שיתוף - לביקורת ממבט אחר...

הודיה לוי.

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
טוב, מכירים אותי כבר, אני אוהבת להיכנס לראש של אנשים. הפעם החלטתי להיכנס לראש של ריקי, פגישה ראשונה, בחור ראשון. בפעם הבאה בעז"ה אכנס לראש של הבחור שיושב מולה... ביקורת תמיד מתקבלת בשמחה, אין צורך לומר, נכון?

ריקי

בפגישה הראשונה הוא דיבר על הסבא מקלם, הסביר את השיטות השונות, ההבדלים. לגמתי את המילים שלו בשקיקה. "שיטת קלם דוגלת בהדרגתיות, צעד אחר צעד. לעומת זאת בסלבודקה טוענים שיש לקפוץ מיד אל השאיפה העליונה", הסביר.

העיניים שלו ברקו, האצבעות מנו את כל השיטות בהתלהבות. "יש גם את נוהוברדוק. היא דוגלת בקיצון - צריך להשתחרר מהרצונות, התאוות הגופניות והחומריות, ויש להידבק אך ורק בתורה וברוח".

באיזה שהוא שלב הוא נעצר, שאל אם זה מעניין אותי. "בטח", עניתי בהתלהבות. ראיתי את הבחור ההוא, זה שהמורה חוה דיברה עליו בשיעורי הבית היהודי. מתמיד. למדן. עם אש בעיניים.

אחר כך הוא עבר לאחיינים. "מוישי הוא לפני ציפי, ודבורה יותר גדולה מיעקוב. חלי ושימי הם תאומים".
"רגע, בת כמה ציפי?", הבעתי התעניינות למרות שזה היה הדבר האחרון שעניין אותי.
"בת 13.5", הוא ענה, המבט שלו היה מופתע מעט, כאילו אומר: 'כבר אמרתי לך, לא הקשבת?!'.
"אה, נכון, אמרת בהתחלה", הסמקתי.

המלצר הגיע, שאל מה נרצה לשתות. רציתי קולה קרה עם קוביות קרח. "מים", חייכתי בביישנות.
"אז איפה היינו?", הוא שאל אחרי שהמלצר עזב את המקום. התלבטתי האם לומר 'עצרנו באחיינים שלך' או פשוט לפתוח נושא חדש. האחיינים שיעממו אותי.

הוא פתח נושא אחר. סיפר על הישיבה, החברים, האוכל. "זה לא משנה מה תאכל. דג, עוף או שניצל, גם ככה בסוף יהיה לזה טעם של קרטון", אמר.
פלטתי צחוק מאופק.

בסיום הפגישה, כשהתקדמנו לעבר התחנה, הבחנתי שצבע הגרביים שלו תואם בדיוק מושלם לפרחים בעניבה. הרהרתי באיזה שיטה הוא דוגל, נוהוברדוק, סלבודקה או קלם.

הודיה לוי.

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
הערה: בשביל להבין את הקטע של צביקה כדאי לקרוא קודם את של ריקי

צביקה

אני מגיע ללובי בשעה שבע וחצי בדיוק, ונחרד לגלות שלא רק אנחנו קבענו פגישה להיום.
מי זאת ריקי? ההיא עם השמלה הכחולה או זו עם התלתלים הבהירים. אולי זאת שעומדת בצד עם העקבים הגבוהים, היא נראית ממש נואשת. לא, זאת לא היא. הנה מגיע מישהו אחרי והם מתיישבים בשולחן צדדי. רגע, זה שמואל, החברותא הקודם שלי. רק אתמול דיברתי איתו, אמר שעדיין לא התחיל לשמוע שידוכים. שקרן. חייב לסגור איתו חשבון אחר כך.
או, הנה, זאת חייבת להיות היא.

אנחנו מחליפים חיוכים מביכים ואחר כך אני שופך את כל הידע שלי בהיסטוריה. מספר על הסבא מקלם, מסביר את השיטות השונות, ההבדלים. בטח היא למדה את זה לבגרות בהיסטוריה כך שזה לא לגמרי משעמם. "זה מעניין?", אני שואל אחרי רבע שעה של דיבור שוטף.
"בטח", היא עונה בהתלהבות.

אני מפחד מרגעים של שתיקה, אז אני עובר לאחיינים שלי. עשרים ושבעה במספר, לא תהיה דקה של שקט.
רגע, בת כמה ציפי?", היא מנסה להביע התעניינות.
"בת 13.5", אני מביט בה, מופתע. כבר אמרתי חמש פעמים. טוב, כנראה האחיינים שלי לגמרי משעממים.
"אה, נכון, אמרת בהתחלה", היא מסמיקה.

המלצר מגיע, שואל מה נרצה לשתות. מתחשק לי מיץ תפוזים מרענן. "מים", היא מחייכת בביישנות. לפי ההבעה שלה, זה נראה שהייתה מעדיפה קולה קרה עם קוביות קרח.
טוב, אני זורם עם מים. פגישה ראשונה אחרי הכל, אין טעם לבזבז. בשלישית אפשר לדבר על קולה.

היא לוגמת מהכוס בנימוס, נראה כאילו היא מפחדת שהאודם ירד לה מהשפתיים.
אופס. נשפך. מזל שלא הזמנו קולה.

בסיום הפגישה, כשאנחנו מתקדמים לעבר התחנה, היא בוחנת את הגרביים שלי. בטח היא אומרת לעצמה: לי לקח שעות להתארגן, ולו, כל מה שנותר לעשות זה להתאים את העניבה לגרבים'.

נערך לאחרונה ב:

לוטם

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים

שועל ספרות.

רודיום לשעבר. מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
יפה מאוד!!
לא רוצה להתחייב, אבל כנראה שכן. אולי נמשיך עד החתונה (מקווה שיסגרו בפגישה שלישית)
לא רוצה להתערב, אבל אני מתפלל שהם יסגרו בעשירית, שאנחנו נרוויח עוד ועוד פרקים!

הודיה לוי.

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית

לאלה

משתמש על
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
אהבתי.

אבל חשבתי אולי להעלות גם את המבט של יורם - המלצר.
אם על כל פגישה יש 3 נקודות מבט.
ולפי הפגישה הראשונה יהיו לפחות עוד חמש, כי הם לא נראים מידי בעניין.
אז זה 15 פרקים?
או שהם לא ימשיכו לפגישה שניה.
ואז את ממשיכה נגיד עם ריקי לבחור הבא......

הודיה לוי.

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
תודה.
אם על כל פגישה יש 3 נקודות מבט.
ולפי הפגישה הראשונה יהיו לפחות עוד חמש, כי הם לא נראים מידי בעניין.
אז זה 15 פרקים?
או שהם לא ימשיכו לפגישה שניה.
ואז את ממשיכה נגיד עם ריקי לבחור הבא......
אוי ווי זמיר, עכשיו הסתבכתי לגמרי...
512.png=s60
512.png=s60

הודיה לוי.

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
כעיקרון, הרעיון של הקטעים זה לתת זווית לכמה שיותר מבטים

אולי אחשוב גם על סבבים נוספים בהמשך...

מירי11111

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
אויייי
חונקת....
מזמן לא שמעתי בדחות שידוכים....
חמודדדדדדדדדד

אם הייתי היא אז לא הייתה גם פגישה שנייה....
איך מתחתנים אחרי כזה שעמום איך????
(טוב טוב... מודה... זו תקופה משעממת.. נס שהתארסתי מוקדם... לא הייתי עומדת בשעמום הזה)

הודיה לוי.

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
אדם - המלצר @משולש ברמודה תודה על השם

אני מוקף בשולחנות מזמזמים, לא יודע למי לפנות. במצב רגיל, הייתי ניגש למי שהגיע ראשון. הבעיה היא שכולם הגיעו באותו הזמן.

לא קשה לנחש, הזוג מימין בפגישה מתקדמת, אחרת הבחור לא היה נמרח ככה על הספה. תכף אגש אליו, אסביר לו שעם כל הכבוד לפגישה חמישית-שישית זה ממש לא סיבה לנעוץ ככה את נעלי השפיץ שלו על הריפוד. אני בטוח שאצל השוויגער שלו הוא לא היה מתנהג ככה.

אני באמת לא מבין מי הגאון שניסה לשדך בין השניים משמאל. הבחורה נראית ממאה שערים, הבחור לובש גרביון. גם החולצה שלו לא נושמת במיוחד. שניהם בוהים ברצפה, מזל שהחלפנו ריצוף.

אני הייתי משדך בין ההוא משמאל להיא מימין. נראה שהם יכולים להתאים יופי אחד לשני. אציע להם את זה אחר כך.

סך הכל אני חושב שיש לי עתיד בשדכנות, אני זה ששידכתי בן דודה שפרה לדוד זונדל. מה זה משנה שהם התגרשו אחרי יומיים. בזכותי הם עמדו תחת החופה יחדיו.

הזוג בשולחן הצדדי ממש חמודים, שניהם מתביישים אחד מהשני. אני משער שהם בפגישה ראשונה. הבחור מדבר בלהט, הבחורה מהנהנת ללא הפסקה. סבתא שלי הייתה אומרת לה שזה עלול לגרום לכאבי צוואר עזים.

אני ניגש אליהם: "מה תרצו לשתות?"
לפי ההבעה של הבחורה זה נראה שמתחשק לה קולה קרה עם קוביות קרח, ואם אפשר גם קינוח מתוק בצד. "מים", היא מחייכת בביישנות.
נראה שהבחור משתוקק למיץ תפוזים מרענן. "מים", הוא מאשר. נו, טוב, זה היה ברור, פגישה ראשונה אחרי הכל.

הבחור ממשיך לדבר בהתלהבות, הידיים שלו נעות ללא הרף. הבחורה נראית ממש משועממת. רחמים עליה. רק שיזהר עם המרפק שלא ישפוך את ה-
נו באמת, גם להזמין רק מים וגם ללכלך?

אני רץ אליהם עם המגבת. "שכחתי לציין קודם", אני מכחכח בגרוני, נבוך. "אבל יש אצלינו כלל חדש עכשיו. אי אפשר לשבת על מים יותר משעה".
שניהם מהנהנים כאות הסכמה. המבט שלהם אומר: 'תודה רבה, אדוני, הצלת אותנו!!'

#####
נו, אז איזה מבט הכי אהבתם?

מירי11111

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
קולה קרה עם קוביות קרח,
מסכנה מה עשו מקולה שלה...
כל הקרח כבר נמס....
אני רץ אליהם עם המגבת. "שכחתי לציין קודם", אני מכחכח בגרוני, נבוך. "אבל יש אצלינו כלל חדש עכשיו. אי אפשר לשבת על מים יותר משעה".
גאון הבחור!!!

שילכו לכפר המכבייה... משלמים בכניסה ושותים מה שרוצים.... (אין להם קולה..)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמו

א הַלְלוּיָהּ הַלְלִי נַפְשִׁי אֶת יְהוָה:ב אֲהַלְלָה יְהוָה בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:ג אַל תִּבְטְחוּ בִנְדִיבִים בְּבֶן אָדָם שֶׁאֵין לוֹ תְשׁוּעָה:ד תֵּצֵא רוּחוֹ יָשֻׁב לְאַדְמָתוֹ בַּיּוֹם הַהוּא אָבְדוּ עֶשְׁתֹּנֹתָיו:ה אַשְׁרֵי שֶׁאֵל יַעֲקֹב בְּעֶזְרוֹ שִׂבְרוֹ עַל יְהוָה אֱלֹהָיו:ו עֹשֶׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ אֶת הַיָּם וְאֶת כָּל אֲשֶׁר בָּם הַשֹּׁמֵר אֱמֶת לְעוֹלָם:ז עֹשֶׂה מִשְׁפָּט לָעֲשׁוּקִים נֹתֵן לֶחֶם לָרְעֵבִים יְהוָה מַתִּיר אֲסוּרִים:ח יְהוָה פֹּקֵחַ עִוְרִים יְהוָה זֹקֵף כְּפוּפִים יְהוָה אֹהֵב צַדִּיקִים:ט יְהוָה שֹׁמֵר אֶת גֵּרִים יָתוֹם וְאַלְמָנָה יְעוֹדֵד וְדֶרֶךְ רְשָׁעִים יְעַוֵּת:י יִמְלֹךְ יְהוָה לְעוֹלָם אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן לְדֹר וָדֹר הַלְלוּיָהּ:
נקרא  18  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה