דרוש מידע מיזם חדש של מרן עמוד ההוראה הגר"י זילברשטיין שליט"א למניעת חולדות ועכברים

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:

שמעון963852741

משתמש פעיל
אתה באמת משווה מישהו שמתריס נגד גדול ישראל (שבמקרה היה ליטאי)
לבין רב חשוב ככל שיהיה
שיתן הוראה לציבור?

אני מוכן להתערב על כסף שלא יצא מיזה כמעט שום דבר.
רחמי עליך.
אותי לא מעניין לאיזו קהילה או עדה משתייך הרב, כמו שאני פותח שולחן ערוך רמ"א או שולחן ערוך הרב בלי לחשוב חסידי אשכנזי ספרדי. (אלא אם כן הרב שלי פוסק אחרת, וזה נושא נפרד לחלוטין)
מה זה קשור?
לבדוק הלכה או מוסר, לפי צבע עור או מבטא בתפילה, מהיכן מגיעים המושגים האלו?
לא מהישיבות והמוסדות שבהם למדתי, ולמדתי במיינסטרים של עולם הישיבות הליטאי.
תבדוק עצמך טוב טוב, כי לדעתי אתה נופל למקום לא חיובי.
עריכה: וברור לי שרוב מוחלט מהציבור החרדי, מתנהג כמוני.

רמת אלחנני

משתמש פעיל
המשתמש נחסם
אתה באמת משווה מישהו שמתריס נגד גדול ישראל (שבמקרה היה ליטאי)
לבין רב חשוב ככל שיהיה
שיתן הוראה לציבור?
אני מוכן להתערב על כסף שלא יצא מיזה כמעט שום דבר.
אם הציבור לא ישמע לרב - הוי אומר שהוא מתריס נגד גדול בישראל, ודו"ק...

רמת אלחנני

משתמש פעיל
המשתמש נחסם
בכל מקרה אנא נעזוב את הנושא של מרן הרב זילברשטיין עצמו, ונדבר לגופו של עניין, למי יש רעיונות לשיפור וייעול?

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
אם הציבור לא ישמע לרב - הוי אומר שהוא מתריס נגד גדול בישראל, ודו"ק...
באמת?
אם הרב מזוז יגיד משהו
אתה חושב שכל הציבור יקשיב לו

אם האדמו"ר מגור יגיד משהו כל הציבור יקשיב?

אחי,אל תהיה תמים.

ובאמת בא נעזוב את הנושא הזה שלא יגלוש.

ישיבע בוחער

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה תורנית
אגב, גם בעיר ניו יורק כבר עשרות שנים יש בעיה של חולדות/עכברים, ושום ראש עיר (שהוא בדרגה ממש גבוהה שם) עדיין לא הצליח לפתור את הבעיה.
אולי באמת אין פתרון?
(הרי זה לא חדש שבני ברק היא ניו יורק של ישראל... (יש לנו את ב.ס.ר.!!!)

מתכנתת+

משתמש מקצוען
לא זורקים על הריצפה אשפה,
אבל אם ילד יכנס לחדר וכל החדר יהיה זרוע משחקים ממשחקים שונים,(מבולגן ברמה , קופסאות משחקים פזורות בכל מקום.. חלקים מעורבבים זה בזה מעשרה משחקים שונים...)

מה הסיכוי שהוא יטפס למדף העליון , (שבשביל זה הוא צריך להביא כיסא ולפלס לו דרך בין כל המשחקים.. ואז איכשהוא להכניס את המשחק לארון מפוצץ שהוא בכלל לא רואה מה קורה שם כי גם עם הכיסא הוא מידי נמוך....)
או שהוא ישאיר , את המשחק בין שאר כמויות המשחקים שמפוזרים ממילא על הריצפה..

רוב הילדים שאני מכירה ישאירו על הריצפה..
הגזמה פרועה, תלכי ברחובות בני ברק רוב הרחובות בגדול נקיים.
בדקתי את זה.

מתכנתת+

משתמש מקצוען
@ברבור
את בני ברקית? הסתכלת לאחרונה על הרחוב בעין נטרלית?? ברור שיש קצת לכלוך, אבל אם תלכי ברחוב סטנדרטי בבני ברק, לא הצדדיים והמוזנחים ביותר, אז יש קצת לכלוך בצדי המדרכות יותר סגריות ועלים יבשים
לא יותר מזה.
זה המציאות, תצאי לרחוב נורמלי בבני ברק תסתכלי על הרחוב והכביש וזה מה שתראי.
כמובן יש רחובות מוזנחים, ויש גם מקומות שבונים עם פסולת בניה ויש לפעמים פחים שמסביבם מלוכלך אבל למרות שכולנו חושבים אחרת הרחוב ברובו נקי! מציאות שאני רואה עכשיו בעיניים, אני גרה ברחוב מרכזי יחסית וארוך, והוא נקי, המדרכות נקיות.
יש יום יום מנקי רחובות שמסתובבים, מפנים את האשפה בתדירות גבוהה, וזו המציאות.
לא סותר לבעית העכברים...
מה שהזוי זה הלכלוך בגינות בסוף יום, כל יום מחדש, אחרי שכל אחה"צ היה מפוצץ בילדים, נראה שכל הילדים השליכו את אריזות הממתקים ושקיות האוכל על הרצפה, אבל כל בוקר נקי מחדש... וחוזר חלילה.

נערך לאחרונה ב:

~נעמי~

עיצוב גרפי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
D I G I T A L
יש לי תוכנית מסודרת. למי פונים??
בקשה אחת יש לי (!) לא לפזר רעל!!!!! ממש לא נחמד ללכת בימים החמים ולסתום את האף.
בבקשה! תסתמו מחילות! תציבו מלכודות! תמזערו מקומות מחבוא!
תסגרו בבקשה בנינים בלי דלת!
מבצע איסוף גרוטאות מתחת הבנינים והמקלטים. מי שצריך משהו שיעלה למעלה או יכניס לחדר מדרגות עם דלת.
הוספת תאורה במקומות מועדים (מוסיף למוגנות על הדרך)
כל בניין יקבל סבסוד לסגירה לבניין + תאורה כמה שנצרך + בניין מתמיד יקבל דשא סינטתי.
אם אין טמון באזור יקבלו סבסוד לתחימת הפחים בצורה אסטתית.
על הדרך הדברה של מקורות ביוב נגד תיקנים.
בנוגע לפחים יש 2 סיבות שהם סדוקים- קיבולת יתר ואנשי התברואה המזלזלים. כך שטמון פותר 2 בעיות אלו אבל על כל בניין לדאוג לשלמות הפחים.

תחרות בין בנינים נידונה לכשלון בגלל שאין להשוות בין בנין שנבנה עכשיו לבנין בן 40. ומעלה....
פקחים שיעשו הערכת מאמץ- לפני ואחרי ואלו פעולות ננקטו יותר בכיוון....

גיזום שיחי פרא גם במקומות פרטיים.
לחילופין תאורה
יש גינות שמסביב לספסלים יש שיחים שורצי חולדות!! דילול ותאורה יעזור בהחלט.

ברבור1

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
@ברבור
את בני ברקית? הסתכלת לאחרונה על הרחוב בעין נטרלית? ברור שיש לכלוך, אבל אם תלכי ברחוב סטנדרטי בבני ברק, לא הצדדים והמוזנחים ביותר, אז יש קצת לכלוך בצדי המדרכות יותר סגריות ועלים יבשים
לא יותר מזה.
זה המציאות, תצאי לרחוב נורמלי בבני ברק תסתכלי על הרחוב והכביש וזה מה שתראי.
כמובן יש רחובות מוזנחים, ויש גם מקומות שבונים עם פסולת בניה ויש פחים שמסביבם מלוכלך אבל למרות שכולנו חושבים אחרת הרחוב ברובו נקי! מציאות שאני רואה עכשיו בעיניים.
יש יום יום מנקי רחובות שמסתובבים, וזו המציאות.
בני ברקית
הלכתי הבוקר ברחוב בן זכאי,(חושבת שעונה על הקריטריונים שלך)
אז כן הביאו סוף סוף , מכונית שמנקה בזרם מים את המדרדכה...
אממה,
המנקה שם , לא טרח לעלות למדרכה, כך שהוא ניקה את הממשק בין המדרכה לאספלט (וגם שם לא את כולו, רק איפה שלא חנו מכוניות..)
וכן אני עוברת כל יום ברחובות בני ברק רובם מלוכלכים,
וכן בהרבה רחובות אין פח אחד לרפואה! (אני מדברת על פח קטן לפסולת, ל אפחים של בנינים..)
אני כמה פעמים בדבוע עובדת בתל אביב, ועוברת כל יום דרך רמת גן (לא ברחובות ראשיים, אלא ברחובות פנימיים..)
וגם ברחובות הראשיים של תל אביב,
ולצערי הרב איןן מה להשוות..
מה שכן התרגלנו..
את כבר לא רואה את הלכלוך(האמת גם אני...)
לכלוך אצלי: עטיפות , עיתונים, דפים, כמובן פסולת בניה ולכלוך גס יותר....

אם את זוכרת בימי הקורונה כל בני ברק היתה מוצפת במסכות (לזה העין לא התרגלה , ולכן שמנו לב.. בתל אביב כמעט ולא ראית מסכות מושכלות בצידי כביש...

מתכנתת+

משתמש מקצוען
בני ברקית
הלכתי הבוקר ברחוב בן זכאי,(חושבת שעונה על הקריטריונים שלך)
אז כן הביאו סוף סוף , מכונית שמנקה בזרם מים את המדרדכה...
אממה,
המנקה שם , לא טרח לעלות למדרכה, כך שהוא ניקה את הממשק בין המדרכה לאספלט (וגם שם לא את כולו, רק איפה שלא חנו מכוניות..)
וכן אני עוברת כל יום ברחובות בני ברק רובם מלוכלכים,
וכן בהרבה רחובות אין פח אחד לרפואה! (אני מדברת על פח קטן לפסולת, ל אפחים של בנינים..)
אני כמה פעמים בדבוע עובדת בתל אביב, ועוברת כל יום דרך רמת גן (לא ברחובות ראשיים, אלא ברחובות פנימיים..)
וגם ברחובות הראשיים של תל אביב,
ולצערי הרב איןן מה להשוות..
מה שכן התרגלנו..
את כבר לא רואה את הלכלוך(האמת גם אני...)
לכלוך אצלי: עטיפות , עיתונים, דפים, כמובן פסולת בניה ולכלוך גס יותר....

אם את זוכרת בימי הקורונה כל בני ברק היתה מוצפת במסכות (לזה העין לא התרגלה , ולכן שמנו לב.. בתל אביב כמעט ולא ראית מסכות מושכלות בצידי כביש...
כנראה באמת תלוי בשכונות ורחובות
הרחוב שאני גרה בו, והרחובות מסביב נקיים כמעט לגמרי, אין מה להשוות שהרחוב הרבה פחות יפה מרחובות בערים אחרות, מבחינת צפיפות, רחובות צרים, מדרכות שבורות בניה לא חוקית עצים וכו
אבל נקי זה כן.
ואני אחת שמאוד שמה לב אם אני הולכת ברחוב נקי או לא ויצא לי לאחרונה כמה פעמים לחשוב שפעם בני ברק היתה הרבה יותר מלוכלכת והיום המצב סביר.
אבל ענין הפחים באמת גרוע, יצא לי ללכת בבני ברק עם פסולת במשך כמה רחובות עד שמצאתי פח...
עריכה - החצרות של הבנינים הרבה פעמים מכערות את כל הרחוב ועושות הרגשה של זבל עם כל האופניים העגלות והגרוטאות ששוכבות שם.

ברבור1

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
כנראה באמת תלוי בשכונות ורחובות
הרחוב שאני גרה בו, והרחובות מסביב נקיים כמעט לגמרי, אין מה להשוות שהרחוב הרבה פחות יפה מרחובות בערים אחרות, מבחינת צפיפות מדרכות שבורות בניה לא חוקית עצים וכו
אבל נקי זה כן.
ואני אחת שמאוד שמה לב אם אני הולכת ברחוב נקי או לא ויצא לי לאחרונה כמה פעמים לחשוב שפעם בני ברק היתה הרבה יותר מלוכלכת והיום המצב סביר.
אבל ענין הפחים באמת גרוע, יצא לי ללכת בבני ברק עם פסולת במשך כמה רחובות עד שמצאתי פח...
בקרוב אצלי :)

אגב הרב זילברשטיין לא היה יוצא בכזו הודעה,
אם הוא היה חושב כמוך....

רמת אלחנני

משתמש פעיל
המשתמש נחסם
יש לי תוכנית מסודרת. למי פונים??
בקשה אחת יש לי (!) לא לפזר רעל!!!!! ממש לא נחמד ללכת בימים החמים ולסתום את האף.
בבקשה! תסתמו מחילות! תציבו מלכודות! תמזערו מקומות מחבוא!
תסגרו בבקשה בנינים בלי דלת!
מבצע איסוף גרוטאות מתחת הבנינים והמקלטים. מי שצריך משהו שיעלה למעלה או יכניס לחדר מדרגות עם דלת.
הוספת תאורה במקומות מועדים (מוסיף למוגנות על הדרך)
כל בניין יקבל סבסוד לסגירה לבניין + תאורה כמה שנצרך + בניין מתמיד יקבל דשא סינטתי.
אם אין טמון באזור יקבלו סבסוד לתחימת הפחים בצורה אסטתית.
על הדרך הדברה של מקורות ביוב נגד תיקנים.
בנוגע לפחים יש 2 סיבות שהם סדוקים- קיבולת יתר ואנשי התברואה המזלזלים. כך שטמון פותר 2 בעיות אלו אבל על כל בניין לדאוג לשלמות הפחים.

תחרות בין בנינים נידונה לכשלון בגלל שאין להשוות בין בנין שנבנה עכשיו לבנין בן 40. ומעלה....
פקחים שיעשו הערכת מאמץ- לפני ואחרי ואלו פעולות ננקטו יותר בכיוון....

גיזום שיחי פרא גם במקומות פרטיים.
לחילופין תאורה
יש גינות שמסביב לספסלים יש שיחים שורצי חולדות!! דילול ותאורה יעזור בהחלט.
דברי טעם, תשלחו את זה לגודי סילמן. תשלחו לי הודעה פרטית ואתן לכם שם את המייל שלו.

~נעמי~

עיצוב גרפי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
D I G I T A L
דברי טעם, תשלחו את זה לגודי סילמן. תשלחו לי הודעה פרטית ואתן לכם שם את המייל שלו.
יש לי משהו אישי "נגדו" (אישי ולא קשור לאף אחד) אשמח אם תשלח את זה במקומי..

לאה 22

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
מכירים את תיאוריית החלונות השבורים?
היא אומרת שבמקום עם חלון שבור, יש סיכוי גבוה יותר שיישברו חלון נוסף.
כלומר,
אם כל בני ברק נראית כמו פח אשפה, מרבית הסיכויים שתושבים ימשיכו להניח שקיות אשפה ליד הפח, להשאיר פסולת בניה ליד הבניין, ולזרוק את עטיפות הארטיקים על המדרכה.
אבל אם יהיה כאן מבצע ניקיון והסברה מהגורמים האחראיים (קרי: העיריה), התחזוק והשימור יהיו קלים יותר.
בלי תאוריות.
אם כל ילד / נער/ גבר כנל בנשים יזרוק את הלכלוך שלו לפח באותו רגע....
לא אתר ולא בניה
לא מבצע ולא נעליים

פשוט לכלוך לפח
ולא ללכת ברחוב ופתאם נופל לך טיטול מהחלון....

כשאמרתי את דעתי למשפחה הקרובה הם גיחכו
והנה,שמחה שכיוונתי לדעת גדולים

אסתיס

משתמש מקצוען
בלת"ק
נקלעתי לבני ברק בערך לפני שבוע,
הייתי צריכה לשפשף עיניים ולבדוק אם אני רואה טוב.
מדובר בפסולת וגרוטאות ואלטע זאכען בכמויות הזויות!
כל קומת הקרקע של כמה וכמה בנינים שיצא לי לעבור תחתם, מלאים בשמאטעס...!! טקסטיל, עגלות שבורות, ארגזים קרשים, שקיות, אפילו אסלה ראיתי.. ולא אחד.. נורא!!!
הפחים מוזנחים ברמה שא"א לעבור לידם (גם אם ריקים) בלי לסתום את האף...בורות ביוב נוזלים ולא אטומים...הכל מוזנח!
תגידו, מה יאמרו עכברושי העיר ולא יגיעו לחגוג???
(ומי מדבר על חילול ה'..)

~נעמי~

עיצוב גרפי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
D I G I T A L
בלת"ק
נקלעתי לבני ברק בערך לפני שבוע,
הייתי צריכה לשפשף עיניים ולבדוק אם אני רואה טוב.
מדובר בפסולת וגרוטאות ואלטע זאכען בכמויות הזויות!
כל קומת הקרקע של כמה וכמה בנינים שיצא לי לעבור תחתם, מלאים בשמאטעס...!! טקסטיל, עגלות שבורות, ארגזים קרשים, שקיות, אפילו אסלה ראיתי.. ולא אחד.. נורא!!!
הפחים מוזנחים ברמה שא"א לעבור לידם (גם אם ריקים) בלי לסתום את האף...בורות ביוב נוזלים ולא אטומים...הכל מוזנח!
תגידו, מה יאמרו עכברושי העיר ולא יגיעו לחגוג???
(ומי מדבר על חילול ה'..)
סליחה על הלשון הרע אבל מודיעין עלית בדיוק ככה.
מחכה לעגבניות

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה