>---מרכז המידע הכללי על לוחות גרפיים והמסתעף ---<

Queenit

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י אבימי;1938939:
לי אישית, small היה קצת קטן, אבללל
יש כמה ציירים אלופים אש, שמשתמשים בקטן, ומוציאים תוצאות מדהימות.
זה עניין של הסתגלות , באופן עקרוני...
אולי מדיום זה הימור שמכסה את כל הבסיסים.

איך בפועל עוזר לוח יותר גדול? זה רק בנוגע ללוח שהוא מסך או כל לוח אחר?

שולמית באואר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
שלום רב!
אני לומדת איור דיגיטלי וצריכה לקנות לוח גרפי, הסתכלתי באתר של אריג'נט על Wacom Intuos Pen ולא הבנתי אם צריך את הComic או Art? ולא כתוב שם כלום על אחריות מישהו יודע איך זה פועל?

אבימי

מנהל קהילת איור
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י Shulamitba;2019051:
שלום רב!
אני לומדת איור דיגיטלי וצריכה לקנות לוח גרפי, הסתכלתי באתר של אריג'נט על Wacom Intuos Pen ולא הבנתי אם צריך את הComic או Art? ולא כתוב שם כלום על אחריות מישהו יודע איך זה פועל?

הדגמים של האינטוס משתנים ומתעדכנים כל כמה חודשים. אפשר פשוט להתקשר אליהם, הם די נחמדים, ונותנים את כל המידע הרלוונטי.

מענדי בריל

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י איש שמח;1841678:
ראיתי שיש טאבלטים שתומכים בטכנולוגיה של וואקם. למשל של סמסונג: NOTE PRO 12.
כמדומני שזהוי אופציה זולה בהרבה ממוצר מקביל (סיניטיק?) של וואקם.
נשאלת השאלה: האם לשקול רכישה של מוצר כזה?
אני לא מאייר מקצועי ואוהב לשרבט בעיקר. נשמע לי לא טבעי לשבת מול המסך ולצייר על משטח:)

אני משתמש בטאבלט נוט 10.5 עם עט מתאים שלפי מה ששמעתי פותח בשיתוף עם וואקום ואפליקציה מתאימה ומצויינת שמגיעה עם מכשירי ה'נוט'. אני מ א ו ד מרוצה ממנו.
אתם מוזמנים לראות את התוצאות בתיק העבודות שלי :)

levy

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
יש אפשרות לקנות את האינטוס פרו בחנות בירושלים?
או שאם רוצים לקנות בארץ זה רק דרך אריג'נט?

ishai

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י levy;2074932:
יש אפשרות לקנות את האינטוס פרו בחנות בירושלים?
או שאם רוצים לקנות בארץ זה רק דרך אריג'נט?

יש באדס מחשבים בכנפי נשרים, גבעת שאול.

Queenit

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
מי יכול לתת לי הסבר על לוח Cintiq 13HD?
מה היתרונות והחסרונות שלו? אשמח לכל מידע בנושא - העניין די דחוף.
תודה לכל המשיבים!

פייזלי

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י אבימי;1703271:
קניית הלוח בארץ משווקת בעיקר דרך חברת אריג'נט.
יש המפקפקים קשות בטיב השרות שם ויש כאלה שאמרו שדווקא היה מצוין.

גם אני אומרת שהשירות של אריג'נט דווקא מצויין, קניתי שם סינטיק שעמד בתצוגה, ממש כמו חדש וכמעט בחצי מחיר!
מומלץ לבדוק באתר שלהם על מבצעים, ויש גם יד 2..
דרך אגב, לא סמכתי על קניה באינטרנט ונסעתי פשוט למשרד שלהם בתל אביב.

יפית כוכב

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
סינטיק מתצוגה?
מוזר.
כשאני הגעתי לשם הם אמרו שאין כזה דבר סינטיק פתוח. והייתי חייבת לקנות על בסיס ניחוש---
רק כשהגעתי הביתה יכולתי לראות.
ואני חושבת שחבל שלא ראיתי את ההבדלים בין ה22 ל27 מול העיניים, ורק בתאוריה.

בכל מקרה, מוזר שהיה אחד כזה מתצוגה.

פייזלי

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י הני p;1923851:
1) מה ההבדל בין Wacom Cintiq 27QHD touch לWacom Cintiq 27QHD
צריך את הטא'צ שם? זה באמת משדרג?

אשמח מאוד לתשובות מבעלי נסיון:)

הטאצ' בסינטיק כמעט ולא משפיע בציור דיגיטלי, במיוחד בתוכנת פוטושופ שהוא בעיקר מפריע, (אפשר לבטל ולהחזיר את הטאצ' בלחיצת כפתור), אבל השימוש בסינטיק הוא כמחשב לכל דבר ואז זה מאוד מעצבן להתנהל רק עם העט, אני כן ממליצה על הטאצ'.

פייזלי

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י יפית כוכב;2242224:
סינטיק מתצוגה?
מוזר.
כשאני הגעתי לשם הם אמרו שאין כזה דבר סינטיק פתוח. והייתי חייבת לקנות על בסיס ניחוש---
רק כשהגעתי הביתה יכולתי לראות.
ואני חושבת שחבל שלא ראיתי את ההבדלים בין ה22 ל27 מול העיניים, ורק בתאוריה.

בכל מקרה, מוזר שהיה אחד כזה מתצוגה.

זה היה לפני חצי שנה ואז הם הפסיקו למכור את הדגם שיש לי ולא היה להם מה לעשות איתו, אז מכרו.
אבל יש להם שם בקומה השניה את כל הדגמים פתוחים בתצוגה, הם גם נותנים לך לנסות להשתמש בהם בשביל להרגיש. אולי לא היית במשרד הראשי שלהם בתל אביב?

yaakovh

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
יש לי קטע בסינטיק, שלפעמים העט מתנתק לי לדקה או שניים. לא שהעכבר נתקע, כי עם העכבר הרגיל הסמן זז... לפעמים גם, הוא חוזר אבל זר לחלוטין וכאילו הוא לא מותקן עד שאני מאתחל את המחשב.
לא עזר להתקין שוב את הדרייבר... וגם הדרייבר מתעדכן אוטומטית כל הזמן בדרייבר החדש...
מוכר למישהו?

שאול יצחק

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
כתבתי באחד האשכולות, מעתיק את זה לכאן למי שזה יועיל לו:
סינטיק (ואיזה) , או אינטואוס
1. יש לי סינטיק גדול, ואני מאוד נהנה ממנו, א-ב-ל : באמת שלא נראה לי שזה נותן יתרון משמעותי, חוץ מההנאה וההתפנקות, גם אם היא מרובה. אפשר לצייר בדיוק באותה רמה גם באינטואוס. לכן מי שקשה לו הסכומי כסף הגדולים, בהחלט שאפשר לוותר.
2. מי שיש לו את הכסף ומחפש בכל זאת לקנות סינטיק חדש, הייתי ממליץ אולי לחכות עוד קצת , עד שהם יוציאו דגם משופר של ה-סינטיק פרו החדש. יש לו כרגע איזה דפקט שהקווים לא יוצאים ישרים, אבל חוץ מזה, הוא נראה לי שווה ביותר, רזולוציה גבוהה מאוד, נדמה לי 4K , וזה דבר משמעותי, וגם הם החליפו את הזכוכית לזכוכית קצת מחוספסת, לתת מגע של נייר במקום הזכוכית החלקה שהיו עושים עד עכשיו, וגם זה נשמע לי משמעותי, וגם , הם שפרו משמעותית, כך אני שומע- את העובי של הזכוכית, כך שעכשיו הרווח בין הקצה של העט לקו המצטייר הרבה יותר קטן ונותן הרגשה יותר טבעית כמו כשמניחים עט על נייר. החסרון- שכרגע יש רק 16" שזה טיפה קטן, אבל אם יש לכם בנוסף גם מסך גדול זה לא חסרון בכלל, וגם החסרון הנ"ל- הבעיה בדגם הנוכחי של הקווים העקומים.
קישורים:
הסינטיק פרו 16" -
http://wacom.com/en-us/products/pen-...-cintiq-pro-16
ולמי שיש יותר כסף ומחפש לקנות סינטיק שהוא גם מחשב, יש להם גרסא חדשה מקבילה לסינטיק פרו, בלי הבעיה של הקווים העקומים, ונראה שגם אין לו שום דפקט אחר, והוא מוצר נפלא, המובייל סטודיו פרו 16"-
http://wacom.com/en-us/products/pen-...estudio-pro-16

שאול יצחק

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י yaakovh;n3519341:
יש לי קטע בסינטיק, שלפעמים העט מתנתק לי לדקה או שניים. לא שהעכבר נתקע, כי עם העכבר הרגיל הסמן זז... לפעמים גם, הוא חוזר אבל זר לחלוטין וכאילו הוא לא מותקן עד שאני מאתחל את המחשב.
לא עזר להתקין שוב את הדרייבר... וגם הדרייבר מתעדכן אוטומטית כל הזמן בדרייבר החדש...
מוכר למישהו?

תנסה להסיר דרייבר ולהתקין מחדש, רק תוספת חשובה שלא ידעתי עד שקראתי על זה באיזה פורום של תמיכה של וואקום, וזה עשה לי את ההבדל במשהו שלא עבד לי בדרייבר-
כשאתה עושה הסרה לדרייבר, גם תנתק קודם את הכבל יו אס בי, כדי שההסרה תהיה הסרה גמורה. ואח"כ תעשה ריסטארט ותחבר חזרה את הכבל, ותתקין את הדרייבר מחדש. הדרייבר האחרון שלהם אגב מעולה בלי שום באגים. גרסא- 6.3.21-10

מרים יעל

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י אבימי;n2651527:
ההבדל הבסיסי בין לוח רגיל ללוח סינטיק -

לוח wacom intus רגיל הינו משטח אטום שייחודיותו, שבעט המצורף עמו אפשר לצייר על גבי תוכנות ציור, ולקבל תוצאה כמו בציור ידני ואף הרבההה מעבר לכך.
ישנם הרבה מאיירים מקצועניים ביותר שמשתמשים רק בו. הוא מגיע בכמה גדלים.

ישנו ליין בחסרת wacom שנקרא cintiq שהוא ייחודי אף יותר - מדובר במסך לכל דבר, שמציירים עליו ישירות. הלוח מגיע ב4 גדלים - 13 אינץ', 22', 24', והחדש גודלו 27'.
הסיניטק יקרים מאוד ומחירם מעל 10,000 ש"ח.
הם מגיעים עם טאצ', מה שמייקר את המחיר אףיותר או בלי.
בגודל של ה 24 אינץ יש מעמד מתכוונן יחודי ונח ביותר. בשאר הדגמים צריך לצרף משטח בקנייה מיוחדת.

סינטיק לא מאד יקרים כיום..
ראיתי 13 אינצ' במחיר פחות מ5000 אמנם המסך לא מספיק גדול אבל זה מצוין בשביל להגדיל ראש בשביל התחלה. במיוחד ממעבר מלוח גרפי לסינטיק.

חיה מוס

משתמש רשום
עיצוב גרפי
נכתב ע"י ספירלה;n2657049:
שלום וברכה
אני גרפיקאית במקצועי, ולא מתעסקת בציור
אבל יוצא לי הרבה לשנות ולהוסיף לאיורים וקטוריים, דבר שמצריך בעצם גם איור. (לצורך פינות למידה לגנים וכו')
בינתים, עד עכשיו הסתדרתי עם העכבר, אבל זה די מסורבל
השאלה היא - האם יש אפשרות לקנות לוח טוב במחיר סביר (כמה מאות) שאפשר לעבוד איתו בצורה מקצועית, לא בשביל ציור ממש, אלא לתיקונים ומעט איורים (ולכן לא נראה לי שהגודל משמעותי).
אם זה לא מומלץ - אני מעדיפה כבר להשאר עם העכבר
אשמח מאד לתגובה מהמומחים, וכן ממי שהתנסה בלוחות כאלה
תודה רבה מאד

מהיכרות אם גרפיקאים ואומנים רבים שאינם בהכרח ציירים, יהיה לך מאוד שימושי לוח גרפי. ההספק עולה, וההשקעה הנדרשת ביצירה פוחתת מאוד. ההבדל הכי משמעותי הוא בתוכנות Raster, כמו Photoshop. בתוכנות ווקטור - לא הרגשתי הבדל. לפעמים זה מטריד ועדיף עכבר. כדאי לשמוע את דעתם של גרפיקאים אחרים שמשתמשים בזה בווקטור. גרפיקאים שהיכרתי שמשתמשים בזה בראסטר לא מוכנים לחזור לשימוש בעכבר.

אסביר לך בקצרה אודות עטים דיגיטלים: יש פחות או יותר שלוש סוגי "עטים":

עט חכם: עט שמקליט את התנועות שלך, ניתן לחבר למחשב ולשחזר את התנועות, או לצייר על טאבלט, או סמטרטפון. שזה כמובן לא כשר.
בוודאי נתקלתם בעט כזה בבנקים, או סופרמקטים. העטים האלה זולים ולא מתאימית לעבודה אומנותית.

לוח גרפי: עט דיגיטלי שמתחבר, אם או בלי חוט, ללוח אטום שחור (או לבן...). הלוח מתחבר למחשב, והעט פועל פחות או יותר כמו עכבר על הלוח.
העט מאפשר תנועות גמישות יותר מעכבר, דיוק מעולה, והכי חשוב ,מזהה את כמות הלחץ שאת מפעילה על העט. ניתן לנצל את הזיהוי הזה לצרכים שונים. לרוב ציירים מנצלים את זה לשינוי עובי הקו המצויר. עלי לציין שלמרות שדיברתי אם ציירים שמוכנים להשבע על איכות העט הזה, דעתי הוא שהלוח הזה הוא עבודה בעיניים לציירים. בזבוז כסף מוחלט. אך בשביל גרפיקאי הוא מעולה. יש סיבה טובה לכך שקוראים לזה לוח גרפי.

עט דיגיטלי עם תצוגה: מדובר על עט, לרוב עם בטריה ניטענת, ולוח עם תצוגה שמתחבר למחשב. הלוח קולט רמת לחץ, לפעמים גם סיבובים של העט, לפעמים גם כיוון האחיזה של העט. מציירים על הלוח ורואים את התוצאה על לוח עצמו. הלוח הזה היא בחירה מצוינת לציירים, אך כפי שתראי בתגובות קודמות, מאוד יקר. אין סיבה לגרפיקאי להשקיע בזה. למען האמת, מנסיוני עדיף עכבר, מלוח כזה, כי העבודה בזה מאוד ידנית.

לגבי חברות:
לצערי רוב הצרכנים מזהים רק חברה אחת שמייצרת עטים כאלה וחבל מאוד.
החברה היא WACOM וללא ספק, החברה המפורסמת ביותר בשוק, אולי בצדק מסוים.
לצייר אולי כדאי להשקיע במותג כזה, אבל לגרפיקאי כדאי לבדוק אפשרויות נוספות, זולות יותר. למרות שבסך הכל, לוח שחור הוא לא לוח מאוד יקר. לכן אולי זה לא משנה כל כך. אבל אם את רוצה לוח אם תצוגה, יש הבדל עצום במחיר בין החברות.

שני החברות שאוכל להעיד עליהם אישית מניסיון הם:
WACOM. כפי שאמרתי יקרנים מאוד. ויכול להגיע ל2000 שקלים.
http://www.wacom.com/en-se/products/pen-tablets/intuos-pro

Huion - חברה מעולה מתחרה ישירה באיכות לWacom . אפשר להזמין ישירות מהם או מ - Amazon.
המחיר ללוח דומה יכול להיות 200 שקל בלבד!
https://www.huiontablet.com/all-products/graphic-tablets/1060pro.html

יש עוד לפחות שלוש חברות נוספות, אבל אני לא יכולה להעיד gליהם מניסיון. לגבי מחירים, פחות או יותר כמו HUION.

צבי גרינוולד

משתמש פעיל
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
רגע לפני שאני רוכש את Huion. האם אני מפסיד משהו? לחשוש?

אבימי

מנהל קהילת איור
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י חיה מוס;n4993195:
לוח גרפי: עט דיגיטלי שמתחבר, אם או בלי חוט, ללוח אטום שחור (או לבן...). הלוח מתחבר למחשב, והעט פועל פחות או יותר כמו עכבר על הלוח.
העט מאפשר תנועות גמישות יותר מעכבר, דיוק מעולה, והכי חשוב ,מזהה את כמות הלחץ שאת מפעילה על העט. ניתן לנצל את הזיהוי הזה לצרכים שונים. לרוב ציירים מנצלים את זה לשינוי עובי הקו המצויר. עלי לציין שלמרות שדיברתי אם ציירים שמוכנים להשבע על איכות העט הזה, דעתי הוא שהלוח הזה הוא עבודה בעיניים לציירים. בזבוז כסף מוחלט. אך בשביל גרפיקאי הוא מעולה. יש סיבה טובה לכך שקוראים לזה לוח גרפי.

יש עוד לפחות שלוש חברות נוספות, אבל אני לא יכולה להעיד gליהם מניסיון. לגבי מחירים, פחות או יותר כמו HUION.

חייב לציין שמה שנכתב על לוח גרפי, שכביכול אינו מתאים לציירים, הוא לא נכון בכלל.
ישנם ציירים גרמה בינלאומית, בארץ ובחו"ל שמשתמשים רק בלוח גרפי די פשוט, ומוציאים תוצאות מדהימות בהנאה רבה,
אם לציין שמות מוכרים,
אלברט זמורה ושלמה כהן, לדוגמה. שעובדים עם לוחות ממש בסיסיים.
לגבי השאלה שלעיל, יש לוחות יד שנייה במחירים נמוכים ביותר, עדיף לחפש בחנויות מקוונות כמו איביי וכו.
אני אישית קניתי מבחור בסקוטלנד דרך איביי אינטוס 4 קטן, בסכום של 250 שקל בערך. וציירתי עליו שנים.

צבי גרינוולד

משתמש פעיל
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
נכתב ע"י צבי גרינוולד;n5001744:
רגע לפני שאני רוכש את Huion. האם אני מפסיד משהו? לחשוש?

אני תלתיסט שעד היום עסק רק באנימציות תלת מימד, וכעת מתחיל גם אנימציות דו מימד, והדומה לזה. בקיצור מאייר.

שני.ס

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
בעיה בעט
יש לי לוח intus comic
לאחרונה כל נגיעה של העט על הלוח - זה עושה כאילו הלחיצה היא כפולה
מישהו יודע מה הבעיה?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  9  פעמים

לוח מודעות

למעלה