דרוש מידע נספח לשאלה.

ג. בן שקד

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
לדעתי בין בעיניים יהודיות בין בעיניים לא יהודיות, הצלחה היא מי שעושה את העולם למקום טוב יותר.
הרי גם מי שיש לו הון רב, ויש לו את כל מעדני העולם, גם הוא רוצה לתרום למטרות טובות ולא רק בשביל כבוד, אלא כי כך הוא מרגיש שהוא ממלא איזו מטרה, וזו בעצם הצלחה, למלאות מטרה ערכית.

בעיניים לא יהודיות מטרות ערכיות הם פיתוח מחקרים באוניברסיטאות (לדוגמא תרופות), קידום מטרות פוליטיות בהתאם לאמונה של התורם וכו'
בעיניים יהודיות, להבדיל, מטרות ערכיות הם חסד, לימוד תורה וכו'
התחלתם עם לעשות את העולם טוב יותר, וגמרתם עם מטרה ערכית.
ההבדל ענק, מכיוון שאם הוא אמור לעשות את העולם טוב יותר, אז קצת עזרה לזולת לא כל כך משפיעה על המטרה הגדולה. אבל אם הוא רק רוצה מטרה ערכית, הרי שכל עזרה קטנה הינה ערכית ביותר...

ג. בן שקד

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
מצליחן- מי ששלם עם ההצלחות שלו- גם כשהן של 50% ואולי אפילו פחות.
במובן אחר, מצליחן זה אחד שלא מפחד להצליח.
מצליחן זה ההוא שגם במצבים של כישלון- החיוך של ההצלחה לא עוזב אותו, ולו תהיה זו הצלחה בכך שהחיוך לא עזב אותו... אחד שיודע שאין ירידה בעולם והכל זה רק עליות.
ואם תשאלו אותי באמת, לא חושבת שאני רוצה להיות מצליחנית במובן המקובל בחברה של המילה, לא רוצה להצליח בכל דבר- ממש לא.
בהצלחה!
אתם אומרים בעצם משהו מאד פרדוקסלי, שאפ' אם הוא לא מצליח, אם הוא מקבל את זה, אז הוא כן הצליח...
אז הוא הצליח או לא?
וחוץ מזה, שלפי דבריכם והסבריכם, הוא לא אמור שלא לפחד להצליח, אלא לא לפחד להיכשל...

ובהצלחה גם לכם.

Efrat א

משתמש מקצוען
מצליחן- מי ששלם עם ההצלחות שלו- גם כשהן של 50% ואולי אפילו פחות.
גם מי שלא דורש מעצמו כלום? ושוכב בדיכאון במיטה אבל שלם עם זה?
לדעתי הצלחה זה לנצל את כל המשאבים שיש ברשותך,
ואחר כך להיות שלם עם התוצאה, גם אם לא השגת את כל מה שרצית, העיקר שעושים הכל.

שמחה קופי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
כחבר 'פרסום וקופי' אני מבין למה זו הצלחה בעיניך...
נאמר זאת כך:
לגרום למישהו אחר לעשות מה שאתה רוצה שהוא יעשה זו הצלחה
לא לעשות משהו שמישהו אחר רוצה שתעשה זו הצלחה יותר גדולה.
(והנה עניתי גם על הספוילר השני :p )

די

משתמש סופר מקצוען
התחלתם עם לעשות את העולם טוב יותר, וגמרתם עם מטרה ערכית.
ההבדל ענק, מכיוון שאם הוא אמור לעשות את העולם טוב יותר, אז קצת עזרה לזולת לא כל כך משפיעה על המטרה הגדולה. אבל אם הוא רק רוצה מטרה ערכית, הרי שכל עזרה קטנה הינה ערכית ביותר...
לעשות את העולם טוב יותר זה לאו דווקא משהו גרנדיוזי. כל מעשה טוב קטן משפיע. גם תפילה ורגשות רוחניים.
לדוגמא מי שיתרום כמה מיליונים למחקר לפיתוח תרופה למחלה חשוכת מרפא ונניח שהם ימצאו תרופה ועכשיו ירפאו עם זה 10 אנשים, הרי התורם ירגיש עם עצמו טוב מאוד, גם אם זה לא מחלה סופנית אלא גורמת לחוסר נוחות בחיים ועכשיו בזכות התרופה אנשים ירגישו טוב.
אדם יכול לעזור עזרה קטנה לזולת וזה יכול להיות בדרגה גבוהה מאוד כמו שכתוב גדול המלבין שיניים לחבירו יותר מהמשקהו חלב.

Efrat א

משתמש מקצוען
אין כזה דבר אדם בדיכאון ששלם עם עצמו ככה במיטה!!

מתי טוב לי? כשאני מצליח
השאלה אם לכולם תמיד טוב רק כשהם מצליחים...
יכולות להיות לאדם חסימות, כמו:
אני מושלם ואין לי שום דבר לתקן,
או - זה המקסימום שאני יכול ואני מקבל את עצמי ככה(בזמן שאין לו אמון בעצמו)
או-
אדם שחושב שהוא כישלון

ג. בן שקד

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
או-
הסבר בבקשה...

קונכיה

הייסקופי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
או-
לכן אמרתי שלמות אמתית - שהיא פנימית שבוא מרגיש באמת ב'בפנים' שלו שטוב לו והוא מרוצה מהצב שלו ומהמקום הוא נמצא.
כאן תבוא תחושת ההצלחה.

ג. בן שקד

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
אני באמת צריך את האשכול ההוא לצורך עניני ובאופן שאפשרי ונהיר לקרוא בו, תגובות אפשר כאן בבקשה.
למי שלא יודע איך מצטטים מאשכול למשנהו, בוחרים באפשרות '+ציטוט' בתחתית ההודעה הרצויה, עוברים לאשכול השני, ובוחרים ב'טען ציטוטים נבחרים'.
בהצלחה.

נערך לאחרונה ב:

Efrat א

משתמש מקצוען
הסבר בבקשה...
טוענים פה שהמדד להצלחה הוא אם לאדם טוב, והוא מרוצה מהתפקוד שלו בתחומים שונים אז הוא מוצלח,
וזה לא בהכרח נכון ,
כי יכול להיות שהוא לא יודע עד כמה שהוא עוד יכול להתקדם, הרבה מעבר למה שהוא מדמיין!!!
יכול להיות לו הרבה יותר טוב והוא אפילו לא יודע!!!
לכן המדד להצלחה בחיים, לדעתי, הוא שימוש ביכולות שיש לאדם עד קצה גבול היכולת. לנסות להשתפר עוד ועוד,
ולהימנע ממחשבות כמו:
או - זה המקסימום שאני יכול ואני מקבל את עצמי ככה
הובנתי??

Efrat א

משתמש מקצוען
טוענים פה שהמדד להצלחה הוא אם לאדם טוב, והוא מרוצה מהתפקוד שלו בתחומים שונים אז הוא מוצלח,
וזה לא בהכרח נכון ,
כי יכול להיות שהוא לא יודע עד כמה שהוא עוד יכול להתקדם, הרבה מעבר למה שהוא מדמיין!!!
יכול להיות לו הרבה יותר טוב והוא אפילו לא יודע!!!
לכן המדד להצלחה בחיים, לדעתי, הוא שימוש ביכולות שיש לאדם עד קצה גבול היכולת. לנסות להשתפר עוד ועוד,
ולהימנע ממחשבות כמו:

הובנתי??
במילים אחרות, אולי שאיפות גבוהות + צעדים מעשיים מספקים=אדם מוצלח

קונכיה

הייסקופי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
במילים אחרות, אולי שאיפות גבוהות + צעדים מעשיים מספקים=אדם מוצלח
ואם מדובר באדם שלא התחיל לשאוף או לחלום על 'איך יראו החיים ומה הם ישאו בחיקם'?
ובלי הרבה כוונות - הוא מצליח בחיים!
קרי, יש לו אשה טובה, פרנסה טובה, ילדים טובים וכד'.
אז זה לא לגמרי שייך לשאיפות או מעשים.
איך אומרים? אנשים שיש להם "יותר מזל משכל" - בלי שאיפות ובלי כוונות מיוחדות - ותכ'לס טוב לבם
זה לא אומר שהם מוצלחים אבל מצליח להם! - טוב להם!

Efrat א

משתמש מקצוען
יש לו אשה טובה, פרנסה טובה, ילדים טובים וכד'.
אז זה לא לגמרי שייך לשאיפות או מעשים.
איך אומרים? אנשים שיש להם "יותר מזל משכל" - בלי שאיפות ובלי כוונות מיוחדות - ותכ'לס טוב לבם
זה לא אומר שהם מוצלחים אבל מצליח להם! - טוב להם!
מצליח להם, זה "הצלחה של הקבה",
אבל מה עם ההצלחה שלהם?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה