>---מרכז המידע הכללי על לוחות גרפיים והמסתעף ---<

שילה איור וציור

משתמש פעיל
איור וציור מקצועי
היה לי מסך של WACOM ישן,
קניתי מסך של חברת HUION באתר של החברה,
הוא עלה לי 330 ש"ח, והגיע לאחר כחודש עם שליח הביתה.
הוא קצת פשוט, לפעמים הוא לא קולט מיד וצריך הפעלה מחדש.
אבל סה"כ הביצועים שלו מצויינים.

בול 613

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
עריכה והפקת סרטים
דברי עם חנוך בינר
אני הגעתי אליו דרך הפורום
הבנתי שיש כמה דגמים במחירים מעולים
ובשבוע שעבר יצא דגם חדש של 22"
אם נתונים אפילו יותר טובים מהקודם
שווה

אני לא מוצא את המס טלפון שלו
המייל הוא:
<לא ניתן לפרסם מיילים באופן פומבי>

וגם יש לו יוזר כאן אבל אני לא יודע איך לשים לך את זה כאן
אם מישהו יודע שיכניס לשירשור
@חנוך בינר

חותם טוב

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
ערכתי תגובתי....
גיליתי את הפורום לתקלות רק כעת אז שלחתי את בקשתי לפתרון תקלתי לשם...
נתראה בשמחות ;)
תודה! עמכם הסליחה

נערך לאחרונה ב:

Ammo

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
לעומת הלוחות הגרפיים של HUION לוחות המסך הן באיכות מעולה והתקלות והיתרונות בה דומות לתקלות בXP.
XPPEN היא חברה יפנית במקור שכרגע נמצאת עד כמה שהבנתי בסין (וטיוואן). יש לה סניף מכירות בארה"ב.
עד כמה שאני מבינה, HUION היא חברה סינית עם שלוחה קוריאנית (ועוד שלוחות באירופה)
מה זה חשוב בכלל?

לי יש לוח מסך של HUION בן קרוב ל3 שנים בלי עין הרע, שאינו דורש הפעלה מחדש בכלל,
שרד שני משתמשים זרים, להם לוויתי בתקווה שייהרס... (אני משתעממת בקלות ממוצרי אלקטרוניקה, אבל אפס, חזר מושלם) ברגע זה אני פשוט מאוהבת בו.

יש דגמים שונים, חלקם פחות מוצלחים (בעיקר החדשים כי הם משפרים דגמים על פי תגובות משתמשים , כך שהמוצרים שלהם הם כמו יין, ככל שמתיישן - טוב יותר). לכן תמיד מומלץ לקרוא המון ביקורות משתמשים לפני שקונים מוצר, בכלל של כל חברה שהיא.

הדבר היחיד שאני רואה שטוב יותר בXP הוא שניק אחראי ומוכר מוכר דגמים בארץ, ולוקח אחריות על הכל, כולל איכות הביצועים, שאלות, התקנה וכולי -שזה שירות שלעניות דעתי שווה את ה1000 ש"ח הנוספים.

ההבדלים שאני חוויתי:
XP-PEN נזקק לתוכנה מלווה כדי לתקן אי סדירות מסוימת בפוטושופ.
אני לא חוויתי אי סדירות כזו בHUION כלל.

לHUION יש דגמים רבים שמשתדלים להיות מתחרים לכל הדגמים של WACOM מלבד בעניין של מגע.
לXP-PEN יש מספר מועט יותר של דגמים שדומים בדיוק לדגמים המוצלחים יותר של HUION מלבד אי אלו שינויים כמו מיקום הכבלים.

אבל שוב - בעניין של איכות אני דבקה בעמדתי ששני החברות שוות כל כך, שזה תלוי בטעם אישי. לכל אחד יש את השידוך שמתאים לו, בעז"ה.
כל זה היה סתם להוות שיווי משקל לכל ההשמצות הסיניות.

סליחה שאני נוקטת בקידום עצמי T_T
אזכיר שוב את האשכול הזה שמסביר את כל מה שהניקים הקודמים פה אמרו בצורה הרבה יותר מפורטת וברורה.

Ammo

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
אתם צודקים.
לא בדקתי היטב לפני התגובה שלי, כפי שאני רגילה תמיד לעשות. כוונתי היחידה בתגובתי היתה להפסיק את ההשמצה על "המוצרים הסיניים" שחוזרת על עצמה שוב שוב. לא התכוונתי לחדש דבר, או להביע עובדות מוכרות על המוצרים.

גם אתה וגם שאר הניקים יודעים היטב שהשקעתי כבר די והותר כדי להסביר על כל הדגמים שקיימים בשוק, לאסוף תגובות משתמשים רגילים ומשתמשים מקצועיים, להסביר באלו נתונים יש להתחשב ואיני "מפזרת סתם מסקנות" כדבריך.

אז חמושה במקלדתי הנאמנה, יצאתי למסע בנבכי הרשת כפי שיעצתם לי, ועצרתי בתחנתי הראשונה, האתר של XP_PEN . והנה הופתעתי לטובה! הם מציעים יותר דגמים, הוסיפו אופציות, שיפרו את הגרפיקות, ובגדול התקדמו מאוד מאז שאני זוכרת אותם.
לסיכום, כרגע יש להם 9 דגמים. בדיוק מספר הדגמים שHUION מציעים.

אני כמובן מדברת רק על עט דיגיטלי, כלומר עט עם מסך, הדגם אותו אתה מוכר, תקרא לזה איך שתרצה, כי שאר סוגי הלוחות פשוט לא מעניינות אותי, כמו תמיד.

ניסיתי לערוך השוואה בין מוצרי שתי החברות ונוכחתי שהדבר קשה מתמיד. לכל חברה מספר גרסאות לאותו המוצר, ובנוסף מספר מוצרים ייחודיים לה. לפניכם סקירה קצרה של מסקנותי:
השוואה.jpg

צר לי על הבלגן. תצטרכו להפעיל במקצת את מוחכם כדי לפענח את המפה:
בחלק העליון, האפור, מונחים הלוחות של HUION
ובחלק התחתון הלוחות של XPPEN

את כל הדגמים הדומים סימנתי בריבוע בצבע זהה. בבלוני ה"דיבור" כתבתי את ההבדלים בין הדגמים, כאשר סימן מינוס מסמל פרט יותר "דפוק" ממתחריו בצבע, וסימן פלוס מסמל פרט טוב יותר ממתחריו.
לדוגמא: כל הריבועים הכחולים, הן אצל HUION והן אצל XPPEN הינם דגמים של 22 אינץ, הדומים בכל מלבד כמה הבדלים קטנטנים המצוינים בבלונים. יתכנו עוד הבדלים אך אני ציינתי את אלו החשובים בעיני, ולרוב אכן תפסתי את כל ההבדלים. אתם יכולים להיכנס לאתרים שלהם ולהתרשם בעצמכם.

שימו לב במיוחד לפיתוח החדש שקיים בשני החברות: עט ללא הטענה. זהו צעד רציני ביותר בתחרות ביניהם לבין WACOM, מבחינתם. אישית לא היה אכפת לי עט נטען או לא, אבל שיבושם להם.
פיתוח חשוב נוסף אשר מצאתי רק בHUION הוא לוח שמזהה הטייה של עט!! על זה באמת מגיעה להם מזל טוב. לא מצאתי מוצר דומה אצל XPPEN, אולי פספסתי. אתה מוזמן להגיב אם אתה מוכר דגם כזה.

פגמים:
בבלוגים ביניהם הידסתי ברחבי הרשת קטפתי יבול נרחב של תגובות נלהבות הן לHUION והן לXPPEN. כאשר ציינתי חסרונות, לא התכוונתי לחסרונות ממשיים הקיימים לדוגמא בYIYNOVA ובBOSTO, אלא למאפיינים קטנים שאולי יפריעו אך ניתן להסתדר איתם. כבר הזכרתי כמה וכמה פעמים שמאפיינים אלו קיימים בכל חברה, לרוב מודגשים יותר בעטים החדשים. זוהי תופעה שקיימת בכל פיתוח טכנולוגי ולשם הדגמה אביא את WINDOWS 8 של מייקרוסופס. יש עוד מה לאמר?

בייחוד אני מכירה את HUION שהם מוציאים במהירות גרסאות חדשות בהתאם לבקשות ותלונות הלקוחות, ובפעמים רבות שהם אף שולחים למתלונן את הגרסה החדשה במקום גרסה שהתלונן עליו, במקום לשלוח לו מוצר תואם.

הנה מספר פגמים לדוגמא:
בעבר לכל הדגמים של XPPEN היו יציאות של כבלים בחלק התחתון של המסך, דבר שהפריע להטייה של הלוח וסיכן את שלום הכבלים.
כיום כמעט כל הדגמים התעדכנו לכבלים בצידי הלוח, כמו שהיה ל HUION מאז ומתמיד.

לא מצאתי דגם של XPPEN שאינו סובל מתופעת הזיגזוז בתוכנה פוטושופ. כפי שציינת, ניתן לתקן זאת בקלות בעזרת תוכנה העולה כ35$. ידוע לי שגם משתמשים של דגמים מסוימים של WACOM סובלים מתופעה זו, וגם של HUION, אולם לי אישית אין בעיה כזו ב"ה.

יש מספר דגמים של XPPEN שזכו לתלונות על חוסר חדות בצבעים\ניגודיות וכנ"ל בחברת HUION. ואחד או שניים של WACOM.

לגבי ההתקפות שלך אודות “השמצותי הסתמיות”:
אזכיר לכם שאני משתמשת בHUION מזה מספר שנים(ושוב, מדובר פה על עט דיגיטלי, שהוא לוח מסך, שהוא אכן המוצר אותו אתה מוכר). בחרתי בלוח שלי לאחר חקירה מעמיקה ולא היה דבר אחד שלא ידעתי עליו מראש מתגובות וביקורות של משתמשים.

אני מעידה שHUION היו מקסימים בדיוק כפי שהובטח לי בביקורות, עזרו על כל צעד ושעל עד להתקנה סופית.

שוב אציין בנוגע לפוסט שלכם פה:
ניתן להזמין מAMAZON, ומהאתר של החברה עצמה. החברה מוכרת ומקובלת כחברה אחראית שמציעה את כל התנאים של כל חברה עולמית אחרת, וזה כולל אחריות לשנה הכולל את הארץ, החזר כספי מלא או החלפת המוצר במידה והלקוח לא מרוצה (מכל סיבה שהיא!) ואחריות מלאה לשלמות המוצר הנשלח. יצוין ששירות זה לא כולל משלוח לרוב, משלוח הנע בסביבות 200 שקלים חד צדדי.

עוד אציין שגם XPPEN מציעים את השירותים האלה למזמינים מהאתר שלהם או מאמזון, ואין לי מושג למה נראה שאתם טוענים אחרת כאן.(זכור לי שכבר שאלתי אתכם על זה, ונדמה לי שעניתם שהשירות שלך כולל תיקונים, אותם ניתן אומנם להשיג בלעדיך, אך זה כרוך במשלוח הלוך חזור לחו"ל, דבר שהיסכמתי שאכן מסובך ויקר, ושווה לקנות ממך בגלל זה. ייתכן שאני טועה, אולם לא מצאתי את הפוסט הזה למרות מיטב מאמצי, ואשמח אם לא תאשימו אותי שוב ברשלנות בגלל זה!)

מלבד העובדה ששני החברות מוכרים בAMAZON, המחייבים כידוע את השירותים האלה מחברות שמוכרות אצלם, יעידו כל התגובות על החברה: הם אינם מציינים חוסר אחריות, חוסר בעמידה בהסכמים, או אי רצון להחליף או להחזיר את התמורה הכספית.
העובדות שציינתם בפוסט הזה אינם נוגעים בHUION כמלוא הנימה!

הנה לפניכם שני לינקים של תגובות באמזון:
לינק א
לינק ב
אני מצרפת פה לינק חיפוש של גוגל אודות לוחות המסך (וגם לוחות גרפיים- כלומר הלוחות האטומים) המומלצים לקנייה. היכנסו לחמשת התוצאות הראשונות, וראו בעצמכם שHUION וXPPEN מתחרים ביניהם על תשומת הלב.

בנוגע ל1000 ש"ח שהזכרתי:
כפי שהיה זכור לי, בזמנו המחיר שלכם היה יקר בד"כ ב1000 ש"ח פחות או יותר מהמחירים של XPPEN. כפי שהם מציינים באתר.
הנה לוח שמכרתם בזמנו ב2900 ש"ח שבאתר עולה כיום 1898 ש"ח
הנה לוח שמכרתם ב3500 ש"ח שבאתר כיום עולה 2191 ש"ח
הנה לוח שמכרתם בזמנו (וזה אכן מזמן) ב1950 ש"ח שהעדתם באותו פוסט עולה 1400 ש"ח ב"אתרים סינים...אבל בלי אחריות שיגיע או שיפעל וכדומה...עדיף לשים עוד כמה שקלים ולקנות ישירות מהחברה ולא מאיזה סיני שקנה מחבר במפעל ושלח דרך הים בזול"
אם תסלח לי, זה פשוט לא נכון.

ואם תאמר שמשלוח + מיסים וכולי שווה 1000 שקל- הנני לחלוק עליך מניסיוני האישי, אשר לא שילמתי יותר 300 ש"ח יותר ממחיר הלוח על הוצאות המשלוח. וכדי שלא אחטא שוב ברשלנות, יצרתי קשר אם HUION כדי לברר כמה יעלה משלוח היום, ואני מחכה לתשובה.

אמנם ציינתי בעבר, בהחלט שווה לשלם עוד 1000 ש"ח על השירות שאתה מציע. לא העליתי את העניין הזה כגנאי, אלא רק ציון עובדה. אבל, סביר להניח שגם המחירים שלך וגם המחירים של XPPEN השתנו מאז, אז אולי תעלה טבלת מחירים עדכנית שלך וניווכח שהתוספת שאתה דורש הינה פחות מ1000 ש"ח...
אני מתכוונת להעלות בעז"ה רק את התגובה של HUION. שימו לב שכל מילה עם קו תחתי הוא לינק.

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

אנאל- ציור עם לב

כי לגעת בנפש- זו אומנות!
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פיתוח חשוב נוסף אשר מצאתי רק בHUION הוא לוח שמזהה הטייה של עט!! על זה באמת מגיעה להם מזל טוב. לא מצאתי מוצר דומה אצל XPPEN, אולי פספסתי. אתה מוזמן להגיב אם אתה מוכר דגם כזה.
אני לא יודעת על מה את מדברת, הלוח של XP-PEN מזהה הטייה של העט, יש לו כיול מיוחד לזה (לא יודעת אם ככה אומרים את זה) איך שמתקינים את XP-PEN נפתח חלון הגדרות, ובו הלוח מזהה את תנועת היד עם העט לדיוק מירבי.

אנאל- ציור עם לב

כי לגעת בנפש- זו אומנות!
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
אתם צודקים.
לא בדקתי היטב לפני התגובה שלי, כפי שאני רגילה תמיד לעשות. כוונתי היחידה בתגובתי היתה להפסיק את ההשמצה על .......
חייבת לציין שאין על ההשקעה שלך!!
שאפו ענק, והכתיבה...:Dיאמי.

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

Ammo

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
@sweetpanda1
יש לך לוח של XP PEN שבו ניתן להשתמש בהטייה כדי להשפיע על הקו?
כמו שניתן להשתמש בלחץ כדי להשפיע על הקו??
וואו! זה מדהים.
מה הדגם?

אנאל- ציור עם לב

כי לגעת בנפש- זו אומנות!
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
@sweetpanda1
יש לך לוח של XP PEN שבו ניתן להשתמש בהטייה כדי להשפיע על הקו?
כמו שניתן להשתמש בלחץ כדי להשפיע על הקו??
וואו! זה מדהים.
מה הדגם?
כן, יש לי של 22"- המסך הגדול.

Ammo

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
@sweetpanda1 ,
את יכולה להגיד מה הדגם המדויק ולהעלות תמונת מסך של הגדרת הדרייבר עליו את מדברת?

לא מצאתי אף עדות לכך שיש זיהוי הטייה, והיות שזה פיתוח אחריה כל החברות רודפות מלבד WACOM
זה מוזר ששXPPEN לא מציינים זאת באתר שלהם, את לא חושבת?

ראו כאן:
"XP-22 vs. Cintiq tablet
The pen’s build quality isn’t as premium as Wacom’s pens, which do not take batteries so they do not need to be charged. It’s just a different technology.

The XP-pen does not have tilt sensitivity. Lack of tilt sensitivity means that the line will not change depending what angle you hold it at, as it would if you were holding a real pencil. Cintiqs have tilt sensitivity.

Tilt sensitivity is not a dealbreaker for most people. Nor is rotation sensitivity (barrel roll, when you can twist the pen to make patterns), which this also doesn’t have–only the Wacom Intuos Pro and Cintiq tablets support rotation sensitivity, and only with certain pens.

The pen can be squeaky while vigorously drawing or erasing, but as the nib wears down it should stop squeaking.

There is only one kind of pen, whereas with Cintiqs, there are several options for pens and nibs."

וכאן:
"Cons
Some have issues with driver installation
No multitouch (pen only–doesn’t respond to hand touch)
Drivers more limited in functions than Wacom’s
No tilt or rotation sensitivity
No pressure sensitivity in Adobe Illustrator (only Wacom has this. But, the XP-Pen does get pressure with vector tools in Manga Studio/Clip Studio Paint)
Pen button customization is limited
Stand does not rotate"

וכאן:
"
I was thinking about camping for a sale on either the Wacom Cintiq 22HD or the XP-Pen Artist22E and aside from the massive $1,000 price difference, the Wacom offers pen tilt/rotation capability and an eraser. Is "pen tilt/rotation" really that useful for most digital artists? [implying XPPEN does not have tilt recognition] And is this feature only applicable to certain brushes in photoshop (like the ones with paintbrush icons), or do they work for any brush (like the default hard brush)?

Note that I'm not good enough to utilize all the features these have to offer, but I'd like to assume I'll still be using the same tablet 10 years from now; so I wanted to know if I'll be missing out if I pass on the Wacom for the more budget-friendly option.
Reply
You can no longer comment on this thread as it was closed due to no activity for a month.

וסתם מעניין התשובה:
Devious Comments

sgl17 Edited Apr 21, 2017 Hobbyist Digital Artist
The only time I ever needed pen rotation or tilt was with Corel Painter and I think they have a deal with Wacom. Most other paint programs allow you to change the orientation of a rake or palette knife manually. Photoshop does. Krita does. Artrage does. Corel Paint doesn't. Corel Paint uses the pen rotation. Other than that program, pen rotation and tilt is a gimmick. You don't need it. It doesn't perform like tilting a pencil to shade ( and who really does that anyway, most of us crosshatch or circular shade)."

כל זה גורם לי לחשוב שאנחנו מדברות על נושא שונה לחלוטין.

אנאל- ציור עם לב

כי לגעת בנפש- זו אומנות!
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
@sweetpanda1 ,
את יכולה להגיד מה הדגם המדויק ולהעלות תמונת מסך של הגדרת הדרייבר עליו את מדברת?

לא מצאתי אף עדות לכך שיש זיהוי הטייה, והיות שזה פיתוח אחריה כל החברות רודפות מלבד WACOM
זה מוזר ששXPPEN לא מציינים זאת באתר שלהם, את לא חושבת?

ראו כאן:
"XP-22 vs. Cintiq tablet
The pen’s build quality isn’t as premium as Wacom’s pens, which do not take batteries so they do not need to be charged. It’s just a different technology.

The XP-pen does not have tilt sensitivity. Lack of tilt sensitivity means that the line will not change depending what angle you hold it at, as it would if you were holding a real pencil. Cintiqs have tilt sensitivity.

Tilt sensitivity is not a dealbreaker for most people. Nor is rotation sensitivity (barrel roll, when you can twist the pen to make patterns), which this also doesn’t have–only the Wacom Intuos Pro and Cintiq tablets support rotation sensitivity, and only with certain pens.

The pen can be squeaky while vigorously drawing or erasing, but as the nib wears down it should stop squeaking.

There is only one kind of pen, whereas with Cintiqs, there are several options for pens and nibs."

וכאן:
"Cons
Some have issues with driver installation
No multitouch (pen only–doesn’t respond to hand touch)
Drivers more limited in functions than Wacom’s
No tilt or rotation sensitivity
No pressure sensitivity in Adobe Illustrator (only Wacom has this. But, the XP-Pen does get pressure with vector tools in Manga Studio/Clip Studio Paint)
Pen button customization is limited
Stand does not rotate"

וכאן:
"
I was thinking about camping for a sale on either the Wacom Cintiq 22HD or the XP-Pen Artist22E and aside from the massive $1,000 price difference, the Wacom offers pen tilt/rotation capability and an eraser. Is "pen tilt/rotation" really that useful for most digital artists? [implying XPPEN does not have tilt recognition] And is this feature only applicable to certain brushes in photoshop (like the ones with paintbrush icons), or do they work for any brush (like the default hard brush)?

Note that I'm not good enough to utilize all the features these have to offer, but I'd like to assume I'll still be using the same tablet 10 years from now; so I wanted to know if I'll be missing out if I pass on the Wacom for the more budget-friendly option.
Reply
You can no longer comment on this thread as it was closed due to no activity for a month.

וסתם מעניין התשובה:
Devious Comments

sgl17 Edited Apr 21, 2017 Hobbyist Digital Artist
The only time I ever needed pen rotation or tilt was with Corel Painter and I think they have a deal with Wacom. Most other paint programs allow you to change the orientation of a rake or palette knife manually. Photoshop does. Krita does. Artrage does. Corel Paint doesn't. Corel Paint uses the pen rotation. Other than that program, pen rotation and tilt is a gimmick. You don't need it. It doesn't perform like tilting a pencil to shade ( and who really does that anyway, most of us crosshatch or circular shade)."

כל זה גורם לי לחשוב שאנחנו מדברות על נושא שונה לחלוטין.
ייתכן מאוד שאנחנו לא מדברות על אותו העניין, אבל פה ממש התקלת אותי!! אם בד"כ אני שונאת לקרוא הרבה טקסט בעיברית כל שכן באנגלית, אפשר תרגום?
לגבי בקשתך הינה צילום המסך, והדגם אני חושבת שזה זה.

m22.png

נערך לאחרונה ב:

Ammo

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
תודה על הרצון הטוב!

חפרתי על פוסטים, חיפשתי איזכור צפיתי בסרטוני שימוש
ואני לא מוצאת אף אחד שמזכיר זיהוי סיבוב או הטייה.
אני לא מוצאת הסבר להגדרה הזו שהראית.
עברתי על כל האתר של XPPEN ואפילו הורדתי את ההוראות לדרייבר של הדגם הזה,
ואין שם איזכור של ההגדרה הזו שהראית...
יצרתי קשר עם XPPEN כי אני ממש לא מצליחה להבין את התאקר הזה.
נחכה לתשובה.

נב- את לא צריכה לקרוא את כל האנגלית רק את המשפטים המודגשים

אנאל- ציור עם לב

כי לגעת בנפש- זו אומנות!
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי

פיציקטו

מהמשתמשים המובילים!
איור וציור מקצועי
סאונד והפקות אולפן
נכון,
אבל זו הגדרת כיול, איך זה קשור להטיה?

עריכה: Rotation (אצלי בכל אופן) מסובב את תצוגת המסך.

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  14  פעמים

לוח מודעות

למעלה