מי מזיז אותו??????

מ.לוינגר

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מקור הידברות

שלחו לי שאולי לא כדאי לראות את זה בלילה לפני השינה

קבצים מצורפים

• asdc.mp4
    6.1 MB · צפיות: 40

חגי פאהן

משתמש סופר מקוצען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
בעזהי"ת

נראה כמו רוח מצויה. אך ייתכן שזו נשמה מיוסרת שראתה לנכון להשקיע מזמנה בנענוע ענף דקל, כנראה זה מרגיע אותה, או אולי היא מנסה למשוך תשומת לב?

בכל מקרה, אם תקשו שהענפים האחרים נעים פחות מהרוח, אֵין אָדָם שַׁלִּיט בָּרוּחַ ויכול להיות שזה מפני הזוית השונה שלו או מפני קרבתו לחומה.

בהידברות יש המון סרטונים המתיימרים להיות מסתוריים. חלקם מרשימים באמת, אך עם יכולת הזיוף שיש היום קשה לתת אמון. מה גם שאנו חכמים (ולפעמים זה חסרון).

גלינג

משתמש סופר מקצוען
או עורב נוסף שנתקע שם או מנסה להוציא אוכל??

ואולי זה בכלל ד"ש מפניה ברג??;)

Yisrael

משתמש פעיל
מעניין אותי הדחף הזה של כולם לטעון שהסרטון הזה מזויף / מבוים / כל משהו אחר שאינו מטאפיזי...

well

משתמש פעיל
זלזול באינטלגנציה וחבל ש"הידברות" עושים רושם שהיהדות מסתמכת על כאלו דברים מטופשים.
לדעתי מרחיק אנשים מהדת.
מזכיר לי שראיתי לאחרונה באיזה בית כנסת ספר עב כרס שמתיימר להביא הוכחות לדת וכו' שכתב אותו עורך דין אחד (כך לפחות הוא טוען) ושם בהקדמה הוא כותב שלפני כל ההוכחות הרגילות יש לו הוכחה ברורה למציאות אלוקים בצורה שאי אפשר להתווכח איתה, וזה שיום אחד הוא ראה במצלמות אבטחה שהיו לו במשרד מלאך שנכנס למשרד ועף שם , ושם בספר הוא מראה תמונות מהמצלמת אבטחה שרואים שם איזה כתם לא ברור ואז יש חיצים בספר שמראים איפה הראש שלו ואיפה הכנפיים... ושם הוא כותב שאמנם במצלמת אבטחה השנייה לא רואים כלום אבל זה בגלל שה' רצה לגלות את המלאך רק במצלמה אחת... משהו כזה.
אולי גם כאן יש איזה דחף לומר שזה משהו לא מטאפיזי....??
בקיצור, היהדות שלנו מספיק מבוססת ועשירה ולא צריכה את כל ההוכחות הלא מבוססות הללו, לא ראינו באף ספר קדמון שמבסס את היהדות על כאלו דברים.

לבן

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י Yisrael;n4920850:
מעניין אותי הדחף הזה של כולם לטעון שהסרטון הזה מזויף / מבוים / כל משהו אחר שאינו מטאפיזי...

זה ההרגשה המרגיזה שמנסים לזלזל באינטלגנציה שלך בכל דרך. בנאדם נורמלי שרואה ענף זז לא מנסה להחליט שזו דווקא הנשמה של סבתא שלו, למשל.

סרטונים ילדותיים ומבויימים, זה מה שיש להדברות להציע לבן אדם שרוצה להאמין בקיום הנפש? חבל.

לבן

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י well;n4920970:
זלזול באינטלגנציה וחבל ש"הידברות" עושים רושם שהיהדות מסתמכת על כאלו דברים מטופשים.
לדעתי מרחיק אנשים מהדת.

מדהים שכתבנו את אותם המילים ביחד. עוד מעט הידברות יעשו גם על זה כתבה מטפאיזית.

לבן

משתמש סופר מקצוען
אולי תסבירו לי גם מה השטויות האלה שכביכול רואים מלאכים בתמונות, כאילו, למצלמה יש ראייה רוחנית יותר מבן אדם?

ארז מלבנון

משתמש חדש

בקיצור, היהדות שלנו מספיק מבוססת ועשירה ולא צריכה את כל ההוכחות הלא מבוססות הללו, לא ראינו באף ספר קדמון שמבסס את היהדות על כאלו דברים.
[/QUOTE]
אולי כי פעם לא היה מצלמות אבטחה... ;)
אבל אולי יש אנשים שזה יותר מדבר אליהם, מי יודע.... מזכיר את איומי גוג ומגוג ומלחמת עולם שלישית עד הכוכב של יובל שהולך לפוצץ את העולם

בונדוק

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י לבן;n4920979:
אולי תסבירו לי גם מה השטויות האלה שכביכול רואים מלאכים בתמונות, כאילו, למצלמה יש ראייה רוחנית יותר מבן אדם?

ראיתי את הקליפים האלו. למיטב השערתי, אלו ג'וקים זעירים בגוונים בהירים המסתובבים על עדשת המצלמה, או גרגרי אבק גדולים. כל השאר הזיות.
גם בקליפ הנ"ל, כפי הנראה החיבור של הענף רופף, ולכן הוא זז בקלות ע"י הרוח.

מה שמפריע לי בכל הקליפים האלו, שכשאנשים אינטלגנטים חילוניים רואים אותם, הם מסיקים שאם זה שטויות כנראה שהכל שטויות...
עצוב, עצוב, עצוב.

Yisrael

משתמש פעיל
נכתב ע"י well;n4920970:

להזכירך, היהדות שלנו מבוססת על קריעת ים סוף ושאר ניסי יציאת מצרים, שזה בדיוק אותו דבר רק בלי תיעוד.

אגב, אני גם לא חושב שזה בהכרח אמיתי אבל לא אכפת לי לחשוב שזה אמתי, הרי מצינו בחז"ל הרבה כיוצא באלה. (שדים רוחות וכו')

ביינט

משתמש מקצוען
נכתב ע"י לבן;n4920971:
זה ההרגשה המרגיזה שמנסים לזלזל באינטלגנציה שלך בכל דרך. בנאדם נורמלי שרואה ענף זז לא מנסה להחליט שזו דווקא הנשמה של סבתא שלו, למשל.

סרטונים ילדותיים ומבויימים, זה מה שיש להדברות להציע לבן אדם שרוצה להאמין בקיום הנפש? חבל.

מה שנכון נכון שהיהדות לא בנויה על הסיפורים והוכחות כגון אלו,

אבל גם שזה לא בתור הוכחה על היהדות, אלא בתור פרשנות על המקרה למה התגובה הראשונית שזה לא אמיתי וכו', הרי אפשרות מטאפיזית היא עכ"פ אפשרות, והכחשה הראשונית שזה לא יתכן וכו' מגיעה מזה שאנחנו חיים ומושפעים מגישה המטריאליסטית החומרנית וחבל שכך...

תאורת חרום

משתמש סופר מקצוען
אני לא חושב שאם זה לא אמיתי הסרטונים האלו אז זה מרחיק אנשים - הגרוע ביותר יהיה שהם לא ישתכנעו.
ושיש באמת מלאכים לידינו ומסביבנו זה אנחנו מאמינים
ויש גם רוחות כן
רק אולי לא צריך להפחיד

well

משתמש פעיל
נכתב ע"י Yisrael;n4921120:
להזכירך, היהדות שלנו מבוססת על קריעת ים סוף ושאר ניסי יציאת מצרים, שזה בדיוק אותו דבר רק בלי תיעוד.

אגב, אני גם לא חושב שזה בהכרח אמיתי אבל לא אכפת לי לחשוב שזה אמתי, הרי מצינו בחז"ל הרבה כיוצא באלה. (שדים רוחות וכו')

א. להגיד שזה "בדיוק אותו דבר רק בלי תיעוד" זה רחוק מלהיות נכון אבל כאן לא המקום להאריך בנושא הזה.
ב. "לא אכפת לי לחשוב שזה אמיתי" נניח שאתה צודק אבל קשה לשים במקום שמנסה לקרב את היהדות אל העם סרטון שכל רמת האימון שלו היא רק כאשר לא אכפת לך לחשוב שזה אמיתי, ואם לי כן אכפת, כי זה מחייב אותי לשמור מצוות, למשל?
כל פעם שאתה רואה משהו זז בצורה שאתה לא יודע להסביר אתה אומר שיש כאן איזה רוח של מת? או שאולי זה רק בבית קברות?

well

משתמש פעיל
נכתב ע"י משפט;n4921148:
מה שנכון נכון שהיהדות לא בנויה על הסיפורים והוכחות כגון אלו,

אבל גם שזה לא בתור הוכחה על היהדות, אלא בתור פרשנות על המקרה למה התגובה הראשונית שזה לא אמיתי וכו', הרי אפשרות מטאפיזית היא עכ"פ אפשרות, והכחשה הראשונית שזה לא יתכן וכו' מגיעה מזה שאנחנו חיים ומושפעים מגישה המטריאליסטית החומרנית וחבל שכך...

לא מסכים בכלל!

well

משתמש פעיל
אני לא יודע כמה יוצא לכם לדבר עם חילונים אבל המציאות היא שהרבה מהם בטוחים שחלק מרכזי מהיהדות זה אוטיסיטים שמספרים כל שנה שהפעם המשיח מגיע, סיפורים על רוחות רפאים, גילוי עתידות על ידי חלומות ו.... שחרדים לא הולכים לצבא ושורפים פחים.
חבל שאנחנו לא מנסים קצת להאיר מהאור האמיתי של היהדות.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קו

א הַלְלוּיָהּ הוֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב מִי יְמַלֵּל גְּבוּרוֹת יי יַשְׁמִיעַ כָּל תְּהִלָּתוֹ:ג אַשְׁרֵי שֹׁמְרֵי מִשְׁפָּט עֹשֵׂה צְדָקָה בְכָל עֵת:ד זָכְרֵנִי יי בִּרְצוֹן עַמֶּךָ פָּקְדֵנִי בִּישׁוּעָתֶךָ:ה לִרְאוֹת בְּטוֹבַת בְּחִירֶיךָ לִשְׂמֹחַ בְּשִׂמְחַת גּוֹיֶךָ לְהִתְהַלֵּל עִם נַחֲלָתֶךָ:ו חָטָאנוּ עִם אֲבוֹתֵינוּ הֶעֱוִינוּ הִרְשָׁעְנוּ:ז אֲבוֹתֵינוּ בְמִצְרַיִם לֹא הִשְׂכִּילוּ נִפְלְאוֹתֶיךָ לֹא זָכְרוּ אֶת רֹב חֲסָדֶיךָ וַיַּמְרוּ עַל יָם בְּיַם סוּף:ח וַיּוֹשִׁיעֵם לְמַעַן שְׁמוֹ לְהוֹדִיעַ אֶת גְּבוּרָתוֹ:ט וַיִּגְעַר בְּיַם סוּף וַיֶּחֱרָב וַיּוֹלִיכֵם בַּתְּהֹמוֹת כַּמִּדְבָּר:י וַיּוֹשִׁיעֵם מִיַּד שׂוֹנֵא וַיִּגְאָלֵם מִיַּד אוֹיֵב:יא וַיְכַסּוּ מַיִם צָרֵיהֶם אֶחָד מֵהֶם לֹא נוֹתָר:יב וַיַּאֲמִינוּ בִדְבָרָיו יָשִׁירוּ תְּהִלָּתוֹ:יג מִהֲרוּ שָׁכְחוּ מַעֲשָׂיו לֹא חִכּוּ לַעֲצָתוֹ:יד וַיִּתְאַוּוּ תַאֲוָה בַּמִּדְבָּר וַיְנַסּוּ אֵל בִּישִׁימוֹן:טו וַיִּתֵּן לָהֶם שֶׁאֱלָתָם וַיְשַׁלַּח רָזוֹן בְּנַפְשָׁם:טז וַיְקַנְאוּ לְמֹשֶׁה בַּמַּחֲנֶה לְאַהֲרֹן קְדוֹשׁ יי:יז תִּפְתַּח אֶרֶץ וַתִּבְלַע דָּתָן וַתְּכַס עַל עֲדַת אֲבִירָם:יח וַתִּבְעַר אֵשׁ בַּעֲדָתָם לֶהָבָה תְּלַהֵט רְשָׁעִים:יט יַעֲשׂוּ עֵגֶל בְּחֹרֵב וַיִּשְׁתַּחֲווּ לְמַסֵּכָה:כ וַיָּמִירוּ אֶת כְּבוֹדָם בְּתַבְנִית שׁוֹר אֹכֵל עֵשֶׂב:כא שָׁכְחוּ אֵל מוֹשִׁיעָם עֹשֶׂה גְדֹלוֹת בְּמִצְרָיִם:כב נִפְלָאוֹת בְּאֶרֶץ חָם נוֹרָאוֹת עַל יַם סוּף:כג וַיֹּאמֶר לְהַשְׁמִידָם לוּלֵי מֹשֶׁה בְחִירוֹ עָמַד בַּפֶּרֶץ לְפָנָיו לְהָשִׁיב חֲמָתוֹ מֵהַשְׁחִית:כד וַיִּמְאֲסוּ בְּאֶרֶץ חֶמְדָּה לֹא הֶאֱמִינוּ לִדְבָרוֹ:כה וַיֵּרָגְנוּ בְאָהֳלֵיהֶם לֹא שָׁמְעוּ בְּקוֹל יי:כו וַיִּשָּׂא יָדוֹ לָהֶם לְהַפִּיל אוֹתָם בַּמִּדְבָּר:כז וּלְהַפִּיל זַרְעָם בַּגּוֹיִם וּלְזָרוֹתָם בָּאֲרָצוֹת:כח וַיִּצָּמְדוּ לְבַעַל פְּעוֹר וַיֹּאכְלוּ זִבְחֵי מֵתִים:כט וַיַּכְעִיסוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם וַתִּפְרָץ בָּם מַגֵּפָה:ל וַיַּעֲמֹד פִּינְחָס וַיְפַלֵּל וַתֵּעָצַר הַמַּגֵּפָה:לא וַתֵּחָשֶׁב לוֹ לִצְדָקָה לְדֹר וָדֹר עַד עוֹלָם:לב וַיַּקְצִיפוּ עַל מֵי מְרִיבָה וַיֵּרַע לְמֹשֶׁה בַּעֲבוּרָם:לג כִּי הִמְרוּ אֶת רוּחוֹ וַיְבַטֵּא בִּשְׂפָתָיו:לד לֹא הִשְׁמִידוּ אֶת הָעַמִּים אֲשֶׁר אָמַר יי לָהֶם:לה וַיִּתְעָרְבוּ בַגּוֹיִם וַיִּלְמְדוּ מַעֲשֵׂיהֶם:לו וַיַּעַבְדוּ אֶת עֲצַבֵּיהֶם וַיִּהְיוּ לָהֶם לְמוֹקֵשׁ:לז וַיִּזְבְּחוּ אֶת בְּנֵיהֶם וְאֶת בְּנוֹתֵיהֶם לַשֵּׁדִים:לח וַיִּשְׁפְּכוּ דָם נָקִי דַּם בְּנֵיהֶם וּבְנוֹתֵיהֶם אֲשֶׁר זִבְּחוּ לַעֲצַבֵּי כְנָעַן וַתֶּחֱנַף הָאָרֶץ בַּדָּמִים:לט וַיִּטְמְאוּ בְמַעֲשֵׂיהֶם וַיִּזְנוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם:מ וַיִּחַר אַף יי בְּעַמּוֹ וַיְתָעֵב אֶת נַחֲלָתוֹ:מא וַיִּתְּנֵם בְּיַד גּוֹיִם וַיִּמְשְׁלוּ בָהֶם שֹׂנְאֵיהֶם:מב וַיִּלְחָצוּם אוֹיְבֵיהֶם וַיִּכָּנְעוּ תַּחַת יָדָם:מג פְּעָמִים רַבּוֹת יַצִּילֵם וְהֵמָּה יַמְרוּ בַעֲצָתָם וַיָּמֹכּוּ בַּעֲוֹנָם:מד וַיַּרְא בַּצַּר לָהֶם בְּשָׁמְעוֹ אֶת רִנָּתָם:מה וַיִּזְכֹּר לָהֶם בְּרִיתוֹ וַיִּנָּחֵם כְּרֹב (חסדו) חֲסָדָיו:מו וַיִּתֵּן אוֹתָם לְרַחֲמִים לִפְנֵי כָּל שׁוֹבֵיהֶם:מז הוֹשִׁיעֵנוּ יי אֱלֹהֵינוּ וְקַבְּצֵנוּ מִן הַגּוֹיִם לְהֹדוֹת לְשֵׁם קָדְשֶׁךָ לְהִשְׁתַּבֵּחַ בִּתְהִלָּתֶךָ:מח בָּרוּךְ יי אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל מִן הָעוֹלָם וְעַד הָעוֹלָם וְאָמַר כָּל הָעָם אָמֵן הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה