חידה ממלכה בחידון ~ אוסף חידונים כוזרים

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
מצב
הנושא נעול.

טאבו

משתמש סופר מקצוען
קראתם את הסדרה ממלכה במבחן?
חושבים שאתם שולטים בכל הפרטים הקטנטנים?
אז ייצרתי שני חידונים נחמדים על הממלכה, (ויש גם משובים...)
מוזמנים להתנסות >>>

בחידונים האלו הציון המירבי הוא 70 נקודות.

ויש חידון נוסף שלא אני הכנתי, אבל הוא חמוד ממש!
קרדיט לניקית @שירה שרה שהביאה אותו,
הנה:

הפתח תקוואית

משתמש פעיל

-חיה-

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
מעניין... לי גדליה הזכיר מאד את מהללאל
אני חושבת שהטובים הם מסע של גיבור... שמתאמץ לבחור בטוב... ולפעמים גם משלם... ע"ע כל הצלקות של מהללאל וגדליה...
ההבדל בין מהללאל לגדליה לדעתי הוא:
גדליה ידע מה הוא היה שווה, היה לו רף של עצמו והוא ידע שהוא לעולם לא יוכל לחזור להיות עלם חמודות שמכיר רק ד אמות של תורה. בעצם הסיפור שלו היה להילחם בתנאים שיש לו ולא לאבד הכל כי לעולם לא יצליח להיות מה שהיה. כמו שאמר לו החבר הקנטוניסט- אם איבדת את רגליך, אל תקונן כל ימיך על כך אלא תרקוד עם קביים.

לעומתו מהללאל ידע שהוא בשפל של חייו ומכאן הוא יכול רק לעלות, מבחינתו הוא היה אפס חסר ייחוס וכבוד ששווה יריקה וכל המלל שהוא היה נוהג לומר. הסיפור שלו היה להבין שמה שנותן לו ערך זה לא ייחוס, כסף או כבוד אלא הוא בעצמו.
סורי על החפירה, אני אוהבת לנתח ספרים :sne:

ש זאקס

משתמש פעיל
צילום מקצועי
עם כל הכבוד...
אז ככה - איסתרק לבש גרביים. כשהם התחפשו בדירת המסתור הוא חיפש גרביים, ואם סוחר מטאטאים נוהג ללבוש את פריט הלבוש הזה, קל וחומר שמלך...
כי יוסף דיאלידאן הכניס את זה לכוזר!
והכוזרים גילו כמה נוח ללבש נעליים כאשר מתחתיהם גרובות גרביים!
אלא אם כן הן רטובות ואז זה ממש מעצבן...(תשאלו את גידעון- היה מוותר בשמחה על המדליה...)

-חיה-

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עם כל הכבוד...
אז ככה - איסתרק לבש גרביים. כשהם התחפשו בדירת המסתור הוא חיפש גרביים, ואם סוחר מטאטאים נוהג ללבוש את פריט הלבוש הזה, קל וחומר שמלך...
דווקא פאר לא לבש גרביים והלך בחוסר נוחות עם נעליים בשביל לבדוק מה ארע לאחיינו.

שרהלה שרהלה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
ואיפה שהוא מוזכר גם שמישהו שהתבקש להתפרק מנשקו הרגיש כל כך חסר נוחות, כמו מי שהתבקש לצאת לרחוב בגרביו בלבד... נראה לי זה היה אלרון

ש זאקס

משתמש פעיל
צילום מקצועי
הוכחה שהם היו רגילים לזה!
עריכה: רגילים ללכת בלי גרביים וגילו כמה נוח איתם וכו'...

ש זאקס

משתמש פעיל
צילום מקצועי
ואיפה שהוא מוזכר גם שמישהו שהתבקש להתפרק מנשקו הרגיש כל כך חסר נוחות, כמו מי שהתבקש לצאת לרחוב בגרביו בלבד... נראה לי זה היה אלרון
להזכירכם-
הוא לא היה כוזרי הוא היה נורדי!

הפתח תקוואית

משתמש פעיל
להזכירכם-
הוא לא היה כוזרי הוא היה נורדי!
טוב אם כוזרים הולכים עם גרביים על אחת כמה וכמה שנורדים!

הרבה יותר קר שם... לא מומלץ...

אהההה, לכן בפלאט לובשים גרביים! קאה הי התלהב והביא את זה לפלאט כשהלך להביא לאמא שלו טחול של דוב קוטב! מעניין אם יש לו סוסים רקומים בגרביים :unsure:

ש זאקס

משתמש פעיל
צילום מקצועי
מתי יוסף חילק גרביים?:unsure:
מתואר שלאביי היה גרבי תחרה משתפלות על נעלי עור הצבי שלו
(כנראה דנטל וכו' כמו לאח שלי הקטן- לאט לאט הם השתכללו כמו שכיום אנחנו לאט לאט משתכללים-
התחלנו עם גרבי תחרה והתקדמו הלאה...)
מי הביא לו את המדליה הזו? רק יוסף הנדיב שבהמשך הביא לו כסף כשעזב את הפמלייה וכו'
(היה מעדיף מראש רק את המתנה השניה נראה לי....)

-חיה-

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
אגב סתם נזכרתי
שאלו איזה חיות היו בסדרה ושכחו את לזי היקרה
וגם את החיה שמפרוותה היו עושים צווארונים כולל הצווארון לשמלתה של אונמר, מי זוכר איך קראו לה? זכור לי משהו עם האות צ'

ש זאקס

משתמש פעיל
צילום מקצועי
אגב סתם נזכרתי
שאלו איזה חיות היו בסדרה ושכחו את לזי היקרה
וגם את החיה שמפרוותה היו עושים צווארונים כולל הצווארון לשמלתה של אונמר, מי זוכר איך קראו לה? זכור לי משהו עם האות צ'
שאלו איזה ציפורים יש בסידרה (אנוכי שאלתי...)
ומשהו עיוות אותי וכתב שכתבתי חיות....
אז עניתי לו (על משקל ענה ל... כ...)
וכתבתי בשבילו רשימת חיות...

ש זאקס

משתמש פעיל
צילום מקצועי
יש גם את הגרביים הלבנות של הסופרים, שגדעון המסכן סובל בגללם...
היה על זה דיון ארוך ארוך ומיגע.
נא לא להעלות אותו בשנית!
עובדות חדשות ניתן לציין- לא כאלו שנכתבו והודשו (מלש' שדשו אותם)...

;) ;) ;) ;) ;)

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קו

א הַלְלוּיָהּ הוֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב מִי יְמַלֵּל גְּבוּרוֹת יי יַשְׁמִיעַ כָּל תְּהִלָּתוֹ:ג אַשְׁרֵי שֹׁמְרֵי מִשְׁפָּט עֹשֵׂה צְדָקָה בְכָל עֵת:ד זָכְרֵנִי יי בִּרְצוֹן עַמֶּךָ פָּקְדֵנִי בִּישׁוּעָתֶךָ:ה לִרְאוֹת בְּטוֹבַת בְּחִירֶיךָ לִשְׂמֹחַ בְּשִׂמְחַת גּוֹיֶךָ לְהִתְהַלֵּל עִם נַחֲלָתֶךָ:ו חָטָאנוּ עִם אֲבוֹתֵינוּ הֶעֱוִינוּ הִרְשָׁעְנוּ:ז אֲבוֹתֵינוּ בְמִצְרַיִם לֹא הִשְׂכִּילוּ נִפְלְאוֹתֶיךָ לֹא זָכְרוּ אֶת רֹב חֲסָדֶיךָ וַיַּמְרוּ עַל יָם בְּיַם סוּף:ח וַיּוֹשִׁיעֵם לְמַעַן שְׁמוֹ לְהוֹדִיעַ אֶת גְּבוּרָתוֹ:ט וַיִּגְעַר בְּיַם סוּף וַיֶּחֱרָב וַיּוֹלִיכֵם בַּתְּהֹמוֹת כַּמִּדְבָּר:י וַיּוֹשִׁיעֵם מִיַּד שׂוֹנֵא וַיִּגְאָלֵם מִיַּד אוֹיֵב:יא וַיְכַסּוּ מַיִם צָרֵיהֶם אֶחָד מֵהֶם לֹא נוֹתָר:יב וַיַּאֲמִינוּ בִדְבָרָיו יָשִׁירוּ תְּהִלָּתוֹ:יג מִהֲרוּ שָׁכְחוּ מַעֲשָׂיו לֹא חִכּוּ לַעֲצָתוֹ:יד וַיִּתְאַוּוּ תַאֲוָה בַּמִּדְבָּר וַיְנַסּוּ אֵל בִּישִׁימוֹן:טו וַיִּתֵּן לָהֶם שֶׁאֱלָתָם וַיְשַׁלַּח רָזוֹן בְּנַפְשָׁם:טז וַיְקַנְאוּ לְמֹשֶׁה בַּמַּחֲנֶה לְאַהֲרֹן קְדוֹשׁ יי:יז תִּפְתַּח אֶרֶץ וַתִּבְלַע דָּתָן וַתְּכַס עַל עֲדַת אֲבִירָם:יח וַתִּבְעַר אֵשׁ בַּעֲדָתָם לֶהָבָה תְּלַהֵט רְשָׁעִים:יט יַעֲשׂוּ עֵגֶל בְּחֹרֵב וַיִּשְׁתַּחֲווּ לְמַסֵּכָה:כ וַיָּמִירוּ אֶת כְּבוֹדָם בְּתַבְנִית שׁוֹר אֹכֵל עֵשֶׂב:כא שָׁכְחוּ אֵל מוֹשִׁיעָם עֹשֶׂה גְדֹלוֹת בְּמִצְרָיִם:כב נִפְלָאוֹת בְּאֶרֶץ חָם נוֹרָאוֹת עַל יַם סוּף:כג וַיֹּאמֶר לְהַשְׁמִידָם לוּלֵי מֹשֶׁה בְחִירוֹ עָמַד בַּפֶּרֶץ לְפָנָיו לְהָשִׁיב חֲמָתוֹ מֵהַשְׁחִית:כד וַיִּמְאֲסוּ בְּאֶרֶץ חֶמְדָּה לֹא הֶאֱמִינוּ לִדְבָרוֹ:כה וַיֵּרָגְנוּ בְאָהֳלֵיהֶם לֹא שָׁמְעוּ בְּקוֹל יי:כו וַיִּשָּׂא יָדוֹ לָהֶם לְהַפִּיל אוֹתָם בַּמִּדְבָּר:כז וּלְהַפִּיל זַרְעָם בַּגּוֹיִם וּלְזָרוֹתָם בָּאֲרָצוֹת:כח וַיִּצָּמְדוּ לְבַעַל פְּעוֹר וַיֹּאכְלוּ זִבְחֵי מֵתִים:כט וַיַּכְעִיסוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם וַתִּפְרָץ בָּם מַגֵּפָה:ל וַיַּעֲמֹד פִּינְחָס וַיְפַלֵּל וַתֵּעָצַר הַמַּגֵּפָה:לא וַתֵּחָשֶׁב לוֹ לִצְדָקָה לְדֹר וָדֹר עַד עוֹלָם:לב וַיַּקְצִיפוּ עַל מֵי מְרִיבָה וַיֵּרַע לְמֹשֶׁה בַּעֲבוּרָם:לג כִּי הִמְרוּ אֶת רוּחוֹ וַיְבַטֵּא בִּשְׂפָתָיו:לד לֹא הִשְׁמִידוּ אֶת הָעַמִּים אֲשֶׁר אָמַר יי לָהֶם:לה וַיִּתְעָרְבוּ בַגּוֹיִם וַיִּלְמְדוּ מַעֲשֵׂיהֶם:לו וַיַּעַבְדוּ אֶת עֲצַבֵּיהֶם וַיִּהְיוּ לָהֶם לְמוֹקֵשׁ:לז וַיִּזְבְּחוּ אֶת בְּנֵיהֶם וְאֶת בְּנוֹתֵיהֶם לַשֵּׁדִים:לח וַיִּשְׁפְּכוּ דָם נָקִי דַּם בְּנֵיהֶם וּבְנוֹתֵיהֶם אֲשֶׁר זִבְּחוּ לַעֲצַבֵּי כְנָעַן וַתֶּחֱנַף הָאָרֶץ בַּדָּמִים:לט וַיִּטְמְאוּ בְמַעֲשֵׂיהֶם וַיִּזְנוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם:מ וַיִּחַר אַף יי בְּעַמּוֹ וַיְתָעֵב אֶת נַחֲלָתוֹ:מא וַיִּתְּנֵם בְּיַד גּוֹיִם וַיִּמְשְׁלוּ בָהֶם שֹׂנְאֵיהֶם:מב וַיִּלְחָצוּם אוֹיְבֵיהֶם וַיִּכָּנְעוּ תַּחַת יָדָם:מג פְּעָמִים רַבּוֹת יַצִּילֵם וְהֵמָּה יַמְרוּ בַעֲצָתָם וַיָּמֹכּוּ בַּעֲוֹנָם:מד וַיַּרְא בַּצַּר לָהֶם בְּשָׁמְעוֹ אֶת רִנָּתָם:מה וַיִּזְכֹּר לָהֶם בְּרִיתוֹ וַיִּנָּחֵם כְּרֹב (חסדו) חֲסָדָיו:מו וַיִּתֵּן אוֹתָם לְרַחֲמִים לִפְנֵי כָּל שׁוֹבֵיהֶם:מז הוֹשִׁיעֵנוּ יי אֱלֹהֵינוּ וְקַבְּצֵנוּ מִן הַגּוֹיִם לְהֹדוֹת לְשֵׁם קָדְשֶׁךָ לְהִשְׁתַּבֵּחַ בִּתְהִלָּתֶךָ:מח בָּרוּךְ יי אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל מִן הָעוֹלָם וְעַד הָעוֹלָם וְאָמַר כָּל הָעָם אָמֵן הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה