דיון מי רוצה להמר על מניות ...

אלי8888

משתמש פעיל
קודם כל הרבה מאלה שאני מהמר עליהם אני גם באמת קונה אותם בסכומים קטנים שלא אכפת לי להפסיד (כלומר יש קצת כסף בתיק שלי שהוא שם על מנת לשחק איתו ולקחת סיכונים אפי' סופר גדולים ולדוגמא יש לי מניה (לא רוצה להזכיר את שמה) שהיא יכולה לפעמים לטפס כמה מאות אחוזים ביום ולמחרת לצנוח ב50% אבל יש לי בה רק כמה מאות שקלים)

יש לי בתיק שלי מניות של החברות הגדולות שאני מאמין שיש להם פוטנציאל ובפרט חברות גדולות שנפלו הרבה ואני מאמין שהם עכשיו במגמה טובה יותר ולדוגמא חברת "אינטל" שירדה מאוד בשנים האחרונות אבל לפני כמה חודשים הרגשתי שהמנכ"ל פט גלסינגר עשה כמה שינוים טובים ושהחברה מתחילה להשתפר אז מיד קניתי מניות ותוך כמה חודשים הרווחתי כ40% (אגב אני מהמר שהיא תכפיל!!! את עצמה בשנים הקרובות)וגם בחברת tesla IBM ועוד
יש גם מניות שאני בודק את הדוחות ויש גם מניות שאני קונה לפי הציפיות של האנלסטים בוולסטריט ועוד
עריכה: התכוונתי IBM לא ibi

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
קודם כל הרבה מאלה שאני מהמר עליהם אני גם באמת קונה אותם בסכומים קטנים שלא אכפת לי להפסיד (כלומר יש קצת כסף בתיק שלי שהוא שם על מנת לשחק איתו ולקחת סיכונים אפי' סופר גדולים ולדוגמא יש לי מניה (לא רוצה להזכיר את שמה) שהיא יכולה לפעמים לטפס כמה מאות אחוזים ביום ולמחרת לצנוח ב50% אבל יש לי בה רק כמה מאות שקלים)

יש לי בתיק שלי מניות של החברות הגדולות שאני מאמין שיש להם פוטנציאל ובפרט חברות גדולות שנפלו הרבה ואני מאמין שהם עכשיו במגמה טובה יותר ולדוגמא חברת "אינטל" שירדה מאוד בשנים האחרונות אבל לפני כמה חודשים הרגשתי שהמנכ"ל פט גלסינגר עשה כמה שינוים טובים ושהחברה מתחילה להשתפר אז מיד קניתי מניות ותוך כמה חודשים הרווחתי כ40% (אגב אני מהמר שהיא תכפיל!!! את עצמה בשנים הקרובות)וגם בחברת ibi tesla ועוד
יש גם מניות שאני בודק את הדוחות ויש גם מניות שאני קונה לפי הציפיות של האנלסטים בוולסטריט ועוד
נשמע מאוד מעניין
מה מקורות המידע שלך?

מה ששמתי לב, שאם מסתכלים באתרים הרגילים (אפילו כלכליים) המידע שם מגיע ממש באיחור, וגם לא מרגיש אמין.
כרגע אני בעיקר מקבל מידע מהערוץ של מיכה סטוקס, אבל רוצה להרחיב

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
תנו הימור מה יקרה לביטקויין
ההימור שלי שיקרה מה שכבר קרה בנקודה 1 ו-2
כמה ימים של דשדוש, ואז קפיצה
1709464848712.png

אלי8888

משתמש פעיל
א
נשמע מאוד מעניין
מה מקורות המידע שלך?

מה ששמתי לב, שאם מסתכלים באתרים הרגילים (אפילו כלכליים) המידע שם מגיע ממש באיחור, וגם לא מרגיש אמין.
כרגע אני בעיקר מקבל מידע מהערוץ של מיכה סטוקס, אבל רוצה להרחיב
אני קורא רק באנגלית מכמה מקורות ובעיקר מyahoo finance וכשאני מתעניין במניה ספציפית אני פשוט מחפש עליה המון.
אציין שאני לא מחשיב את עצמי מייבין גדול, בסה"כ לא למדתי מאף אחד ולא עשיתי שום קורס רק התחלתי ללמד את עצמי מגיל 12 אבל אני לא מבין כ"כ בניתוח גרפים וכו' אלא בעיקר קורא הרבה חדשות על החברות וקורא מאמרים של אנליסטים בכירים.
לכן כמובן שאף אחד לא יסמוך על המניות הנ"ל שכתבתי בשופו"א בגלל שהזכרתי אותם מכיוון שאני בסה"כ מהמר עליהם. (אם כי בדר"כ בהצלחה ב"ה)
וכפי שכבר כתבתי אני בעיקר משקיע לטווח ארוך של כמה שנים ואם קצת מהכסף אני משחק כל הזמן כסוחר ומהמר. (על סכום כסף שאני מוכן גם להפסיד בסיכון גבוה מאוד)
לסיכום... סה"כ אני רואה את הרווחים שלי כסייעתא דשמיא ולא שום דבר אחר.

אלי8888

משתמש פעיל
תנו הימור מה יקרה לביטקויין
ההימור שלי שיקרה מה שכבר קרה בנקודה 1 ו-2
כמה ימים של דשדוש, ואז קפיצה
צפה בקובץ המצורף 1591572
בעניין הביטקוין... אני עד לאחרונה הייתי מתנגד מאוד גדול לכל הרעיון (ואני עדיין חושב שזה נורא מסוכן עם כל בורסות הקריפטו שקרסו, פריצות ההאקרים וכו' ואין לזה שום בסיס, ובפרט שההיגיון לא נותן שממשלות יאפשרו לזה יותר מדי להצליח בגלל כל העלמות מיסים סחר בסמים ועוד) ואני רואה את משקיעי הקריפטו כאנשי "כת" שמחשיבים את הקריפטו כאליל שרק יעלה ויעלה (כמו חברה מפורסמת של רכבים שאנשים מעריצים את המנכ"ל כמו ראש כת ולא משנה מה יקרה הם הולכים אחריו וכשהוא מציע למישהו לזרוק אבן על החלון שאמור להיות חסין ירי והחלון נשבר האנשים לא נבהלים ולהפך עושים מזה צחוקים)
בכ"ז מכיוון שיש אנשים כאלה והביטקוין עולה בגללם אז החלטתי שאני תופס טרמפ על האנשים האלה ומשקיע (סכום שלא אכפת לי להסתכן עליו) ובפרט שיש אנליסטים שצופים עתיד של 1.5 מיליון דולר!!! למניה בודדת אז שווה לנסות.
לדעתי הוא עובר את ה100,000$ עד סוף השנה

טבילת אש

משתמש רשום

Clsk
Bitx
Mbly (מובילאיי) ירד בכ50% לאחרונה ללא סיבה מוצדקת.
Smci
Intc
Amd למרות שרק היום זינק ב10% (מתחרה בnvda)
Dell

גילוי נאות- אני מחזיק את כל הנ"ל (חלקם בסכומים קטנים בשביל הספורט) ואני ברווח ב"ה.
על פניו יצאת ממש חוזה עתידות..
אני רק לא שמתי לב אם ההמלצה שלך היתה לפני פרסום הדוחות של החברות האלה או אח"כ?

אלי8888

משתמש פעיל
על פניו יצאת ממש חוזה עתידות..
אני רק לא שמתי לב אם ההמלצה שלך היתה לפני פרסום הדוחות של החברות האלה או אח"כ?
Dell היחידה שדיווחה ואני לא זוכר אם ראיתי את הדוחות לפני שכתבתי.
בכ"מ אני לא חוזה עתידות ולא נביא אלא סה"כ אני הימרתי (וברשימה הנ"ל במקרה הצלחתי)

טבילת אש

משתמש רשום
Dell היחידה שדיווחה ואני לא זוכר אם ראיתי את הדוחות לפני שכתבתי.
בכ"מ אני לא חוזה עתידות ולא נביא אלא סה"כ אני הימרתי (וברשימה הנ"ל במקרה הצלחתי)
הצלחה פנומנלית..
בעצם היית צריך להיות סוחר יומי ולהשקיע כל יום בדוחות שצפויות להתפרסם לפי ההימור שלך ..

אלי8888

משתמש פעיל
הצלחה פנומנלית..
בעצם היית צריך להיות סוחר יומי ולהשקיע כל יום בדוחות שצפויות להתפרסם לפי ההימור שלך ..
כאמור לא נביא ולא חוזה ואני באמת בדר"כ משקיע סכום כסף קטן שלא אכפת לי להפסיד בחברות שמפרסמים דוחות.
להלן רשימה של חברות שקניתי בהם שבוע שעבר מניות (שוב... בסכומים קטנים שלא אכפת לי להפסיד) שמדווחות בקרוב:
Avdl
Eose
Mrvl
Avgo
Mdb
Cgen
Tgt
והסיבה שאני מביא את הרשימה הנ"ל הוא בגלל שאנשים פה יותר מדי התלהבו על ההימורים שלי ואני רוצה שתחזרו לפה עוד שבוע ותראו שיש גם מפסידים (כמובן שאני מעדיף שלא יהיו)
ושאין בשופו"א לסמוך על ההימורים הנ"ל ושהכל סייעתא דשמיא

ואגב שימו לב שכמעט כולם כבר זינקו בגלל שיש התלהבות אצל הסוחרים לפני הדוחות (אולי כדאי לי למכור עכשיו לפני הדוחות ולצאת ברווח...)

טבילת אש

משתמש רשום
כאמור לא נביא ולא חוזה ואני באמת בדר"כ משקיע סכום כסף קטן שלא אכפת לי להפסיד בחברות שמפרסמים דוחות.
להלן רשימה של חברות שקניתי בהם שבוע שעבר מניות (שוב... בסכומים קטנים שלא אכפת לי להפסיד) שמדווחות בקרוב:
Avdl
Eose
Mrvl
Avgo
Mdb
Cgen
Tgt
והסיבה שאני מביא את הרשימה הנ"ל הוא בגלל שאנשים פה יותר מדי התלהבו על ההימורים שלי ואני רוצה שתחזרו לפה עוד שבוע ותראו שיש גם מפסידים (כמובן שאני מעדיף שלא יהיו)

ואגב שימו לב שכמעט כולם כבר זינקו בגלל שיש התלהבות אצל הסוחרים לפני הדוחות (אולי כדאי לי למכור עכשיו לפני הדוחות ולצאת ברווח...)
עכשיו אני שם לב שבעצם רוב ההימורים שלך זה על מניות שקשורים איכשהוא בבינה מלאכותית ומושפעים מממנה
לא ככה?

צופר הנעמתי

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
בדיוק כך עשיתי שבוע שעבר כאשר שרוב האנליסטים היו בטוחים שהנגיד יוריד את הריבית, ובאותו יום מניות הבניה שהכי הרבה מושפעות מהריבית זינקו 5%-3% בציפיה להורדה, העדפתי למכור לפני ההודעה.
מה שבטוח בטוח, אבל יש כאלו אוהבים אתגרים...

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
Avdl
Eose
Mrvl
Avgo
Mdb
Cgen
Tgt

1709593768276.png

1709593825577.png

1709593964151.png

טוב, אפשר בבקשה את הרשימה הבאה שלך?
כלומר, מה קנית בשביל שבוע זה

אלי8888

משתמש פעיל
טוב, אפשר בבקשה את הרשימה הבאה שלך?
כלומר, מה קנית בשביל שבוע זה
בדיוק את הרשימה שציטטת זה הרשימה שקניתי שבוע שעבר בשביל שבוע זה.
ב"ה אני כבר קצת מרווח, רק היום:
Avdl 17.5%
Cgen 12% ועוד 6% במאוחר
כמובן שיש שחלקם עלו קצת ויש שגם ירדו קצת.

לגבי קניות הבאות אז ככה... בדר"כ אני כל חודש משקיע הרבה בניתוח, מעקב וכו' בסוף החודש הלועזי ואז אני מחליט מה אני קונה ואז אני קונה בתחילת החודש הלועזי הבא עבור כל שאר החודש אז כנראה שאני לא כ"כ אקנה עד סוף החודש אבל אם ממש מעניין אותך במידה וכן אקנה אז תגיד ואעדכן.
ושוב אדגיש (למרות שכבר שגעתי עם ההדגשות האלה) אני לא מייבין גדול, אני רק מהמר, ושהכל סייעתא דשמיא.

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
בדיוק את הרשימה שציטטת זה הרשימה שקניתי שבוע שעבר בשביל שבוע זה.
ב"ה אני כבר קצת מרווח, רק היום:
Avdl 17.5%
Cgen 12% ועוד 6% במאוחר
כמובן שיש שחלקם עלו קצת ויש שגם ירדו קצת.

לגבי קניות הבאות אז ככה... בדר"כ אני כל חודש משקיע הרבה בניתוח, מעקב וכו' בסוף החודש הלועזי ואז אני מחליט מה אני קונה ואז אני קונה בתחילת החודש הלועזי הבא עבור כל שאר החודש אז כנראה שאני לא כ"כ אקנה עד סוף החודש אבל אם ממש מעניין אותך במידה וכן אקנה אז תגיד ואעדכן.
ושוב אדגיש (למרות שכבר שגעתי עם ההדגשות האלה) אני לא מייבין גדול, אני רק מהמר, ושהכל סייעתא דשמיא.

כן, מעניין בהחלט. אשמח להתעדכן.

אתמול שמתי סכום קטן על דיווח תוצאות של gtlb
1709620954690.png

ולמדתי מזה שיעור מאוד חשוב - גם בתור הימור לא אעשה יותר (בלי נדר :sne: ) הימור של זריקת קוביה
אני חושב שאם לפי סטטיסטיקה 50% עולות בדיווח ו-50% יורדות (אולי בעצם רק 30% עולות?), אז אם עושים מחקר טוב, אפשר להטות את הסטטיסטיקה לטובתנו.
ואצטרף להגדשתך. לשים על זה רק סכומים שאתה יכול לספוג את העלמותם (וֹמודע לכך שיש סיכוי גבוה שזה מה שיקרה)

אלי8888

משתמש פעיל
כן, מעניין בהחלט. אשמח להתעדכן.

אתמול שמתי סכום קטן על דיווח תוצאות של gtlb
צפה בקובץ המצורף 1593505
ולמדתי מזה שיעור מאוד חשוב - גם בתור הימור לא אעשה יותר (בלי נדר :sne: ) הימור של זריקת קוביה
אני חושב שאם לפי סטטיסטיקה 50% עולות בדיווח ו-50% יורדות (אולי בעצם רק 30% עולות?), אז אם עושים מחקר טוב, אפשר להטות את הסטטיסטיקה לטובתנו.
ואצטרף להגדשתך. לשים על זה רק סכומים שאתה יכול לספוג את העלמותם (וֹמודע לכך שיש סיכוי גבוה שזה מה שיקרה)
כמובן לא לזרוק קוביה.
כשאני הבאתי את הרשימות הנ"ל זה אחרי בדיקה של עשרות אולי אפילו יותר ממאה חברות שאמורות לדווח רווחים ובחרתי את החברות שאני חושב שיש להם הכי הרבה סיכוי לעלות מכל שאר החברות ובהם אני מהמר. (כלומר מתוך 100 חברות שהולכות לדווח אני בודק איזה 10 יש להם את מירב הסיכויים לעלות אחרי הדיווח ובהם אני מהמר)
אגב לענין gtlb כמעט קניתי ערב הדוחות של רבעון קודם מכיוון שזה באמת היה נראה טוב (ובאמת גם זינק) אבל ברבעון הנוכחי לא בדקתי.

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
כמובן לא לזרוק קוביה.
כשאני הבאתי את הרשימות הנ"ל זה אחרי בדיקה של עשרות אולי אפילו יותר ממאה חברות שאמורות לדווח רווחים ובחרתי את החברות שאני חושב שיש להם הכי הרבה סיכוי לעלות מכל שאר החברות ובהם אני מהמר. (כלומר מתוך 100 חברות שהולכות לדווח אני בודק איזה 10 יש להם את מירב הסיכויים לעלות אחרי הדיווח ובהם אני מהמר)
אגב לענין gtlb כמעט קניתי ערב הדוחות של רבעון קודם מכיוון שזה באמת היה נראה טוב (ובאמת גם זינק) אבל ברבעון הנוכחי לא בדקתי.
מאוד מעניין אותי איפה ואיך לבדוק ועל מה להסתכל
מה שאני רוצה לעשות: לתכנת בוט, שישאב כתבות ממקורות מסוימים לפי פילטרים מסוימים, ואז יעביר כל כתבה דרך GPT וימצא את הסטנימנטים המעניינים. ואחר כך כבר אפשר לבדוק ידנית.
זה אמור לחסוך המון עבודה ידנית

מה שחסר לי כרגע, זה להבין את האלגוריתם. כלומר, איך אני בתור בן אדם ניגש לזה

אלי8888

משתמש פעיל
מאוד מעניין אותי איפה ואיך לבדוק ועל מה להסתכל
מה שאני רוצה לעשות: לתכנת בוט, שישאב כתבות ממקורות מסוימים לפי פילטרים מסוימים, ואז יעביר כל כתבה דרך GPT וימצא את הסטנימנטים המעניינים. ואחר כך כבר אפשר לבדוק ידנית.
זה אמור לחסוך המון עבודה ידנית

מה שחסר לי כרגע, זה להבין את האלגוריתם. כלומר, איך אני בתור בן אדם ניגש לזה
לדעתי חבל על הזמן ואסביר בקצרה למה.
1. אם זה באמת היה עובד אני בטוח שמליונרים היו משקיעים ע"ז מיליונים בשביל לפתח כזאת תוכנה שתהפוך אותם למליארדרים.
2. מכיר את אחד מהסטטיסטיקאים הכי בכירים בארץ והוא סיפר לי שכמה חברים שלו ניסו לבנות מודל (אמנם לפני הרבה שנים) שיתן אינדיקציה של מה הולך לעלות... וזה לא עבד.
3. לדעתי הרבה מאוד מהתנודות בשוק הם לא שכליות אלא רגשיות (כבר אמר ווארן באפט שהאויב הכי גדול של ההשקעות זה האדם עצמו) ולכן GPT לא בפרשה הזאת.
גם אפשר לראות מניות שכל האנליסטים אומרים שהיא תעלה במאות אחוזים אבל אנשים לא קונים מכיוון שהם שונאים את המנכ"ל, כועסים על החברה בגלל שהפסידו בה בעבר או להיפך שהם קונים מניה בגלל שהם מאלילים (מלשון אליל) את בעל החברה וכו'.
4. אם בכ"ז אתה רוצה לפתח כזאת תוכנה לדעתי צריך באמת להשים את רוב הדגש על החדשות שעל החברה (כמו שיח ער מאוד ברשתות על מניה מסוימת וכו) ואם אני לא טועה שמעתי פעם שיש איזה קרן סל שהוא מחקה את השיח ברשתות החברתיות אז אולי כדאי לבדוק את זה.

לסיכום: עיקר ההשקעה רק לטווח ארוך ועוד סכומים קטנים לניחושים, הימורים וכו'

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  11  פעמים

לוח מודעות

למעלה