חידה ממלכה בחידון ~ אוסף חידונים כוזרים

מצב
הנושא נעול.

טאבו

משתמש סופר מקצוען
קראתם את הסדרה ממלכה במבחן?
חושבים שאתם שולטים בכל הפרטים הקטנטנים?
אז ייצרתי שני חידונים נחמדים על הממלכה, (ויש גם משובים...)
מוזמנים להתנסות >>>

בחידונים האלו הציון המירבי הוא 70 נקודות.

ויש חידון נוסף שלא אני הכנתי, אבל הוא חמוד ממש!
קרדיט לניקית @שירה שרה שהביאה אותו,
הנה:

no_ya

משתמש רשום
חידון אלוף!!!! וקיבלתי 70 :sne:. נראה שזה מספר המזל שלי בדברים האלה...
ואני עוד חשבתי שאני יודעת בעל פה!!! (לקרוא בקול בקול בקול ובעצבים, כן?)

נדמה לי שיש לך טעות. הסלידה בעיניו של דיזר הייתה ברורה כשהוא דיבר עם איסתרק על הסולטן, כך שטינתו הייתה אל הסולטן ולא אל הוד מלכותו. תקני אותי אם אני טועה...:unsure:
לא.... איסתרק אמר לו שהוא יציע לו עזרה "תמורת תשלום קטן" ומזה הוא סלד (כשאיסתרק היה מחופש...)

no_ya

משתמש רשום
חידון אלוף!!!! וקיבלתי 70 :sne:. נראה שזה מספר המזל שלי בדברים האלה...
ואני עוד חשבתי שאני יודעת בעל פה!!! (לקרוא בקול בקול בקול ובעצבים, כן?)

נדמה לי שיש לך טעות. הסלידה בעיניו של דיזר הייתה ברורה כשהוא דיבר עם איסתרק על הסולטן, כך שטינתו הייתה אל הסולטן ולא אל הוד מלכותו. תקני אותי אם אני טועה...:unsure:

מעולה!!

די קשוח...

חידון פצצה
80/100

גם אני קיבלתי 70
ואני רואה שעשו חידונים על ספרי ליבי קליין, מה אומרים על חידון על מרגל בהשכרה?
מדגדג לי להכין אחד כזה...
תודה על המשוב! עושה לי חשק לנסות ולהכין עוד (כשיהיה זמן...)

אליהו אקספרס

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
פתחתי אשכול חדש לחידוני מרגל להשכרה

המלמד מבני ברק

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
שאלה לחובבי ממלכה במבחן
אני רואה שהאשכול הזה הכפיל את עצמו עם חידון על מרגל להשכרה ועל ספרי ליבי קליין, האם אתם עדיין מחכים לחידון על מהללאל? פשוט התחלתי כבר לעבור על הספר ולדוג שאלות, אבל הזמן די צפוף, אני עובד עד יום רביעי ואח"כ זה העומס של ערב פסח. תוכלו להתאזר בסבלנות או שבכלל אין כרגע צורך..
מחכה לתשובה

no_ya

משתמש רשום
שאלה לחובבי ממלכה במבחן
אני רואה שהאשכול הזה הכפיל את עצמו עם חידון על מרגל להשכרה ועל ספרי ליבי קליין, האם אתם עדיין מחכים לחידון על מהללאל? פשוט התחלתי כבר לעבור על הספר ולדוג שאלות, אבל הזמן די צפוף, אני עובד עד יום רביעי ואח"כ זה העומס של ערב פסח. תוכלו להתאזר בסבלנות או שבכלל אין כרגע צורך..
מחכה לתשובה
אנחנו יותר מנשמח!

michalor

משתמש מקצוען
יוצרי ai
שאלה לחובבי ממלכה במבחן
מחכה לתשובה
ברור שרוצים!

שרהלה שרהלה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
שאלה לחובבי ממלכה במבחן
מחכה לתשובה
נשמח מאוד לחידון מהללאל טוב כמו ההוא של איסתרק! אבל אם זה לטורח אז ניאזר בסבלנות. אין לאף אחד עניין להלחיץ אף אחד.

אמת מארץ תצמח

משתמש מקצוען
איך זה? (שניה שיחקתי, לא מושלם, אני יודעת)
מדהים!
1. משהו כפול בלמעלה של הכתב, כאי' בטעות יש שם כפל של הראש של האותיות.
1679917769807.png

2. זה מידי מודרני הכתב, צריך לחפש איזה אותיות שנראות עתיקות יותר. [בכלל כתבו בעברית...?]

שרהלה שרהלה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מדהים!
1. משהו כפול בלמעלה של הכתב, כאי' בטעות יש שם כפל של הראש של האותיות.
צפה בקובץ המצורף 1346834
2. זה מידי מודרני הכתב, צריך לחפש איזה אותיות שנראות עתיקות יותר. [בכלל כתבו בעברית...?]
זהו. כתבתי שזה לא מושלם כי נהיתה לי בעיה עם הקיפול של האותיות במוקאפ והן הכפילו את עצמן בקצה. אם מישהו יודע להגיד לי מה זה יכול להיות - יותר מאשמח! (האיור באילוס והמוקאפ בפוטושופ)

בקשר לכתב - כך עלה לי בדמיון. חיפשתי פונט מתאים, וזה מה שמצאתי. יכול להיות שטעיתי... ובכוזרית בטח שאני לא יודעת לכתוב...

Reizily

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
זהו. כתבתי שזה לא מושלם כי נהיתה לי בעיה עם הקיפול של האותיות במוקאפ והן הכפילו את עצמן בקצה. אם מישהו יודע להגיד לי מה זה יכול להיות - יותר מאשמח! (האיור באילוס והמוקאפ בפוטושופ)

בקשר לכתב - כך עלה לי בדמיון. חיפשתי פונט מתאים, וזה מה שמצאתי. יכול להיות שטעיתי... ובכוזרית בטח שאני לא יודעת לכתוב...
לדעתי כן כתבו שם בלשון הקודש, אולי בכתב עתיק יותר, אשורית וכו'. אין לי מושג מה השתמשו באותה תקופה.

טאבו

משתמש סופר מקצוען
מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה