חידה ממלכה בחידון ~ אוסף חידונים כוזרים

מצב
הנושא נעול.

טאבו

משתמש סופר מקצוען
קראתם את הסדרה ממלכה במבחן?
חושבים שאתם שולטים בכל הפרטים הקטנטנים?
אז ייצרתי שני חידונים נחמדים על הממלכה, (ויש גם משובים...)
מוזמנים להתנסות >>>

בחידונים האלו הציון המירבי הוא 70 נקודות.

ויש חידון נוסף שלא אני הכנתי, אבל הוא חמוד ממש!
קרדיט לניקית @שירה שרה שהביאה אותו,
הנה:

Reizily

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
יש שני סוגים של בלבול - והבדל גדול ביניהם.
יש לשאול היכן מופיע משפט X, כאשר יש משפט מאוד דומה לו בספר אחר, וכד'. - שאז ה'נבחן' צריך פשוט להתאמץ להזכר בדיוק, ולא לסמוך על בערך.
ויש לשאול שאלה 'פיקטיבית' מדוע קראו ליתיר, כאשר בעצם התשובה הנכונה היא לא התשובה שהוא 'פיברק' בזמנו. - שאז על ה'נבחן' לנחש האם ה'בוחן' רוצה את האמת-אמת או את האמת-שקר.
לטעמי הראשון זה לגיטמי, השני קצת פחות.
גילוי נאות: הצלחתי לנחש נכון...
יש מצב.
בשאלה הספציפית הזו, הניסוח בעצמו היה לא ברור כל כך, בלי קשר לרמת הקושי.

שרהלה שרהלה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
לדעתי זה כמו השאלה שלי 'לשם מה קרא איסתרק לקאה?'. התשובה הנכונה במציאות היא כדי להודיע לו חגיגית שהוא מוכן לשאת את הלה לאישה. התשובה הנכונה בחידון הייתה "לשחק זאבים תאבים".
זה מכשיל, אבל זה הרעיון. כי החידונים האלה הם לא על העלילה. כי גם מי שקרא פעם אחת מכיר את הסיפור איך שהוא. החידונים האלה הם על הפרטים הקטנים שרק אנחנו המעריצים נבין. כמו ניואנסים כוזרים ו'ממלכה במבחניים' כאלה שרק מי שיודע את הסדרה ישר והפוך ידע. לכן עולה לכם חיוך על הפנים כשאתם קוראים את המשובים, ולכן בא לכם עוד.
אז השאלה 'מה פירוש השם יתיר' היא לא אמורה להיות שאלה תמימה כמו במבחן בחומש בכיתה ד': מה פירוש השם גרשום?
אז זה משהו שרק מי שקרא את הספר יודע, ורק מי שקרא את הספר מכיר את הפיברוקים של יתיר, ולכן השאלה הוגנת בהחלט.
תקנו אותי אם אני טועה.

michalor

משתמש מקצוען
יוצרי ai
לדעתי זה כמו השאלה שלי 'לשם מה קרא איסתרק לקאה?'. התשובה הנכונה במציאות היא כדי להודיע לו חגיגית שהוא מוכן לשאת את הלה לאישה. התשובה הנכונה בחידון הייתה "לשחק זאבים תאבים".
זה מכשיל, אבל זה הרעיון. כי החידונים האלה הם לא על העלילה. כי גם מי שקרא פעם אחת מכיר את הסיפור איך שהוא. החידונים האלה הם על הפרטים הקטנים שרק אנחנו המעריצים נבין. כמו ניואנסים כוזרים ו'ממלכה במבחניים' כאלה שרק מי שיודע את הסדרה ישר והפוך ידע. לכן עולה לכם חיוך על הפנים כשאתם קוראים את המשובים, ולכן בא לכם עוד.
אז השאלה 'מה פירוש השם יתיר' היא לא אמורה להיות שאלה תמימה כמו במבחן בחומש בכיתה ד': מה פירוש השם גרשום?
אז זה משהו שרק מי שקרא את הספר יודע, ורק מי שקרא את הספר מכיר את הפיברוקים של יתיר, ולכן השאלה הוגנת בהחלט.
תקנו אותי אם אני טועה.
את צודקת ברעיון אבל כאן זה שונה לדעתי ואסביר:
בספר מופיע איזה קטע כשהוא מפברק את ההמצאה הזו לשאול ויוזבד אז הוא חושב שחבל שההורים שלו לא היו יצירתיים עד כדי כך או משהו בסגנון
לכן השאלה הזו קצת מדי מכשילה - באמת שלא ידעתי מה לבחור ועבד לי לפי הניחוש

שרהלה שרהלה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
אני אהבתי
כאילו ציפיתי ממנו ליותר אבל הוא חביב ויצירתי ואני אשמח לקרוא אותו עוד כמה פעמים
אוקי, אצטרך להזמין מהארץ ולבחון אותו בעצמי...
יש לי ציפיות גבוהות מאוד ממיה קינן, ולמרות שהיא עוד לא הצליחה לאכזב אותי, החשש תמיד קיים. ובהתחשב בכך שכל ספר בעברית שבא לי לקרוא אני צריכה לבקש שיקנו לי בארץ ויעבירו איך שהוא, זה סיכון...
רוצה לומר לי לאיזה ספר שלה הוא דומה? (אם אכן קיים ספר כזה)

טאבו

משתמש סופר מקצוען
אוקי, אצטרך להזמין מהארץ ולבחון אותו בעצמי...
יש לי ציפיות גבוהות מאוד ממיה קינן, ולמרות שהיא עוד לא הצליחה לאכזב אותי, החשש תמיד קיים. ובהתחשב בכך שכל ספר בעברית שבא לי לקרוא אני צריכה לבקש שיקנו לי בארץ ויעבירו איך שהוא, זה סיכון...
רוצה לומר לי לאיזה ספר שלה הוא דומה? (אם אכן קיים ספר כזה)
שאלה טובה שקשה לי לענות עליה בלי ספויילרים
אני אנסה:
הוא דומה מעט לאדמה פראית מבחינה מסוימת וגם ללב של קרח.
וזו עלילה בת זמננו, אבל טיפה פנטזית
את בקבוצת תפוצה של מיה קינן? היא שלחה שם את 2 הפרקים הראשונים.

michalor

משתמש מקצוען
יוצרי ai

שרהלה שרהלה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית

ר' יעקב ישראל

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
עימוד ספרים

המסודרת

משתמש מקצוען
אוקי, אני אחכה עד שמישהו יבוא...
לשאלתך @טאבו המחוג הרביעי יגיע אלי מחר מהארץ. המלך הבא בתור יאלץ להמתין בתור... ;)
אותי המחוג הרביעי אכזב מאוד(ראו שהוא מיועד לבני נוער מלכתחילה) הציפיות ממיה הם גבוהות ופה היה בעלילה משהו מדי כמו כל הספרים הקלאסיים שחלק מההצלחות לא מסתדרות עם ההגיון ....)
המלך הבא בתור בהחלט יותר יפה רק ששוב הוא פורסם בעיתון לנוער וזה די הרמה שלו(יותר מהמחוג הרביעי ופחות מאדמה פראית שהוא עלילת מבוגרים לכל הדעות, בערך כמו לב של קרח שהוא ספר קינני מוצלח)

הכתיבה במלך הבא בתור מוצלחת כמובן וזה מאוד מושך כל פרק משאיר ותך בפה פתוח שחייבים להמשיך לקרוא הפוליטיקה מעניינת ,העלילה כנ"ל ובסה"כ הוא ספר ממש יפה

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה