טיול ונופש סוף סוף נוסעים לפראג, יש המלצות?

גברת חוקרת

משתמש פעיל
איך נסעתם משדה התעופה למלון? זה פשוט לבד או שכדאי מונית?
לא היינו במלון, אלא בדירה במרכז העיר העתיקה.
אם את רוצה לדעת בדיוק, קנינו כרטיס נסיעה בתחבורה ציבורית ל-3 ימים, שאפשר להשתמש בו באוטובוסים, ברכת התחתית ובחשמליות.
בשדה התעופה עלינו על קו 119 עד תחנת Nádraží Veleslavín (9 תחנות, יש שילוט אלקטרוני מאוד ברור באוטובוס), ואז הלכנו לתחנת המטרו (הרכבת התחתית) ועלינו על קו A לכיוון Depo Hostivař‬‏ וירדנו בתחנת Staroměstská שנמצאת ממש בתוך העיר העתיקה.
משם הלכנו 2 דקות ברגל לדירה.
אם את נמצאת בקינג דיוויד מן הסתם שתצטרכי לרדת מהרכבת בתחנה אחרת, או בכלל לעשות מסלול אחר.
בכל מקרה, הנקודה היא שקל ממש להסתדר בתחבורה הציבורית

המוכשר !!!

משתמש מקצוען
אני הייתי שם לפני חודש בדיוק
יום וחצי זה קצת זמן וכדי לנצל כל רגע
פריימרק זה כבר תלוי איזה אנשים אתם שעושים קניות יום שלם או שנכנסים ויוצאים
אני ואשתי לא היינו שם הרבה זמן
לרעיונות בילוי וטיולים נוספים וכדו' בפראג תתיגו אותי ואני יכניס כאן את כל המסלול שעשינו בשבוע שלם
@חסיד אמיתי
אפשר לקבל את המסלול שעשית?

מילה בסלע

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
פרסום וקופי
@חסד אמיתי, זה פשוט חסד אמיתי לפרט את מה שכתבת, כל מידע כאן שווה המון!

שרה מביתר

משתמש צעיר
הייתי בפראג בבין בזמנים לפני שנה וחצי. מומלץ בחום!
שלחו לי בזמנו במייל איזה חוברת עם כל האתרים שיש שם, פלוס דרכי הגעה וכו'. אני לא זוכרת איך קראו לחוברת.
בכל אופן, כל האתרים נמצאים באותו אזור. ולכן נוסעים באוטובוס או ברכבת לא יותר מ10 דקות. יש שם את הרחוב הצר בעולם- אטרקציה נחמדה ששווה לראות.- יש שם רמזור לכל צד מתי אפשר ללכת, כי הרחוב ברוחב של איש אחד...
חובה לעשות שיט בנהר- מדהים ביותר! וכמובן- השעון שמצלצל כל שעה עגולה-(יש להיזהר מגנבים שמחכים שכולם יסתכלו לשעון וגונבים...) יש מוזיאון נחמד- אנחנו היינו 5 ימים אז זה נחמד עבל לא חובה.
כדאי לקנות קיורטוש טעים (-מאכל מקומי) כשר! נמצא ליד האלטנוי שול. כשהיינו בבין הזמנים היה קבוצת ווצאפ לכל הישראלים שהיו שם. הרב מנדי (לא זוכרת מה המשפחה...) החבד"י חיבר אותנו והועיל לנו מאד.
בקשר למלון- קינג דיוויד מאד יקר, לכן אנחנו ישנו במלון גויי שנמצא 3 דקות מהאזור היהודי- עולה שליש מחיר! והיה מצוין! אוכל קנינו באחת מ 5 המסעדות הכשרות שיש שם. סגרנו על המלון דרך בוקינג.

המוכשר !!!

משתמש מקצוען
שלחו לי בזמנו במייל איזה חוברת עם כל האתרים שיש שם, פלוס דרכי הגעה וכו'. אני לא זוכרת איך קראו לחוברת.
בכל אופן, כל האתרים נמצאים באותו אזור. ולכן נוסעים באוטובוס או ברכבת לא יותר מ10 דקות. יש שם את הרחוב הצר בעולם- אטרקציה נחמדה ששווה לראות.- יש שם רמזור לכל צד מתי אפשר ללכת, כי הרחוב ברוחב של איש אחד...
חובה לעשות שיט בנהר- מדהים ביותר! וכמובן- השעון שמצלצל כל שעה עגולה-(יש להיזהר מגנבים שמחכים שכולם יסתכלו לשעון וגונבים...) יש מוזיאון נחמד- אנחנו היינו 5 ימים אז זה נחמד עבל לא חובה.
כדאי לקנות קיורטוש טעים (-מאכל מקומי) כשר! נמצא ליד האלטנוי שול. כשהיינו בבין הזמנים היה קבוצת ווצאפ לכל הישראלים שהיו שם. הרב מנדי (לא זוכרת מה המשפחה...) החבד"י חיבר אותנו והועיל לנו מאד.
בקשר למלון- קינג דיוויד מאד יקר, לכן אנחנו ישנו במלון גויי שנמצא 3 דקות מהאזור היהודי- עולה שליש מחיר! והיה מצוין! אוכל קנינו באחת מ 5 המסעדות הכשרות שיש שם. סגרנו על המלון דרך בוקינג.
הקיורטוש הכשר סגור עכשיו לרגל שיפיצים

סוקולוב

משתמש חדש
אנחנו גם מתכננים בסוף אדר לנסוע. רק שיש לנו בעיה קצת עם האנגלית....
אפשר להסתדר?
סיכון?

Estheror

משתמש רשום
@שרה מביתר איזה מלון הייתם? יכולה לתת קישור?

easy_kosher_travel

משתמש פעיל

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קו

א הַלְלוּיָהּ הוֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב מִי יְמַלֵּל גְּבוּרוֹת יי יַשְׁמִיעַ כָּל תְּהִלָּתוֹ:ג אַשְׁרֵי שֹׁמְרֵי מִשְׁפָּט עֹשֵׂה צְדָקָה בְכָל עֵת:ד זָכְרֵנִי יי בִּרְצוֹן עַמֶּךָ פָּקְדֵנִי בִּישׁוּעָתֶךָ:ה לִרְאוֹת בְּטוֹבַת בְּחִירֶיךָ לִשְׂמֹחַ בְּשִׂמְחַת גּוֹיֶךָ לְהִתְהַלֵּל עִם נַחֲלָתֶךָ:ו חָטָאנוּ עִם אֲבוֹתֵינוּ הֶעֱוִינוּ הִרְשָׁעְנוּ:ז אֲבוֹתֵינוּ בְמִצְרַיִם לֹא הִשְׂכִּילוּ נִפְלְאוֹתֶיךָ לֹא זָכְרוּ אֶת רֹב חֲסָדֶיךָ וַיַּמְרוּ עַל יָם בְּיַם סוּף:ח וַיּוֹשִׁיעֵם לְמַעַן שְׁמוֹ לְהוֹדִיעַ אֶת גְּבוּרָתוֹ:ט וַיִּגְעַר בְּיַם סוּף וַיֶּחֱרָב וַיּוֹלִיכֵם בַּתְּהֹמוֹת כַּמִּדְבָּר:י וַיּוֹשִׁיעֵם מִיַּד שׂוֹנֵא וַיִּגְאָלֵם מִיַּד אוֹיֵב:יא וַיְכַסּוּ מַיִם צָרֵיהֶם אֶחָד מֵהֶם לֹא נוֹתָר:יב וַיַּאֲמִינוּ בִדְבָרָיו יָשִׁירוּ תְּהִלָּתוֹ:יג מִהֲרוּ שָׁכְחוּ מַעֲשָׂיו לֹא חִכּוּ לַעֲצָתוֹ:יד וַיִּתְאַוּוּ תַאֲוָה בַּמִּדְבָּר וַיְנַסּוּ אֵל בִּישִׁימוֹן:טו וַיִּתֵּן לָהֶם שֶׁאֱלָתָם וַיְשַׁלַּח רָזוֹן בְּנַפְשָׁם:טז וַיְקַנְאוּ לְמֹשֶׁה בַּמַּחֲנֶה לְאַהֲרֹן קְדוֹשׁ יי:יז תִּפְתַּח אֶרֶץ וַתִּבְלַע דָּתָן וַתְּכַס עַל עֲדַת אֲבִירָם:יח וַתִּבְעַר אֵשׁ בַּעֲדָתָם לֶהָבָה תְּלַהֵט רְשָׁעִים:יט יַעֲשׂוּ עֵגֶל בְּחֹרֵב וַיִּשְׁתַּחֲווּ לְמַסֵּכָה:כ וַיָּמִירוּ אֶת כְּבוֹדָם בְּתַבְנִית שׁוֹר אֹכֵל עֵשֶׂב:כא שָׁכְחוּ אֵל מוֹשִׁיעָם עֹשֶׂה גְדֹלוֹת בְּמִצְרָיִם:כב נִפְלָאוֹת בְּאֶרֶץ חָם נוֹרָאוֹת עַל יַם סוּף:כג וַיֹּאמֶר לְהַשְׁמִידָם לוּלֵי מֹשֶׁה בְחִירוֹ עָמַד בַּפֶּרֶץ לְפָנָיו לְהָשִׁיב חֲמָתוֹ מֵהַשְׁחִית:כד וַיִּמְאֲסוּ בְּאֶרֶץ חֶמְדָּה לֹא הֶאֱמִינוּ לִדְבָרוֹ:כה וַיֵּרָגְנוּ בְאָהֳלֵיהֶם לֹא שָׁמְעוּ בְּקוֹל יי:כו וַיִּשָּׂא יָדוֹ לָהֶם לְהַפִּיל אוֹתָם בַּמִּדְבָּר:כז וּלְהַפִּיל זַרְעָם בַּגּוֹיִם וּלְזָרוֹתָם בָּאֲרָצוֹת:כח וַיִּצָּמְדוּ לְבַעַל פְּעוֹר וַיֹּאכְלוּ זִבְחֵי מֵתִים:כט וַיַּכְעִיסוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם וַתִּפְרָץ בָּם מַגֵּפָה:ל וַיַּעֲמֹד פִּינְחָס וַיְפַלֵּל וַתֵּעָצַר הַמַּגֵּפָה:לא וַתֵּחָשֶׁב לוֹ לִצְדָקָה לְדֹר וָדֹר עַד עוֹלָם:לב וַיַּקְצִיפוּ עַל מֵי מְרִיבָה וַיֵּרַע לְמֹשֶׁה בַּעֲבוּרָם:לג כִּי הִמְרוּ אֶת רוּחוֹ וַיְבַטֵּא בִּשְׂפָתָיו:לד לֹא הִשְׁמִידוּ אֶת הָעַמִּים אֲשֶׁר אָמַר יי לָהֶם:לה וַיִּתְעָרְבוּ בַגּוֹיִם וַיִּלְמְדוּ מַעֲשֵׂיהֶם:לו וַיַּעַבְדוּ אֶת עֲצַבֵּיהֶם וַיִּהְיוּ לָהֶם לְמוֹקֵשׁ:לז וַיִּזְבְּחוּ אֶת בְּנֵיהֶם וְאֶת בְּנוֹתֵיהֶם לַשֵּׁדִים:לח וַיִּשְׁפְּכוּ דָם נָקִי דַּם בְּנֵיהֶם וּבְנוֹתֵיהֶם אֲשֶׁר זִבְּחוּ לַעֲצַבֵּי כְנָעַן וַתֶּחֱנַף הָאָרֶץ בַּדָּמִים:לט וַיִּטְמְאוּ בְמַעֲשֵׂיהֶם וַיִּזְנוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם:מ וַיִּחַר אַף יי בְּעַמּוֹ וַיְתָעֵב אֶת נַחֲלָתוֹ:מא וַיִּתְּנֵם בְּיַד גּוֹיִם וַיִּמְשְׁלוּ בָהֶם שֹׂנְאֵיהֶם:מב וַיִּלְחָצוּם אוֹיְבֵיהֶם וַיִּכָּנְעוּ תַּחַת יָדָם:מג פְּעָמִים רַבּוֹת יַצִּילֵם וְהֵמָּה יַמְרוּ בַעֲצָתָם וַיָּמֹכּוּ בַּעֲוֹנָם:מד וַיַּרְא בַּצַּר לָהֶם בְּשָׁמְעוֹ אֶת רִנָּתָם:מה וַיִּזְכֹּר לָהֶם בְּרִיתוֹ וַיִּנָּחֵם כְּרֹב (חסדו) חֲסָדָיו:מו וַיִּתֵּן אוֹתָם לְרַחֲמִים לִפְנֵי כָּל שׁוֹבֵיהֶם:מז הוֹשִׁיעֵנוּ יי אֱלֹהֵינוּ וְקַבְּצֵנוּ מִן הַגּוֹיִם לְהֹדוֹת לְשֵׁם קָדְשֶׁךָ לְהִשְׁתַּבֵּחַ בִּתְהִלָּתֶךָ:מח בָּרוּךְ יי אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל מִן הָעוֹלָם וְעַד הָעוֹלָם וְאָמַר כָּל הָעָם אָמֵן הַלְלוּיָהּ:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה