התייעצות מקרה חמור באוטובוס!

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
קורה לי שאני באוטובוס ורואה מחזה מביש כזה, או כעין כזה,
בעבר הייתי מנסה להיות 'דון קישוט' ולהתערב לטובת הנוסעים,
אבל הנסיון עושה את ההבדל,
כל פעם שאתה מתערב לטובת הנוסע, הנהג מרים עליך את קולו ומתחיל לצרוח, במקביל הוא מכבה את המנוע וצועק בקול 'אני לא נוסע עד שהחצוף הזה יורד!!'
אחרי כמה פעמים למדתי לקח, אני ממשיך לשבת בשקט כצאן לטבח ומקווה ומתפלל ששאר הנסיעה תעבור בשלום.
זה סוג של גלות.
אני אצטט את זה שוב
כי זאת המציאות בכל פעם שאתה מנסה להגיד לנהג משהו
אם מפריחים הערה לחלל האוטובוס עוד לפעמים הנהג שומע בלי להתנפל עליך
כמו- "יש עוד מקומות" אחרי שהוא מדלג תחנות
אבל עם תעיזו להעיר משהו יותר מהותי כמו לעזוב את הסמארטפון שלו או להתערב בויכוח עם נוסע אחר- כפרה עליך ועל כל הנוסעים..
חכו עוד חצי שעה בהפגנה של הנהג...
אבל צריך לנהוג בחכמה ולא להתעלם
במקרה הזה, פשוט שמישהו ישלם במקומה או יקח לה את התינוק מהידיים
והנהג יתפדח.

ליטאי פשוט

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
פעם שנסעתי מק"ס לירושלים במוצש, ביציאה ממודיעין עילית הנהג (ב"ד ימ"ש) ירד מהאוטובוס מדליק סיגריה ומתקשקש עם החבר'ה שלו שם, וכולם מחכים אחרי דקה אני יורד אליו ושואל אותו "למי מחכים?" (בנחת ולא בכעס)
והוא ישר צעק עלי "סתום תחזור למקום שלך" כשב"ד אחר לידו נראה עוד לא בן 20 קם אלי בעצבים "מה אתה רוצה"
לא התיחסתי אמרתי לנהג סע אף אחד לא צריך לחכות לך,
רק אח"כ כיבה את הסיגריה ועלה לאוטובוס עם אחד מהם וספר מקומות ריקים כשהוא מנבל את הפה "שאף אחד לא יגיד לו מה לעשות"
(בעיקרון זה די הפריע לי אבל כל הנוסעים חיכו בסבלנות ולאף אחד לא הפריע שהנהג למטה מעשן להנאתו)
והתלוננת?

מ''מ

משתמש חדש
על דברים כאלו אפשר להגיש תלונה למשרד התחבורה באתר
ושמעתי כמה פעמים על אנשים שהתלוננו ומשרד התחבורה קנס את החברה
והחברה קנסה את הנהג למרות שהמתלונן לא נדרש להביא הוכחות רק את המספר הקו והשעה ויתכן בגלל שהיו עליו תלונות קודמות
אז יתכן שכדאי להציף תלונות ורק כך אולי יהיה קצת שירות
באופן כללי לפחות במקרה הראשון של האשה והתינוק או במצבים דומים
גם מבחינת החוק לא צריך להתחנן ולשלם

נערך לאחרונה ב:

תמר פלג

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב ואדריכלות פנים
מקרה מזעזע שקרה חי אתמול זה הנוסח ששלחתי למשרד התחבורה על מה שקרה אתמול:
עליתי לאוטובוס ולאחר כמה תחנות עלו כ 10 בחורים הנהג החליט שבשלב זה האוטובוס מלא אפילו שנשארו 9 מקומות ישיבה ו10 בעמידה [סה"כ 19 [התקשרתי מידית לחברה וביקשתי
שיחזירו את האוטובוס שיאסוף את האנשים מהתחנות [בשלב זה אנחנו עדיין בתפרח] אני המשכתי להתעקש מול המוקדנית שתעצור את האוטובוס והיא אמרה שאין אופציה לאחר שיצאנו
מתפרח [אני עדיין עם המוקדנית] ביקשתי שיעשה פרסה ויחזור היא נאותה לשלוח פקח, הגענו לכניסה לרהט הפקח עלה לאוטובוס ובדק שכולם תיקפו, לאחר מכן צילם במכשיר האישי שלו את
המצב באוטובוס וירד.
אני התקשרתי שוב למוקד לאחר שהנהג סירב לחזור והמוקדנית אמרה לי שלא בא לו לחזור.
לאחר שביקשתי מהנהג את פרטיו והוא לא הסכים לתת התקשרתי שוב למוקד ושם נאמר לי שאפנה לפניות הציבור שלהם.
למותר לציין 1 .באחת התחנות חיכה מישהו עם המעיל שלי ומי שלא עצר האוטובוס נאלצתי לקנות מעיל חדש מפני הכפור הירושלמי [אממה לא היה עלי כסף].
2 .המוקדנית ציינה באוזניי שהנהג דיווח על אוטובוס מלא. ומהתמונה שהפקח צילם לא נראה אוטובוס מלא לאחר שאמרתי לה את זה היא אמרה שכנראה הם ירדו בדרך, הבעיה היא שאין
תחנות הורדה בין תפרח לרהט [ויש גם את המצלמות של האוטובוס עצמו].
3 .אבקש לא לענות לי בתשובה לקונית כתמיד אלא באמת לעשות משהו אמיתי שיוביל לשינוי.
4.יש לי עדים נוספים אם צריך.
5 .תודה רבה.
האם נראה לכם שאפשר להוציא מזה כסף?

אדם מקצועי

משתמש צעיר
עליתי לאוטובוס ולאחר כמה תחנות עלו כ 10 בחורים הנהג החליט שבשלב זה האוטובוס מלא אפילו שנשארו 9 מקומות ישיבה ו10 בעמידה [סה"כ 19 [התקשרתי מידית לחברה וביקשתי
שיחזירו את האוטובוס שיאסוף את האנשים מהתחנות [בשלב זה אנחנו עדיין בתפרח] אני המשכתי להתעקש מול המוקדנית שתעצור את האוטובוס והיא אמרה שאין אופציה לאחר שיצאנו
מתפרח [אני עדיין עם המוקדנית] ביקשתי שיעשה פרסה ויחזור היא נאותה לשלוח פקח, הגענו לכניסה לרהט הפקח עלה לאוטובוס ובדק שכולם תיקפו, לאחר מכן צילם במכשיר האישי שלו את
המצב באוטובוס וירד.
לאחר שביקשתי מהנהג את פרטיו והוא לא הסכים לתת התקשרתי שוב למוקד ושם נאמר לי שאפנה לפניות הציבור שלהם.
למותר לציין 1 .באחת התחנות חיכה מישהו עם המעיל שלי ומי שלא עצר האוטובוס נאלצתי לקנות מעיל חדש מפני הכפור הירושלמי [אממה לא היה עלי כסף].
2 .המוקדנית ציינה באוזניי שהנהג דיווח על אוטובוס מלא. ומהתמונה שהפקח צילם לא נראה אוטובוס מלא לאחר שאמרתי לה את זה היא אמרה שכנראה הם ירדו בדרך, הבעיה היא שאין
3 .אבקש לא לענות לי בתשובה לקונית כתמיד אלא באמת לעשות משהו אמיתי שיוביל לשינוי.
5 .תודה רבה.
על מה בדיוק להוציא מזה כסף?
בעיקרון אם אוטבוס לא עצר וכדו' ומדברים עם החברה באותו מן ומבקשים אישור לקחת מונית אז יש סיכוי לקבל את הכסף בחזרה
אבל על המעיל אף אחד לא ישלם כלום

תמר פלג

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב ואדריכלות פנים
על מה בדיוק להוציא מזה כסף?
בעיקרון אם אוטבוס לא עצר וכדו' ומדברים עם החברה באותו מן ומבקשים אישור לקחת מונית אז יש סיכוי לקבל את הכסף בחזרה
אבל על המעיל אף אחד לא ישלם כלום
דיברתי עם המוקד תוך כדי המקרה כך שהוא יכל עדיין לחזור

avim10

משתמש מקצוען
המצב באוטובוס וירד.
5 .תודה רבה.
1. מתלונה למשרד התחבורה אף פעם אי אפשר להוציא כסף, זה אולי ילמד את החברה ואת הנהג לקח, אבל אין רווח אישי. (רווח כחלק מהציבור שיהנה מזה שפחות יחזור על עצמו - זה יש...)
2. אין לך *זכות* לעצור את האוטובוס כדי שיעלו לך מעיל, מכאן ששום זכות שלך לא הופרה כתוצאה מהמחדל של הנהג, כך שאין לך קייס לתביעת פיצוי, כך לדעתי בכל אופן. אבל התלונה כאמור חשובה לכשעצמה, למען הפעם הבאה שתהיי בתחנה, ולא על האוטובוס.

דאבל

משתמש מקצוען
זה לא נכון
נהגים מתרשמים יותר ממחאה של נשים. מול גברים הם מרגישים יותר בנוח להפגין שרירים.
אבל נמאס לי להיות האישה הצועקת היחידה.
תקופה ארוכה נסעתי יום יום בבוקר
עשרות נשים ילדים חייבים לי תודה שהגיעו בזמן לת"ת לעבודה כי דרשתי מהנהג לעצור...
סתם כי בא לו לעקוף תחנה.

ולדעתי, את לא צודקת,
הנהגים הרבה יותר מפחדים מגבר תקיף מאישה צווחת. הם לא בקטע המתחנף עכשיו.

F.M

F.M
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
היינו באוטובוס וחיכה בתחנה בחור עם קביים הנהג ראה אותו. היו עבודות בכביש אז הנהג לא עצר בדיוק בתחנה ובעל הקביים לא הספיק לסיים לרוץ עד האוטובוס. הנהג ברח. אני זוכרת את הפרצוף המסכן של הבחור. הייתי מזועעת.

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
היינו באוטובוס וחיכה בתחנה בחור עם קביים הנהג ראה אותו. היו עבודות בכביש אז הנהג לא עצר בדיוק בתחנה ובעל הקביים לא הספיק לסיים לרוץ עד האוטובוס. הנהג ברח. אני זוכרת את הפרצוף המסכן של הבחור. הייתי מזועעת.
יכול להיות שזה אפילו פלילי !
היה צריך להתקשר מיד למשטרה על כזה דבר !

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים

מרחבית

משתמש מקצוען
אל תאשימו את הקרבן. לא במקרה כזה, ולא במקרים אחרים. זה מה שהאשה יכלה לעשות באותו הרגע, ולא כולם בנויים אותו הדבר. ייתכן שגם היא עצמה חשבה אחר כך: למה לא התיישבתי? למה שמעתי בקולו? ובעצמה הרגישה 'דפוק' עם זה.
רק שבאותו רגע שקורה משהו פתאומי ובלתי צפוי, בן אדם לפעמים בהלם מסוים ובפחד מסוים ואולי בבושה מאחרים, ולא בדיוק מתעשת מייד מה לעשות.
להיות מבחוץ לאחר מעשה, בישוב הדעת, ובלי כל המערך הרגשי והמחשבתי שהיה באותו הרגע - זה משהו אחר לגמרי.

בסטיה לרגע מהנושא הנידון - ילדים או נערות שח''ו עוברים פגיעה, הדבר הכי מזיק זה לשאול אותם לאחר מכן - למה עשית כך וכך או למה לא עשית כך וכך. ובין הדברים הכי חשובים זה לומר להם: אתם לא אשמים במה שקרה!
*​
נקלעתי פעם לאוטובוס שהנהג התייחס לנוסעים בצורה מכוערת ביותר. לא היה הרבה מה לעשות. אך כשבסוף הנסיעה ירדו אנשים מהאוטובוס והיו שאמרו לנהג בנימוס תודה, השתוממתי על זה מאוד.
נכון שלא תמיד אפשר לפעול. אבל להמשיך לנהוג בנימוס מופלג לנהג סאדיסט וגס - זו בעיניי טעות גדולה.
לגבי תלונות, במקרים הבודדים שהתלוננתי - התוצאות היו מאכזבות מאוד.

יהודי פושט

משתמש פעיל
אשתי כיום עובדת 5 דקות מהבית ב"ה
אבל היא נסעה יותר מ3 שנים לראשון לציון מידי בוקר עם קבוצה של כ20 נשים ממ"ע בהסעה מטעם מקום העבודה
ותאמין לי שאם תשאל (בשקט כמובן, כן?) את אלו שנוסעות כל יום לתל אביב הם יעדיפו להמשיך לנסוע בטרמפים והסעות פרטיות מאשר לנסוע בתחב"צ (שזה אומר לצאת מוקדם יותר ולקחת אוטובוס למסוף ומסלול ארוך יותר וכו')
אחי, טעות בידך!!
אם הן היו מעוניינות להמשיך ולנסוע ולהצטופף ברכבים פרטיים אברכיים (הבעלים אברכים ובדר"כ לא ממשכנים את חשבון הבנק לרכבים) הן לא היו עושות את הרעש מסביב לזה,
אשתך קיבלה הסעה ממקום העבודה שעד כמה שאני מבין ויודע זה משהו לא מקובל כמעט ונדיר מאוד,
עדיין לא עברתם (וני מאחל לך שלא תעבור) את הסיוט הזה.
אז אולי באמת לא תגיב בנושא שאתה לא מבין בו או מתכחש לו.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  21  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה