חידה ממלכה בחידון ~ אוסף חידונים כוזרים

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
מצב
הנושא נעול.

טאבו

משתמש סופר מקצוען
קראתם את הסדרה ממלכה במבחן?
חושבים שאתם שולטים בכל הפרטים הקטנטנים?
אז ייצרתי שני חידונים נחמדים על הממלכה, (ויש גם משובים...)
מוזמנים להתנסות >>>

בחידונים האלו הציון המירבי הוא 70 נקודות.

ויש חידון נוסף שלא אני הכנתי, אבל הוא חמוד ממש!
קרדיט לניקית @שירה שרה שהביאה אותו,
הנה:

דנמרק

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי

שרהלה שרהלה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
אבל בסופו של דבר זה העניין פה ליבדוק אם אתה באמת מכיר את הספר לא?!
השאלה היא במה מתמקדים. לי אישית, עם כל הכיף שבעניין, החידות על הפרטים הזניחים (גם אלה שאני כתבתי) קצת הפריעו. נהניתי מהן מאוד, אבל פתאום כשאני קוראת אני תופסת את כל הפרטים האלה ומפספסת את הספר עצמו.
אני לא חושבת שיש עניין לדעת את הספר על בוריו, כולל כל התיאורים הכי שוליים. זה אפשר לעשות על כל ספר.
אני חושבת שלדעת את ממלכה במבחן זה לדעת את הניואנסים של כוזר, להכיר את הדמויות ולאהוב אותן, או לחלופין לתעב.
ולכן, מבחינתי, מה שמעיד על ידיעת הספרים זה לא החידות, אלא המשובים. אם גרמתם לי לחייך בנוסטלגיה - זה אומר שאתם מכירים טוב את הסדרה ומבינים את הסגנון מספיק טוב כדי להגיב בכוזרית.

brachy 100

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
עריכה והפקת סרטים
מקווה שהתגובות מספיק כוזריות...

כל הכיף ביצירת החידונים הוא לחשוב על משובים...

חידון נחמד מאוד
את בטוחה בזה?
1692195862021.png

שרהלה שרהלה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית

שרהלה שרהלה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית

משולש ברמודה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
הנדסת תוכנה

ש זאקס

משתמש פעיל
צילום מקצועי

ש זאקס

משתמש פעיל
צילום מקצועי
לא יודעת למה היה ברור לי, כאילו זה באמת כתוב הרבה פעמים. ידעתי מיד. כנראה זה מתואר כל כך טוב ומשכנע עד שכשאני קוראת על ידרת אני פשוט רואה אותו מעביר יד בשיער גם בלי שזה כתוב...
זה מסתדר עם שערו הדק והחלק...
זה תנועה שהיא פשוט חלק ממנו (כמו (ל-ה-ב-ד-י-ל) יוזבד שמחייך חצי חיוך וזה חלק מהדמות שלו...)

משולש ברמודה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
הנדסת תוכנה
יש מצב...
מה הטעויות?
1692199191928.png

בסטיאן אמר את זה, לא איסתרק.

1692199274984.png

איסתרק עבר ביוספאר בה ראש העיר היה פאר.

1692199322532.png

זה כבר דיוק קצת מעצבן, אבל הפסקה נוספה בגלל שאיסתרק חשב שברכיהו מאמין באבא שלו ואוהב אותו בדיוק כמו שהוא מאמין באבא שלו, הפתגם נאמר (או נחשב ליתר דיוק) על ידי איסתרק בהקשר למחשבה שהוא מסכים למשא ומתן עם יוסף דיאלידאן.

סליחה אם חפרתי : )

ש זאקס

משתמש פעיל
צילום מקצועי
זה כבר דיוק קצת מעצבן, אבל הפסקה נוספה בגלל שאיסתרק חשב שברכיהו מאמין באבא שלו ואוהב אותו בדיוק כמו שהוא מאמין באבא שלו, הפתגם נאמר (או נחשב ליתר דיוק) על ידי איסתרק בהקשר למחשבה שהוא מסכים למשא ומתן עם יוסף דיאלידאן.
הוא הרהר בכך שראשיתה של כל ידידות וכו'
וחשב שלפני כן לא היה חולם שישב עם נציגי הנבל לחתום על הפסקת אש ונבהל מזה...
ואז הכתה בו המחשבה שברכיהו אוהב ומעריך את אבא שלו בדיוק כשם שהוא אוהב מעריך את אביו
ואז-
בעודו מהרהר על כל הנתינים התמימים שמאמינים ביוסף (כשם שברכיהו- כשם שהוא) ויראו את החוזה כאיזושהי הסכמה למלכותו של יוסף- הוא מוסיף את הפיסקה המדוברת (או המכותבת...).
הכל הגיע מהפחד שלו שאולי ביום מן הימים הוא יכיר ביוסף כמלך או שההסכמים מעידים על ההכרה המדוברת ויטעו את האזרחים כי ככה מתחילה ידידות.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה