אברימי צור

משתמש רשום
אני הייתי משלב מ"צ.
תחזיות המדד - הפנו כיוון כלפי מטה, והם חוזרות לרדת.
מנגד הפריים עכשיו גבוה, ועלול לעלות בעוד 0.5% (לפי הצהרת הנגיד).
אני הייתי משלב מ"צ
אבל לא על חשבון הפריים אלא דווקא על חשבון הקל"צ
כי הפריים כבר לא יעלה כ"כ הרבה ובסוף הוא ירד (כנראה) והמסלול שלך ירד ביחד
משא"כ הקל"צ שהוא עכשיו גבוה וכשירדו הריביות תשאר עם ריביות גבוהות או קנס גבוה (במידה ותמחזר)

לייבובוש

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אני הייתי משלב מ"צ
אבל לא על חשבון הפריים אלא דווקא על חשבון הקל"צ
כי הפריים כבר לא יעלה כ"כ הרבה ובסוף הוא ירד (כנראה) והמסלול שלך ירד ביחד
משא"כ הקל"צ שהוא עכשיו גבוה וכשירדו הריביות תשאר עם ריביות גבוהות או קנס גבוה (במידה ותמחזר)
הרור שלא היתי ממחזר לקבוע.מציעים 6%
ובפריים רצו לקחת מרווח של 1.5
הם ממש לא פראיירים

דב בקר

משתמש רשום
האם השקט הארוך פה מעיד על ירידה עד כדי כך דרסטית בשוק המשכנתאות?

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
האם השקט הארוך פה מעיד על ירידה עד כדי כך דרסטית בשוק המשכנתאות?
ברור שיש ירידה.
לפני חודשיים לקחו במדינה כמעט 12 מליארד במשכנתאות.
חודש קודם קצת יותר מ10 מיליארד.

דב בקר

משתמש רשום
ברור שיש ירידה.
לפני חודשיים לקחו במדינה כמעט 12 מליארד במשכנתאות.
חודש קודם קצת יותר מ10 מיליארד.
שיש ירידה אני יודע (וגם מרגיש כך אצלי), שאלתי הייתה שבחודש קודם היתה ירידה של 15% האם השקט המוגזם כאן מעיד על ירידה פי 2-3 מזה החודש.

אני456

משתמש מקצוען
יהיה קשה להם כשהם מגייסים כסף בלמעלה מ3% ריבית
כן, אבל עוד יותר יהיה קשה להם אם האפיק הזה ייעצר כמעט לגמרי, לא?

אני מתכוונת יותר אם הם מעגלים פינות בדרישות כדי להכניס את הלקוח לריבוע,
בריביות באמת יש גבול עד כמה הם יכולים לשחק.

כמו הרוח

משתמש מקצוען
כן, אבל עוד יותר יהיה קשה להם אם האפיק הזה ייעצר כמעט לגמרי, לא?

אני מתכוונת יותר אם הם מעגלים פינות בדרישות כדי להכניס את הלקוח לריבוע,
בריביות באמת יש גבול עד כמה הם יכולים לשחק.
בחלק הזה אני באמת פחות מבינה
כנראה זה תלוי בבנקים

דב בקר

משתמש רשום
זה דוחף את הבנקים להילחם על לקוחות (בגבול ההיגיון)?
או שאין לזה השפעה.
בודאי שזה דוחף, כמובן שעדיין הריביות יהיו יקרות יותר אבל הם עושים בזמנים כאלה יותר מאמץ להתגמש ולהגדיל ראש במה שהם כן יכולים, כיון שהם מתקשים לעמוד ביעדים של עצמם.

המענין

משתמש פעיל
מה אמור לעלות יותר בשנה הקרובה, המדד או הפריים?
מה שאני לא מבין זה למה דוקא בגלל שהריביות של בנק ישראל עולות,אז הבנקים מעלים את הריביות,
זה לא היה אמור להיות הפוך, שכשהפריים נמוך, אז הבנקים יתנו פריים +, וכשהפריים גבוה, שלכל הפחות הבנקים יתנו ריבית פריים,
ואותו דבר הריבית הקבועה, אני מבין שזה צריך להיות יותר גבוה מהפריים, אבל למה כזה גבוה כאילו של 5 ומעלה, הרי גם הבנקים יודעים שעוד מעט הריביות ירדו, אפי בתווך של שנתיים, זה עדיין לא יגרום להם להפסיד על קבוע של 4 מקסימום.
כאילו עיקר השאלה שלי, זה איך אין פה את הכלל של פחות ביקוש מוריד במחיר, כאילו אנשים פחות מעדיפים משכנתא, לפחות ביחס ללפני שנה, אז הבנקים היו אמורים יותר לרדוף אחרי הלקוחות מאשר ההפך,
לא?

hishtadlut

משתמש פעיל
כשהפריים עמד על חמש אחוז אני מכיר מישהוא שלקח אז את כל המשכנתא בריבית של פרים מינוס 0.9 (אז לא היה דרישה לשליש קבוע) כשהפריים ירד היה לו כמעט ללא ריבית

לי יש לאור זאת את התחושה שהבנקים מנצלים את העלאת הריביות והם יכולים באמת להוזיל

משכנטוב

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
אוטומציה עסקית
מה אמור לעלות יותר בשנה הקרובה, המדד או הפריים?
מה שאני לא מבין זה למה דוקא בגלל שהריביות של בנק ישראל עולות,אז הבנקים מעלים את הריביות,
זה לא היה אמור להיות הפוך, שכשהפריים נמוך, אז הבנקים יתנו פריים +, וכשהפריים גבוה, שלכל הפחות הבנקים יתנו ריבית פריים,
ואותו דבר הריבית הקבועה, אני מבין שזה צריך להיות יותר גבוה מהפריים, אבל למה כזה גבוה כאילו של 5 ומעלה, הרי גם הבנקים יודעים שעוד מעט הריביות ירדו, אפי בתווך של שנתיים, זה עדיין לא יגרום להם להפסיד על קבוע של 4 מקסימום.
כאילו עיקר השאלה שלי, זה איך אין פה את הכלל של פחות ביקוש מוריד במחיר, כאילו אנשים פחות מעדיפים משכנתא, לפחות ביחס ללפני שנה, אז הבנקים היו אמורים יותר לרדוף אחרי הלקוחות מאשר ההפך,
לא?
כשהפריים עמד על חמש אחוז אני מכיר מישהוא שלקח אז את כל המשכנתא בריבית של פרים מינוס 0.9 (אז לא היה דרישה לשליש קבוע) כשהפריים ירד היה לו כמעט ללא ריבית

לי יש לאור זאת את התחושה שהבנקים מנצלים את העלאת הריביות והם יכולים באמת להוזיל
בקצרה:
כשהפריים גבוה אז הבנק משלם עליו יותר, הכסף מגוייס או מבנק ישראל, שמתמחר לבנקים באזור האחוז מתחת הפריים, ובעליה האחת לפני האחרונה בנק ישראל העלה להם את המרווח בעוד כחצי אחוז, וממילא ההיפך הוא הנכון, במקביל לעליית הפריים, גם המרווח עלה, ובאמת הרבה יותר קשה היום לקבל פריים מינוס (אמת שעדיין רוב הכספים של הפריים מגיעים מהפקדות עו"ש ופק"מ, אבל גם הוא אמור להיות יקר יותר, זה עדיין לא קורה, אבל זה עוד יקרה).
הקבועות, הם מטבע הדברים סך התחזיות של שוק ההון לטווח התקופה, בתקופה של עליות הקבועות מזנקות, ובתקופה של רגיעה הקבועות יורדות דרסטית, או בקצרה הקבועות לוקחות את שינויי השוק בצורה הרבה יותר רדיקלית.

hishtadlut

משתמש פעיל
בקצרה:
כשהפריים גבוה אז הבנק משלם עליו יותר, הכסף מגוייס או מבנק ישראל, שמתמחר לבנקים באזור האחוז מתחת הפריים, ובעליה האחת לפני האחרונה בנק ישראל העלה להם את המרווח בעוד כחצי אחוז, וממילא ההיפך הוא הנכון, במקביל לעליית הפריים, גם המרווח עלה, ובאמת הרבה יותר קשה היום לקבל פריים מינוס (אמת שעדיין רוב הכספים של הפריים מגיעים מהפקדות עו"ש ופק"מ, אבל גם הוא אמור להיות יקר יותר, זה עדיין לא קורה, אבל זה עוד יקרה).
הקבועות, הם מטבע הדברים סך התחזיות של שוק ההון לטווח התקופה, בתקופה של עליות הקבועות מזנקות, ובתקופה של רגיעה הקבועות יורדות דרסטית, או בקצרה הקבועות לוקחות את שינויי השוק בצורה הרבה יותר רדיקלית.
מי שאני מכיר לקח את כל המשכנתא בפריים כי הקלץ היה יקר משמעותית והוא קיבל פריים מינוס 0.9 כשהפריים עמד על 5

משכנטוב

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
אוטומציה עסקית
מי שאני מכיר לקח את כל המשכנתא בפריים כי הקלץ היה יקר משמעותית והוא קיבל פריים מינוס 0.9 כשהפריים עמד על 5
אין לי מושג מה היו עלויות הגיוס בתקופה הנ"ל, לפי הנתונים מדובר על משכנתא משנות ה2000 המוקדמות, לא הייתי בתחום, בקושי נולדתי...

אש הברזל

משתמש סופר מקצוען
לזוג מבוגר מעל 60
משכנתא של בערך 400K
נכס בשווי 2.5M
כמה ריבית אפשר לשיג בהפיכת כל המשכנתא לקל"צ?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  6  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה