דרוש מידע מיומנו של משגיח כשרות - כנסו וגלו מה אתם אוכלים!!

בייסי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
אוטומציה עסקית
דבר ראשון דברי הרב לנדא זצל להבנת הענין
וזה מידע מכאן
כמובן שמה נכתב על העדה החרדית זה הפרחות ללא בסיס.
למדתי את הציטוטים שלך, והנה התובנות:
מאתר בית יוסף:
כאן המקום לפרסם את אשר סיפר לפני מספר שנים הגאון הגדול רבי שלמה עמאר שליט"א למרן מאור ישראל זצ"ל בשובו מסיור שערך מטעם הרבנות הראשית לישראל, בכמה ממפעלי הבשר במדינות דרום אמריקא, כי הנה לאחר יוזמת בד"צ "בית יוסף" החלו עוד בדצי"ם לשחוט בדרום אמריקא, והנה נוכח הרב לדעת כי אחוזי הבשר החלק היוצאים ממפעלים אלו גדולים לאין שיעור מהאחוזים הנהוגים בבד"צ "בית יוסף", כאשר בבד"צ "בית יוסף" אחוזי ה"חלק" עומדים על עשרים ושבעה אחוז בערך, ובאותם מפעלים עומד המספר על קרוב לחמישים ושמונה אחוז, וכשנשאל ראש הצוות העומד שם לפשר הדבר, השיב לו הלה בתמימות כי דווקא ביום זה, בעת ביקורו של הגר"ש עמאר במפעל היו הבהמות מעט חולות ולכן אחוז ה"חלק" עמד "רק" במספר זה, אבל ביום רגיל האחוז הוא גבוה יותר. והדבר מעורר פליאה כי המפעלים שוכנים בסמיכות מקום אחד לשני, והבהמות הם אותם בהמות וכיצד יתכן הפרש כה גדול בין שני המפעלים, אלא דבר זה מעיד ללא ספק על הידור רב וביצוע אמיתי ומדוייק של דעת מרן הבית יוסף זיע"א, שלא להחתים בחותמת "חלק" אלא ריאה שהיא ללא סירכא או ריר כלל.
עכשיו מה כתב הרב go123'
ב. הרבה ספרדים כותבים על חלק שלכך אסור להם לאכול מהכשרים אשכנזים,
העדה החרדית מגיעה ל23-37% גלאט לרמ"א, מתוכם כ3-5% חלק לב"י , חלק הכוונה כמו שיש, הרב לנדא כמעט באחוזים האלו.
מעניין מאוד איך יש הכשרים ספרדים מעל 50% חלק - כמו שיש, הזוי.
אולי זה מהטעם שצריך בודק פנים יר"ש וד"ל.
דהיינו: שאחוזי החלק בהכשר בית יוסף מגיע לאותם אחוזים שהעדה"ח מגיע בגלאט רמ"א.
יתכן שזה התשובה,
יש סירכות (צדיק כתמ"ר סימן) שלדעת השו"ע הם חלק, ולדעת הרמ"א הם טרף.
ואתה מסביר ש22-30% מהסירכות נכנסים באותם סירכות של 'צדיק בתמ"ר'.
מעניין אם הבודקי פנים כאן יאמתו את הנתון הזה.

moishy

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מעניין אם הבודקי פנים כאן יאמתו את הנתון הזה.
אחוזים זה בדותא.
ראשית, מפני שלכל היותר מדובר בממוצע.
יש ימים טובים יותר ויש ימים גרועים יותר.
זה תלוי בזנים הנשחטים ובגידולם.
גם לא ברור אם הנתון באחוזים זה בשיקלול יומי, חודשי, שנתי או בכלל משהו אחר לא ידוע?

שנית, יש גם אחוזי נבילות בעקבות סכינים פגומים לאחר השחיטה.
גם זה משתנה מיום ליום, ותלוי בעיקר בעונת השנה ובטיב השטיפה של הפועלים הערבים (וכמובן בשימת לב של השוחטים).
יש ימים שמדובר באחוזים גבוהים מאוד, ויש שבמספרים זניחים.
בהמות אלו כנראה לא נכנסים לסטטיסטיקה של הסרכות.

לפני כשבועיים בשעות אחה"צ והערב גוף כשרות מסויים עשה שחיטה של כ1200 ראש במשחטת דאבח בדיר אל אסד.
היו לא מעט נבילות באותה שחיטה. באותו צוות שחיטה היה רק אדם אחד שתפקידו היה לסמן איזה בהמה זה חלק, כשר או טרף. הוא לא הצליח לעמוד בעומס של המסועים וכך יצא שבהמות נבילות סומנו כחלק על בסיס ביטול ברוב.
באותה שחיטה, בודקי הסכינים הוכרחו להמשיך לעבוד מעבר לתקן. הם כבר לא הרגישו בדקויות שנדרש מהם להרגיש לאחר שעות רבות רבות, אבל הם המשיכו מחוסר ברירה.

אל תקנו כל תות שגוף כשרות מוכר, גם אם הוא מפגין ידע, קנאות ועקרונות ברזל.
בשחיטה, אחר מהדברים החשובים זה גודל הצוות.
בצוות של העדה החרדית ששחט באותה משחטה באותו יום בבוקר, הצוות היה כפול בגודלו!

ואם כבר, דבר נוסף זה היראת שמים של השוחטים ובודקים.
באחד מהמשחטות השוחטים נדרשים להתחיל בשחיטה בשעה 7 בבוקר בלי להתחשב בשעה של הנץ.
חלק מהשוחטים מתפללים ברכב בדרך, חלק בחניה, וחלק בהפסקה ב10...

נערך לאחרונה ב:

יעקב ויצמן

מנהל פורום מחשבים
מנהל
מנוי פרימיום
רק אני שמתי לב שהאשכול הגיע ל361 הודעות כמנין "משגיח"?:)
Screenshot_20230323_165502_Chrome.jpg

חייב לציין שהדיון פורה ,מגוון ומרתק.
אשריכם ישראל!
תודה לך @הכריש! על העלאת המודעות והנושא החשוב

ישראל בני ברק

משתמש פעיל
איך החלטת שהוא זכר?
לפי מה שלימדו אותך בכפרות?
בכפרות באמת קשה להבחין (ככל הנראה בפטמים זה פחות ברור מהלאגורן שמטילות את הביצים) אהל שם הייתה לו כרבולת של זכר שלא היתה אפשרות אחרת, (הראינו תמונות למומחים ואישרו.

moishy

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בכפרות באמת קשה להבחין (ככל הנראה בפטמים זה פחות ברור מהלאגורן שמטילות את הביצים) אהל שם הייתה לו כרבולת של זכר שלא היתה אפשרות אחרת, (הראינו תמונות למומחים ואישרו.
בפטם לא ניתן להבחין בין זכר לנקבה בגלל הגיל הצעיר שלהם. רק בגיל בגרות ניתן להבחין. אם כי מומחים יוכלו לשער ברמה די גבוה של הצלחה.
בלגהורן גם לא ניתן להבדיל לפי הכרבולת משום שגם לנקבות יש כרבולת גדולה, בשונה מגזעים אחרים שבהם לנקבה כרבולת קטנה.
הדרך להבדיל בתרנגולים בין זכר לנקבה באופן ודאי הוא על פי הניצוי. נוצות הצוואר וכן בצידי הגוף לפני הזנב, אצל הזכר הן צרות וארוכות ואילו אצל הנקבות הן קצרות ועגולות כשאר הנוצות.
למעשה, בהחלט קורה שגם בלולי המטילות יש זכרים, וזאת משום שבדיקת המין שנעשית באפרוחים בני יומן גם בידי מומחים מגיעה רק לסביבות 90% הצלחה. כך שיש כ10% זכרים החומקים בסלקציה.

ישראל בני ברק

משתמש פעיל
למעשה, בהחלט קורה שגם בלולי המטילות יש זכרים, וזאת משום שבדיקת המין שנעשית באפרוחים בני יומן גם בידי מומחים מגיעה רק לסביבות 90% הצלחה. כך שיש כ10% זכרים החומקים בסלקציה.
אתה מסתמך על ידע? לפי ההנחה שלך מכיוון שיש בממוצע 3.5 (בערך לפי בדיקה שלי) תרנגולות בכלוב במידע ונניח שיש זכרים, וקיימא לן דהיכא דאיכא זכר לא ספנא מארעא בערך כ30% מהביצים יוגדרו כביצי רביה, אתה משנה את ההלכה.

moishy

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
אתה מסתמך על ידע? לפי ההנחה שלך מכיוון שיש בממוצע 3.5 (בערך לפי בדיקה שלי) תרנגולות בכלוב במידע ונניח שיש זכרים, וקיימא לן דהיכא דאיכא זכר לא ספנא מארעא בערך כ30% מהביצים יוגדרו כביצי רביה, אתה משנה את ההלכה.
נכון, אני מסתמך על ידע וניסיון.

משקפיים עגולים

משתמש פעיל
נכון, אני מסתמך על ידע וניסיון.
רק ידיעה קטנה חסרה לך שחברת פטם הטבע (ז"ל) היום קנו את זה חברות אחרות
השקיעה בפטנט מבוסס לייזר לבדוק עוד בביצה ע"פ כל מיני טכנולוגיות
האם זה זכר או נקבה
ויש הרבה שמשתמשים בטכנולוגיה הזו
ולא מדגירים ביצי זכר

moishy

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
רק ידיעה קטנה חסרה לך שחברת פטם הטבע (ז"ל) היום קנו את זה חברות אחרות
השקיעה בפטנט מבוסס לייזר לבדוק עוד בביצה ע"פ כל מיני טכנולוגיות
האם זה זכר או נקבה
ויש הרבה שמשתמשים בטכנולוגיה הזו
ולא מדגירים ביצי זכר
אכן, לא ידוע לי שהטכנולוגיה הזו כבר מבצעית.
אשמח לאסמכתאות שכן.

משקפיים עגולים

משתמש פעיל
לפני כשבועיים בשעות אחה"צ והערב גוף כשרות מסויים עשה שחיטה של כ1200 ראש במשחטת דאבח בדיר אל אסד.
היו לא מעט נבילות באותה שחיטה. באותו צוות שחיטה היה רק אדם אחד שתפקידו היה לסמן איזה בהמה זה חלק, כשר או טרף. הוא לא הצליח לעמוד בעומס של המסועים וכך יצא שבהמות נבילות סומנו כחלק על בסיס ביטול ברוב.
באותה שחיטה, בודקי הסכינים הוכרחו להמשיך לעבוד מעבר לתקן. הם כבר לא הרגישו בדקויות שנדרש מהם להרגיש לאחר שעות רבות רבות, אבל הם המשיכו מחוסר ברירה.
מכיוון שביררתי את הנושא
הרב אדיר היה והוא לא ייתן לזה בחיים
ועוד כהבנתי את המפעל לא יכול להיות עומס וזה לא משנה כמה שישחטו לכל רבע יש מספר
אולי הוא לא היה ירא שמים אבל עומס לא כ"כ יכול להיות לפי מבנה המפעל
(אפילו לפעמים כשמנבלים בשחיטה ולא רוצים שהערבי יתעצבן אז אומרים למשגיח הראות שיוריד את זה שם לטריפה כמובן לפי מספר ומעקב)
אכן, לא ידוע לי שהטכנולוגיה הזו כבר מבצעית.
אשמח לאסמכתאות שכן.
אין לי אסמכתאות תשאל אנשים בתחום הם ידעו או לפחות שומעו על הטכנולוגיה

יאן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מכיוון שביררתי את הנושא
ועוד כהבנתי את המפעל לא יכול להיות עומס וזה לא משנה כמה שישחטו לכל רבע יש מספר
לא מכיר את דיר אל אסד אבל נשמע שיש כאן בלבול מסויים. אם שחטו 1200 בכמה שעות זה רק כבש לא עגל.
האם כל כבש מקבל מספר בשלב סימון הנבילות?

moishy

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הרב אדיר נדב כידוע נמצא רק בבוקר...

אין לי אסמכתאות תשאל אנשים בתחום הם ידעו או לפחות שומעו על הטכנולוגיה
שהטכנולוגיה קיימת זה ידוע.
מה שלא ידוע (לי לפחות) הוא שהחברות הגדולות משתמשים בזה.

moishy

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
לא מכיר את דיר אל אסד אבל נשמע שיש כאן בלבול מסויים. אם שחטו 1200 בכמה שעות זה רק כבש לא עגל.
צודק לחלוטין! מדובר בכבשים.

משקפיים עגולים

משתמש פעיל
האם כל כבש מקבל מספר בשלב סימון הנבילות?
ברור!!!!!!!!!!
זה לא בחינה כשרותית זה גם בחינה וטרינרית
הכל מסומן
כנראה כותב ההודעה לעיל לא היה אף פעם בדיר אל אסאד
ולא יודע איך עובדים הדברים

משקפיים עגולים

משתמש פעיל
הרב אדיר נדב כידוע נמצא רק בבוקר...
ככל הידוע לי הוא היה אז (לא שהייתי שם אלא תלמיד שלו טען לי כך והאמת שאין לי אחריות)
שהטכנולוגיה קיימת זה ידוע.
מה שלא ידוע (לי לפחות) הוא שהחברות הגדולות משתמשים בזה.
יודעת על לול דגירה אחד שמשתמש לא על כולם

moishy

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום

ישראל בני ברק

משתמש פעיל

יאנקאלע

משתמש מקצוען
זה ממש לא סביר ואולי אפילו מוזר לומר כך
למה שמגדל מטילות עבור ביצים יפרנס ויאכיל 10 אחוז של זכרים
והאם הוא לא יכול להביא את @ישראל בני ברק שיאמר לו אם חמק שם איזה זכר?
הוא לא רואה כל יום כשהוא עובר ואסף את הביצים שמלול אחד יש פחות ביצים מחבירו?
למה שיסמוך על בדיקה של אפרוח בן יומו ולא יסנן מידי פעם זכרים? ועוד לפני שלב ההטלה?
אולי התפספס ונכנס אחד לאלף אבל עשר אחוז???

ישראל בני ברק

משתמש פעיל
זה ממש לא סביר ואולי אפילו מוזר לומר כך
למה שמגדל מטילות עבור ביצים יפרנס ויאכיל 10 אחוז של זכרים
והאם הוא לא יכול להביא את @ישראל בני ברק שיאמר לו אם חמק שם איזה זכר?
הוא לא רואה כל יום כשהוא עובר ואסף את הביצים שמלול אחד יש פחות ביצים מחבירו?
למה שיסמוך על בדיקה של אפרוח בן יומו ולא יסנן מידי פעם זכרים? ועוד לפני שלב ההטלה?
אולי התפספס ונכנס אחד לאלף אבל עשר אחוז???
אני מסכים (שוב לפי מראה עיני והידע שלי) בד"כ לא ראיתי זכרים והייתי בכמה לולים, דווקא לכן היה חריג למצוא אחד.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קח

א שִׁיר מִזְמוֹר לְדָוִד:ב נָכוֹן לִבִּי אֱלֹהִים אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה אַף כְּבוֹדִי:ג עוּרָה הַנֵּבֶל וְכִנּוֹר אָעִירָה שָּׁחַר:ד אוֹדְךָ בָעַמִּים יי וַאֲזַמֶּרְךָ בַּלְאֻמִּים:ה כִּי גָדוֹל מֵעַל שָׁמַיִם חַסְדֶּךָ וְעַד שְׁחָקִים אֲמִתֶּךָ:ו רוּמָה עַל שָׁמַיִם אֱלֹהִים וְעַל כָּל הָאָרֶץ כְּבוֹדֶךָ:ז לְמַעַן יֵחָלְצוּן יְדִידֶיךָ הוֹשִׁיעָה יְמִינְךָ וַעֲנֵנִי:ח אֱלֹהִים דִּבֶּר בְּקָדְשׁוֹ אֶעְלֹזָה אֲחַלְּקָה שְׁכֶם וְעֵמֶק סֻכּוֹת אֲמַדֵּד:ט לִי גִלְעָד לִי מְנַשֶּׁה וְאֶפְרַיִם מָעוֹז רֹאשִׁי יְהוּדָה מְחֹקְקִי:י מוֹאָב סִיר רַחְצִי עַל אֱדוֹם אַשְׁלִיךְ נַעֲלִי עֲלֵי פְלֶשֶׁת אֶתְרוֹעָע:יא מִי יֹבִלֵנִי עִיר מִבְצָר מִי נָחַנִי עַד אֱדוֹם:יב הֲלֹא אֱלֹהִים זְנַחְתָּנוּ וְלֹא תֵצֵא אֱלֹהִים בְּצִבְאֹתֵינוּ:יג הָבָה לָּנוּ עֶזְרָת מִצָּר וְשָׁוְא תְּשׁוּעַת אָדָם:יד בֵּאלֹהִים נַעֲשֶׂה חָיִל וְהוּא יָבוּס צָרֵינוּ:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

מלכות ה' • אתגר 119

לוח מודעות

למעלה