עזרה משפט שנתן לך כח לחיים. יש לך אחד כזה? מוזמנים לשתף!

מצב
הנושא נעול.

.!.!.!

משתמש רשום
יש משפטים שנכנסים פנימה, למקום הכי עמוק שלנו,
וממשיכים להדהד הרבה אחרי שיצאו לאוויר העולם.
יש לך אחד כזה?
מילים שאמרו לך, ושינו לטובה משהו משמעותי בחיים שלך?
קידמו אותך, גרמו לך להאמין בעצמך, לגלות יכולות? או גרמו לשינויי מבט, להסתכלות מזווית מחודשת על תחום / נושא מסוים...

זה יכול להיות בילדות, בנערות ובמהלך החיים.
מצוות חינוכי, משפחה, חברים ואפילו סתם אדם שפגשתם.
מוזמנים לשתף:)

.!.!.!

משתמש רשום
תודה לכם על התגובות!
משפט -שהוא לא ממש משפט השראה...
... אני עוד אשמע ממך (בסגנון עדייך לגדולות)
מעולה, יכולה לפרט ממי ובאיזה גיל? קצת יותר רקע.
וזה המקום לציין שאין צורך דווקא במשפטי השראה.
אדרבא, מוזמנים להתמקד במשפט שעשה לכם משהו בלב. ולפעמים דווקא למילים פשוטות יש כח...
אם תוכלו לפרט ליד כל משפט מי אמר לכם אותו, באיזה גיל / סיטואציה, ולאיזה שינוי זה הוביל / מה הייתה ההשפעה, זה יוסיף מאד!

MIRIBZ00

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
תודה לכם על התגובות!

מעולה, יכולה לפרט ממי ובאיזה גיל? קצת יותר רקע.
וזה המקום לציין שאין צורך דווקא במשפטי השראה.
אדרבא, מוזמנים להתמקד במשפט שעשה לכם משהו בלב. ולפעמים דווקא למילים פשוטות יש כח...
אם תוכלו לפרט ליד כל משפט מי אמר לכם אותו, באיזה גיל / סיטואציה, ולאיזה שינוי זה הוביל / מה הייתה ההשפעה, זה יוסיף מאד!
לפני עשור וחצי
מהרכזת מקצוע שלי.
נפגשנו במעבר ביום האחרון ללימודים. והיא אמרה, היי, לאן את בורחת, לא זוכרת למה מיהרתי ..
רציתי לומר לך... (לא זוכרת) ואז היא אמרה: עוד נשמע ממך.
מידי פעם שאני נזכרת במשפט אני מרגישה שאסור לי להישאר באותה משבצת... רצון להתקדם, סוג של מנוע

נזכרתי בעוד משפט של מדריכה ביסודי לפני למעלה מ2 עשורים..
באחת הפעילויות נקטתי בעמדה נגד פעילות וכל הקבוצה הסכימה איתי.. ואז המדריכה אמרה לי משהו בסגנון שיש לי כח כמו כוכב שביט (כמדומני) שאלתי אותה מה זה, היא אמרה לי שיש לי יכולת להוביל אחרי, וכדאי לי לדעת על זה ולקחת את זה למקומות הנכונים. היא אמרה לי עוד, מה אף פעם לא אמרו לך??
לקחתי איתי את הדברים, מידי פעם בדקתי אם היא אמרה את זה באמת, הייתי עושה ניסויים.. ובנערות לקחתי את זה למקומות טובים... היום אני מורה, כך שזה תכונה שבהחלט עוזרת...

נערך לאחרונה ב:

רפרפת

משתמש פעיל
לפני המון שנים המחנכת של כיתה ז' יסודי סיפרה לפי תומה שהיא משתדלת שיהיה מונח באזור השולחן במטבח ספר סיפורי צדיקים כלשהו, כי כשאוכלים קוראים מה שיש באזור... וזה מוסיף יראת שמים.
זה נחרט לי, ואני מחכה ליישם, (כרגע לא אפשרי בתנאי הבית)

nechami04

משתמש צעיר
אחת המורות אמרה בשיעור שיכול להיות אדם טוב לב ונדיב לכל הסביבה אך לביתו לא נותן..
ולעומת זאת יכול להיות אדם אנוכי שנותן המון ומשקיע במשפחתו וזה מגיע מהקטע של האנוכיות
אני, (שיש לי אחוזי אנוכיות) התעודדתי ממשפט זה ..

פרוגניסטית

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
אם אתה באמצע תקופה קשה ושואל את עצמך איפה הקב"ה-תזכור תמיד שגם מורה שותק באמצע מבחן...

משיבת נפש

משתמש פעיל
אחת המורות אמרה בשיעור שיכול להיות אדם טוב לב ונדיב לכל הסביבה אך לביתו לא נותן..
ולעומת זאת יכול להיות אדם אנוכי שנותן המון ומשקיע במשפחתו וזה מגיע מהקטע של האנוכיות
אני, (שיש לי אחוזי אנוכיות) התעודדתי ממשפט זה ..
אני ממש מזדהה אם הרעיון (בהקשר לדברים אחרים)
הרב ... אמר לי פעם בזמני משבר
"לאנשים יש חיסרונות כל אחד בתחום שה' רוצה שיעבוד בו,
אך לא בהכרח למה שאתה קורא חיסרון זה אכן חיסרון,
וההיפך הוא הנכון בדברים שאתה רואה אותם כחיסרון אצלך זה בעצם מעלה אצלך"
ואותי זה מעודד הרבה

נ.ב. בהקשר זה אם יורשה לי לומר
הרמב"ם כותב שאין מידה טובות ומידות רעות
רק הסיבה שקוראים למידה פלונית רעה ומידה אלמונית מידה טובה
כי על פי רוב זה אכן דבר רע, ואכן אפשר להשתמש איתה גם לדברים טובים
(מקווה שכתבתי את זה ברור;))

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  28  פעמים

לוח מודעות

למעלה