מידע בנושא עצירות. לא לרגישים, כן לסובלים

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:

חויד

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
נכתב ע"י גלגלים;2083231:
התעמלות לחיזוק רצפת אגן מטעם מעיני הישועה אחרי לידה
מישהי היתה?
מומלץ?

לפי מה ששמעתי מכאלו שהיו- מומלץ ביותר!

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י גלגלים;2083231:
התעמלות לחיזוק רצפת אגן מטעם מעיני הישועה אחרי לידה
מישהי היתה?
מומלץ?

הייתי.
ממליצה בחום.

לדעתי, חיוני לכל אישה שילדה אי פעם.

אקורד

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
רק לקחת בחשבון שיש גם שעורי בית,
וצריך להגיע מתוך הבנת החשיבות,
ולהשקיע!!!

קראנצול

משתמש פעיל
נכתב ע"י לבן;2083204:
הפתרון המסתמן: 1. לקחת קורס לפני הלידה כיצד ללדת בצורה נכונה שתשמור על רצפת האגן (בבני ברק יש קורסים פרטיים של ר. שיינקר - לא מטעם מעייני הישועה.).
2. לקחת מלווה ללידה שתעמוד על זכויותיך החוקיות ללדת איך שאת רוצה. (גם אם את עם אפידורל!!!)
3. לפנות לפיזוטרפיסטית אורו גניקולוגית שתדריך אותך איך למנוע סיבוכים לפני הלידה ואחריה ולכל החיים!!!
.[/B]

איך מגיעים אליהן?
(לפיזיותרפיסטית ולקורס של ר. שיינקין)

לבן

משתמש סופר מקצוען
אני מקבלת הודעות מאד קשות לקריאה בפרטי לגבי רשלנות וחוסר מקצועיות של מיילדות ורופאים בעניין זה.
אחת כתבה לי שחסר לה כיום שליש מהשריר של פי הטבעת לפי האולטראסאונד
מה שאומר שיש דליפות צואה ללא הרגשה.
וכל זה התחיל מלידות עם מיילדות לא מקצועיות בבית חולים מסוים.. והיא לא ידעה עד ההריון הרביעי מה הנזק שהם עשו לה התביישה לספר לרופאים.
לאחר מכן היא הלכה לרופא מאותו בית חולים שהמליץ על קשירה.
נותחה לאחר מכן קיסרי בלניאדו ושם אמר לה המנתח לגשת לפרוקטולוג ושזה בכלל לא קשור לרצפת אגן/כירורג.
אח"כ שמעה משכנה שלה שלה נוצר באותו בית חולים קרע בצוואר הרחם בגלל לידה לא נכונה, ומעוד אישה שכנתה לחדר בבית החלמה שהיא יולדת פעם שלישית ומיד אחר כך מריצים אותה לחדר ניתוח לתפירה של פי הטבעת שנקרע( גם באותו בית חולים.)

סורי, קשה לי לעבור על זה לסדר היום.

המלצה שלי. שוב. לא ללדת ללא ליווי מקצועי! לא ללדת ללא הדרכה בעניין זה ובעניין תנוחת לידה נכונה! ללכת רק לפרוקטולוג במקרי הסתבכות!

רפואה שלמה לכל הסובלות.

poto12

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אותי מעניין קורס כזה בירושלים
כמו"כ פרוקטולוג מומחה ומקצועי בירושלים
(אפשר לענות באישי)

חורש

משתמש פעיל
לכל השואלות:
קורסי הכנה מקצועיים ללידה נכונה, עם דגש על הגנה על רצפת אגן:
בני ברק: רבקה שינקר 0527170303 כדאי להשאיר הודעה בתא קולי
בית שמש וביתר: בת ציון 0527177923 (היא גרה בירושלים כך שאני מאמינה שאם יהיה ביקוש היא תפתח גם שם)
בהצלחה!:)

לבן

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י poto12;2083326:
אותי מעניין קורס כזה בירושלים
כמו"כ פרוקטולוג מומחה ומקצועי בירושלים
(אפשר לענות באישי)

לגבי הפרוקטולוג רצוי להתייעץ עם עזר מציון- המחלקה של הרב רגובי.
בעבר הם אמרו לי לא ללכת לפרוקטו מסוים, שאין לו מספיק ידע בנושא.

סבתא של נעה

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י רותי קפלר;2082490:
נראה לי שהאשכול הזה הוא תשובה לאלו ששואלים 'למה אנשים מתייעצים ברשת בנושאים רפואיים'.
כי ידע שצבר אדם בודד שחקר ובדק את הנושא, יכול לעקוף בקלות ידע של רופאי משפחה רבים.

חכמת ההמונים
מושג שהולך ומקבל תאוצה ושימוש עם התרחבות והתפתחות הטכנולוגיה (קצת נחמה על כל הנזקים)

אקורד

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
מכירה מישהי שסובלת מאיזשהי בעיה רפואית, המצריכה שמירות מאוד מסיביות,
והרופאים שלה כבר כמה פעמים ביקשו ממנה להרצות על הבעיה שלה,
כי היא מומחית ספציפית לבעיה שלה כבר יותר מהם,

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
רק שלא יימחק האשכול הזה, מנהלים.
יש לו ערך של זהב להמון אנשים!

סיגל א

משתמש מקצוען
נכתב ע"י לבן;2082472:
מישהי שלחה באישי וביקשה שאפרסם:
בתור אחת שמתעסקת בתחום האורוגניקולוגי, יצא לי לדבר עם אלפי! נשים על נושאים אלו והמסתעף, ומניסיון ארוך ומפגישות אין ספור עם רופאים, פיזיוטרפיסטיות אורוגניקולוגיות, הדבר החשוב ביותר בנוסף לתזונה הוא למידה של הרגלי התרוקנות נאותים! וההדרכה פשוטה מאד ומדהים לראות כמה זה מסייע.
זה נשמע שטויות, אך מי שמכיר את מבנה הרקטום ואת זוויות ההטיה של החולחולת, את פעולת הספינקטרים, ופעולת הסרעפת (כן! כדי ליצור לחץ תוך פנימי ולא דחיסה) מבין את התועלת האדירה והמיידית שמושגת בישיבה נכונה ובלחיצה נכונה,
זה לא רק מקל את היציאה, אלא מלמדים איך להגיע להתרוקנות בלי ללחוץ בכלל!! מה שמונע טחורים ופיסורה יותר מכל דבר אחר!
וכנ"ל לידה שמתבצעת בצורה נכונה, בתנוחה נכונה, לא סובלים אח"כ מטחורים פיסורה בצקות, קרעים וכל מיני מרעין בישין...

* אני מוסיפה לדבריה של הניקית האלמונית, שמי שמעוניינת שניתן ללמוד התרוקנות נכונה אצל פיזוטרפיסטיות אורוגניקולוגיות באופן פרטי. וכן למעיניי הישועה יש קורסים של הכנה ללידה בצורה נכונה.

כ"כ נכון!!!!!!!!
כל הריון ואחרי לידה התאורים מוכרים לי עד כאב...
עד שהגעתי למשהי מומחית בתחום
היא לימדה אותי את התנוחה הנכונה ומאז הכל טוב יותר ברוך ד'.

וחוץ מזה - קורסי ההכנה ללידה של מעייני הישועה לא מלמדים ללדת בצורה נכונה.
אולי בדיוק להיפך :(

סיגל א

משתמש מקצוען
ממליצה בחום על הקורסים של רבקה שיינקר מב"ב.
הייתי אצלה פעמיים לפני לידה. ופעמיים אחרי הלידות בקורסים של מעייני הישועה.
יש לה ידע עצום בכל הנוגע לנושאים הללו.
ללדת עם הדרכה כזו או לא - זה ממש חיים אחרים.
מעבר למה שדובר כאן - על התרומה הגדולה לרצפת האגן וכו', לידה כזו היא מהירה יותר ועם פחות כאבים. ואחרי לידה כזו סבלתי הרבה פחות מטחורים.
וחוץ מזה - הקרוסים של אחרי הלידה מכניסים מודעות לכל נושא שמירת רצפת אגן, תנוחות נכונות וכו'.
בעיני זה קורס חובה לכל אישה שילדה פעם. (בפעם הקודמת שהייתי בקורס היו איתי 2 נשים מעל גיל 50(!) שבאו לחזק ולשמר לעתיד...)
וכמו שכבר כתבו כאן- במהלך הקורס היא מכניסה על הנושא הזה של תנוחה תקינה בזמן יציאה.

אגב - שמעתי ממנה שיש לה אחות שמעבירה את הקורסים של חיזוק אחרי לידה בביתר ובמודיעין עילית, אפשר לברר אצלה.

nlk

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
חוזרת לבעית העצירות
אצלי מה שעזר (ויש לי נסיון בתחום...)
זה לעבור לקמח כוסמין
ולרדת מהקמח הלבן וכמובן שזה כולל עוגות פסטה וכו

5555

משתמש רשום
יישר כח על העלאת הנושא והמידע
ידוע לי על אנשים שסובלים .
משחה מומלצת ע"י פרוקטלוגים
היא נפדיפין
בבני ברק נמכרת אם אינני טועה בבית מרקחת ברחוב ר' עקיבא פינת ר' טרפון .
רק בריאות!

לאה ולדמן

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י nlk;2083661:
חוזרת לבעית העצירות
אצלי מה שעזר (ויש לי נסיון בתחום...)
זה לעבור לקמח כוסמין
ולרדת מהקמח הלבן וכמובן שזה כולל עוגות פסטה וכו

כנ"ל.
קמח לבן = עסק תקוע
קמח כוסמין - ב"ה משוחרר.
הקטע הוא שזה רק לחמניות כוסמין כאלה שקונים בחבילות של 4 או 5, אם אני אופה בבית לחמניות מקמח כוסמין של רובינפלד אין הבדל גדול בין זה לבין קמח לבן.

מזג אוויר

משתמש רשום
נכתב ע"י סיגל א;2083615:
ללדת עם הדרכה כזו או לא - זה ממש חיים אחרים.
מעבר למה שדובר כאן - על התרומה הגדולה לרצפת האגן וכו', לידה כזו היא מהירה יותר ועם פחות כאבים. ואחרי לידה כזו סבלתי הרבה פחות מטחורים.

מה יעזור לקבל הדרכה לפני לידה, אם בבית החולים לא מרשים לך ללדת בתנוחה הזו?

mirier

משתמש מקצוען
רק לשם האיזון.
לפני כמה שנים ילדתי במעייני הישועה, המיילדת שלי הייתה מקסימה והיא זו שעודדה אותי ללדת בכריעה, מבלי שבכלל חשבתי על זה.

סטודנטית

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
לבן, טחורים יכולים להעלם לבד?
לפעמים יש לי כאבים ליום יומיים שמזכירים לי לפי התאורים טחורים. אבל הם נעלמים לבד.
הגיוני?!

לאה ולדמן

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י סטודנטית;2083889:
לבן, טחורים יכולים להעלם לבד?
לפעמים יש לי כאבים ליום יומיים שמזכירים לי לפי התאורים טחורים. אבל הם נעלמים לבד.
הגיוני?!

בהחלט.
זה לא חייב להיות משהו כרוני.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה