מי מזיז אותו??????

גלינג

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י משפט;n4921148:
מה שנכון נכון שהיהדות לא בנויה על הסיפורים והוכחות כגון אלו,

אבל גם שזה לא בתור הוכחה על היהדות, אלא בתור פרשנות על המקרה למה התגובה הראשונית שזה לא אמיתי וכו', הרי אפשרות מטאפיזית היא עכ"פ אפשרות, והכחשה הראשונית שזה לא יתכן וכו' מגיעה מזה שאנחנו חיים ומושפעים מגישה המטריאליסטית החומרנית וחבל שכך...

אין אובססיה נגד.
הסבירות בעד היא מקסימום שווה לסבירויות הרבות שנגד.
ובסטטיסטיקה זה נופל..

גלינג

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י well;n4921264:
אני לא יודע כמה יוצא לכם לדבר עם חילונים אבל המציאות היא שהרבה מהם בטוחים שחלק מרכזי מהיהדות זה אוטיסיטים שמספרים כל שנה שהפעם המשיח מגיע, סיפורים על רוחות רפאים, גילוי עתידות על ידי חלומות ו.... שחרדים לא הולכים לצבא ושורפים פחים.
חבל שאנחנו לא מנסים קצת להאיר מהאור האמיתי של היהדות.

דווקא יוצא לי הרבה..
והחלק הראשון בדבריך לא ממש מדוייק.
הם יודעים שבעיתונות החרדית אין טורי אסטרולוגיה.. והחרדים לא חיים במיסטיקה.
החלק על צבא וכו קצת יותר נכון.
הם מבינים היום יור מתיד שלא כל החרדים אותו דבר.

גלינג

משתמש סופר מקצוען
רק אתמול הייתי עד לשיחה של בני נוער מתקרבים שהתקיפו את רבם על כך שהבטיח להם(!) לפני שנתיים שהמשיח השנה מגיע וכו'. ועל ההשכלכה הדתית שלהם מהנושא.

סטודיו מיתר

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
אם זה לא היה בבית קברות זה היה מעניין מישהו? זה נראה מסתורי רק בגלל הקברות מסביב ,

Yisrael

משתמש פעיל
נכתב ע"י well;n4921249:
א. להגיד שזה "בדיוק אותו דבר רק בלי תיעוד" זה רחוק מלהיות נכון אבל כאן לא המקום להאריך בנושא הזה.
ב. "לא אכפת לי לחשוב שזה אמיתי" נניח שאתה צודק אבל קשה לשים במקום שמנסה לקרב את היהדות אל העם סרטון שכל רמת האימון שלו היא רק כאשר לא אכפת לך לחשוב שזה אמיתי, ואם לי כן אכפת, כי זה מחייב אותי לשמור מצוות, למשל?
כל פעם שאתה רואה משהו זז בצורה שאתה לא יודע להסביר אתה אומר שיש כאן איזה רוח של מת? או שאולי זה רק בבית קברות?

א. אכן יש הבדל, התכוונתי לעיקרון, ואכן אין כאן המקום.

ב. גם כאן אני מסכים שזה מטופש להציג כך את היהדות. מטופש מכמה כיוונים. ואתר הידברות אתר רדוד מאוד כידוע.

well

משתמש פעיל
למה ארגון כ"כ מבוסס באמצעי תקשורת צריך להיות רדוד? לא יכול לקום מישהו על רמה ולתת יהדות ברמה גבוהה?

מולטיגרפיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
כמיטב ידיעתי , בארץ ישראל אין מזיקים, שדים ורוחות

מ.לוינגר

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י well;n4921772:
למה ארגון כ"כ מבוסס באמצעי תקשורת צריך להיות רדוד? לא יכול לקום מישהו על רמה ולתת יהדות ברמה גבוהה?

אני חושב שבהחלט הידברות נותנת יהדות גם ברמה גבוהה, אבל בכל זאת היא פונה גם לכאלו שזה מה שמדבר אליהם.

well

משתמש פעיל
הבעייה היא שדברים כאלו הורסים את הרושם של הדברים האחרים.

שרה כהן

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
לא יודעת מה עם הסרטון הזה,
אבל אלו לא שטויות. נשמות ורוחות משוטטות זה שטויות?! כתוב על כך הרבה במקורותינו. וכן, יש תופעות על טבעיות וכשנחשפים אליהם זה יכול לחזק את האמונה בכך שהמימד החומרי הזה שאנחנו רואים הוא רק חלק מהתמונה. רק לפני שנים בודדות הייתה רוח רפאים ב...כנסת! שדרו את זה בטלוויזיה ולא היה לזה שום הסבר אחר מלבד רוח... יש אנשים שזה מאוד מחזק אותם, אבל כמובן שאסור להתבסס על כך כי האמונה צריכה להיות שכלית וריגושים כאלה לא מחזיקים מעמד.
וזה לא נכון , הדברות לא מתבססת על מסטיקה ומסתורין. הרב זמיר כהן מדבר שכלית ואינטלקטואלית. והם עושים דבר שדורות חיכו לו.

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
נכתב ע"י שרה כהן;n4922086:
רק לפני שנים בודדות הייתה רוח רפאים ב...כנסת!

איך היא ביטאה את עצמה?
הצביעה בהצבעות במקום אחרים?
נשאה נאומים? העבירה חוקים?

מה בדיוק?

תאורת חרום

משתמש סופר מקצוען
זה היה ביום כיפור ראו משהו זז במצלמות האבטחה כמו אור כזה שזז
שוב א"א לדעת מה באמת
אבל עין רואה ואוזן שומעת וכל מעשיך בספר נכתבים - בזה אנו ודאי מאמינים
ויש אנשים בדורנו שהם רדודים ודברים אלו מזיזים טותם ומזעזעים אותם
קחו לדוגמא את הרב אמנון יצחק שגם היה עושה פעילוית שונות שלא כולם הסכימו אותו
אבל יש לו ציבור מעריצים גדול,ושוב אני לא נכנס לדבר על האדם עצמוץ
וכמו שיש בחנות מלפפון חמוץ בחומץ. מה??? מי אוהב בחומץ? כנראה שאם בחנות שמים את זה כנראה שיש לזה קונים

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
אי אפשר להביא לאמת,
שלא באמת.

מסכן מי שמאמין רק בעקבות סרט של אור שזז.
מחר ימצאו הסבר פיזי או הבהרה לתופעה (שאכן מן הסתם זה מה שהיה)
וכל האמונה שלו נשענת על כרעי תרנגולת.

שרה כהן

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י תאורת חרום;n4922112:
שוב א"א לדעת מה באמת
הנעילה האוטומטית התריעה על כניסה למקום לכן השומר הסתכל במצלמות האבטחה וראו צללית מוארת עוברת דרך מחיצה. ח"כ יצחק כהן מש"ס אמר אז שהכנסת בנויה על קברי קדמונים וייתכן שזה קשור. וזה לא המקרה היחיד גם בימינו.
אני גם לא מבינה איך זה שלפעמים זה מתבטא פיזית ובד"כ לא אבל זו עובדה.
אבל עזבו, מי שלא מאמין בכך גם לא יאמין, וזה בסדר, זה לא אחד מעיקרי האמונה {וגם כתוב : "במופלא ממך אל תדרוש" לכן לא טוב להכנס לדברים האלו. }העיקר שיאמין בהשארות הנפש.

well

משתמש פעיל
סתם הערת אגב...
למה הצלם הסקרן שחיפש מי נמצא שם לא יכל להתקרב קצת יותר קרוב בשביל להראות לנו את הענף בעצמו...
נקודה למחשבה.

well

משתמש פעיל
נכתב ע"י משפט;n4922114:
על מה אתה לא מסכים?

אני לא מסכים שהכחשה של הכח המטאפיזי נובעת בגלל ההשפעה של העולם מבחוץ אלא היא נובעת פשוט מהסתכלות הגיונית וישרה שלא קונה "לוקשים" בלע"ז אלא מחפשת הוכחות קצת יותר מבוססות.

גלינג

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י שרה כהן;n4922151:
נכתב ע"י תאורת חרום;n4922112:
שוב א"א לדעת מה באמת
הנעילה האוטומטית התריעה על כניסה למקום לכן השומר הסתכל במצלמות האבטחה וראו צללית מוארת עוברת דרך מחיצה. ח"כ יצחק כהן מש"ס אמר אז שהכנסת בנויה על קברי קדמונים וייתכן שזה קשור. וזה לא המקרה היחיד גם בימינו.
אני גם לא מבינה איך זה שלפעמים זה מתבטא פיזית ובד"כ לא אבל זו עובדה.
אבל עזבו, מי שלא מאמין בכך גם לא יאמין, וזה בסדר, זה לא אחד מעיקרי האמונה העיקר שיאמין בהשארות הנפש.

ברור. אך היא יודעת להערים גם על מצלמות אבטחה..

ביינט

משתמש מקצוען
נכתב ע"י well;n4922211:
אני לא מסכים שהכחשה של הכח המטאפיזי נובעת בגלל ההשפעה של העולם מבחוץ אלא היא נובעת פשוט מהסתכלות הגיונית וישרה שלא קונה "לוקשים" בלע"ז אלא מחפשת הוכחות קצת יותר מבוססות.

קראת מה שכתבתי? כנראה שלא אז אני יחזור...
הסכמתי שא"א להוכיח כלום מזה,
אבל אחרי שאני מאמין ויודע שיש מציאות מטאפיזית (ואת זה אני יודע מאמונה בבורא ובתורה מן השמים וכו' ולא מהוכחות כאלו) אז כשאני דן מה היה המקרה אז אצלי זו אפשרות כיון שיש כזו מציאות, ואילו המציאות היא שאנחנו נוטים להכחיש מציאות מטאפיזית, ובזה אנחנו מושפעים מהגישה המטריאליסטית של העולם בחוץ, וחבל שכך..

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קו

א הַלְלוּיָהּ הוֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב מִי יְמַלֵּל גְּבוּרוֹת יי יַשְׁמִיעַ כָּל תְּהִלָּתוֹ:ג אַשְׁרֵי שֹׁמְרֵי מִשְׁפָּט עֹשֵׂה צְדָקָה בְכָל עֵת:ד זָכְרֵנִי יי בִּרְצוֹן עַמֶּךָ פָּקְדֵנִי בִּישׁוּעָתֶךָ:ה לִרְאוֹת בְּטוֹבַת בְּחִירֶיךָ לִשְׂמֹחַ בְּשִׂמְחַת גּוֹיֶךָ לְהִתְהַלֵּל עִם נַחֲלָתֶךָ:ו חָטָאנוּ עִם אֲבוֹתֵינוּ הֶעֱוִינוּ הִרְשָׁעְנוּ:ז אֲבוֹתֵינוּ בְמִצְרַיִם לֹא הִשְׂכִּילוּ נִפְלְאוֹתֶיךָ לֹא זָכְרוּ אֶת רֹב חֲסָדֶיךָ וַיַּמְרוּ עַל יָם בְּיַם סוּף:ח וַיּוֹשִׁיעֵם לְמַעַן שְׁמוֹ לְהוֹדִיעַ אֶת גְּבוּרָתוֹ:ט וַיִּגְעַר בְּיַם סוּף וַיֶּחֱרָב וַיּוֹלִיכֵם בַּתְּהֹמוֹת כַּמִּדְבָּר:י וַיּוֹשִׁיעֵם מִיַּד שׂוֹנֵא וַיִּגְאָלֵם מִיַּד אוֹיֵב:יא וַיְכַסּוּ מַיִם צָרֵיהֶם אֶחָד מֵהֶם לֹא נוֹתָר:יב וַיַּאֲמִינוּ בִדְבָרָיו יָשִׁירוּ תְּהִלָּתוֹ:יג מִהֲרוּ שָׁכְחוּ מַעֲשָׂיו לֹא חִכּוּ לַעֲצָתוֹ:יד וַיִּתְאַוּוּ תַאֲוָה בַּמִּדְבָּר וַיְנַסּוּ אֵל בִּישִׁימוֹן:טו וַיִּתֵּן לָהֶם שֶׁאֱלָתָם וַיְשַׁלַּח רָזוֹן בְּנַפְשָׁם:טז וַיְקַנְאוּ לְמֹשֶׁה בַּמַּחֲנֶה לְאַהֲרֹן קְדוֹשׁ יי:יז תִּפְתַּח אֶרֶץ וַתִּבְלַע דָּתָן וַתְּכַס עַל עֲדַת אֲבִירָם:יח וַתִּבְעַר אֵשׁ בַּעֲדָתָם לֶהָבָה תְּלַהֵט רְשָׁעִים:יט יַעֲשׂוּ עֵגֶל בְּחֹרֵב וַיִּשְׁתַּחֲווּ לְמַסֵּכָה:כ וַיָּמִירוּ אֶת כְּבוֹדָם בְּתַבְנִית שׁוֹר אֹכֵל עֵשֶׂב:כא שָׁכְחוּ אֵל מוֹשִׁיעָם עֹשֶׂה גְדֹלוֹת בְּמִצְרָיִם:כב נִפְלָאוֹת בְּאֶרֶץ חָם נוֹרָאוֹת עַל יַם סוּף:כג וַיֹּאמֶר לְהַשְׁמִידָם לוּלֵי מֹשֶׁה בְחִירוֹ עָמַד בַּפֶּרֶץ לְפָנָיו לְהָשִׁיב חֲמָתוֹ מֵהַשְׁחִית:כד וַיִּמְאֲסוּ בְּאֶרֶץ חֶמְדָּה לֹא הֶאֱמִינוּ לִדְבָרוֹ:כה וַיֵּרָגְנוּ בְאָהֳלֵיהֶם לֹא שָׁמְעוּ בְּקוֹל יי:כו וַיִּשָּׂא יָדוֹ לָהֶם לְהַפִּיל אוֹתָם בַּמִּדְבָּר:כז וּלְהַפִּיל זַרְעָם בַּגּוֹיִם וּלְזָרוֹתָם בָּאֲרָצוֹת:כח וַיִּצָּמְדוּ לְבַעַל פְּעוֹר וַיֹּאכְלוּ זִבְחֵי מֵתִים:כט וַיַּכְעִיסוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם וַתִּפְרָץ בָּם מַגֵּפָה:ל וַיַּעֲמֹד פִּינְחָס וַיְפַלֵּל וַתֵּעָצַר הַמַּגֵּפָה:לא וַתֵּחָשֶׁב לוֹ לִצְדָקָה לְדֹר וָדֹר עַד עוֹלָם:לב וַיַּקְצִיפוּ עַל מֵי מְרִיבָה וַיֵּרַע לְמֹשֶׁה בַּעֲבוּרָם:לג כִּי הִמְרוּ אֶת רוּחוֹ וַיְבַטֵּא בִּשְׂפָתָיו:לד לֹא הִשְׁמִידוּ אֶת הָעַמִּים אֲשֶׁר אָמַר יי לָהֶם:לה וַיִּתְעָרְבוּ בַגּוֹיִם וַיִּלְמְדוּ מַעֲשֵׂיהֶם:לו וַיַּעַבְדוּ אֶת עֲצַבֵּיהֶם וַיִּהְיוּ לָהֶם לְמוֹקֵשׁ:לז וַיִּזְבְּחוּ אֶת בְּנֵיהֶם וְאֶת בְּנוֹתֵיהֶם לַשֵּׁדִים:לח וַיִּשְׁפְּכוּ דָם נָקִי דַּם בְּנֵיהֶם וּבְנוֹתֵיהֶם אֲשֶׁר זִבְּחוּ לַעֲצַבֵּי כְנָעַן וַתֶּחֱנַף הָאָרֶץ בַּדָּמִים:לט וַיִּטְמְאוּ בְמַעֲשֵׂיהֶם וַיִּזְנוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם:מ וַיִּחַר אַף יי בְּעַמּוֹ וַיְתָעֵב אֶת נַחֲלָתוֹ:מא וַיִּתְּנֵם בְּיַד גּוֹיִם וַיִּמְשְׁלוּ בָהֶם שֹׂנְאֵיהֶם:מב וַיִּלְחָצוּם אוֹיְבֵיהֶם וַיִּכָּנְעוּ תַּחַת יָדָם:מג פְּעָמִים רַבּוֹת יַצִּילֵם וְהֵמָּה יַמְרוּ בַעֲצָתָם וַיָּמֹכּוּ בַּעֲוֹנָם:מד וַיַּרְא בַּצַּר לָהֶם בְּשָׁמְעוֹ אֶת רִנָּתָם:מה וַיִּזְכֹּר לָהֶם בְּרִיתוֹ וַיִּנָּחֵם כְּרֹב (חסדו) חֲסָדָיו:מו וַיִּתֵּן אוֹתָם לְרַחֲמִים לִפְנֵי כָּל שׁוֹבֵיהֶם:מז הוֹשִׁיעֵנוּ יי אֱלֹהֵינוּ וְקַבְּצֵנוּ מִן הַגּוֹיִם לְהֹדוֹת לְשֵׁם קָדְשֶׁךָ לְהִשְׁתַּבֵּחַ בִּתְהִלָּתֶךָ:מח בָּרוּךְ יי אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל מִן הָעוֹלָם וְעַד הָעוֹלָם וְאָמַר כָּל הָעָם אָמֵן הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה