שיתוף - לביקורת מכתב (מהעתיד) שכתבתי לחבר..

יוסף יצחק פ.

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
(הכותרת הינה הסיבה לכתיבת הקטע הקצרצר שלפניכם. משתף)

מכיוון שאולי הטכנולוגיה התקדמה במהלך מאה חמישים ושלוש השנים האחרונות, החל משנת 2000 ועד לימים אלו (2154 למניינם), חוקי מדינת ישראל המנוהלת על ידי ריצ'ארד ז'ק נשיא ארצות הברית (החל מסיפוח ישראל והמזרח התיכון לארצות הברית – מה שנקרא 'מלחמת הבריח התיכון', בעברית כמובן) נותרו כפי שהיו מימי קום המדינה ז"ל – שהייתה ואיננה עוד, כך שבין היתר החוק האוסר על קטינים מתחת לגיל שמונה עשרה, לנהוג בכלי רכב וטיס שונים עד הגיעם לגיל המותר – נותר בתוקפו.
אינספור הבקשות ובקשות לתיקון החוק, אשר נשלחו מנשיא ממלכת הילדים (כן, במאה הקודמת זה היה קיים רק בדמיון של סופרי המדע הבדיוני ובחנויות משחק גדולות כדוגמת 'קיד-זניה' = המידע באדיבות ויקיפדיה החופשית(-בשונה מאתרי הויקיפדיה שממשלות העולם מנהלות במדינתם)), הנער בן האחד עשרה דני ריס, לנשיאי העולם, נתקלו בסירוב או שלא נענו כלל. וזאת ממש חוצפה, ילדים נטלו חלק גדול בהמצאת המצאות ששינו את פני האנושות.
הילדה קיטי חרן ואחיה טרי חרן מספרד (כיום בשליטת סין (מעניין בקשר לצפון קוריאה.. סין וצפון קוראיה מדברים בימים אלו על מלחמה כלשהי שאולי תפרוץ.. בכל מקרה אני עוקב באמצעות מסך החדשות שליד פתח הכניסה לשכונה שלי, שפועל כידוע 24/7, באנגלית (כי זו שפת המדינה), היו הראשונים להגות את ההתיישבות האנושית הראשונית על אדמת החמה (קרי: השמש), רבים צחקו עליהם שזה לא מציאותי, אולם לאחר שהשניים השיגו מימון בסך 4 גוגול (גוגול=הספרה 10 ואחריה 100 אפסים. ד.א. זה לא נחשב כזה הרבה, כתוב בספרי ההיסטוריה הדיגטליים, שבעבר ה(לא)רחוק סכום כמו מיליון דולר – היה סכום אדיר, והיה שווה הרבה כסף.. אני לא יודע אם להאמין לכאלו שטויות, זה נשמע פייק ניוז.. לי בעצמי יש בחיסכון האישי 5 מיליון דולר (כן אני חוסך הרבה זמן), אני מקווה שזה יספיק לי לקניית סופשבוע על אדמת צדק (אדמת הכוכב מאדים כבר לא פופולרית, (מאז שפתחו שם את העיר התשיעית 'מאדים-מאסק', ע"ש אילון מאסק, ז"ל, שתרם בעבר את רוב הונו למימוש החזון הזה), עקב ריבוי אוכלוסיה)..
כך או כך, זה לא מעניין את נשיא ארצות הברית, שתועד בידי מל"ט חסין ירי ומכ"ם שתיעד אותו ואת אשתו נופשים באחוזה שלחוף הים השקט, ללא בנייני מגורים ומשרדים – תמונות נוף כמו שהיו לפני ארבע מאות שנה, לפני שהמקום בכדו"א הלך ואזל.. למקום עצמו הם הגיעו ברחפית שקטה, דגם חדש שהגה סטיבן מגינק, ילד בן ארבע עשרה העומד בראש מפעל ליצור רחפיות (בפועל "מנהל" את המפעל אביו, אך ברור לכל מי המנהל בפועל, עד שיגדל..), לפי השמועות המתפרסמות ברשת האפלה - הרחק מהצנזורה הקפדנית של 'משמרות הלשון של ארצות הברית', נשיא ארה"ב קנה את הרחפית במזומן (מעניין מאיפה הכסף, ואיך הברנש כבר בתפקיד ה'פרזידנט' כבר שבע עשרה וחצי שנה..) ובמחיר מוזל, לאחר שאיים על הופעת ביקורת ממס ההכנסה במשרדי המפעל (שבאמת הגיעה לבסוף, למרות הבטחתו שלא), אם לא תתאפשר ההנחה (לידיד אחר (נין של מנכ"ל המכוניות שנחשבו פעם לרכבי יוקרה, רולס-רויס), שילם הנ"ל מחיר מלא פלוס תוספת!).
אה, ולמה כל ההקדמה הארוכה הזו? כי כפי שסיפרתי לך על המנהרה התת קרקעית שחפרתי מתחת לבית (פרוייקט ענק, שראוי להרחיב עליו במכתב אחר), חשבתי להוסיף נתיב ישיר עד לבית שלך, כך שנחסוך את כל זמני ההמתנה ברמזורים האווירים והקרקעיים.. מה גם ששמעתי שרומן פוטין (נכדו של וולדימיר פוטין) מתכנן לכבוש את האיזור שבו אתם גרים, מקסימום שיהיה לך מנהרת בריחה, לעת צרה.
אני אמשיך להתכתב איתך, ב"נ. אני מקווה שהמכתב יגיע במהירות ובשלום (וגם שאתה יודע לכתוב לי בכתב יד.. (אל תסמוך על הרובוטים שכותבים כאילו בכתב יד – הצנזורה מגיעה גם לשם..) – אין הרבה אנשים שיודעים כיום. דרך אגב זו הסיבה שהרשויות עשו מלאכת השמדת לימוד הכתיבה בדיו, בצורה כל כך קפדנית, דיגיטלית ופיזית – כי לפי השמועות, זו הדרך הטובה ביותר של סוכני הביון להעביר מידע סודי..).
את המכתב אני אשלח לך כמו תמיד, מודבק על הצד האחורי של ה'מינירחפית-בוס' .
מצפה להיפגש (לא בשיחת הולוגרמה).

ליליאן

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
נקודה זה סוף משפט.
(או 3, או סימן קריאה, או סימן שאלה)
כל הפסיקים והסוגריים באמצע - מאריכים אותו, ודורשים מהקורא להחזיק קשב לסוף המשפט.
ספור כמה נקודות יש לך, מול כמות הפסיקים.

לפי התקן (ולפי הקלינאית תקשורת) צריך להיות פסיק אחד במשפט ולא יותר.
כמובן שבשפה מדוברת זה גמיש ובכתיבה חופשית עוד יותר,
אבל כתבת במשפטים בני 2-4 שורות ברצף.
גם אם זה מפריע רק לי, בקטע הספיציפי הזה,
כדי לקחת בחשבון להבא.
אני חושבת שגם עורך בעיתון היה שם לב לזה.

קוביד

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
התוכן מרתק, הכתיבה צריכה ליטוש.
ההסברים מדי מפורטים, אתה משכנע את הקורא בן-ימינו בשינויים העתידיים, במקום להוביל אותו למקום ההוא, ברמזים בלבד.
הכי חשוב, מחלוקת בינך למיה קינן. היא מספרת על שליטה איראנית בישראל, אם אינני טועה. תיק"ו.

יוסף יצחק פ.

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
התוכן מרתק, הכתיבה צריכה ליטוש.
ההסברים מדי מפורטים, אתה משכנע את הקורא בן-ימינו בשינויים העתידיים, במקום להוביל אותו למקום ההוא, ברמזים בלבד.
הכי חשוב, מחלוקת בינך למיה קינן. היא מספרת על שליטה איראנית בישראל, אם אינני טועה. תיק"ו.
לקחתי זאת בחשבון. מי אמר שהעתיד שלה הוא הנכון? סליחה אם אני מרגיז מישהו או את האיראנים..

יוסף יצחק פ.

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
נקודה זה סוף משפט.
(או 3, או סימן קריאה, או סימן שאלה)
כל הפסיקים והסוגריים באמצע - מאריכים אותו, ודורשים מהקורא להחזיק קשב לסוף המשפט.
ספור כמה נקודות יש לך, מול כמות הפסיקים.

לפי התקן (ולפי הקלינאית תקשורת) צריך להיות פסיק אחד במשפט ולא יותר.
כמובן שבשפה מדוברת זה גמיש ובכתיבה חופשית עוד יותר,
אבל כתבת במשפטים בני 2-4 שורות ברצף.
גם אם זה מפריע רק לי, בקטע הספיציפי הזה,
כדי לקחת בחשבון להבא.
אני חושבת שגם עורך בעיתון היה שם לב לזה.
מקבל בהכנעה את הביקורת.
יכולתי לחסוך בסוגריים (אני מודה, אני מ א ו ד אוהב סוגריים), אבל בשביל כך הייתי הופך את הטקסט לסיפור או למכתב ארוך - כדי שיתואר בהרחבה ובאופן זורם מה שקרה בעולם בינתיים.
באמת כתבתי את זה ככתיבה חופשית, לא היה לי זמן לתקן.. תודה על הביקורות.

נועה לבין (Tamar)

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
אני חושבת שהקטע לא מתאים בתור מכתב, כי הקטע מסביר כל דבר שהשתנה בעולם משנת אלפיים. גם בלי לדבר על הפן המקצועי, כמה פעמים כתבת הודעת טקסט בסגנון: "נסעתי במכונית (כלי הרכב המהיר משנת 1900) לכיוון הגבול לסיני (הגובלות השתנו ממלחמת ששת הימים שהתרחשה לאחר מלחמת תש"ח). לקח לי שש שעות".?
לאדם שכתב את המכתב כל הדברים השונים היו המציאות.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמו

א הַלְלוּיָהּ הַלְלִי נַפְשִׁי אֶת יְהוָה:ב אֲהַלְלָה יְהוָה בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:ג אַל תִּבְטְחוּ בִנְדִיבִים בְּבֶן אָדָם שֶׁאֵין לוֹ תְשׁוּעָה:ד תֵּצֵא רוּחוֹ יָשֻׁב לְאַדְמָתוֹ בַּיּוֹם הַהוּא אָבְדוּ עֶשְׁתֹּנֹתָיו:ה אַשְׁרֵי שֶׁאֵל יַעֲקֹב בְּעֶזְרוֹ שִׂבְרוֹ עַל יְהוָה אֱלֹהָיו:ו עֹשֶׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ אֶת הַיָּם וְאֶת כָּל אֲשֶׁר בָּם הַשֹּׁמֵר אֱמֶת לְעוֹלָם:ז עֹשֶׂה מִשְׁפָּט לָעֲשׁוּקִים נֹתֵן לֶחֶם לָרְעֵבִים יְהוָה מַתִּיר אֲסוּרִים:ח יְהוָה פֹּקֵחַ עִוְרִים יְהוָה זֹקֵף כְּפוּפִים יְהוָה אֹהֵב צַדִּיקִים:ט יְהוָה שֹׁמֵר אֶת גֵּרִים יָתוֹם וְאַלְמָנָה יְעוֹדֵד וְדֶרֶךְ רְשָׁעִים יְעַוֵּת:י יִמְלֹךְ יְהוָה לְעוֹלָם אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן לְדֹר וָדֹר הַלְלוּיָהּ:
נקרא  17  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה