העבודה שלהם הרבה יותר קשה מהמתכנות שבמחילה מכבודן, יושבות על כיסא, רגל על רגל, מזיזות את העכבר, מקשקשות קצת על המקלדת. אז אני לא אומרת, נכון. מקובל בשוק לשלם יותר למתכנתים אבל מפה ועד............

(וסליחה מכולם(ן) שאני ממעיטה בכבודכם. בתוך עמי אנוכי יושבת...)

אז אתן יודעות מה? קחו את זה בתור בונוס, הנה, אני מתחילה במינימום אבל רוב הסיכויים שאני אגיע למשכורות גבוהות, בעז"ה.

האמת שאולי זה לא הוגן.. עכשיו, כשכבר עברתי את השלב הזה, קל לי להגיד, לא יודעת... לא זוכרת מה היה כשהתחלתי לעבוד
(כלומר לא נכון לא זוכרת. היום נקודת המבט קצת שונה)

שיהיה לכולם בהצלחה!

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
מישהי צריכה כאן כוס מים?

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אולי.
רק שאלתי.

מ.ש.

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אם לא יועיל - לא יזיק...

מאה100

משתמש מקצוען
@מאה100
מה כ"כ מרגיז במה שאמרתי...

אבל בינינו... למה עובדות במעון (שבסוד אפשר להגיד, עובדות פי עשר! יותר קשה מהמתכנתות...) מקבלות מינימום כדבר המובן מאליו, ואילו המתכנתות 'רמות המעלה' - מאן דכר שמיה , הס מלהזכיר...
לא חושבת שעובדות מעון עובדות יותר קשה ממתכנתות. אני מתכנתת ועובדת מאוד מאוד קשה לא נשואה ועדיין בקושי מתמודדת עם סדר היום. מתכנתות לרוב עובדות יותר שעות ולא לזוז מהכיסא מייבש את הכוח.

אז תחשבו על אלו שעובדות בחינוך מיוחד הן כנ"ל, עברו לימודים מפרכים אין לי מילה אחרת הרבה יותר מבתכנות,
יש לי 2 אחיות שלמדו חינוך מיוחד וגם עבדו שם. והלימודים שלהם לעומתי היו בערך 60% קושי. בחיים לא נשארו ערות לילות כימים. וגם העבודה הרבה יותר נגישה. היה להן זמן ללימודים + חוויות ובילויים ואני בשנות הלימוד יצאתי אולי פעם אחת לנופש של יומיים וקיבלתי על הראש.
בקיצור לא מסכימה עם רוב ההודעה שלך.

לא בצורה אישית!!

מ.ש.

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
לא חושבת שעובדות מעון עובדות יותר קשה ממתכנתות. אני מתכנתת ועובדת מאוד מאוד קשה לא נשואה ועדיין בקושי מתמודדת עם סדר היום. מתכנתות לרוב עובדות יותר שעות ולא לזוז מהכיסא מייבש את הכוח.

גילוי נאות.
גם אני מתכנתת, וגם אני לא נשואה, אבל ב"ה מתמודדת עם סדר היום (משתדלת עכ"פ) (אני עובדת במרחק של למעלה משעה ממקום מגורי)
עובדות מעון, סליחה שאני אומרת נ-ק-ר-ע-ו-ת. הן עובדות עבודה פיזית קשה!
הרבה שעות - בסדר, הן גם עובדות במשמרות של שמונה שעות ולפעמים שמונה וחצי, מרימות ילדים, משכיבות, מחתלות, מרגיעות וכו'. אני לדוגמא, לא בנויה לכזו עבודה. אם הייתי עובדת בזה, הייתי פורשת תוך שבוע, גג חודש.
יש לי 2 אחיות שלמדו חינוך מיוחד וגם עבדו שם. והלימודים שלהם לעומתי היו בערך 60% קושי. בחיים לא נשארו ערות לילות כימים. וגם העבודה הרבה יותר נגישה. היה להן זמן ללימודים + חוויות ובילויים ואני בשנות הלימוד יצאתי אולי פעם אחת לנופש של יומיים וקיבלתי על הראש.

אז כנראה כל אחת מנקודת מבטה, כי לי גם יש שתי אחיות שלמדו חינוך מיוחד, והלימודים שלי היו משחק ילדים לעומתם.
כמעט אף פעם לא נשארתי מידי הרבה ערה בשביל הלימודים, בעוד שהן כן
החובות הלימודיים שלי בבית היו אולי רבע משלהן. בלי תלמידים פרטיים, בלי כל מיני מטלות מעצבנות וקשות, בלי הכנת שעורים (וד"א, יש לי תעודת הוראה...) שיעורי בית נחמדים מול המחשב, משהו שאת אוהבת
חופשים לקחתי דווקא הרבה (הכל כמובן יחסית. אי אפשר מידי להחסיר כי...)
בלימודים עצמם היו לנו הרבה חוויות עם הקבוצה, בלי מידי לחץ.

אם יש משהו שגרם לי לא ללכת ללמוד חנ"מ, זה כי ראיתי מה הן עברו.
(סתם... פשוט לא מתאים לי לאופי)

בקיצור לא מסכימה עם רוב ההודעה שלך.

לא בצורה אישית!!
ובכיף.
את ממש לא חייבת. רק רציתי לדעת מאיפה זה הגיע.

goldyl

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
נראה שקבעו כאן עובדה
שכר נמוך = ניסיון טוב
כדאי מאוד להדגיש שזה ממש לא נכון
יתכן שלחברות הנצלניות יש פרויקטים מוצלחים אבל חשוב לדעת שיש שם גם הרבה עבודה שחורה
ואם כבר עושים את השיקול של וויתור זמני על מנת להרוויח בעתיד אז כדאי לבדוק היטב לקראת מה הולכים
ואני כמובן מבינה מאוד את אלה שמוכנים להתחיל לעבוד בכל מחיר (גם בחינם!)
אבל כדאי שתדעו שזה מה שהביא את המצב שהחברות האלה מציבות כאלה תנאים
אם לא היו להם מועמדים הם היו יכולים קצת להיטיב את התנאים ואל תדאגו הם עדיין היו מרוויחים (והרבה!)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  23  פעמים

לוח מודעות

למעלה