דיון מי רוצה להמר על מניות ...

אלי8888

משתמש פעיל
אני חושב שפרומלין רוצה להריץ את אלי8888 כשמילי קורמן הבא.
תיכף תשמעו על בית ספר חדש שהוקם...
חחח
אם אני פותח בי"ס אלמד בו איך לנחש את המספרים של הלוטו... או לאיזה קזינו כדאי ללכת.

טבילת אש

משתמש רשום
כבר כתבתי למעלה שאפל לא וגם טסלה לא ברשימה שלי.
אפל בגלל שזה סוג של אגדה שכבר התרגלו אליו ואנשים לא צופים בו איזה פוטנציאל אדיר מה גם שהעובדה שוורן באפט מכר נתח גדול של אפל והוא ידוע בעיקר כמשקיע ארוך טווח וגם הקנס עכשיו של ה2 מיליארד יורו לו ממש מוסיפים.
וטסלה בגלל שהמחיר שלו היה בועה של אנשי הכת של אילון ועכשיו כולם רואים שזה בועה ולדעתי זה עוד יפול איזה 10 ואז אולי אקנה מכיוון שלדעתי עוד איזה 5 שנים זה יעבור את הטריליון דולר.
אולי עוד 5 שנים יהיו עוד איזה 5 חברות סיניות כמו byd
שייחתכו את טסלה ב50 אחוז..?
לטווח קצר אנחנו יודעים שאתה גאון
אבל לטווח ארוך עדיין ההוכחה עליך..;)

המיסד

משתמש פעיל
וטסלה בגלל שהמחיר שלו היה בועה של אנשי הכת של אילון ועכשיו כולם רואים שזה בועה ולדעתי זה עוד יפול איזה 10 ואז אולי אקנה מכיוון שלדעתי עוד איזה 5 שנים זה יעבור את הטריליון דולר.
תזהר שלא יתפתח סביבך איזה כת
של מעריצים.
בסוף אתה עוד עלול להאמין להם שיש לך חוש נבואי ;)

אלי8888

משתמש פעיל
כמה באמת הרווחת מכל המניות שלך בממוצע -בשנים האחרונות?
האמת הוא שעד לפני כחודש הייתי משקיע רק דרך בנק הפועלים והייתי משלם רק עמלת קניה ומכירה כ150 ש"ח ולכן לא הייתי מוכן להמר על מניה אפילו סכום נמוך נגיד 1000 ש"ח מכיוון שרק על העמלות אתה מפסיד 15%!!! ולכן הייתי משקיע רק לטווח ארוך אבל בתיק ההימורים הוירטואלי שלי שפתחתי לפני כ6 שנים אני מרווח כ500% אבל זה בלי לחשבן עמלות המרות ומס אז קשה לי לדעת בדיוק כמה אבל כאן בפורום גיליתי את בלינק שנפתח לפני כמה חודשים ששם אתה מפסיד ע"י הפקדה ומשיכה כ3% ועד 10 פעולות ללא עמלה ומ10 אז בערך 1.5 דולר שזה הרבה יותר זול ולכן התחלתי לפני כחודש להמר על אמת ואני ברווח של 30% רק מהחודש (לפני מיסים)
ולגבי הטווח הארוך אז ב5 שנים האחרונות אני ברווח של 170% לפני מיסים ועמלות.

לסיכום מכיוון שלימדתי את עצמי לא ידעתי שבבתי השקעות יוצא לי הרבה יותר זול ואני מאמין שאם הייתי משקיע דרך בית השקעות הייתי חוסך כמה עשרות אלפי שקלים

אלי8888

משתמש פעיל
תזהר שלא יתפתח סביבך איזה כת
של מעריצים.
בסוף אתה עוד עלול להאמין להם שיש לך חוש נבואי ;)
חחח לגמרי...
כבר קבלתי כמה פניות רק היום שאנשים רוצים לשלם לי בשביל שאני ימליץ להם... כמובן שסרבתי מכיוון שאם יש מישהו שמוכן לשלם למישהו שהוא לא מכיר בשביל שימליץ בשבילו אז הוא כבר בהפסד מכיוון שהוא גם יסכים לקנות ממישהו בסוף את פסל החירות...
לכן אני שוב מדגיש פה לכולם (למרות שההדגשות שלי בענין כבר יצאו לכולם מהאף) לא לסמוך על שום המלצות פה בפורום של אנשים שאתם לא מכירים (וגם אם אתם מכירים ואפילו אם זה אח שלכם... וכן אני מכיר כמה שנפלו בגלל קרובי משפחה) מכיוון שיש מספיק אנשים שאיבדו את הכסף שלהם בדרכים כאלו ואולי בעיקר בציבור שלנו שיותר מדי חושבים שכל מי שנראה כמונו הוא בטח אדם ישר.
אם הייתי רוצה לעקוץ מישהו אני יודע שפרוג הוא מקום מעולה להתחיל... ולכן תזהרו!!!

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
האמת הוא שעד לפני כחודש הייתי משקיע רק דרך בנק הפועלים והייתי משלם רק עמלת קניה ומכירה כ150 ש"ח ולכן לא הייתי מוכן להמר על מניה אפילו סכום נמוך נגיד 1000 ש"ח מכיוון שרק על העמלות אתה מפסיד 15%!!! ולכן הייתי משקיע רק לטווח ארוך אבל בתיק ההימורים הוירטואלי שלי שפתחתי לפני כ6 שנים אני מרווח כ500% אבל זה בלי לחשבן עמלות המרות ומס אז קשה לי לדעת בדיוק כמה אבל כאן בפורום גיליתי את בלינק שנפתח לפני כמה חודשים ששם אתה מפסיד ע"י הפקדה ומשיכה כ3% ועד 10 פעולות ללא עמלה ומ10 אז בערך 1.5 דולר שזה הרבה יותר זול ולכן התחלתי לפני כחודש להמר על אמת ואני ברווח של 30% רק מהחודש (לפני מיסים)

לסיכום מכיוון שלימדתי את עצמי לא ידעתי שבבתי השקעות יוצא לי הרבה יותר זול ואני מאמין שאם הייתי משקיע דרך בית השקעות הייתי חוסך כמה עשרות אלפי שקלים
יכול לשתף את התיק שלך?
הסכומים לא מעניינים. מעניין ההרכב והחלוקה מבחינת האחוזים.

אלי8888

משתמש פעיל
יכול לשתף את התיק שלך?
הסכומים לא מעניינים. מעניין ההרכב והחלוקה מבחינת האחוזים.
קודם כל זה משתנה לאט לאט עם השנים.
דבר שני מעדיף שלא.
וגם אין לי מחשב ואני משתמש בטאבלט של הדרן ואני לא יודע בדיוק איך לעשות את זה גם אם הייתי מוכן בפרט שפרוג ספציפי מאוד בעייתי לדוגמא חסום לי קישורים, תמונות, אפילו אימוג'י אני לא רואה (אם כתבתם לא ראיתי)

דיאלוג

משתמש סופר מקצוען
לדעתי חבל על הזמן ואסביר בקצרה למה.
1. אם זה באמת היה עובד אני בטוח שמליונרים היו משקיעים ע"ז מיליונים בשביל לפתח כזאת תוכנה שתהפוך אותם למליארדרים.
2. מכיר את אחד מהסטטיסטיקאים הכי בכירים בארץ והוא סיפר לי שכמה חברים שלו ניסו לבנות מודל (אמנם לפני הרבה שנים) שיתן אינדיקציה של מה הולך לעלות... וזה לא עבד.
3. לדעתי הרבה מאוד מהתנודות בשוק הם לא שכליות אלא רגשיות (כבר אמר ווארן באפט שהאויב הכי גדול של ההשקעות זה האדם עצמו) ולכן GPT לא בפרשה הזאת.
גם אפשר לראות מניות שכל האנליסטים אומרים שהיא תעלה במאות אחוזים אבל אנשים לא קונים מכיוון שהם שונאים את המנכ"ל, כועסים על החברה בגלל שהפסידו בה בעבר או להיפך שהם קונים מניה בגלל שהם מאלילים (מלשון אליל) את בעל החברה וכו'.
4. אם בכ"ז אתה רוצה לפתח כזאת תוכנה לדעתי צריך באמת להשים את רוב הדגש על החדשות שעל החברה (כמו שיח ער מאוד ברשתות על מניה מסוימת וכו) ואם אני לא טועה שמעתי פעם שיש איזה קרן סל שהוא מחקה את השיח ברשתות החברתיות אז אולי כדאי לבדוק את זה.

לסיכום: עיקר ההשקעה רק לטווח ארוך ועוד סכומים קטנים לניחושים, הימורים וכו'
אני יודע בוודאות שיש סטארטאפ ישראלי כזה שכבר משתמשים בו בפועל בבנק הבינלאומי
שעובד חזק מאוד על נתינת תחזית טובה על מניות וכו'
-יש לי חבר שעובד שם

הם מתכננים להנפיק בקרוב לפני שענקיות ההייטק יצליחו להתחרות ולקחת את הקופה הגדולה

אלי8888

משתמש פעיל
הטווח הארוך שלך הוא במקרה נאסד"ק 100? כי זה בערך מה שהוא עלה ב5 שנים האחרונות
לא, האמת של בדקתי מה נאסדק 100 עשה בשנים האלו.
אבל כן אומר שאני בהחלט יש לי בעיקר משיכה לחברות טכנולוגיה.
בתוך ה10 מניות הכי גדולות שלי יש לפי הסדר מגדול לקטן:
Aapl
Nvda
Intc
Amd
Meta
Tsla
Goog
על כולם אני ברווח של בין 12-90%

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
לא, האמת של בדקתי מה נאסדק 100 עשה בשנים האלו.
אבל כן אומר שאני בהחלט יש לי בעיקר משיכה לחברות טכנולוגיה.
בתוך ה10 מניות הכי גדולות שלי יש לפי הסדר מגדול לקטן:
Aapl
Nvda
Intc
Amd
Meta
Tsla
Goog
על כולם אני ברווח של בין 12-90%
רגע, אבל כתבת שאפל וטסלה לא ברשימה שלך. וגם נימקת היטב

אלי8888

משתמש פעיל
רגע, אבל כתבת שאפל וטסלה לא ברשימה שלך. וגם נימקת היטב
אמת, אני באמת לא ממליץ לקנות.
אבל יש לי כלל שאני משקיע לטווח ארוך ומכיוון שאני מאמין שעוד כמה שנים הם כן יעלו וגם כתבתי את זה למעלה ואת המניות הנ"ל קניתי מזמן אז אני לא נוגע במניות האלה.(יש לי מניות שאני מופסד עליהם 80% אבל אני לא מוכר מהסיבה הנ"ל)
אגב טסלה היא המניה שאני מורווח עליה רק 12%

מ.א.ק.

משתמש מקצוען
וטסלה בגלל שהמחיר שלו היה בועה של אנשי הכת של אילון ועכשיו כולם רואים שזה בועה ולדעתי זה עוד יפול איזה 10
אל תזלזלו באנשי הכת של אילון. המחיר של טסלה תמיד היה בועה ואפילו כשירד תמיד עלה שוב לשיאים חדשים. לדעתי מכל המניות הנזכרות כאן, לטסלה יש סיכוי בין הטובים ביותר להגיע ל40% השנה. (אבל זה באמת יותר קרוב להימור מהשקעה - בדיוק כמו ביטקוין.)

אדם הראשון

משתמש צעיר
אל תזלזלו באנשי הכת של אילון. המחיר של טסלה תמיד היה בועה ואפילו כשירד תמיד עלה שוב לשיאים חדשים. לדעתי מכל המניות הנזכרות כאן, לטסלה יש סיכוי בין הטובים ביותר להגיע ל40% השנה. (אבל זה באמת יותר קרוב להימור מהשקעה - בדיוק כמו ביטקוין.)
היום היה הורדת דירוג לטסלה מ-350 ל-320 מאחד מהאנליסטים מגי פי מורגן אז בהחלט יש סכוי לא רע שאתה צודק
היום המחיר 176 אז זה כמעט מחיר יעד של פי 2
ציטוט מאתר ביזפורטל

לאחר שמניית טסלה TESLA INC -2.32% עלתה ביותר מ-1% במסחר המוקדם, במורגן סטנלי חתכו את מחיר היעד והתחזיות והמניה עברה לירידות. "שנה מאתגרת לכלי הרכב החשמליים, הביקוש ממשיך להאט למרות הפחתת המחירים המתמשכת", כתב אדם גו'נאס ממורגן סטנלי. האנליסט מכנה את מערך המוצרים של טסלה "מיושן יחסית" בהשוואה לשוק הסיני ומציין כי כלי הרכב ההיברידיים מהווים איום יותר גדול ממה שחשבו תחילה.
כתוצאה מכך, במורגן סטנלי חותכים את הרווח למניה GAAP אל מתחת ל-1 דולר, כאשר הקונצנזוס בוול-סטריט עומד על 2.86 דולר למניה. ג'ונאס מצפה כי טסלה תמסור פחות מ-2 מיליון רכבים בשנת 2024, גבוה ב-10% מ-1.8 מיליון היחידות שנמסרו בשנה שעברה, אך מתחת לקונצנזוס של 2.1 מיליון רכבים. מחיר היעד החדש של האנליסט למניית החברה עומד על 320 דולר, לעומת 345 דולר לפני כן.

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L

תגיד, יש לך אנליסטים שאתה מחבב במיוחד?

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
בואו ניקח את ההאשכול צעד קדימה
נעשה תחרות השקעה לשבוע
בלי להשקיע באמת, כמובן
כל אחד רושם את הרשימה שלו, ואחרי שבוע בודקים

אני סבור שנוכל להשכיל מזה

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלח

א לְדָוִד אוֹדְךָ בְכָל לִבִּי נֶגֶד אֱלֹהִים אֲזַמְּרֶךָּ:ב אֶשְׁתַּחֲוֶה אֶל הֵיכַל קָדְשְׁךָ וְאוֹדֶה אֶת שְׁמֶךָ עַל חַסְדְּךָ וְעַל אֲמִתֶּךָ כִּי הִגְדַּלְתָּ עַל כָּל שִׁמְךָ אִמְרָתֶךָ:ג בְּיוֹם קָרָאתִי וַתַּעֲנֵנִי תַּרְהִבֵנִי בְנַפְשִׁי עֹז:ד יוֹדוּךָ יְהוָה כָּל מַלְכֵי אָרֶץ כִּי שָׁמְעוּ אִמְרֵי פִיךָ:ה וְיָשִׁירוּ בְּדַרְכֵי יְהוָה כִּי גָדוֹל כְּבוֹד יְהוָה:ו כִּי רָם יְהוָה וְשָׁפָל יִרְאֶה וְגָבֹהַּ מִמֶּרְחָק יְיֵדָע:ז אִם אֵלֵךְ בְּקֶרֶב צָרָה תְּחַיֵּנִי עַל אַף אֹיְבַי תִּשְׁלַח יָדֶךָ וְתוֹשִׁיעֵנִי יְמִינֶךָ:ח יְהוָה יִגְמֹר בַּעֲדִי יְהוָה חַסְדְּךָ לְעוֹלָם מַעֲשֵׂי יָדֶיךָ אַל תֶּרֶף:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה