מי רוצה לכתוב פרק?

אשר שרבר

משתמש סופר מקצוען
לא יודע למה (בעצם כן), כתבתי הקדמה / מבוא / פרק ראשון, ואני לא יודע לכתוב סיפור ממנו.
אבל אני אוהב אותו.
מישהו רוצה לכתוב לו פרק, לפחות פרק ראשון, שיהיה לנו סיפור כאן?

כחול או ירוק
הרי הגולן מתנשאים מעלי, פיצול שבילים לפני, סלעי הבזלת כהים וקשים.

הירוק ממשיך לאורך הערוץ, אני מחליט להמשיך עם הכחול המעגלי, למפל ועליה חזרה.

אחרי זוג מסקרן. הוא לבוש כמו אדם מן היישוב, ממש מאנ"ש עם טריקו של עזר מציון וציצית כותנה לבנה מעל, כיפה שחורה מציצה מחור הקסקט. והיא, היא בכלל לא משלנו, לבושה כמו בתל אביב, לא ארחיב אבל אתם מבינים לבד.

הם חושבים כנראה קצת בקול, כי אני שומע "את זה לא צריך לספר לו, הוא לא צריך לדעת הכל. גם אם היא הבת שלו". הם פונים לשביל הירוק, ואני תופס את קצה הויכוח היא אומרת שזה לא לעניין, היא הבת שלו ואי אפשר...

מת מסקרנות אבל לא רוצה לרכל ולהקשיב ממשיך בכחול, ישר אל המפל השוצף, אבל למרות הרקפות שצצות בכל פינה, הכלניות האדומות וגם הפטריות שצצו כאן אחרי הגשמים העזים שהביאו את כל הטוב הזה הממלא בשפע את ערוץ הנחל. לא מצליח להשתחרר.

מי הם מה הם, מי חזר כאן בתשובה או אולי בשאלה.

מי האבא שלא מגלים לו ומי הבת, אני יושב ליד המים איזה ענף טועה בידי מתחפר בחלוקי הנחל דוחף אותם מצד לצד. והראש שלי מנסה לחשב ספקולציות. אולי הם זוג שחווים איזשהו תהליך, אולי אחים. מי הם ובעיקר מי הילדה.

אני ננער, ממשיך בשביל למעלה, מדרגות האבן הגבוהות קצת מאתגרות את ריאותיי שגם ככה לא זכו לעדנה. ומגיע מתנשף אל הרכב.

למעלה אני רואה את שני רכבים כחול וירוק. ואת סובארו אברכים החבוטה שלי.

יש לי הרגשה שכדאי לשבת כאן לצהריים למרות שהצל היחיד כאן מהאוטו גלידה שמנגן על העצבים. אבל יש לי הרגשה שסיפור טוב ייצא מכאן.

רכב מגיע קצת מהר לתנאי הדרך, שובל אבק אחריו. ומתוכו קופצת גברת ספק קיבוצניקית ספק מושבניקית אבל לא רחוק משם בכלל, סנדל מאובק לרגליה, שמלתה רחבה ושמוטה שערה סתור.

ראית זוג הולך כאן? היא שואלת

אממ, אני מתלבט אם להשיב.

הנה הרכבים שלהם. הם כאן. היא פוסקת לא מחכה שאגיב.

באיזה שביל הם הלכו?

יש כאן הרבה זוגות לא יודע מי יצא מהרכבים האלו.

נו אחד כזה כמוך ואחת לא. לא ראית?

אולי תשארי כאן, הם ממילא יחזרו לרכב.

היא מתלבטת, ומתיישבת על המדרגה של האוטו גלידה, משחררת אנחה אופיינית.

דיו וקסת

משתמש מקצוען
קח עוד קטע:

אני נכנס לרכבי המקרטע, מנסה לתפוס משב רוח מהמזגן העתיק, ופותח את הסנדוויץ' שהבאתי איתי מהבית.
"לא יהיה לך שם איפה לקנות אוכל נורמלי, קח משהו טוב מהבית", נזכר בדבריה של אשתי ומודה לה בליבי. בזווית המבט אני עוקב אחר שני הרכבים החונים.

דפיקות על חלון המכונית שלי, הקיבוצניקית.
"אתה בטוח שלא ראית אותם"?
"יכול להיות שכן, היו שם איזה זוג דומים למה שאת מתארת"
"נו, אז איפה הם?" היא שואלת, כאילו מרגע שראיתי אותם, נעשיתי אחראי עליהם.

"תגיד, אצלכם הדוסים, מותר לאבא לנטוש את הבת שלו"?
"למה את מתכוונת?"
"לנטוש, לעזוב, להפקיר. לשנים ארוכות. זה מותר לפי ה... הלכה שלכם" היא יורקת את המילה בתיעוב.
"עקרונית לא" אני אומר בזהירות, "אבל תלוי במה מדובר".
"טוב, לא משנה. או, הנה שרהל'ה מגיעה"

אני מפנה את מבטי ומגלה ש'שרהל'ה' היא לא פחות מאשר הבחורה התל אביבית שראיתי במסלול.
אך הדבר המוזר יותר, היא העובדה שהיא הגיעה לבד. איפה היונגערמאן?

נערך לאחרונה ב:

אשר שרבר

משתמש סופר מקצוען
נפלא @עבדקן , שכוייח.
מדאתינן להכא, נתת לי דרייב, והמשכתי.
וכל מי שישאל את עצמו ביום שיצא הספר למה לא הייתי שותף, שימשיך לחבוק ידיים :)

עשרים ושבע שנה קודם

ג'ובי היה בן עשרים ושש כשר' אברום דפק אצלם בדלת וסיקרן אותו.

גבריאל קראו לו, אבל בקיבוץ כולם קראו לו ג'ובי. הוא עזב את הקיבוץ מיד אחרי הצבא, עם קבוצת חברים לירושלים הוא למדו בבצלאל, אומנות הם כל אחד משהו אחר. על הדרך התפרנסו מכל מיני.

ר' אברום נכנס אליהם יום אחד לדירה בנחלאות, אברך ירושלמי צעיר. הם לא התרגשו ממנו, והוא יאמר לשבחו גם לא. הם אהבו את זה.

הוא הגיע בגלל ארי חבר אחר שאצלם בדירה, לארי יש אחות שחזרה, והיא ביקשה מאברום שיתפוס איתו שיחה.

אברום דפק בדלת, הם פתחו קבוצה של חמישה בחורים מחוספסים אחרי צבא, לומדים בירושלים.

מחפש מישהו, כן. אפשר להיכנס, שאל. בלי גינונים והם אמרו כן. לא ידעו למה ולמי, שלושה מתוך החמישה שהשתתפו בסאשן הלילי הזה שנמשך עד שבשמים נהיה שוב כחול עמוק ואברום אמר שמאוחר והוא צריך ללכת לנץ.

גו'בי הסתער על המושגים החדשים, על הרעיונות, ובעיקר עזב הכל והתחיל ללמוד גמרא.

בהתחלה עם חברותא שאברום סידר לו, ואחר כך לבד.

המתמיד של ברוידס' קראו לו. שעות על הסטנדר בבית הכנסת של ברוידא. מסכת אחרי מסכת. את מי לשאול לא היה חסר, השטטלאך מלאים חכמים וסופרים. והוא כמו הלך צמא, אחרי ימים ארוכים במדבר ללא מים, גומע מתורתם של אלו. בהכל, הלכה אגדה, מנהגים והנהגות.

כולם כבר הכירו אותו, בשבתות הוא התארח על שולחנם של השכנים. הנשים היו מעלות לו ארוחת צהריים, והוא מהנץ עד הערב, ליד הסטנדר. הפך לחלק מהנוף.

יום אחד הגיעה הצעת שידוך מפתיעה.

נערך לאחרונה ב:

דיו וקסת

משתמש מקצוען
"קוראים לה אילנה" אמר השדכן, "בחורה מוכשרת ומוצלחת, לומדת בבית ספר לאחיות. התחילה לחזור בתשובה לפני כשנתיים, וברוך ה' התחזקה מאד".
"חוזרת בתשובה?" שאל גובי, "אני... אני לא בטוח שזה מתאים לי".
"למה לא?" תמה השדכן, "הלא גם אתה לא נולדת דתי?"
"לא נולדתי דתי, וגם היום אני לא דתי"
"מה???" נזעק השדכן, "מה פירוש אני לא דתי? אתה הרי המתמיד של ברוידס"
"אני מאד אוהב ללמוד תורה" הטעים ג'ובי, "אבל אני לא ממש מקיים את התורה. כשאני מתארח בשבתות אני מכבד את המארחים, אבל ביני לבין עצמי אני עוד רחוק משמירת תורה ומצוות".

אך השדכן כמו שדכן, לא מיהר לעזוב את הטרף, "תיפגשו פעם אחת" הציע, "אם ילך - מה טוב, אם לא ילך, אני עוזב אותך לנפשך."
ג'ובי ניסה להתנער, אך השדכן לא הראה כוונה לוותר. לבסוף הסכים גו'בי, יותר מחוסר נעימות מהשדכן מאשר מרצון להיפגש עם המיועדת.

אך את מה שארע בפגישה, הוא לא יכול היה לצפות אפילו בחלומותיו...

Sara led

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
אחרי זוג מסקרן. הוא לבוש כמו אדם מן היישוב, ממש מאנ"ש עם טריקו של עזר מציון וציצית כותנה לבנה מעל, כיפה שחורה מציצה מחור הקסקט. והיא, היא בכלל לא משלנו, לבושה כמו בתל אביב, לא ארחיב אבל אתם מבינים לבד.

זה לא אמיתי, ראיתי זוג כמו התיאור הזה בדיוק! (חוץ מהחולצה של עזר מציון) בשישי האחרון. בצפון.
הסיפור שסיפרתי לעצמי היה קצת שונה מהסיפור הנ"ל.
אבל תמשיכו, זה טוב!

RACHELIZ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
וואלה איזה דואט..
נשמע מסקרן

מעצב פנימיות

משתמש מקצוען
סליחה שאני מתערב... .

ג'ובי הוריד אותה בכניסה לבנין מאופק בקטמון, המשיך לנסוע ועצר אחרי העיקול הראשון.

הוא תיעב את אגרון ואת תרבות החפירות שמאחוריה כמו שלא חש כלפי משהו הרבה זמן.
מעוד סיבוב קטן שהתרגל לעבור מידי פעם, צמחה לו חתיכת בעיה.
זה שאילנה שותפה לסוד הקטן שלו, שאמו מתנדבת שוודית שפגשה בקיבוץ את יקי והרי התוצאה, ניחא.
מה שחמור עכשיו , זו העובדה שהוא ניסה לסובב את העניין לכיוון של תהליכי גיור מורכבים, בירורי עומק, רתיעה מאחריות ושאר ירקות, והגברת הג'ינג'ית הנהנה במרץ רב מידי.
האילתור היה לא מספיק תפור, והוא בנה על זה שהיא אחות רחמניה ולא אחות רחרחניה.

החברותא בברוידעס כבר נם את שנתו, כשחזר לחיפוש האינסופי אחרי פתרון החידה שטורפת את חייו.
חמגשית קרה נחה בדממה על הספסל בשקית של ג'רוזלם ירמולקע. כנראה שהיום זו תורה של המקסיקנית. קרע בשיניים את העטיפה הכפולה, ברך בהרהור ודרס את התכולה בשניות.

נערך לאחרונה ב:

דיו וקסת

משתמש מקצוען
סיימתי לאכול ברכב את הסנדביץ', אבל נשארתי קצת רעב, חבל שלא לקחתי שניים.
יצאתי לעשן מחוץ לרכב. לפני כמה שנים הפסקתי לעשן סופית, אבל בטיולים ובאירועים מיוחדים אני מרשה לעצמי לעשן כמה סיגריות בודדות. זה נותן לי תחושה מיוחדת של חופש.
ובימים כאלה אני זקוק במיוחד לתחושה של חופש, אחרי כל מה שעברתי בשבועות האחרונים, הטלפונים, המרתון הבלתי נגמר, הלחץ, הדאגה.
ברוך ה' שכל זה נגמר, כך לפחות אני מקווה.
טוב עשתה אשתי ששלחה אותי לטיול הזה, היא מכירה אותי היטב, היא יודעת מה עושה לי הכי טוב. טיול במרחבים המוריקים של הצפון.
פעם היא הייתה נעלבת מכך שאני רוצה לצאת לטיולים לבד. "אתה לא רוצה שאני אבוא איתך?" הייתה שואלת. לא עזר כל מה שהסברתי לה שזה לא קשור לכלום, לטיולים אני הולך לבד. כך הנפש שלי בנויה, אני צריך את הבדידות הזו, להתייחד עם הטבע.
בפעמים הבודדות שהשתכנעתי לקחת אותה איתי, זה לא נגמר הכי טוב. היא לא הבינה מדוע אני כל הזמן בוהה בנוף ולא מקשיב לסיפורים שלה. עד שבסוף היא השלימה עם זה שלמרות שאני בעל טוב ומסור ושותף בכל דבר, טיולים בחיק הטבע - אני צריך לעשות לבד. רק כך זה מטעין אותי.
ועכשיו אני כל כך צריך את ה'טעינה' הזו.

שרהל'ה, הבחורה התל אביבית, הגיעה מתנשפת. הקיבוצניקית זעפה "אני יודעת שדיברת איתו. למה דיברת איתו? אפשר לדעת?"
"לא דיברתי איתו" אמרה בבהלה, "הוא לא פה בכלל"
"אני יודעת שהוא פה, אל תעבדי עלי. מה הוא סיפר לך?"

היונגערמאן הגיח לפתע מעבר לעיקול. "זה לא עניינך מה סיפרתי לה" הישיר מבט אל הקיבוצניקית.
"זה בדיוק ענייני" עיניה הביטו בו במשטמה "למה באת פתאום? להפוך לנו את החיים? דווקא עכשיו?"
"זכותי לספר מה שאני רוצה ולמי שאני רוצה" אמר היונגערמאן "אף אחד לא יעצור אותי, בטח לא אַת, אילנה"

נערך לאחרונה ב:

אשר שרבר

משתמש סופר מקצוען
האמת שזה הלך לכיוונים בכלל לא צפויים מבחינתי, אבל אני זורם כמו הנחל הוצף שם אחרי המבול.

אתה יודע שאני הייתי זו שהאמינה. היא הטיחה ביונגערמאן כשרגלה בועטת בחול הצחיח.

חששתי שהסנדל יקרע, היא זעמה.

אתה יודע שאני לא אשמה בכל הטלטלות האלו.

זה רק הוא שעשה כאילו, את כל השכונה הוא סובב על האצבע הקטנה שלו. אני באתי בתמימות האמנתי לשדכן, ובעיקר האמנתי לרב שאמר לי שלא יכול להיות אדם שלומד כל כך הרבה, ובכזה חשק והוא לא באמת מאמין.

לא יכול להיות?

גם אני חשבתי כך והאמנתי להם, הייתי באורות של קדושה הייתי דבוקה ממש ברבנים, ובעיקר באלוקים, ראיתי את כל הטוב הזה, ולא יכולתי שלא להיות קצת פחות חשדנית, לא הבנתי בכלל איך יש אנשים שראו את האור ואולי הם לא מאמינים, אולי הם בכלל מתחזים. הייתי תמימה, ונאיבית, כן זאת מילה הייתי נאיבית, והוא שיטה בי.

אבל כל כך הערצתי את מי שמשקיע את כל יומו בגמרא הקדושה, האמנתי שזה הכל.

וגם, הוא משך אותי, אני לא צריכה לספר לכם מיהו, הוא קנה אותי.

אהבתי את האיש הגבוה הזה, שהגיע כמוני מהקיבוץ, את העיניים העמוקות ואת המוח החד הזה.

והתחתנו. אלו היו ימים שהייתי בבועה, לא ראיתי כלום חוץ מאלוקים, איזה שידוך, כל היום עוסק בתורה, ולא דפקו לי איזה גמד בלי אצבע, שחיכה שמישהי תחזור לשכונה, הביאו לי בחור כארז.
אפילו אמא שלי שמאז החזרה בתשובה לא הפסיקה לבכות קנתה את הלוקש הזה, קיבוצניק הבאתי לה.

ג'נטלמן הוא היה, אוהו כמה ג'נטלמן הוא היה. לא רק קפה ועוגות תות מוקצפות לפני שהתעוררתי. הוא הבין אותי, הקשיב לי, אצלו הכל היה ברור. בכל בעיה בעבודה, בחיים, באיך להתמודד עם חברה חדשה, איך להתקבל בשכונה. הוא היה שם, הוא תמיד היה איתי. הבין, הכיל, קיבל, תמך.

גם בחלק הדתי, למרות שהוא אמר שהוא לא מאמין, אני האמנתי שהוא מאמין, כי איך יכול להיות אחרת, והוא, הוא זרם איתי, שמר על כל דבר שביקשתי, וידע גם את ההלכות, שבת היתה שבת, בשר וחלב, הכל. לא חששתי שהוא יעבוד עלי. האמנתי בו במאת האחוזים.

הוא לא שיקר עלי.

אבל לאט לאט הוא התחיל להסביר לי למה אני בכלל פתיה. וכמה אני בעצם נאיבית.

קיבוצניקית שחזרה בתשובה, סתם.

איך התורה יפה, אבל האמונה אפעס' זה לא.

הוא התחיל בזלזול, בקצת ציניות. אבל זה חלחל.

אני לא אמשיך עכשיו כאן על המדרגה של האוטו גלידה שלא מפסיק את אותה המנגינה מאז שהגעתי לכאן עם טיול מבית הספר.

אבל אתה יודע טוב שהוא זה ששכנע אותי לא להאמין, ואחרי שחזרנו את כל הדרך חזרה, הוא, החליט להאמין.

אני, כבר לא הייתי שם.

אשר שרבר

משתמש סופר מקצוען
יש כאן כמה וכמה בעיות בסיפור, לכל האורך.
כבר שדיברנו על הצעת שידוך מפתיעה, דווקא הבחור היה המפתיע..

והכניסה הנפלאה של @מעצב פנימיות , התלבטתי אם להמשיך איתך, שהוא גוי, או עם @עבדקן שכתב שהוא לא מאמין.
אגב, @עבדקן העלית את הזוג מהמסלול מידי מהר, רציתי עוד קצת דיסקוס עם הגבר שמנשנש ארוחת צהריים ו"אילנה" לפני שהם עולים...
עוד דבר הם מדברים על מישהו שלישי, (יותר נכון מישהי) שימו לב לכך.

לכאורה יש כאן פער של איזה עשרים שלושים שנה בין השידוך לפגישה בנחל. נא לשים לב, ובהצלחה בפרקים הבאים...

@מ"ם זה יכול לחול... וגם @נתן גלנט יכול, לא צריך להביא אחרים להתארח.. יש קפה, ועוגיות.

דיו וקסת

משתמש מקצוען
23 שנה אחורה
אם מישהו היה מספר לג'ובי שנה או שנתיים קודם לכן, שהוא יתחיל להאמין באלוקים ולשמור תורה ומצוות, הוא היה פורץ בצחוק גדול. הוא נהג לומר לחבריו מבצלאל, בית הספר לאומנות "תמיד הדוסים אומרים 'תטעם תבין', בוא תעשה שבת, בוא תלמד תורה 'ומתוך שהיו מתעסקין בה המאור שבה היה מחזירן למוטב" את המשפט האחרון היה אומר בהברה ישיבתית מוחלטת, "אני 'עשיתי' שבתות ולמדתי תורה יותר מכל צעיר חילוני אחר, והנה, אין לי שום בעיה להישאר חילוני".

הכל החל להשתנות כשיום אחד הוא קיבל טלפון מר' אברום.
"מה שלומך ר' גבריאל? מה שלום הרבנית?"
"אצלי הכל בסדר, חסד ה'" ענה ג'ובי במטבע הלשון ה-כה חרדית, "מה שלומך ר' אברום, במה זכיתי לטלפון?"
"אני צריך את העזרה שלך"
"שלי? מה אני יכול לעזור לך?
"תשמע ג'ובי" עבר ר' אברום לקרוא לו בכינוי החיבה, "יש לי בשורה לא כל כך טובה"
ר' אברום נשם נשימה עמוקה "חליתי במחלה קשה"
"מה???"
כן, חליתי בסרטן בלבלב, ברוך ה' גילו את זה בשלב מוקדם, אבל הרופאים לא נותנים לי הרבה סיכוי"
"וואו, אני... אני מצטער לשמוע" מה אומרים בכזה מצב?
"אני צריך את העזרה שלך"
"מה שתגיד ר' אברום"
"הלכנו לאחד מגדולי הדור והוא אמר שאנחנו צריכים לארגן קריאה של אלף ספרי תהילים, אתה יודע שאני לבד פה בארץ, אין לי משפחה ולא הרבה מכרים, אני רוצה שתארגן לי את האלף ספרי תהילים"
"אין בעיה ר' אברום, אני אפרסם מודעה בעיתון ואנשים יתקשרו אלי ו---"
"לא, לא" עצר אותו ר' אברום, " הרב אמר שאת כל האלף ספרי תהילים צריכים לקרוא רק אנשים שמכירים אותי באופן אישי"

דיו וקסת

משתמש מקצוען
השיחה הטעונה הסתיימה איכשהו, הבחורה התל אביבית עלתה לרכבה ועזבה את השטח וכמוה גם אילנה.
נשארנו אני והיונגערמאן
"נראה לך יש פה סיכוי למנחה באזור?" שאלתי אותו
"יש אצלנו ביישוב, עשר דקות נסיעה" ענה, "בוא אני אקפיץ אותך".
"לא צריך, אני עם רכב פה" אמרתי, "רק תסביר לי איך מגיעים"
"עזוב, נו, חבל על הדלק שלך, אני אקח אותך ואחזיר אותך לכאן"

טוב, מי לא שמח לחסוך בדלק?
בדרך ניסיתי לקשור שיחה "מה זה המושב הזה?"
"לא מושב, יישוב. יש לנו פה קהילה קטנה של 'קירוב' משהו כמו עשרים משפחות"
עוד דיסקוס קצר והשיחה גוועה

רק כשעצרנו ליד הקרוואן הקטן המשמש כבית כנסת הוא שאל אותי "ראית איך היא התנפלה עלי?"
"ראיתי" ניסיתי לא להיראות סקרן
"מה היא דיברה איתך לפני שהגעתי?" שאל אותי.
"סתם... היא שאלה אותי אם מותר לפי ההלכה לנטוש בת"
"לנטוש?! היא לא מתביישת?"
"אין לי מושג על מה מדובר, זה מה שהיא שאלה"
"לנטוש" מלמל לעצמו "חוצפה שכזאת. היא עוד קוראת לזה לנטוש, הרי היא זו שהערימה את כל הקשיים. ועוד
אחרי כל המאמצים שלי לקרב את אחותי חזרה לחיק המשפחה... לנטוש..."
"היא אחותך?" התפלאתי
"לא זו שדיברה איתך, שרהל'ה, הצעירה"
"באמת שאלתי את עצמי מה הקשר ביניכם, אתה נראה חרדי מבטן ומלידה, והיא... לא בדיוק נראית בוגרת בית יעקב"
"סיפור ארוך" הוא נאנח "לא פשוט"

אחרי מנחה אנחנו עולים חזרה לרכב שלו
"מאיפה אתה?" הוא מתעניין
"אני מבני ברק, רחוב חוני המעגל"
"חוני המעגל? מה אתה אומר? אולי אתה מכיר במקרה את יוני שפירא?"
"אני יוני שפירא"
"אתה יוני שפירא?"
"כן" לא ידעתי שזו כזו מציאה גדולה...
"איזו סייעתא דשמיא, אני לא מאמין"
"למה? מה יש?"
"אתה יכול לפתור פה את כל הפלונטר"

נערך לאחרונה ב:

RACHELIZ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
עכשיו זה כבר ממש מסקרן

RACHELIZ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
אילנה דהרה בפרעות, התעלמה מאי אילו חוקים. לא שמה לב שעקפה כבר את שרהל'ה.
ליבה השתולל בקירבה, בטוחה הייתה שגם הולכי הרגל לצידה שומעים את הלמותו.
'הוא לא יהרוס לי את כל מה שניסיתי לבנות, את כל מה שעזבתי באכזבה!' חשבה בכעס רב.
'לפחות ששרהל'ה תשאר איתי.. לא רוצה שיעשה לה 'בלבלות' בחיים. מספיק מה שעברנו'.

אך שרהל'ה, כבר ילדה גדולה וברשות עצמה, המתינה שהרכב של אמה יעלם בעיקול ופנתה לתוך חניון המסלול השני בערוץ.
צריכה קצת להיות עם עצמה, לערוך סדר במחשבות.

פתאום אחיה, שכמעט שכחה מקיומו, יוצר עימה קשר, מגלה לה מושגים חדשים שהעלו לה זכרונות נושנים מהגן. נזכרה בגננת איטה עם המטפחת הצבעונית והגרביים החומים. נזכרה שהייתה אמא של שבת, ואפילו בפעקלאך שחילקה. דמעות עלו בעיניה. כל נוסטלגיה צובטת לך בלב.

את אבא היא זכרה במעומעם. לא ידעה מדוע לא רואה אותו יותר. כשהייתה קטנה, בכל פעם שניסתה לשאול את אמא עליו, ראתה איך הכעס עולה בעיניה ושיניה נחשקות ומסננות את המילים 'מה אכפת לך מהאבא הנוטש שלך? יותר טוב שלא תשאלי עליו!'
אבל היא רצתה לדעת למה, למה? האם היא לא ילדה מספיק טובה? היא מתנהגת מאוד יפה, אפילו המורה דני אמר!
אך למדה להפסיק לשאול כי תשובה אמיתית לא תהיה לה. אך כנראה שאחת כזו גם לא הייתה לאמא שלה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיד

א בְּצֵאת יִשְׂרָאֵל מִמִּצְרָיִם בֵּית יַעֲקֹב מֵעַם לֹעֵז:ב הָיְתָה יְהוּדָה לְקָדְשׁוֹ יִשְׂרָאֵל מַמְשְׁלוֹתָיו:ג הַיָּם רָאָה וַיָּנֹס הַיַּרְדֵּן יִסֹּב לְאָחוֹר:ד הֶהָרִים רָקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ה מַה לְּךָ הַיָּם כִּי תָנוּס הַיַּרְדֵּן תִּסֹּב לְאָחוֹר:ו הֶהָרִים תִּרְקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ז מִלִּפְנֵי אָדוֹן חוּלִי אָרֶץ מִלִּפְנֵי אֱלוֹהַּ יַעֲקֹב:ח הַהֹפְכִי הַצּוּר אֲגַם מָיִם חַלָּמִישׁ לְמַעְיְנוֹ מָיִם:
נקרא  22  פעמים

אתגר AI

חלון ראווה • אתגר 123

לוח מודעות

למעלה