תח"צ מרכזית הארזים

Tamar@

משתמש חדש
היות והדיון פה מרתק עם תובנות שניתן ליישם בשטח

שלחתי מייל לדוד זוהר מחזיק תיק תחבורה בעיריית ירושלים
עם קישור לאשכול זה

מקווה שיביא תועלת לכלל הציבור
מצורף המייל שנשלח

צפה בקובץ המצורף 1723629
דוד זוהר אם אתה קורא כאן,
אנא!!!
תעשה קו נורמלי למרכזית הארזים מרחוב סורוצקין ורוממה דרך רחוב שפע חיים!
נותקנו מבני המשפחה שלנו הגרים בחלקי הארץ השונים.
{ואולי בזכות זה יתחיל להיות מתוקן העוול של תחב"צ גרוע במשך שנים לכיוון רמות והסביבה מהאיזור שלנו}

בכבוד רב אחת שאכפת לה.

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

mickey

משתמש חדש
פעם שנייה שנכתב משהו מנקודת מבט שלא מסתכלת על הסביבה.
ועכשיו למציאות!
א. כרגע, אין אפשרות להוריד נוסעים למרכזית הארזים מרכב פרטי מלבד מאשר לעצור בתחנות האוטובוס בשני הצדדים של צומת רמות,
ולכן אין הבדל אם מגיעים מהעיר או מרמות!
בהמשך כשיהיה חניון תהיה מן הסתם תהיה כניסה משני הצדדים של הכביש, כך שאין סיבה לשנות משהו. {בפרט שאין שום אפשרות לפניית פרסה למי שמכיר את כל הצמתים שמנית, ואכמ"ל}

ב. אכן בעייתי להכניס אוטובוס למרכזית ואז לצאת, אבל ככה זה בהרבה מקומות בארץ, כשבונים מרכזית זה חלק מהמחיר, כדי שיהיה מינימום של בטיחות להגיע בשלום מכניסים חלק גדול מהקווים דרך המרכזית ואז יוצאים החוצה להמשך סיבוב. {בדומה לכך הסיבוב בתחנת רקל"ה יפה נוף ועוד},

{בפרט שקו 63 הנ"ל אומנם אתה לא משתמש בו אבל לאלו שכן זהו סיבוב הרבה יותר גדול, שזה הרי ג"כ יוצא באמצע המסלול.
והטיעון הקובע של המשרד הוא, שצריך להיות איזה היגיון להכניס רק קו אחד לא תדיר ולחשוב שמישהו יחכה דווקא לו!?}

בפעם הראשונה ביקשתי משהו שלא אמור להפריע לאף אחד אלא רק להועיל לתושבי רמות, ותקפת ואמרת שלרמות לא מגיע. למה? למי זה מפריע? הסברת ששכונות אחרות יפסידו אוטובוסים בגלל זה. זה לא נראה לי רציני, וכפי שכתבתי מקודם (אוטובוס שנכנס ויוצא לא אמור להפריע לאחרים, אם כבר אוטובוס שצריך להשאר יכול להוות בעיה), אבל לפחות הבנתי למה אתה חושב שזה על חשבונך.
אבל עכשיו, כשאני מבקש שתהיה אפשרות לעשות פרסה - איך זה יכול להפריע לך? על מה המתקפה עכשיו? נטו שלא יהיה טוב לתושבי רמות?

לעצם הענין, זה נכון שכולם צריכים להגיע לצומת רמות, אבל מיד לאחר מכן יש להם פרסה (בצומת הבאה, צומת רמות א וב). אבל מי שנוסע מרמות להוריד ילדים בתחנה, לא יכול לעשות פרסה עד הר חוצבים (וגם אז נדמה לי שאסור לפרסס, וצריך להכנס לתוך הר חוצבים ולפנות שמאלה ברמזור, ויש שעות שאין שם שמאלה).

ובבקשה אל תתחיל להגן על נוסעי קו 63, תעשה שם סקר קצר ותראה שכולם ישמחו בזה.

מרכז מידע

משתמש פעיל
עצם הענין, זה נכון שכולם צריכים להגיע לצומת רמות, אבל מיד לאחר מכן יש להם פרסה (בצומת הבאה, צומת רמות א וב). אבל מי שנוסע מרמות להוריד ילדים בתחנה, לא יכול לעשות פרסה עד הר חוצבים (וגם אז נדמה לי שאסור לפרסס, וצריך להכנס לתוך הר חוצבים ולפנות שמאלה ברמזור, ויש שעות שאין שם שמאלה).
סליחה לא הבנתי את הנקודה.
צודק לגמרי!!

אברכציק

משתמש רשום
כנראה שאגד חושבים שאם רשויות מקומיות ינהלו את התחבורה הציבורית, אזי הם יצליחו להרוויח יותר כסף.
לא זכור לי אי פעם שבאגד חשבו על טובת הנוסעים.
ציטוט כזה של אגד מחזק את הטענה שלי שניהול של הרשויות המקומיות לא ישפר את המצב, וכנראה שאף ידרדר אותו.
נראה לי שמטרתו היא
א. להחזיק בקוים ברשויות החזקות גוש דן וכו מה שיגרום שברשויות העניות לא יהיה שרות בכלל
ב. הסעות בשבת?

y.y.i.

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
יוצרי ai
לא עברתי על כל השרשור
אבל מישהו יודע מה הולך אם הקוים של ירושלים - אלעד (577\277\377)

נבחר

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
לא עברתי על כל השרשור
כיום 277-577 יוצאים מהמרכזית
בחודש הקרוב -
577 הולך להפוך לקו מהיר לכניסה לעיר בלי הסיבוב בתוך ירושלים
277 לא אמור להיות שינוי
377 אין לי מושג

מומושש

משתמש צעיר
בנוגע לנגישות למסוף משכונת רוממה
במכרז של צפון ירושלים, שזכתה בו חברת אקסטרה, היה אמור להיות קו מרמות לתחנה מרכזית דרך רוממה, מישהו יודע למה הוא עוד לא מופעל
@נבחר @אופקים 1
1722595180662.png

מרכז מידע

משתמש פעיל
בנוגע לנגישות למסוף משכונת רוממה
במכרז של צפון ירושלים, שזכתה בו חברת אקסטרה, היה אמור להיות קו מרמות לתחנה מרכזית דרך רוממה, מישהו יודע למה הוא עוד לא מופעל
@נבחר @אופקים 1
צפה בקובץ המצורף 1727849
מי שמכיר את רוממה או גר שם,
מעדיף שלא יפעילו כזה קו ויגידו שלו׳ עלי נפשי,
עיקר הבעייה היא מרחובות סרוצקין, פנים מאירות, ורוממה.
והקו הנ״ל עובר בשמגר/שפע חיים :cry:

לגבי ההפעלה של קו זה רק עכשיו 64 עבר לאקסטרה אולי זה קשור? ועוד קצת הוא יתחיל?

נבחר

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
לא עברתי על כל השרשור

מומושש

משתמש צעיר
משרד התחבורה הוציא חוברת על התחבורה בהר חוצבים עקב העברת הקווים למרכזית הארזים

פארק הייטק הר חוצבים​

מאת: משרד התחבורה והרשות הארצית לתחבורה ציבורית
p1.jpg

p2.jpg

p3.jpg

p4.jpg

המרוצה

משתמש חדש
לא מדוייק
יתכן שלעת עתה הם לא הרוויחו זמן בהגעה למרכזית החדשה, אבל הבדל של חמש דקות לכאן או לכאן, הוא לא שיקול בנסיעה בנעירונית ארוכה, שזה רוב הנסיעות שיוצאות מהמרכזית.
הם הרוויחו נגישות, כי יש יותר קווים שמגיעים לצומת רמות מאשר להרטום.
והם הרוויחו, כמו כל משתמשי התחנה, אזור המתנה ועלייה נוח לאוטובוס.
מי מדבר על נסיעה בינעירונית ?
בדרך אגב עליתי אתמול על קו 67 ברחוב דרוק למרכזית הארזים בשעה 3:45 הגעתי לשם 4:18 כשהאוטובוס יצא ב4:20 ו... כל מילה נוספת מיותרת

אופקים 1

משתמש מקצוען
מי מדבר על נסיעה בינעירונית ?
בדרך אגב עליתי אתמול על קו 67 ברחוב דרוק למרכזית הארזים בשעה 3:45 הגעתי לשם 4:18 כשהאוטובוס יצא ב4:20 ו... כל מילה נוספת מיותרת
לא הבנתי את ההקשר
מבין שהיו עומסים בכביש
ואם האוטובוס היה יוצא ממקום אחר והיו עומסים בכביש, אז היה יותר טוב?

טראמפ 2024

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
עברתי שם היום, נראה שמרכזית הארזים על 3 הרמזורים שנוספו לירידה מרמ"ש לצומת רמות גורמת לקטסטרופה תחבורתית באזור..

בן מאיר

משתמש פעיל
מכיון ואני כותב עבודת סמינר על 'מסוף ארזים החדש'
מי שיוכל לסכם כאן את עיקרי הביקורת שהעלו המשתמשים החרדים במסוף - אשמח מאוד.
מי שיש לו כל חומר אחר אשמח שישלח לי - תודה

המרוצה

משתמש חדש
לא הבנתי את ההקשר
מבין שהיו עומסים בכביש
ואם האוטובוס היה יוצא ממקום אחר והיו עומסים בכביש, אז היה יותר טוב?
העומסים האלו קיימים בהרבה משעות היום נהיה סיוט לצאת מרמ"ש
טוב היו היו עושים אם האוטובוסים היו יוצאים לכביש המהיר כפי שניתן לראות שישנה יציאת חירום שכזאת
...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה