מצב רוח של אמהות בחדר תינוקות

• פותח הנושא רי
  • פורסם בתאריך

השראה

משתמש רשום
נכתב ע"י pinati;1644260:
הייתי חייבת לכתוב..
אם חמותך או אמך היא:

ואצל זאת שאת יכולה להודיע שעתיים לפני, תבואי בשמחה. אך אל תצפי.. ותצפי לבד ת'כרית!

בקיצור אפשר בכל אחד ואחת למצוא את היתרונות שבחסרונות!

.. לא התכוונתי לאימי או חמותי, הן מושלמות!!

דרך אגב- מבחינתי זו מושלמות לתת את האפשרות להודיע שעתיים לפני שאת מגיעה גם אם זה כרוך בהבאת מצעים וציפוי שמיכות...

אר- די

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
ממש מוזר כל מה שכתבו פה על אחיות שצועקות ומתיחסות לא יפה תחשבו איזה בלגן מטורף יש להם עם התינוקות ועוד הן צריכות לטפל בנשים הבכייניות שבוכות מכלום והן בסדר גמור עושות את העבודה שלהם מעל ומעבר והבעיה שכל יולדת בטוחה שמגיע לה הכל מהכל וזה ממש לא כך, בסה"כ הן בני אדם ומותר להן לפעמים להיות קצת עצבניות, תגידו תודה שהן בכלל מטפלות בתינוקות שלכן במסירות...

A JERBI

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י השראה;1644333:
דרך אגב- מבחינתי זו מושלמות לתת את האפשרות להודיע שעתיים לפני שאת מגיעה גם אם זה כרוך בהבאת מצעים וציפוי שמיכות...

זה הנקודה!! שלא כולם אותו דבר!!
יש כאלה שלא מסוגלות שתבואי ולא יהיה לך חדר מסודר ועוגות וכדו'.. גם אם תסבירי להם 20 פעם שאת מעדיפה הפוך!
זה קשה לקבל את זה עד שלא מפנימים חזק שזה לא בא מרוע אלא אופי שונה.
ולמה דווקא אצל החמות זה קורה? בגלל שאת ואמך בד"כ אותו אופי או שכבר מכירות אחת את החסרונות של השניה.

נכתב ע"י קראנצול;1644313:
לא נכון בכלל!!!!!!!!!!!!!
אצלי כל הכן זה גם וגם וכל הלא זה לא ולא!
:)
זה רק דוגמאות. אף אחד לא רוצה להרע, זה האופי המנוגד והשונה! ..אלא אם כן זו חמות מישמעל.

דוכי בחול

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
לקחת את זה קצת רחוק

נכתב ע"י dasi1;1644343:
ממש מוזר כל מה שכתבו פה על אחיות שצועקות ומתיחסות לא יפה תחשבו איזה בלגן מטורף יש להם עם התינוקות ועוד הן צריכות לטפל בנשים הבכייניות שבוכות מכלום והן בסדר גמור עושות את העבודה שלהם מעל ומעבר והבעיה שכל יולדת בטוחה שמגיע לה הכל מהכל וזה ממש לא כך, בסה"כ הן בני אדם ומותר להן לפעמים להיות קצת עצבניות, תגידו תודה שהן בכלל מטפלות בתינוקות שלכן במסירות...

זאת העבודה שלהן,
כמו שלמטפלת לא תשתחווי על שהיא מטפלת לך בילד....

cello

משתמש צעיר
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י נורית;1644360:
זאת העבודה שלהן,
כמו שלמטפלת לא תשתחווי על שהיא מטפלת לך בילד....

אחיות עובדות מצאת החמה עד צאת הנשמה, לעיתים (לא נדירות בכלל, רוב הפעמים למעשה) בלי הפסקה בכלל שמגיעה להן חוקית (1/2 שעה במשמרת). את מסוגלת לעבוד 8 שעות- ושוב, זה תמיד גולש ל8 וחצי ויותר- באופן רצוף? וזו עבודה קשה! פיזית ונפשית. הן לא הפסיכולוגיות של המטופלים. ולא תמיד הן מסוגלות לנטוף דבש ונופת צופים, לנחם וללטף.
אז כן- תגידו תודה. ונכון שזו העבודה שלהן, אבל תעלי בדעתך לא להגיד תודה למטפלת?

בסדר

משתמש רשום
וגם על זה אני מרגישה צורך להגיב...
90% מהאחיות שנפגשתי איתן היו מקסימות, מתחשבות, מכילות...
ובדר"כ גם המנחמות, המעודדות והמשמחות.

einkamoni

משתמש מקצוען
בלידה של השניה שלי, אחרי הלידה נכנסה אחות לחדר ועזרה לי במשהו.
אמרתי לה "תודה רבה, את לא מבינה איך אני מעריכה את זה, אני כ"כ חסרת אונים, ועזרתך היתה כ"כ חיונית עבורי..." (בערך, רק בשביל שתבינו... ), אותה אחות התחילה כמעט לבכות ואמרה שהן ממש לא רגילות לקבל תודות, וקראה גם לכמה מחברותיה, וביקשה ממני לחזור על הדברים...

מאז, אני ממש משתדלת, גם במהלך הלידה להודות כל הזמן...

poto12

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
ראיתי גם הבדל בין בתי חולים אם יותר צוות ופחות צוות
היחס מצד האחיות היה עם הבדלים שמים וארץ
הן כנראה בנות אדם:)

bbr

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
נכתב ע"י einkamoni;1644458:
בלידה של השניה שלי, אחרי הלידה נכנסה אחות לחדר ועזרה לי במשהו.
אמרתי לה "תודה רבה, את לא מבינה איך אני מעריכה את זה, אני כ"כ חסרת אונים, ועזרתך היתה כ"כ חיונית עבורי..." (בערך, רק בשביל שתבינו... ), אותה אחות התחילה כמעט לבכות ואמרה שהן ממש לא רגילות לקבל תודות, וקראה גם לכמה מחברותיה, וביקשה ממני לחזור על הדברים...

מאז, אני ממש משתדלת, גם במהלך הלידה להודות כל הזמן...

ואת יצאת המורווחת הכי גדולה מהפרגון אליהן!!
באחת הלידות היתה לי מיילדת שרק היתה צריכה להגיד את המילה האחרונה והשתלטה על כל מהלך הלידה, כל דבר שאמרתי שאני רוצה היא אמרה הפוך, זה היה פשוט סיוט, פתאום התומכת אמרה לי בשקט: 'תחמיאי לה' לא הבנתי מה היא רוצה ממני, להחמיא למיילדת כל כך מעצבנת? שמעתי בקולה ואמרתי לה: 'תדעי לך שזה לא לידה ראשונה ועוד בחיים לא היתה לי כזו מיילדת(זה היה לגמרי אמיתי), בדיוק על אחת כמוך התפללתי (קצת שקר למען השלום;)) וכו' וכו' והיא פשוט שינתה התנהגות כי היא קיבלה את הכבוד שלה...
לא שהייתי רוצה שהיא תהיה בשטח שוב, אבל לפחות באותה לידה נרגעו קצת רוחותיה השטלתניות...:)

mend

משתמש מקצוען
D I G I T A L
מאד מאד נכון.
גם אצלי כשילדתי אמא שלי הביאה הרבה שוקולדים מפנקים, והניחה למילדת/לרופא/לכל מי שהגיע,
שתוך כדי כך יהיה להם משהו מתוק.
ו--
יש לציין, שהרבה פעמים נכנסו סתם אחיות מהצוות לקחת שוקולד,
ותוך כדי כבר בדקו אותי, ועזרו לי וכו...
כמובן שלפני שהשתחררתי השארתי כמה חבילות שוקולד לאחיות בתינוקיה.
הם שמרו על הילד שלי, לא?

פוינט ק גת

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
נכתב ע"י mend;1644508:
מאד מאד נכון.
גם אצלי כשילדתי אמא שלי הביאה הרבה שוקולדים מפנקים, והניחה למילדת/לרופא/לכל מי שהגיע,
שתוך כדי כך יהיה להם משהו מתוק.
ו--
יש לציין, שהרבה פעמים נכנסו סתם אחיות מהצוות לקחת שוקולד,
ותוך כדי כבר בדקו אותי, ועזרו לי וכו...
כמובן שלפני שהשתחררתי השארתי כמה חבילות שוקולד לאחיות בתינוקיה.
הם שמרו על הילד שלי, לא?

רעיון יפה!
איך מבררים מהו השוקולד האהוב על המרדים של האפידורל? :D;)

mend

משתמש מקצוען
D I G I T A L
נכתב ע"י פוינט ק גת;1644545:
רעיון יפה!
איך מבררים מהו השוקולד האהוב על המרדים של האפידורל? :D;)

האמת שלי בתור יולדת לא היה אפילו טיפת שכל לחשוב על זה.
אז אמא שלי ירדה לסופרפראם למטה ועשתה קניה.

יש לציין שהיא בלידותיה, בתוך התיק שארזה קנתה מראש שוקולדים למילדות.
זה פשוט מדהים איך שזה עוזר.

DigiTali

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
וואי וואי....
איזה זכרונות......
אני הייתי הבכיינית של המחלקה!! כל פעם שעברתי ליד אחות/רופאה אמרו לי - שלחנו לך את זאת שעושה טרפיה...היא הגיעה אליך? (אף פעם לא)
הייתי מבוהלת מעצם העניין שאני משתחררת ואין לי מושג איך מחליפים טיטול או מה אני עושה איתה כל היום מעכשיו??
הלידה שלי היתה זועתית וארוכה (20 שעות) וכשיצאתי מחדר לידה (עם חום גבוה) זה היה במוצ"ש...חמותי שאלה בעדינות אם לבוא עכשיו או מחר...ואני אפילו את אמא שלי העפתי ולא הייתי מסוגלת לראות אף אחד ורק בכיתי כל הזמן...אמרתי שכמובן שמחר.....
אחרי כמה חודשים חמותי שולחת לי מיייל עד כמה שהיא נפגעה שלא נותנים לה לבוא לראות את הנכדה הראשונה ומה זה צריך להיות ואיך יכולתי להגיד לה לא לבוא וכו.....!!!

רותי המניק

צלמת סופר מקצוענית (;
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
נכתב ע"י שושיה;1639017:
לידה שניה-איך שהגעתי למחלקה-קפצתי מהמיטה ורצתי לתינוקיה, איך שהאחיות כעסו שירדתי לבד מהמיטה...:)
סליחה על ההסטה מהנושא
אבל שושיה זה בכלל לא מצחיק מנסיון אישי. (לא רוצה לחשוב מה היה קורה לי אילולא עמדה לידי אחות כשקמתי מהמיטה אחרי אחת הלידות)
נשים לא לזלז בזה!:eek:

RacheliArt

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
בלידה החמישית שלי-ניתוח חרום-בבילינסון הצוות היה נפלא, בעלי הביא להם מתנה ערימת משחקים של ישראטויס שציירתי והם כ"כ שמחו!

רותי פרוטי

משתמש סופר מקצוען
לידה ראשונה וטראומטית במיוחד. אני עם גודש נורא ואיום, לא מסוגלת לזוז מרוב כאב, תפרים ובכי. אחרי התייעצויות קדחתניות עם האמא והשוויגער, נשלח הבעל הצעיר אחר כבוד לקנות קצת כרוב להקלה. הוא רץ בהול ודרוך העירה, חיפש ותר בכל השווקים.
בסוף הוא חזר....

עם חמש חבילות חסה!!! :D:D:D

RacheliArt

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
ראש כרוב...(-:

rosmarin

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
כל פעם שאני רוצה קצת לצחוק באמצע העבודה הבלתי נגמרת שיש לי- אני נכנסת לאשכול הזה, אבל החסה--- עולה על כולם!

מה הענינים

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
נכתב ע"י bbr;1644501:
באחת הלידות היתה לי מיילדת שרק היתה צריכה להגיד את המילה האחרונה והשתלטה על כל מהלך הלידה, כל דבר שאמרתי שאני רוצה היא אמרה הפוך, זה היה פשוט סיוט, פתאום התומכת אמרה לי בשקט: 'תחמיאי לה' לא הבנתי מה היא רוצה ממני, להחמיא למיילדת כל כך מעצבנת? שמעתי בקולה ואמרתי לה: 'תדעי לך שזה לא לידה ראשונה ועוד בחיים לא היתה לי כזו מיילדת(זה היה לגמרי אמיתי), בדיוק על אחת כמוך התפללתי (קצת שקר למען השלום;)) וכו' וכו' והיא פשוט שינתה התנהגות כי היא קיבלה את הכבוד שלה...
לא שהייתי רוצה שהיא תהיה בשטח שוב, אבל לפחות באותה לידה נרגעו קצת רוחותיה השטלתניות...:)

תמיד ידעתי שכדאי תומכת, עכשיו חיזקת לי...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה