מי מזיז אותו??????

ינשופי

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י Yisrael;n4921120:
להזכירך, היהדות שלנו מבוססת על קריעת ים סוף ושאר ניסי יציאת מצרים, שזה בדיוק אותו דבר רק בלי תיעוד.

אגב, אני גם לא חושב שזה בהכרח אמיתי אבל לא אכפת לי לחשוב שזה אמתי, הרי מצינו בחז"ל הרבה כיוצא באלה. (שדים רוחות וכו')

כן? אתה משווה סרטון מטופש לקריעת ים סוף? (ולא שצפיתי בזה), גם על זה אפשר לומר "זה קלי ואנווהו"? אתה מעיד כל שבוע על קיומו (בקידוש בליל שבת)? אם יש מישהו שמשווה בין עיקרי האמונה שלנו לבין נדנוד ענף, באמת חבל שהעלו את זה!

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
..

גלינג

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י משפט;n4922658:
קראת מה שכתבתי? כנראה שלא אז אני יחזור...
הסכמתי שא"א להוכיח כלום מזה,
אבל אחרי שאני מאמין ויודע שיש מציאות מטאפיזית (ואת זה אני יודע מאמונה בבורא ובתורה מן השמים וכו' ולא מהוכחות כאלו) אז כשאני דן מה היה המקרה אז אצלי זו אפשרות כיון שיש כזו מציאות, ואילו המציאות היא שאנחנו נוטים להכחיש מציאות מטאפיזית, ובזה אנחנו מושפעים מהגישה המטריאליסטית של העולם בחוץ, וחבל שכך..

'אין צורך להאמין שזה היה. מספיק להאמין שזה יכול ליהות'

לאה 22

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
לא הבנתי מה הבעיה להאמין שהעלה הזה של הדקל זז?

ביינט

משתמש מקצוען
נכתב ע"י גלינג;n4923113:
'אין צורך להאמין שזה היה. מספיק להאמין שזה יכול ליהות'

נכון! מסכים אם כל מילה,
אבל המציאות שאנשים מתכחשים גם לאפשרות שזה כך, ולא רק לקביעה שזה מחמת זה,

גלינג

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י משפט;n4923373:
נכון! מסכים אם כל מילה,
אבל המציאות שאנשים מתכחשים גם לאפשרות שזה כך, ולא רק לקביעה שזה מחמת זה,

לא נרא לי שהם מתכחשים לכך שזה באופציה.
אך משווים זאת לאפשרות שמחר ירד שלג בבני ברק.
כלומר ברור שזה יכול ליהות אך כמה סיכויי שזה אכן יקרה??

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
התגובות פה מזכירות לי משהו..
פעם חיכיתי עם עוד כמה חברות מחוץ לכיתת לימוד,
חלק ישבו ולחלק לא היו כיסאות, אז עמדנו (אני בתוכן)
עד שיבוא מישהו עם מפתח לפתוח לנו את הכיתה.
פתאום שמתי לב שהידית של הדלת יורדת, כאילו מישהו לחץ עליה
רק שאף אחת לא נגעה בידית..!
ומישהי לידי פתאום אומרת לי - "ראית? יש מישהו בפנים!"
אחרי דקה שתיים הגיע מישהו עם מפתח, וכולנו רצינו לראות מה יש בפנים - כלום!
הכיתה היתה ריקה
ואין שם חלונות שאפשר לצאת מהם (כלומר יש חלונות, אבל ממש קטנים)
זה היה מוזר.. ואם לא שהיו עוד כמה שראו הייתי מתפדחת לספר את זה :)

חגי פאהן

משתמש סופר מקוצען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
נכתב ע"י שרה כהן;n4922086:
רק לפני שנים בודדות הייתה רוח רפאים ב...כנסת! שדרו את זה בטלוויזיה ולא היה לזה שום הסבר אחר מלבד רוח...

זה ידוע!!! בכנסת יש כל יום עשרות מזיקים ורוחות רעות. לצערי מכסחי השדים לא עברו את אחוז החסימה.

חשבונות

משתמש רשום
פעם 'דיבוק' היה דבר די מצוי. תקראו ספרים על רבי יהודה פתיה, הגר"א ועוד הרבה.
וכבר לפני כמאה שנה אמר אחד הגדולים: שעתיד להיות כזה חשכות של אמונה בעולם, שלא יהיה אפילו דיבוקים (כלומר שלא יתגלו).
וזה גם צורת החינוך היום, משכילות ורציונליות.
אם זה נכון או לא? זה כבר שאלה. אך בטח שזה יכול להיות רוח של אדם נפטר.

כיף לקרוא

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
נכתב ע"י האמת;n4919929:
מקור הידברות

שלחו לי שאולי לא כדאי לראות את זה בלילה לפני השינה

טוב, אז השקר הראשון בולט לעין - הוא מדבר על הבת שלו ועל המצבה כתוב אמנו היקרה ואהובה...
וחוץ מזה - בדיחה מבישה, מי שמבין קצת בפוטושופ מיד רואה את הטשטוש ליד העץ..

גלינג

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י כיף לקרוא;n4924765:
טוב, אז השקר הראשון בולט לעין - הוא מדבר על הבת שלו ועל המצבה כתוב אמנו היקרה ואהובה...
וחוץ מזה - בדיחה מבישה, מי שמבין קצת בפוטושופ מיד רואה את הטשטוש ליד העץ..

לא כתוב אמנו (ולפי האגרון היא בת 30.2)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קו

א הַלְלוּיָהּ הוֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב מִי יְמַלֵּל גְּבוּרוֹת יי יַשְׁמִיעַ כָּל תְּהִלָּתוֹ:ג אַשְׁרֵי שֹׁמְרֵי מִשְׁפָּט עֹשֵׂה צְדָקָה בְכָל עֵת:ד זָכְרֵנִי יי בִּרְצוֹן עַמֶּךָ פָּקְדֵנִי בִּישׁוּעָתֶךָ:ה לִרְאוֹת בְּטוֹבַת בְּחִירֶיךָ לִשְׂמֹחַ בְּשִׂמְחַת גּוֹיֶךָ לְהִתְהַלֵּל עִם נַחֲלָתֶךָ:ו חָטָאנוּ עִם אֲבוֹתֵינוּ הֶעֱוִינוּ הִרְשָׁעְנוּ:ז אֲבוֹתֵינוּ בְמִצְרַיִם לֹא הִשְׂכִּילוּ נִפְלְאוֹתֶיךָ לֹא זָכְרוּ אֶת רֹב חֲסָדֶיךָ וַיַּמְרוּ עַל יָם בְּיַם סוּף:ח וַיּוֹשִׁיעֵם לְמַעַן שְׁמוֹ לְהוֹדִיעַ אֶת גְּבוּרָתוֹ:ט וַיִּגְעַר בְּיַם סוּף וַיֶּחֱרָב וַיּוֹלִיכֵם בַּתְּהֹמוֹת כַּמִּדְבָּר:י וַיּוֹשִׁיעֵם מִיַּד שׂוֹנֵא וַיִּגְאָלֵם מִיַּד אוֹיֵב:יא וַיְכַסּוּ מַיִם צָרֵיהֶם אֶחָד מֵהֶם לֹא נוֹתָר:יב וַיַּאֲמִינוּ בִדְבָרָיו יָשִׁירוּ תְּהִלָּתוֹ:יג מִהֲרוּ שָׁכְחוּ מַעֲשָׂיו לֹא חִכּוּ לַעֲצָתוֹ:יד וַיִּתְאַוּוּ תַאֲוָה בַּמִּדְבָּר וַיְנַסּוּ אֵל בִּישִׁימוֹן:טו וַיִּתֵּן לָהֶם שֶׁאֱלָתָם וַיְשַׁלַּח רָזוֹן בְּנַפְשָׁם:טז וַיְקַנְאוּ לְמֹשֶׁה בַּמַּחֲנֶה לְאַהֲרֹן קְדוֹשׁ יי:יז תִּפְתַּח אֶרֶץ וַתִּבְלַע דָּתָן וַתְּכַס עַל עֲדַת אֲבִירָם:יח וַתִּבְעַר אֵשׁ בַּעֲדָתָם לֶהָבָה תְּלַהֵט רְשָׁעִים:יט יַעֲשׂוּ עֵגֶל בְּחֹרֵב וַיִּשְׁתַּחֲווּ לְמַסֵּכָה:כ וַיָּמִירוּ אֶת כְּבוֹדָם בְּתַבְנִית שׁוֹר אֹכֵל עֵשֶׂב:כא שָׁכְחוּ אֵל מוֹשִׁיעָם עֹשֶׂה גְדֹלוֹת בְּמִצְרָיִם:כב נִפְלָאוֹת בְּאֶרֶץ חָם נוֹרָאוֹת עַל יַם סוּף:כג וַיֹּאמֶר לְהַשְׁמִידָם לוּלֵי מֹשֶׁה בְחִירוֹ עָמַד בַּפֶּרֶץ לְפָנָיו לְהָשִׁיב חֲמָתוֹ מֵהַשְׁחִית:כד וַיִּמְאֲסוּ בְּאֶרֶץ חֶמְדָּה לֹא הֶאֱמִינוּ לִדְבָרוֹ:כה וַיֵּרָגְנוּ בְאָהֳלֵיהֶם לֹא שָׁמְעוּ בְּקוֹל יי:כו וַיִּשָּׂא יָדוֹ לָהֶם לְהַפִּיל אוֹתָם בַּמִּדְבָּר:כז וּלְהַפִּיל זַרְעָם בַּגּוֹיִם וּלְזָרוֹתָם בָּאֲרָצוֹת:כח וַיִּצָּמְדוּ לְבַעַל פְּעוֹר וַיֹּאכְלוּ זִבְחֵי מֵתִים:כט וַיַּכְעִיסוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם וַתִּפְרָץ בָּם מַגֵּפָה:ל וַיַּעֲמֹד פִּינְחָס וַיְפַלֵּל וַתֵּעָצַר הַמַּגֵּפָה:לא וַתֵּחָשֶׁב לוֹ לִצְדָקָה לְדֹר וָדֹר עַד עוֹלָם:לב וַיַּקְצִיפוּ עַל מֵי מְרִיבָה וַיֵּרַע לְמֹשֶׁה בַּעֲבוּרָם:לג כִּי הִמְרוּ אֶת רוּחוֹ וַיְבַטֵּא בִּשְׂפָתָיו:לד לֹא הִשְׁמִידוּ אֶת הָעַמִּים אֲשֶׁר אָמַר יי לָהֶם:לה וַיִּתְעָרְבוּ בַגּוֹיִם וַיִּלְמְדוּ מַעֲשֵׂיהֶם:לו וַיַּעַבְדוּ אֶת עֲצַבֵּיהֶם וַיִּהְיוּ לָהֶם לְמוֹקֵשׁ:לז וַיִּזְבְּחוּ אֶת בְּנֵיהֶם וְאֶת בְּנוֹתֵיהֶם לַשֵּׁדִים:לח וַיִּשְׁפְּכוּ דָם נָקִי דַּם בְּנֵיהֶם וּבְנוֹתֵיהֶם אֲשֶׁר זִבְּחוּ לַעֲצַבֵּי כְנָעַן וַתֶּחֱנַף הָאָרֶץ בַּדָּמִים:לט וַיִּטְמְאוּ בְמַעֲשֵׂיהֶם וַיִּזְנוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם:מ וַיִּחַר אַף יי בְּעַמּוֹ וַיְתָעֵב אֶת נַחֲלָתוֹ:מא וַיִּתְּנֵם בְּיַד גּוֹיִם וַיִּמְשְׁלוּ בָהֶם שֹׂנְאֵיהֶם:מב וַיִּלְחָצוּם אוֹיְבֵיהֶם וַיִּכָּנְעוּ תַּחַת יָדָם:מג פְּעָמִים רַבּוֹת יַצִּילֵם וְהֵמָּה יַמְרוּ בַעֲצָתָם וַיָּמֹכּוּ בַּעֲוֹנָם:מד וַיַּרְא בַּצַּר לָהֶם בְּשָׁמְעוֹ אֶת רִנָּתָם:מה וַיִּזְכֹּר לָהֶם בְּרִיתוֹ וַיִּנָּחֵם כְּרֹב (חסדו) חֲסָדָיו:מו וַיִּתֵּן אוֹתָם לְרַחֲמִים לִפְנֵי כָּל שׁוֹבֵיהֶם:מז הוֹשִׁיעֵנוּ יי אֱלֹהֵינוּ וְקַבְּצֵנוּ מִן הַגּוֹיִם לְהֹדוֹת לְשֵׁם קָדְשֶׁךָ לְהִשְׁתַּבֵּחַ בִּתְהִלָּתֶךָ:מח בָּרוּךְ יי אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל מִן הָעוֹלָם וְעַד הָעוֹלָם וְאָמַר כָּל הָעָם אָמֵן הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה