מאפים מתכון ללאפות מהממות בדיוק לל''ג בעומר

leaha

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
תודה רבה.
הבצק יצא רך וגמיש.
ויצאו לי לאפות טעימות מאוד.
הילדים שלי אכלו פעם ראשונה לאפות ואהבו מאוד.
אהבתי שאין כמעט צורך בשמן. לא נדבק בכלל למחבת
ישר כוח גדול!

בלום ורדית

משתמש חדש
עשיתי לילדים לל"ג בעומר עם פלאפל וצ'יפס , הם התלקקו והייתי צריכה לקחת מהר אחד לצד, אחרת לא היה נשאר לי.
היה טעים מאד , תודה רבה !

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
הבצק עצמו הוא בצק שומני מאד ביחס לבצקי לחם או חלות. אולי זה, בין היתר, מונע את הידבקות הבצק למחבת.
אני שימנתי (שמתי שמן על נייר מגבת ומרחתי) מחבת פעם אחת, לפני הטיגון-אפיה בפעם הראשונה. אחר כך כבר לא היה שום צורך.

רוחי בלבוחי

משתמש סופר מקצוען
@רוחי בלבוחי זוכרת את ההודעה המסוייגת שלי מהפודינג?
קבלי את התנצלותי.
ניסיתי בחשש מה, הרגשתי מוזר, הטעם לעג לי מעמקי הלאפה: חחח עכשיו תתנצלי!
שלימות של לאפות! תודה ענקית!!!
כשכתבת על הפודינג - הקול הפנימי שלי ממעמקי הלאפה אמר לי - היא עוד תטעם.... היא עוד תרגיש.... חכי.......
וחיכיתי - אז תודה @HILALI שחזרת לעדכן!!!

רוחי בלבוחי

משתמש סופר מקצוען
הבצק עצמו הוא בצק שומני מאד ביחס לבצקי לחם או חלות. אולי זה, בין היתר, מונע את הידבקות הבצק למחבת.
אני שימנתי (שמתי שמן על נייר מגבת ומרחתי) מחבת פעם אחת, לפני הטיגון-אפיה בפעם הראשונה. אחר כך כבר לא היה שום צורך.
גם את הראשון אני משמנת ממש מעדינות את המחבת, מעבירה ניר סופג עם שמן בליטוף טוב על המחבת וזה מספיק!!

רוחי בלבוחי

משתמש סופר מקצוען
עשיתי לילדים לל"ג בעומר עם פלאפל וצ'יפס , הם התלקקו והייתי צריכה לקחת מהר אחד לצד, אחרת לא היה נשאר לי.
היה טעים מאד , תודה רבה
תודה רבה.
הבצק יצא רך וגמיש.
ויצאו לי לאפות טעימות מאוד.
הילדים שלי אכלו פעם ראשונה לאפות ואהבו מאוד.
אהבתי שאין כמעט צורך בשמן. לא נדבק בכלל למחבת
ישר כוח גדול
נראה מטורף לגמרי!!!
תודה על המשוב!! איזה כייף לקרא!!

רוחי בלבוחי

משתמש סופר מקצוען
אשמח להסבר מה זה
למה על נייר אפיה?
היות שהפיתה מאד דקה יהיה קשה להרים אותה למחבת
ברגע שזה ע''ג נייר אפיה פשוט הופכים עם הנייר אפיה על המחבת ומקלפים את נייר האפיה.
רק בקטע נח!! אין בזה כללים את יכולה לעשות איך שנח לך, אני כתבתי המלצה - כך אני עושה!!

לווים

משתמש מקצוען
קילו קמח
כף פודינג
4 כפות סוכר
2 כפות שמרים
3 כוסות מים
כף מלח
כוס שמן

ללוש לבצק יפה יפה
לתת לזה לתפוח חצי שעה שעה.

לאחר מכן לשטוח פלטה כמו פיתה.
על גבי נייר אפייה

לשמן מעט את מחבת בגודל הלאפה הרצויה.
לטגן מכל צד ממש כמה דקות
ולהוציא לאפות חומות ודקיקות.

מהממות וטעימות!!!

אפשר למלא בפלאפל,
אפשר במנגל עסיסי לכבוד היום.
ואפשר בכל העולה על דעתכן!!

בהצלחה!!

אין לי כרגע תמונה אולי מחר אחרי שנעשה תהיינה תמונות יפות ואני אעלה לכאן.....
וואו נשמע מעולה
לחלק את הבצק מראש ל15 חלקים?
ואז לשטח ??
וכמובן להשתדל שיהיה דק? זה הרעיון?

איטא

משתמש סופר מקצוען
עריכה והפקת סרטים
היות שהפיתה מאד דקה יהיה קשה להרים אותה למחבת
ברגע שזה ע''ג נייר אפיה פשוט הופכים עם הנייר אפיה על המחבת ומקלפים את נייר האפיה.
רק בקטע נח!! אין בזה כללים את יכולה לעשות איך שנח לך, אני כתבתי המלצה - כך אני עושה!!
תודה אין מילים נשמע מעולה בעזיה נחזור לעדכן

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קג

א לְדָוִד בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי וְכָל קְרָבַי אֶת שֵׁם קָדְשׁוֹ:ב בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי וְאַל תִּשְׁכְּחִי כָּל גְּמוּלָיו:ג הַסֹּלֵחַ לְכָל עֲוֹנֵכִי הָרֹפֵא לְכָל תַּחֲלֻאָיְכִי:ד הַגּוֹאֵל מִשַּׁחַת חַיָּיְכִי הַמְעַטְּרֵכִי חֶסֶד וְרַחֲמִים:ה הַמַּשְׂבִּיַע בַּטּוֹב עֶדְיֵךְ תִּתְחַדֵּשׁ כַּנֶּשֶׁר נְעוּרָיְכִי:ו עֹשֵׂה צְדָקוֹת יי וּמִשְׁפָּטִים לְכָל עֲשׁוּקִים:ז יוֹדִיעַ דְּרָכָיו לְמֹשֶׁה לִבְנֵי יִשְׂרָאֵל עֲלִילוֹתָיו:ח רַחוּם וְחַנּוּן יי אֶרֶךְ אַפַּיִם וְרַב חָסֶד:ט לֹא לָנֶצַח יָרִיב וְלֹא לְעוֹלָם יִטּוֹר:י לֹא כַחֲטָאֵינוּ עָשָׂה לָנוּ וְלֹא כַעֲוֹנֹתֵינוּ גָּמַל עָלֵינוּ:יא כִּי כִגְבֹהַּ שָׁמַיִם עַל הָאָרֶץ גָּבַר חַסְדּוֹ עַל יְרֵאָיו:יב כִּרְחֹק מִזְרָח מִמַּעֲרָב הִרְחִיק מִמֶּנּוּ אֶת פְּשָׁעֵינוּ:יג כְּרַחֵם אָב עַל בָּנִים רִחַם יי עַל יְרֵאָיו:יד כִּי הוּא יָדַע יִצְרֵנוּ זָכוּר כִּי עָפָר אֲנָחְנוּ:טו אֱנוֹשׁ כֶּחָצִיר יָמָיו כְּצִיץ הַשָּׂדֶה כֵּן יָצִיץ:טז כִּי רוּחַ עָבְרָה בּוֹ וְאֵינֶנּוּ וְלֹא יַכִּירֶנּוּ עוֹד מְקוֹמוֹ:יז וְחֶסֶד יי מֵעוֹלָם וְעַד עוֹלָם עַל יְרֵאָיו וְצִדְקָתוֹ לִבְנֵי בָנִים:יח לְשֹׁמְרֵי בְרִיתוֹ וּלְזֹכְרֵי פִקֻּדָיו לַעֲשׂוֹתָם:יט יי בַּשָּׁמַיִם הֵכִין כִּסְאוֹ וּמַלְכוּתוֹ בַּכֹּל מָשָׁלָה:כ בָּרְכוּ יי מַלְאָכָיו גִּבֹּרֵי כֹחַ עֹשֵׂי דְבָרוֹ לִשְׁמֹעַ בְּקוֹל דְּבָרוֹ:כא בָּרְכוּ יי כָּל צְבָאָיו מְשָׁרְתָיו עֹשֵׂי רְצוֹנוֹ:כב בָּרְכוּ יי כָּל מַעֲשָׂיו בְּכָל מְקֹמוֹת מֶמְשַׁלְתּוֹ בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

יוקרה בשולחן החג • פרס לזוכה • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה