דרוש מידע מיזם חדש של מרן עמוד ההוראה הגר"י זילברשטיין שליט"א למניעת חולדות ועכברים

די

משתמש סופר מקצוען
סליחה על הלשון הרע אבל מודיעין עלית בדיוק ככה.
מחכה לעגבניות
ההבדל הוא טכני, בזמן בניית בני ברק אנשים לא רצו לגור בקומת קרקע ולכן קומות הקרקע הרבה פעמים הם קומות עמודים ריקות ואז יש מקום לגרוטאות.
במודיעין עילית הקבלנים כבר למדו לבנות דירות גן בקומת קרקע ולכן אין שם קומה ריקה של עמודים.

~נעמי~

עיצוב גרפי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
D I G I T A L
ההבדל הוא טכני, בזמן בניית בני ברק אנשים לא רצו לגור בקומת קרקע ולכן קומות הקרקע הרבה פעמים הם קומות עמודים ריקות ואז יש מקום לגרוטאות.
במודיעין עילית הקבלנים כבר למדו לבנות דירות גן בקומת קרקע ולכן אין שם קומה ריקה של עמודים.
הפסולת מסביב לבניין מפצה. היינו בס"ה שבת באזור ותיק יותר ולא היה הבדל עשרות עגלות ארונות גרוטאות בימבות משחקי חצר אופניים. אני לא גרה שם אז אורח לרגע רואה כל פגע... אבל בקטע הזה לא ראיתי הבדל בגרוטאות (במיקום- ליד הפחים אוליי)

די

משתמש סופר מקצוען
הפסולת מסביב לבניין מפצה. היינו בס"ה שבת באזור ותיק יותר ולא היה הבדל עשרות עגלות ארונות גרוטאות בימבות משחקי חצר אופניים. אני לא גרה שם אז אורח לרגע רואה כל פגע... אבל בקטע הזה לא ראיתי הבדל בגרוטאות (במיקום- ליד הפחים אוליי)
כנראה מרוצף מתחתיו באבנים משתלבות, לעומת גרוטאות שעומדות בחצר של קומת עמודים מפולשת של בניין שיש מתחת לגרוטאות אדמה ושיחים.

~נעמי~

עיצוב גרפי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
D I G I T A L
כנראה מרוצף מתחתיו באבנים משתלבות, לעומת גרוטאות שעומדות בחצר של קומת עמודים מפולשת של בניין שיש מתחת לגרוטאות אדמה ושיחים.
באזור הפחים. ממש לא הכל היה מרוצף.

זוטאני

משתמש צעיר
באמת הגיע הזמן שאנשים ידאגו גם לרחוב ומסביב לבתים והבניינים. ולא רק לבתים שלהם בפנים שיכולים להיות מפוארים ומצוחצחים ובחוץ טינופת וזבל בערמות.
ילדים ומבוגרים פשוט זורקים זבל על הרצפה בלי טיפת כבוד לארץ ישראל.
אם הילדים קטנים מידי ולא מצליחים להכניס את הזבל לפח- אל תשלחו אותם לזרוק זבל!

נערך לאחרונה ב:

אסתי3311

משתמש סופר מקצוען
אני חושבת שהצעד הראשון צריך להיות התקנה של פחי רחוב קטנים.
עוד לא ראיתי פח ריק בגינה/ ברחוב בבני ברק.
אם יהיה לאנשים איפה לזרוק עטיפות/ נילונים ועוד באופן נגיש אני מאמינה שםה יעשו את זה.

~נעמי~

עיצוב גרפי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
D I G I T A L
אני חושבת שהצעד הראשון צריך להיות התקנה של פחי רחוב קטנים.
עוד לא ראיתי פח ריק בגינה/ ברחוב בבני ברק.
אם יהיה לאנשים איפה לזרוק עטיפות/ נילונים ועוד באופן נגיש אני מאמינה שםה יעשו את זה.
ויותר מכך- פס לד דקיק ויפה (כחול? סגול) יגרום שלא נצטרך לחפש את הפח. זכור לי לא פעם ולא פעמיים הולכת עם ילד שמחזיק אריזת ארטיק או איגלו, מת להעיף אבל עדיין לא מצאנו פח...ב"ה מחונכים הילדים מה שאפשר נכנס לתיק לשקית עד שנחזור הביתה אבל בהחלט מורגש חסרון פחים קטנים, כאלו שחתולים לא יכולים להכנס וקבצנים לא יכולים לחטט (על הדרך לאן נעלמו המיחזוריות??)

פנינה :)

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
בלת"ק
נקלעתי לבני ברק בערך לפני שבוע,
הייתי צריכה לשפשף עיניים ולבדוק אם אני רואה טוב.
מדובר בפסולת וגרוטאות ואלטע זאכען בכמויות הזויות!
כל קומת הקרקע של כמה וכמה בנינים שיצא לי לעבור תחתם, מלאים בשמאטעס...!! טקסטיל, עגלות שבורות, ארגזים קרשים, שקיות, אפילו אסלה ראיתי.. ולא אחד.. נורא!!!
הפחים מוזנחים ברמה שא"א לעבור לידם (גם אם ריקים) בלי לסתום את האף...בורות ביוב נוזלים ולא אטומים...הכל מוזנח!
תגידו, מה יאמרו עכברושי העיר ולא יגיעו לחגוג???
(ומי מדבר על חילול ה'..)
לגמרי.
שבוע שעבר הייתי בבני ברק, הלכתי בזהירות עם עיניים בריצפה, מפחדת להיתקל בכל החולדות המדוברות...
אז עכברים לא ראיתי, אבל ערימות של אשפה... בחיים לא הייתי בעיר כל כך מוזנחת ומלוכלכת. סליחה.
וליד בניין אחד היה אוסף של איזה מאתיים עגלות שבוורות,
ושקיות גדולות מלאות באלוקים יודע מה מתחת לבניינים,
אנשים- זה לא נורמלי לחיות ככה!! התרגלתם, העיניים שלכם לא רואות את זה!
תעמדו על הזכויות שלכם, לא קניתם דירה בג'נין!!

רבקהנ

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
(על הדרך לאן נעלמו המיחזוריות??)
החוק החדש שמקבלים כסף על הבקבוקים גרם להיעלמות המיחזוריות בכל הארץ.
זה רק מוכיח כמה שלא באמת מעניין את מחוקקי החוק בעיית המיחזור.
יש המון אנשים שלא נוח להם להיסחב עם הבקבוקים עד לסופר, לעמוד שם בתור וכל זה בשביל כמה שקלים. אם היה להם מיחזורית ליד הבית הם היו ממחזרים אבל העלימו את כולן.
אגב באמריקה יש מזמן מכונות שמכניסים בקבוקים ומקבלים על כך כסף אבל פה לא טרחו להביא מיחזוריות כאלו.
ואז מה קורה? אנשים פחות ממחזרים בקבוקים.
אז למה עשו בכלל את החוק הזה? כדי שחברת "המחזור" תרוויח.
הרי אם תסתכלו בחשבונית לקחו לכם עמלה על הבקבוק, אותה אתם אמורים לקבל כשתחזירו אותו. אם לא מחזרתם, הכסף נשאר בידיים של החברה.
אז האינטרס של החברה הוא שימחזרו כמה שפחות כי כך הם מרוויחים יותר כסף!!!
זה החוק לעידוד מיחזור במדינה שלנו....

לאה 22

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
מחכה לעגבניות
אל תחכי לעגבניות
אלא לעכברושים.
עוד כמה שנים כשיתרוצצו להם הם יגידו אתרי בניה

זוטאני

משתמש צעיר
מחכה לעגבניות
לא לא ממש אי אפשר להשוות אבל זה בגלל שהעיר חדשה יותר ואולי העיריה מטפלת בזה יותר.. אבל תכלס החינוך הוא אותו חינוך והרבה באים מבני ברק אז הכל מלא בזבל. כל הרצפה עטיפות של חטיפים ויש פחים קטנים בשפע

יענקל'ה

משתמש פעיל
לא לא ממש אי אפשר להשוות אבל זה בגלל שהעיר חדשה יותר ואולי העיריה מטפלת בזה יותר.. אבל תכלס החינוך הוא אותו חינוך והרבה באים מבני ברק אז הכל מלא בזבל. כל הרצפה עטיפות של חטיפים ויש פחים קטנים בשפע
בקיצור עניין של תרבות
חסר תקנה
לא נעים להגיד אבל בדיוק כמו שאומרים על ערבים...

~נעמי~

עיצוב גרפי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
D I G I T A L
וליד בניין אחד היה אוסף של איזה מאתיים עגלות שבוורות,
ושקיות גדולות מלאות באלוקים יודע מה מתחת לבניינים,
באדיבות חולת נפש. הבעיה שזה בצומת די ראשי וכאילו משקף את המצב.
אין מצב לגעת לה לא בעגלה ולא בשקית.
רחמנות על השכנים.
ברגע שיהיה מבצע כללי עם הודעה שביום X באה משאית לאיסוף גרוטאות וכל מי שצריך את הדברים שלו יכניס הביתה
תהיה עילה לפנות את השטח שם...

אסתיס

משתמש מקצוען
העיריה אשמה בדיוק כמו התושבים!
זכותה וחובתה של עיריה לתת דו"חות על פסולת לא מפונה!
ישנם עיריות שתוך כמה שעות יש דו"ח כזה..(מנסיון אישי של 2 עיריות שונות ,על זריקת זבל, יבש, לא בתוך המכולה ) ואם הם רוצים, יש להם את הדרכים שלהם לדעת בדיוק למי להפנות את הדו"ח.
אלא, שגם לעיריה כנראה לא כ"כ אכפת...

יש קשר עין

משתמש רשום
אגב שמעתי את הרב של קו סוד החשמל 02-6647979 שלוחה 8
(אגב הבאתי את זה כי אני מאוד נהנת מהקו........)
הוא הביא שמובא בגמרא
שעכברים מגיעים בעון שלא מעשרים כראוי.........
ודי למבין......

רמת אלחנני

משתמש פעיל
המשתמש נחסם
הוא הביא שמובא בגמרא
ודי למבין......
זה לא סתירה, ברור שצריכים לעשר ולהקפיד ואם לא מקפידים יש עכברים, אבל יש עוד דברים שצריכים לעשות, ובשביל זה יש לנו את גדולי ישראל כמו עמוד ההוראה מרן הרב זילברשטיין שליט"א שאומר שהפעם צריכים לעשות משהו פרקטי ולתקן את הנקיון של העיר וכו'.

יש קשר עין

משתמש רשום
הוא הביא שמובא בגמרא
ודי למבי

זה לא סתירה, ברור שצריכים לעשר ולהקפיד ואם לא מקפידים יש עכברים, אבל יש עוד דברים שצריכים לעשות, ובשביל זה יש לנו את גדולי ישראל כמו עמוד ההוראה מרן הרב זילברשטיין שליט"א שאומר שהפעם צריכים לעשות משהו פרקטי ולתקן את הנקיון של העיר וכו'.
ומה היה עד עכשיו שלא היה עכברים???

זוטאני

משתמש צעיר
בקיצור עניין של תרבות
חסר תקנה
לא נעים להגיד אבל בדיוק כמו שאומרים על ערבים...
אפשר לשנות אנחנו לא ערבים. אפשר בהחלט לעורר מודעות ובעיקר דוגמה אישית ואחריות אישית של כל אחד ואחד וכשילדים יראו מבוגרים זורקים לפח ולא על הרצפה או שמבוגרים אחרים יזרקו לפח אז לאחרים כבר לא יהיה נעים ללכלך ככה. ושכל הורה ישמור על הילדים

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט מ'

צז מָה אָהַבְתִּי תוֹרָתֶךָ כָּל הַיּוֹם הִיא שִׂיחָתִי:צח מֵאֹיְבַי תְּחַכְּמֵנִי מִצְוֹתֶךָ כִּי לְעוֹלָם הִיא לִי:צט מִכָּל מְלַמְּדַי הִשְׂכַּלְתִּי כִּי עֵדְוֹתֶיךָ שִׂיחָה לִֿי:ק מִזְּקֵנִים אֶתְבּוֹנָן כִּי פִקּוּדֶיךָ נָצָרְתִּי:קא מִכָּל אֹרַח רָע כָּלִאתִי רַגְלָי לְמַעַן אֶשְׁמֹר דְּבָרֶךָ:קב מִמִּשְׁפָּטֶיךָ לֹא סָרְתִּי כִּי אַתָּה הוֹרֵתָנִי:קג מַה נִּמְלְצוּ לְחִכִּי אִמְרָתֶךָ מִדְּבַשׁ לְפִי:קד מִפִּקּוּדֶיךָ אֶתְבּוֹנָן עַל כֵּן שָׂנֵאתִי כָּל אֹרַח שָׁקֶר:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

משיב הרוח • אתגר 129

לוח מודעות

למעלה