מתכונים לבישול איטי על פלטה חשמלית (לנשים עובדות בעיקר...)

חיים דוביד

משתמש סופר מקצוען
לא יודע איך הצלחת לדבר איתו.
אבל ידוע ומפורסם אחרת בפי מוצי''ם ששמעו ממנו ומתלמידיו שנים רבות.
ביררתי אצל אחד מגדולי תלמידיו, שכתב לי כך:

הרחבתי איתו את הנושא הזה.
ואמר לי כך, הרב עובדיה מיקל בזה כי הוא סבור שלא נוהגים (פה בארץ , לפני עשרים שנה) לבשל על פלטה חשמלית , ולכן הפלטה היא גרופה וקטומה וגם יש היכר שלא יהיה נראה כמבשל. ואז הוסיף שפה בארץ הם פרימיטיבים ומבשלים רק על גז, אבל אנחנו באמריקה מקובל לבשל על כיריים חשמליים ולכן זה לא נחשב היכר. ומשום כך הרב לא התיר זאת! (ניבא ולא ידע מה ניבא, היום אחרי עשרים שנה גם פה בארץ יש הרבה שמבשלים על כיריים חשמליות - אולי גם הרב עובדיה יודה שזה לא חשיב היכר). שאלתי על בלעך. ואמר לי בזה יש להקל שהבלעך יעשה שני תפקידים גם גרופה וגם היכר. ולכן יש להקל, כי אף אחד לא מבשל על בלעך. ולא כשיטת הגרשז"א שמחמיר בבלעך. זו התשובה המושלמת.

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
ביררתי אצל אחד מגדולי תלמידיו, שכתב לי כך:

הרחבתי איתו את הנושא הזה.
ואמר לי כך, הרב עובדיה מיקל בזה כי הוא סבור שלא נוהגים (פה בארץ , לפני עשרים שנה) לבשל על פלטה חשמלית , ולכן הפלטה היא גרופה וקטומה וגם יש היכר שלא יהיה נראה כמבשל. ואז הוסיף שפה בארץ הם פרימיטיבים ומבשלים רק על גז, אבל אנחנו באמריקה מקובל לבשל על כיריים חשמליים ולכן זה לא נחשב היכר. ומשום כך הרב לא התיר זאת! (ניבא ולא ידע מה ניבא, היום אחרי עשרים שנה גם פה בארץ יש הרבה שמבשלים על כיריים חשמליות - אולי גם הרב עובדיה יודה שזה לא חשיב היכר). שאלתי על בלעך. ואמר לי בזה יש להקל שהבלעך יעשה שני תפקידים גם גרופה וגם היכר. ולכן יש להקל, כי אף אחד לא מבשל על בלעך. ולא כשיטת הגרשז"א שמחמיר בבלעך. זו התשובה המושלמת.
מעניין, סביר להניח ומאוד מובן שהיו ששמעו ממנו אחרת כי גם לדבריך הוא היה הולך ודן בעניין, יתכן שהם היו לאחר שאותו תלמיד דן איתו.

בכל מקרה לגופם של דברים ההיכר בפלטה זה לא בגלל שזה חשמל אלא בגלל שזה משטח בעל מצב סטטי חלש ללא אפשרות לשנות עוצמה, ובזה לא בישלו גם לא בחו''ל

חיים דוביד

משתמש סופר מקצוען
בכל מקרה לגופם של דברים ההיכר בפלטה זה לא בגלל שזה חשמל אלא בגלל שזה משטח בעל מצב סטטי חלש ללא אפשרות לשנות עוצמה, ובזה לא בישלו גם לא בחו''ל
לא ברור הענין הזה, ראה באג"מ

1655714577375.png

דילים

משתמש מקצוען
מה אתם אומרים לגבי צ'ולנט???
לא שואלת הלכתית!
צ'ולנט עם בשר לא מבושל בכלל, תפו"א, שעועית שלוקח לה המון זמן להתבשל-
נראה לכם שאם נניח סיר כזה חי- לא מבושל- על הפלטה
מיום חמישי בלילה או יום שישי בבוקר זה יהיה מוכן לשבת בבוקר??

ממש ממש אשמח לתגובות מניסיון...........

הולי הובי

משתמש פעיל
לא שואלת הלכתית!

גם אני אשמח לתשובות מבעלי ניסיון

מינימאוס

משתמש מקצוען
לא שואלת הלכתית!

מה הבעיה לבשל את הבשר, והקטניות מראש, ולהקפיא?

דילים

משתמש מקצוען
טוב בדקתי את זה עם מישהו מנוסה.
אם הפלטה טובה ולא מזגזגת,
והסיר מכוסה
הוא אמור להתבשל מעולה
בלי שום בעיה
מיום שישי ועד לשבת בבוקר.
גם כשהכול חי ולא מבושל.
כמובן שהשעועית הושרתה מראש.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קח

א שִׁיר מִזְמוֹר לְדָוִד:ב נָכוֹן לִבִּי אֱלֹהִים אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה אַף כְּבוֹדִי:ג עוּרָה הַנֵּבֶל וְכִנּוֹר אָעִירָה שָּׁחַר:ד אוֹדְךָ בָעַמִּים יי וַאֲזַמֶּרְךָ בַּלְאֻמִּים:ה כִּי גָדוֹל מֵעַל שָׁמַיִם חַסְדֶּךָ וְעַד שְׁחָקִים אֲמִתֶּךָ:ו רוּמָה עַל שָׁמַיִם אֱלֹהִים וְעַל כָּל הָאָרֶץ כְּבוֹדֶךָ:ז לְמַעַן יֵחָלְצוּן יְדִידֶיךָ הוֹשִׁיעָה יְמִינְךָ וַעֲנֵנִי:ח אֱלֹהִים דִּבֶּר בְּקָדְשׁוֹ אֶעְלֹזָה אֲחַלְּקָה שְׁכֶם וְעֵמֶק סֻכּוֹת אֲמַדֵּד:ט לִי גִלְעָד לִי מְנַשֶּׁה וְאֶפְרַיִם מָעוֹז רֹאשִׁי יְהוּדָה מְחֹקְקִי:י מוֹאָב סִיר רַחְצִי עַל אֱדוֹם אַשְׁלִיךְ נַעֲלִי עֲלֵי פְלֶשֶׁת אֶתְרוֹעָע:יא מִי יֹבִלֵנִי עִיר מִבְצָר מִי נָחַנִי עַד אֱדוֹם:יב הֲלֹא אֱלֹהִים זְנַחְתָּנוּ וְלֹא תֵצֵא אֱלֹהִים בְּצִבְאֹתֵינוּ:יג הָבָה לָּנוּ עֶזְרָת מִצָּר וְשָׁוְא תְּשׁוּעַת אָדָם:יד בֵּאלֹהִים נַעֲשֶׂה חָיִל וְהוּא יָבוּס צָרֵינוּ:
נקרא  12  פעמים

אתגר AI

מלכות ה' • אתגר 119

לוח מודעות

למעלה