טיול ונופש סוף סוף נוסעים לפראג, יש המלצות?

לורנס

משתמש מקצוען
מה אתם אומרים על קינג דיויד?
שווה את הכסף? בסגנון של גלי צאנז?
תודה לכל העונים
כל מידע מניסיון יעזור
הרבה יותר מגלי צאנז.
מלון אירופאי, אוכל ברמה של שף.
יש להם גם טיולים מודרכים.

אני רואה שיש שם יותר מדי דברים ליומיים
אני צודקת??
ברור שיש.
א"א לעשות את כל זה ביומיים, אבל נתנו לכם כיוונים ותחליטו מה כן ומה לא.

e b p

משתמש מקצוען
מה אתם אומרים על קינג דיויד?
שווה את הכסף? בסגנון של גלי צאנז?
תודה לכל העונים
כל מידע מניסיון יעזור
לא הייתי בגלי צאנז המשופץ
אבל הייתי שם בחורף. נהננו ממש!
הצוות והשירות שווים את זה- אמן על ישראל.
המלון ממש יפה ומפנק אוכל מצוין!!
לנו היה ממש שווה הכסף כי לא רצינו לסחוב אוכל ורצינו להיות במקום עם אוכל.
הפרימארק החדש 10 דקות הליכה מהמלון- על הפינה של הרחוק עם כל הקניות.
היינו גם בקניון מותגים שיש בפראג- אבל הוא יותר רחוק כמעט שעה נסיעה מהמלון- היה לנו שבוע אז ביום האחרון די מיצינו את העיר.
התחבורה הציבורית שם פשוטה ונוחה מאוד (וזולה מאוד)- התנידנו רק איתה
עוד יום הלכנו לטיול מודרך שיש מטעם המלון לקרולבי וארי זה יותר בהרים מקום מהמממם נראה כמו גלויה
אם יש לך עוד שאלות ואני ידע לעזור בשמחה!

אם מעניין אותכם לקנות ממני יותר בזול המון קרונות שנשארו לנו- אני ממש ישמח!

מאיר ומלי

משתמש מקצוען
יום וחצי בפראג זה מעט מאד, לא הייתי מבזבזת אפילו שעה על פריימארק.
(ולשואלים - כן, הייתי שם , ולא התלהבתי)
כנ"ל
במיוחד בקיץ, לא חושבת שיש מה למצוא שם
(במחילה, אורבניקה בארץ לא רחוקה מזה...)

עוד יום הלכנו לטיול מודרך שיש מטעם המלון לקרולבי וארי זה יותר בהרים מקום מהמממם נראה כמו גלויה
מומלץ ממש!!
אבל זה שעה וחצי נסיעה מפראג

SHILATI

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
המלון מהמם! אירופאי, חוויה אמיתית!
לגבי האוכל, עד היום זכורה לי הבעת האימה שעלתה על פניה של המלצרית כשביקשתי 5 מעדנים (היינו 5..) זו הייתה כמות של חודש מבחינתה... ;) אין את השפע שיש במלונות בארץ, מצד שני לא רעבים וזה מקסים.
הפירוט של @Ruty Kepler בדיוק מה שצריך.
פריימארק? כל אחד והנאותיו, אבל אם יש לכם יומיים לא הייתי מבזבזת אותם על קניות...(והייתי בפריימארק)

חסיד אמיתי

משתמש מקצוען
אני הייתי שם לפני חודש בדיוק
יום וחצי זה קצת זמן וכדי לנצל כל רגע
פריימרק זה כבר תלוי איזה אנשים אתם שעושים קניות יום שלם או שנכנסים ויוצאים
אני ואשתי לא היינו שם הרבה זמן
לרעיונות בילוי וטיולים נוספים וכדו' בפראג תתיגו אותי ואני יכניס כאן את כל המסלול שעשינו בשבוע שלם

זריחות ושקיעות

משתמש פעיל
לדעתי למי שיש לו יום וחצי בלבד, שינסה לדחוס את האתרים הבאים:

הרובע היהודי כולל 5 בתי הכנסת ובית הקברות
כיכר סטרומצקה
גשר קארל
מצודת פראג
שייט בנהר אם ישאר זמן

3524

משתמש סופר מקצוען
למעשה, כבר כתבנו בעבר, שלבית הכנסת אלטנוי שול אפשר להיכנס ללא תשלום, בזמן תפילת ערבית, לאחר תשאול קצר, ואז זו הזדמנות שמותר לצלם שם חופשי ללא מורא.

גם לקבר המהר”ל יש אפשרות להיכנס ללא תשלום, אם מגיעים למשרדי הקהילה ומבקשים אישור כניסה לתפילה. אחרי שעות הסגירה של בית הקברות אפשר להשקיף עליו מקרוב דרך הלובי של הבנין שמאחורי בית הקברות. יש שם קיר זכוכית ממנו נשקף בית הקברות.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
קופץ על האשכול
אני מחפש מידע על בתי כנסת מקווה? בקיצר קצת רוחניעס

אין שם למעשה קהילה יהודית פעילה, וגם לא תמיד יש מניינים.
יש בית חב"ד, מסעדה בשרית ומסעדה חלבית כשרות.

מי שמחפש רוחניות שייסע לירושלים. לפראג נוסעים כדי לטייל ולהתאוורר.

לגבי שהיה, לקחנו דירת איר בי אנד בי (או בוקינג, לא אני ניהלתי את ההזמנה אז לא זוכרת). עלה כמה מאות שקלים והיה שווה. נקי, נעים, מטופח, כולל מכונת כביסה.
מוצרי חלב וקצת מוצרים יבשים הבאנו מהארץ, פירות וירקות קנינו שם, ושאר הדברים - במסעדות של בית חבד.
*
ועד היום עולה בי תחושת החמצה עמומה על האננסים הנפלאים ההם, ביורו וחצי ליחידה, שראיתי בטסקו. ועד שביררתי בארץ מי רוצה שאביא לו אננס, ועד שחזרנו לחנות - התברר שהיא סגורה כי חג צ'כי כלשהו. האננסים נותרו שם עד עצם היום הזה, וקרוביהם שבארץ עולים 39 ש"ח ליחידה :mad:

יהודי קטן

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אין שם למעשה קהילה יהודית פעילה, וגם לא תמיד יש מניינים.
יש בית חב"ד, מסעדה בשרית ומסעדה חלבית כשרות.

מי שמחפש רוחניות שייסע לירושלים. לפראג נוסעים כדי לטייל ולהתאוורר.

לגבי שהיה, לקחנו דירת איר בי אנד בי (או בוקינג, לא אני ניהלתי את ההזמנה אז לא זוכרת). עלה כמה מאות שקלים והיה שווה. נקי, נעים, מטופח, כולל מכונת כביסה.
מוצרי חלב וקצת מוצרים יבשים הבאנו מהארץ, פירות וירקות קנינו שם, ושאר הדברים - במסעדות של בית חבד.
*
ועד היום עולה בי תחושת החמצה עמומה על האננסים הנפלאים ההם, ביורו וחצי ליחידה, שראיתי בטסקו. ועד שביררתי בארץ מי רוצה שאביא לו אננס, ועד שחזרנו לחנות - התברר שהיא סגורה כי חג צ'כי כלשהו. האננסים נותרו שם עד עצם היום הזה, וקרוביהם שבארץ עולים 39 ש"ח ליחידה :mad:
ישר כח

korot

משתמש מקצוען
@Ruty Kepler @3524

מתכוונים לומר שלא היה גולם?

ובגשר קרל שמצוין ע"י כולם כמקום חובה, אין שם משהו שאמור להיות קשה לצפיה עבור מי שלב יהודי פועם בקרבו?

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
@Ruty Kepler @3524

מתכוונים לומר שלא היה גולם?

ובגשר קרל שמצוין ע"י כולם כמקום חובה, אין שם משהו שאמור להיות קשה לצפיה עבור מי שלב יהודי פועם בקרבו?

לא חייבים לעלות לגשר עצמו, ידעתי על המיצג ההוא אך לא ראיתיו.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
מפחיד אותי לראות בטעות...
יש את האפשרות הברורה לטייל בגשר במקום שלא אמורים לראות את זה?

אפשר לשוטט מתחת לגשר.
והאמת שיש שם עוד גשרים, לא חייבים להיות דווקא בגשר הזה. הוא הכי עתיק ומפורסם אבל לגמרי לא היחיד. וליד גשרים אחרים יש מדשאות (לא בצד של מרכז פראג, מהעבר השני של הנהר) שאפשר לשבת במורדותיהן ולראות גשרים, ברווזים, ואת כל העיר נשקפת מהצד השני.

זושא כץ

משתמש מקצוען
ביתד נאמן היה כתוב לא מזמן שהפרי הכי מוברח לארץ בנתב"ג זה אננס

זושא כץ

משתמש מקצוען

יכול להיות שדברים השתנו אחרי הקורונה

לגבי קרלו וויארי זה מקום מדהים
לגבי דרזדן לא שווה את המאמץ

פראג עיר נוחה וקטנה, הכל קרוב
קודם תנצלו את העיר אח"כ תצאו החוצה..

פרייאמרק זה כיף, אבל לא שווה לוותר על הטיול והמנוחה

גברת חוקרת

משתמש פעיל
בלת"ק
היינו בטיול זוגי בפראג לפני כמה חודשים - מיד אחרי פסח.
אז ככה:
לגבי לינה - משום מה לרגע לא חשבנו על מלון. לקחנו דירה דרך בוקינג, דירה מטופחת ונעימה ממש במרכז העיר העתיקה - גובל בחומות של קתדרלת טין, באחת הסמטאות שיוצאות מכיכר העיר העתיקה - ונהננו ממש. (צריך רק לקחת בחשבון שברוב הדירות בעיר העתיקה (פראג 1) אין מזגנים. בחורף יש חימום, אבל בקיץ עלול להיות קצת חם...)
לגבי התוכנית - היינו בפראג 3 לילות.
ביום הראשון הסתובבנו בעיקר באיזור הרובע היהודי - קנינו כרטיס למוזיאון היהודי שכולל כמה אתרים (אפשר עם האלטנוי שול, אפשר בלי) והלכנו בין האתרים לפי המפה. צריך לדעת שבבתי הכנסת שבמוזיאון היהודי השילוט וההסברים על הקירות הוא באנגלית, ככה שבעלי שלא מבין אנגלית קצת השתעמם.. אם כי חלק מהמוצגים עצמם - פרוכות, ספרים וכו' - הוא בעברית. היינו בביהכ"נ הספרדי, במייזל'ס שוול, בבית הקברות העתיק על קבר המהר"ל ובבית הטהרה שמעליו. את האלטנוי-שול דחינו ליום אחר.
ביום השני התחלנו את היום מוקדם - היינו במצודת פראג, שממוקמת מעבר לנהר מכייון העיר העתיקה, הסתובבנו שם ברגל בין הגנים והארמונות עד 12, אז חזרנו לשער המרכזי וראינו מקרוב את חילופי המשמרות - חמוד. אח"כ הלכנו ברגל לגבעת פטז'ין ועלינו על מגדל התצפית - משלמים על העלייה למגדל, ואפשר לשלם עוד על עלייה במעלית לתצפית מדהימה על העיר בגובה 50 קומות. אח"כ ירדנו וחצינו את הנהר בחזרה לעיר העתיקה דרך גשר קארל, ומשם המשכנו לפריימאק בשדרות ואצלב - הפריימארק בפראג די קטן, בטח לעמת הסניף בלונדון למשל, אבל עדיין זול ונחמד.
ביום השלישי יצאנו מפראג לקרלובי וארי - היה קצת מאכזב. מזג האויר באותו יום היה אפרורי, אז הנהר היה נראה עכור ומגעיל. המים "בעלי תכונות המרפא" היו סתם חמוצים ומגעילים, ולא באמת הבנו מה יש לעשות שם יום שלם...
ביום הרביעי והאחרון השתדלנו למצות את העיר העתיקה - היינו באלטנוי שול וגם בסיור שהציעו לנו שם במקווה עתיק, קפצנו למוזיאון חמוד של מדאם טוסו שנמצא לא רחוק מהדירה שלנו, הלכנו לראות את השעון האסטרונומי המפורסם בפעולה - 4 ימים חיפשנו אותו ורק ביום האחרון גילינו שהוא היה ממש מתחת לדירה שלנו - בצד השני של הכיכר - ועשינו קצת קניות של מזכרות וכו'.
ובאופן כללי הלכנו הרבה ברגל, הרגשנו את העיר, וקפצנו לפלאדיום כל פעם שהיה לנו חור...
מה לא עשינו והיינו שמחים לעשות? ללכת לבית הכנסת יורשלמסקה, להתפלל על קבר הנודע ביהודה, ושיט על הוולטאבה.
לגבי יהדות - בעלי התפלל שחרית ומנחה-מעריב בבית חב"ד שנמצא קרוב לנהר, אבל הבנו שלפעמים יש גם מנינים בביהכ"נ הגבוה שבבית הקהילה היהודית ובאלטנוי שול. לא יודעת בוודאות.
לגבי אוכל - ביום יומיים הראשונים הסתדרנו עם אוכל שהבאנו מהבית - חבילת פיתות, גבינה, חומוס, פסטרמות וכו'. בשאר הימים - יש את קינג דייויד, שזה בעצם לשלם סכום מסוים ואז יש את הבופה בחדר האוכל של המלון בהגשה חופשית - עדיף לתאם מראש כי לפעמים החדר אוכל בתפוסה מלאה של אורחי המלון. ויש את המסעדות של חב"ד - מסעדה בשרית (פחות מומלצת לדעתי), מסעדה חלבית שמציעה פיצות טעימות מאוד ופסטות, ופיצה שזה יותר אוכל מהיר. חוץ מזה יש מכולות שמוכרות מוצרים כשרים בשעות מסוימות גם בבית חב"ד וגם בבית הקהילה היהודית. וחוץ מזה קיבלנו מקרוב משפחה שגר בפראג ושומר כשרות רשימה (באנגלית) שהוציאה הרבנות המקומית של מוצרים שאפשר לקנות ללא כשרות, ומאפיות שמוכרות פת ישראל, (יש לי עדיין את הקובץ איפשהו, אפשר לבקש באישי). כדאי לדעת שיש בפראג טרדלניק (קיורטוש) כשר, פת ישראל, באיזור של האלטנוי שול, אבל צריך לדעת שרק הפרווה מהדרין, הקצפת והגלידה החלבית הן חלב סתם.
תחבורה - בפראג אין טעם לקחת רכב, וגם לא מוניות. התחבורה הציבורית ממש נוחה - קנינו עוד בשדה תעופה כרטיס נסיעה חופשי לשלש ימים, מתקפים פעם אחת לפני השימוש הראשון, וזהו. רק צריך להראות לפקח אם הוא עולה. הכרטיס כולל נסיעות במטרו (הרכבת התחתית), בחשמליות (טראם) ובאוטובוסים. גם הלכנו המון המון ברגל, בעיר העתיקה הכל קרוב אחד לשני, ואחרי יום יומיים בעיר כבר קולטים את הדרך לכל מקום בעל פה. (אם כי בהתחלה היינו עם גוגל מפות פתוח כל הזמן. כנראה שהיה פחות קל להסתדר בלי סמארטפון...).
יש לי עוד הרבה מידע והוא טרי יחסית, אז אם אתם מעוניינים במידע נוסף אפשר לשאול ואני אענה...

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קו

א הַלְלוּיָהּ הוֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב מִי יְמַלֵּל גְּבוּרוֹת יי יַשְׁמִיעַ כָּל תְּהִלָּתוֹ:ג אַשְׁרֵי שֹׁמְרֵי מִשְׁפָּט עֹשֵׂה צְדָקָה בְכָל עֵת:ד זָכְרֵנִי יי בִּרְצוֹן עַמֶּךָ פָּקְדֵנִי בִּישׁוּעָתֶךָ:ה לִרְאוֹת בְּטוֹבַת בְּחִירֶיךָ לִשְׂמֹחַ בְּשִׂמְחַת גּוֹיֶךָ לְהִתְהַלֵּל עִם נַחֲלָתֶךָ:ו חָטָאנוּ עִם אֲבוֹתֵינוּ הֶעֱוִינוּ הִרְשָׁעְנוּ:ז אֲבוֹתֵינוּ בְמִצְרַיִם לֹא הִשְׂכִּילוּ נִפְלְאוֹתֶיךָ לֹא זָכְרוּ אֶת רֹב חֲסָדֶיךָ וַיַּמְרוּ עַל יָם בְּיַם סוּף:ח וַיּוֹשִׁיעֵם לְמַעַן שְׁמוֹ לְהוֹדִיעַ אֶת גְּבוּרָתוֹ:ט וַיִּגְעַר בְּיַם סוּף וַיֶּחֱרָב וַיּוֹלִיכֵם בַּתְּהֹמוֹת כַּמִּדְבָּר:י וַיּוֹשִׁיעֵם מִיַּד שׂוֹנֵא וַיִּגְאָלֵם מִיַּד אוֹיֵב:יא וַיְכַסּוּ מַיִם צָרֵיהֶם אֶחָד מֵהֶם לֹא נוֹתָר:יב וַיַּאֲמִינוּ בִדְבָרָיו יָשִׁירוּ תְּהִלָּתוֹ:יג מִהֲרוּ שָׁכְחוּ מַעֲשָׂיו לֹא חִכּוּ לַעֲצָתוֹ:יד וַיִּתְאַוּוּ תַאֲוָה בַּמִּדְבָּר וַיְנַסּוּ אֵל בִּישִׁימוֹן:טו וַיִּתֵּן לָהֶם שֶׁאֱלָתָם וַיְשַׁלַּח רָזוֹן בְּנַפְשָׁם:טז וַיְקַנְאוּ לְמֹשֶׁה בַּמַּחֲנֶה לְאַהֲרֹן קְדוֹשׁ יי:יז תִּפְתַּח אֶרֶץ וַתִּבְלַע דָּתָן וַתְּכַס עַל עֲדַת אֲבִירָם:יח וַתִּבְעַר אֵשׁ בַּעֲדָתָם לֶהָבָה תְּלַהֵט רְשָׁעִים:יט יַעֲשׂוּ עֵגֶל בְּחֹרֵב וַיִּשְׁתַּחֲווּ לְמַסֵּכָה:כ וַיָּמִירוּ אֶת כְּבוֹדָם בְּתַבְנִית שׁוֹר אֹכֵל עֵשֶׂב:כא שָׁכְחוּ אֵל מוֹשִׁיעָם עֹשֶׂה גְדֹלוֹת בְּמִצְרָיִם:כב נִפְלָאוֹת בְּאֶרֶץ חָם נוֹרָאוֹת עַל יַם סוּף:כג וַיֹּאמֶר לְהַשְׁמִידָם לוּלֵי מֹשֶׁה בְחִירוֹ עָמַד בַּפֶּרֶץ לְפָנָיו לְהָשִׁיב חֲמָתוֹ מֵהַשְׁחִית:כד וַיִּמְאֲסוּ בְּאֶרֶץ חֶמְדָּה לֹא הֶאֱמִינוּ לִדְבָרוֹ:כה וַיֵּרָגְנוּ בְאָהֳלֵיהֶם לֹא שָׁמְעוּ בְּקוֹל יי:כו וַיִּשָּׂא יָדוֹ לָהֶם לְהַפִּיל אוֹתָם בַּמִּדְבָּר:כז וּלְהַפִּיל זַרְעָם בַּגּוֹיִם וּלְזָרוֹתָם בָּאֲרָצוֹת:כח וַיִּצָּמְדוּ לְבַעַל פְּעוֹר וַיֹּאכְלוּ זִבְחֵי מֵתִים:כט וַיַּכְעִיסוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם וַתִּפְרָץ בָּם מַגֵּפָה:ל וַיַּעֲמֹד פִּינְחָס וַיְפַלֵּל וַתֵּעָצַר הַמַּגֵּפָה:לא וַתֵּחָשֶׁב לוֹ לִצְדָקָה לְדֹר וָדֹר עַד עוֹלָם:לב וַיַּקְצִיפוּ עַל מֵי מְרִיבָה וַיֵּרַע לְמֹשֶׁה בַּעֲבוּרָם:לג כִּי הִמְרוּ אֶת רוּחוֹ וַיְבַטֵּא בִּשְׂפָתָיו:לד לֹא הִשְׁמִידוּ אֶת הָעַמִּים אֲשֶׁר אָמַר יי לָהֶם:לה וַיִּתְעָרְבוּ בַגּוֹיִם וַיִּלְמְדוּ מַעֲשֵׂיהֶם:לו וַיַּעַבְדוּ אֶת עֲצַבֵּיהֶם וַיִּהְיוּ לָהֶם לְמוֹקֵשׁ:לז וַיִּזְבְּחוּ אֶת בְּנֵיהֶם וְאֶת בְּנוֹתֵיהֶם לַשֵּׁדִים:לח וַיִּשְׁפְּכוּ דָם נָקִי דַּם בְּנֵיהֶם וּבְנוֹתֵיהֶם אֲשֶׁר זִבְּחוּ לַעֲצַבֵּי כְנָעַן וַתֶּחֱנַף הָאָרֶץ בַּדָּמִים:לט וַיִּטְמְאוּ בְמַעֲשֵׂיהֶם וַיִּזְנוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם:מ וַיִּחַר אַף יי בְּעַמּוֹ וַיְתָעֵב אֶת נַחֲלָתוֹ:מא וַיִּתְּנֵם בְּיַד גּוֹיִם וַיִּמְשְׁלוּ בָהֶם שֹׂנְאֵיהֶם:מב וַיִּלְחָצוּם אוֹיְבֵיהֶם וַיִּכָּנְעוּ תַּחַת יָדָם:מג פְּעָמִים רַבּוֹת יַצִּילֵם וְהֵמָּה יַמְרוּ בַעֲצָתָם וַיָּמֹכּוּ בַּעֲוֹנָם:מד וַיַּרְא בַּצַּר לָהֶם בְּשָׁמְעוֹ אֶת רִנָּתָם:מה וַיִּזְכֹּר לָהֶם בְּרִיתוֹ וַיִּנָּחֵם כְּרֹב (חסדו) חֲסָדָיו:מו וַיִּתֵּן אוֹתָם לְרַחֲמִים לִפְנֵי כָּל שׁוֹבֵיהֶם:מז הוֹשִׁיעֵנוּ יי אֱלֹהֵינוּ וְקַבְּצֵנוּ מִן הַגּוֹיִם לְהֹדוֹת לְשֵׁם קָדְשֶׁךָ לְהִשְׁתַּבֵּחַ בִּתְהִלָּתֶךָ:מח בָּרוּךְ יי אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל מִן הָעוֹלָם וְעַד הָעוֹלָם וְאָמַר כָּל הָעָם אָמֵן הַלְלוּיָהּ:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה