עזרה משהו מאוד לא ברור לי לגבי מדא. ואני מניח שאני לא היחיד... בכלל לא...

נעליים

משתמש מקצוען
אם אתה בהכרה ומודע לעצמך על הפארמאדיק להסביר לך את הסיכון באי הסכמתך לטיפול, הוא אינו יכול לבצע בך דבר כנגד הסכמתך, הואיכול לדרוש ממך לחתום לו שאתה מודע לסכנות ומקבל את האחריות עליך.
אם הוא שיקר לכם אתם יכולים להתלונן למד"א, השם שלו יופיע על הדוח הרפואי.
הוא הסביר מאוד יפה(!) את הסיכון(?)על אי פינוי, אבל ממש חייב לקבל את הטיפול...

רחל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
ביטוח רכב פוגע אמור לשלם, אם אין ביטוח אני חושב שיש קרן של המדינה
זה שהילד הלך על הרגליים לא אומר שהוא לא סובל מדימום פנימי מסכן חיים...
מכיר אישית ילד בשכונה שלפני חודשיים נפגע בתאונה קל, פונה לביח קרוב רק לבדיקות, משם הועף באט"ן להדסה עין כרם, שם טופל ואושפז בטיפול נמרץ ילדים לשבוע, אח"כ מחלקה רגילה לשבועיים, וכיום נמצא בבית עם מעקב בבית חולים, טרם החלים לגמרי...
אפשר לראות לפי סוג הפגיעה, הילד לא עף ולא קיבל מכה , הרכב עצר בחריקה ובסוף הילד נפל נפילה קלה.
אפילו בבית חולים לא עשו לו שום בדיקות, ראו אותו בדקו אותו ידנית 2 דקות (אפילו לא השכיבו על מיטה) ושיחררו
ובכל מקרה כדי להגיע לבית חולים במצב כזה אפשר לקחת מונית או ללכת ברגל ולשים אותו בעגלה (ילד בן 3)
מדובר במרחק של 5 דקות הליכה!
ושום קרן לא הציעה לי לשלם את זה, היה לי התכתבויות במייל עם מדא שענו לי כמו אנאלפביתיים (לפי השם הפקידה אכן היתה רוסיה) ולא היה עם מי לדבר.

אינטקסט

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עימוד ספרים
אם כך כל אחת תגיד שהרגישה ציר.
מהידוע לי,
אם התפתחה לידה ביממות הסמוכות - וגם אם חזרה הביתה בין לבין - לא צריך לשלם.
למדידת צירים יש מוניטור שעושה את העבודה מצוין.
ומנסיון - זה לא עילה מספקת. יש כאלו עם צירים כל החודש האחרון ויש כאלה שאף יותר.
כאלה שמוגדרים צירים ולא ברקסטון וכיוצ"ב.

אם אין לידה - אין השתתפות.

הפתרון היחיד שמצאתי, לפנות לאחות הקופה לפני הזמנת האמבולנס, לתאר את ההרגשה, צירים י"מ ומה שלא יהיה, ואחרי שמשיגים ממנה הבנה שאת לחוצה - היא שולחת הפניה למיון. ואז צריך לומר שאין דרך להגיע לבי"ח באופן עצמאי, אין רכב, רק בכך וכך אוטובוסים וכו', ולעיתים מאשרים פינוי באמבולנס. בלי זה - חבל על הכסף לאמבולנס. אלא אם יודעים בודאות שתהיה לידה.

נערך לאחרונה ב:

צבי2

משתמש פעיל
מהידוע לי,
אם התפתחה לידה ביממות הסמוכות - וגם אם חזרה הביתה בין לבין - לא צריך לשלם.
במקרה זה ביטוח לאומי משלם, אבל רק על פינוי אחד, ז"א שאם פונתה באמבולנס לבי"ח , שוחררה , ולמחרת שוב באמבולנס וילדה, רק פינוי אחד ישולם ע"י הביטוח לאומי
אפשר לראות לפי סוג הפגיעה, הילד לא עף ולא קיבל מכה , הרכב עצר בחריקה ובסוף הילד נפל נפילה קלה.
נפל כי נבהל? או כי הרכב פגע בו? האופציה השניה מחייבת בדיקה
אפילו בבית חולים לא עשו לו שום בדיקות, ראו אותו בדקו אותו ידנית 2 דקות (אפילו לא השכיבו על מיטה) ושיחררו
תעודת עניות לבי"ח... אלא אם כן באמת הקליניקה של המטופל היתה מעולה...
ובכל מקרה כדי להגיע לבית חולים במצב כזה אפשר לקחת מונית או ללכת ברגל ולשים אותו בעגלה (ילד בן 3)
מדובר במרחק של 5 דקות הליכה!
נכון, למה באמת הלכתם באמבולנס?
ושום קרן לא הציעה לי לשלם את זה,
מה עם הביטוח של הנהג? והקרן לא "תציע לך לשלם את זה".... את צריכה לבקש, תחפשו קרן קרנית בגוגל
היה לי התכתבויות במייל עם מדא שענו לי כמו אנאלפביתיים (לפי השם הפקידה אכן היתה רוסיה) ולא היה עם מי לדבר.
כי מבחינתם- את צריכה לשלם, אם לא הבאת פרטי ביטוח וכדומה

צבי2

משתמש פעיל
הפתרון היחיד שמצאתי, לפנות לאחות הקופה לפני הזמנת האמבולנס, לתאר את ההרגשה, צירים י"מ ומה שלא יהיה, ואחרי שמשיגים ממנה הבנה שאת לחוצה - היא שולחת הפניה למיון. ואז צריך לומר שאין דרך להגיע לבי"ח באופן עצמאי, אין רכב, רק בכך וכך אוטובוסים וכו', ולעיתים מאשרים פינוי באמבולנס. בלי זה - חבל על הכסף לאמבולנס. אלא אם יודעים בודאות שתהיה לידה.
פתרון מעולה- אפשר לעשות את זה גם אחרי שהזמנתם אמבולנס, ואפי' יש סיכוי שצוות מדא יאפשר לכם "להתייעץ עם הרופא שלכם" ולהוציא הפניה לפני הפינוי

לורנס

משתמש מקצוען
קצת מוזר לי ההתקטנות כאן על 1000 ש"ח כשמדובר על מצבים רפואיים שאנחנו לא מוסמכים להחליט בעצמינו עד כמה הם מסכנים חיי אדם.
כל המציל נפש אחת... כאילו קיים עולם מלא! בשביל פיקוח נפש מותר לחלל שבת, אז חייכם לא שווים 1000 ש"ח? גם אם זה ספק? ובואו, ב"ה לא כל יום אתם משלמים אלף שקל על עצם זה שאתם חיים.
ולגבי הוצאות של ארגון כזה, הן עצומות! כמו שאמרו תרופות ומלאי, כל סניף מחזיק מבנה אחד לפחות, חניון, רואי חשבון ומנה"ח (לכאורה צוות שלם), עו"ד, הוצאות ניקיון ותחזוקה למבנים, לאמבולנסים, אוכל, מכשירי חשמל (מקררים, מכשירי מים, מדפסות, מחשבים, סורקים, וכו), תקשורת, מיזוג וכו בקיצור כמו עסק בעל סניפים גדולים, אם לא יותר....

חובב מוזיקה מושבע

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
רק לא לשכוח שמד"א מקבל תרומות עתק מחו"ל ברמה מטורפת(כל הניידות שלו נתרמו וכו’)
וכן תקצוב מהמדינה בשלל דברים כארגון חירום לאומי

מומחה בנדל"ן

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בלת"ק
זה לא רק טרמפ עם לימוזינה.
בסוף יש שם ציוד רפואי ורופא שבמונית אין,
וזה לא כמו איחוד שעם יש מישהו באיזור הוא מגיע ,אלא יש משמרות מוכונות לכל איזור בארץ,
לא שאני חושב שזה מוצדק ה1000 שקל,

חני בנני

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
אגב, מנת דם במד''א שאנחנו תורמים נמכרת לבתי החולים בעלות של 438 ש''ח.
לא מאחלת לאף אחד להזדקק למנות דם,
מעבר לזה שאדם מוכן לשלם כל מה שיש לו בשביל לקבל קצת חיים.

מומחה בנדל"ן

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
יש עוד משהו מעניין שאנשים לא יודעים,
שאם הזמנת מד"א והם הגיעו ובכל אופן לא פונית לבית חולים ,
אתה מחיוב בסכום של 100 ומשהו,
אלא אם כן לא אמרת תעודת זהות...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה