מידע בנושא עצירות. לא לרגישים, כן לסובלים

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:

שירו

משתמש סופר מקצוען
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י לבן;2081398:
אני רוצה להוסיף משהו מאד חשוב שנשמט לי
לא תמיד עצירות היא תוצאה של כלכלה (=תזונה נכונה).
ההכרות שלי עם עצירות וסיבוכים נוספים זה העצרות מוחלטת של פעילות המעיים אחרי כל לידה.
הרופאים סירבו להכיר בכך שהקפדה על תזונה לא מסייעת לי, זה פשוט לא קשור.
בלידה האחרונה סרבתי להשתחרר מבית החולים עד שלא הכניסו אלי כירורג [בסקירה על עצירות תפקודית אכתוב על תפקידו של הכירורג והפרוקטולוג במקרים של הסתבכות].
סיפרתי לו על ההיסטוריה שלי והוא רשם לי אווילק/לבולק והזהיר אותי לא להשתמש בנרות גליצרין.
פעם ראשונה שעברתי את השבועיים של אחרי הלידה ללא הסתבכויות וחזרתי לעצמי.

אמנם התעכבתי יום שלם בבית החולים כי הם סירבו להכניס אלי כירורג ואמרו לי שאקבע תור למרפאות החוץ, אבל סרבתי להשתחרר. שלחו אלי עובדת סוציאלית ומי לא... אבל עמדתי על שלי, לא היה לי זמן לחכות שבוע לתור ועד אז לסבול כאבי תופת ולבקר אצל רופא המשפחה שאומר לי לאכול עגבניות:cool:

בלי קשר של ממש לנושא האשכול - אני מצדיעה(באמת!!) למודעות שלך לזכויות שיש לחולה, ומצטערת שלא הייתי מודעת לאפשרות שכזו(בנושא רפואי אחר) - פשוט כמו תתלה(כך כותבים?) לקחתי את הפעקאלך שלי והלכתי - אחרי שהבהירו לי בתקיפות רבה שאין לי מה לעשות יותר במחלקה.. ועברתי סיפור שלם עם סיבוכים מיותרים שממש יכלו להימנע אם הייתי עומדת,כמוך, על שלי.

לבן

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י שירו;2081618:
בלי קשר של ממש לנושא האשכול - אני מצדיעה(באמת!!) למודעות שלך לזכויות שיש לחולה, ומצטערת שלא הייתי מודעת לאפשרות שכזו(בנושא רפואי אחר) - פשוט כמו תתלה(כך כותבים?) לקחתי את הפעקאלך שלי והלכתי - אחרי שהבהירו לי בתקיפות רבה שאין לי מה לעשות יותר במחלקה.. ועברתי סיפור שלם עם סיבוכים מיותרים שממש יכלו להימנע אם הייתי עומדת,כמוך, על שלי.

הגעתי עד מנכ"ל בית החולים... חחח... אבל הוא היה דווקא בסדר.
צל"ש לבלומה רוטנר- תומכת הלידה שלי- שלימדה אותי משהו על זכויות החולה.
(העפתי פעם מיילדת מהחדר. סילקתי רופא שלא הסכמתי שיטפל בי ועוד).

לבן

משתמש סופר מקצוען
כמות ההודעות שאני מקבלת באישי מוכיחה לי משהו...
מידי הרבה אנשים סובלים בשקט.

יש פה עיתונאית שתרים את הכפפה ותפרסם מאמר על פתרונות לעצירות בעיתון? שתכתוב מה זה פרוקטולוג למשל? שתמצא לכל מילה משמעות נרדפת. העיקר שתכתוב. הגיע הזמן.

חורש

משתמש פעיל
עצה נוספת ששמעתי שעוזר פלאים גם לעצירות וגם למנוע טחורים:
לשבת עם שרפרף מתחת לרגליים בזמן פעולת מעיים, זה מדמה את תנוחת הכריעה שבה נפתחים הספינקטרים (השרירים הטבעתיים הסוגרים) בצורה מיטבית ומקלים משמעותית את היציאה, וכמו בלידה שתנועה עוזרת לשחרר גם כאן - להטות את הגוף קדימה\ אחורה בתנועה משחררת ולנשוף עם כיווץ בטן, כך מונעים את הצורך ללחוץ ומונעים טחורים.
אמרה לי את זה פיזיוטרפיסטית מומחית של רצפת אגן,שאין מודעות כמה התנוחה הזאת יכולה לעזור וחבל, כי מעבר לכאב ולסבל בעצירות זה גם הורס את רצפת האגן על כל המשתמע מכך...

לאה ולדמן

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י שולחנית;2081606:
לכאו' כן, אבל הבעיה שזה מגיע בבקבוק גדול וכתוב אחרי שבוע מהפתיחה לזרוק, אז זה יוצא מאוד יקר ולא משתלם

דווקא לא כתוב על הבקבוק שאצלי. יש תאריך תפוגה ארוך מאד (2017) והוראה לשמור בקירור אחרי הפתיחה
אבל כמו שאומרת לבן, הטעם דוחה ולא ראיתי שעזר לי.

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
נכתב ע"י לבן;2081652:
כמות ההודעות שאני מקבלת באישי מוכיחה לי משהו...
מידי הרבה אנשים סובלים בשקט.

יש פה עיתונאית שתרים את הכפפה ותפרסם מאמר על פתרונות לעצירות בעיתון? שתכתוב מה זה פרוקטולוג למשל? שתמצא לכל מילה משמעות נרדפת. העיקר שתכתוב. הגיע הזמן.

"זה לא צנו----ע"
(במנגינה מתנגנת כזאת ומעצבנת..., יעני - אני הצדיקה של העולם והממונה לשמור על גדרות הקדושה והצניעות...)

לבן

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י wald;2081659:
דווקא לא כתוב על הבקבוק שאצלי. יש תאריך תפוגה ארוך מאד (2017) והוראה לשמור בקירור אחרי הפתיחה
אבל כמו שאומרת לבן, הטעם דוחה ולא ראיתי שעזר לי.

נסי שמן זית עם מיץ לימון. זה לא נורא כמו שזה נשמע (יש לזה טעם פיקנטי והתחלתי לתבל ככה סלטים) זה כמות ממש קטנה ונבלע מהר.
-וזה עוזר כמעט לכולם.

לבן

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י א-ירושלמית;2081662:
"זה לא צנו----ע"
(במנגינה מתנגנת כזאת ומעצבנת..., יעני - אני הצדיקה של העולם והממונה לשמור על גדרות הקדושה והצניעות...)

השתמשתי במילים הכי עדינות:)
אם יש שאלות פרטניות אני עונה באישי :)

לבן

משתמש סופר מקצוען
ועוד משהו. מישהי שלחה לי עכשיו באישי הצעה למשחה לטחורים:D
אז ככה. אני לא סובלת הצעות שיווקיות, וגם ממליצה לכם לאמץ את התכונה הזו.
אני גם לא סובלת כבר שנים מעצירות ברוך השם:)
אל תתפתו לכל מיני משחות שמוצעות בעיתון, לכו לפרוקטולוג! הוא ירשום את המשחה הטובה ביותר בשבילכם!

בפרט בנוגע לפיסורה שזה דבר ממש קריטי להשתמש במשחה טובה, וזה המון כסף. (אכתוב יותר מאוחר. זה לוקח לי זמן וכוחות נפש, וגם צנזורה:)).

ת'כלס

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הפקות ואירועים
נראה לי את זה לא שמעתם באמת:
מצה רטובה
אצלנו זה עוזר מאודדד

לבן

משתמש סופר מקצוען
פיסורה

מה זה פיסורה? כואב לי אפילו לכתוב על זה. שמעתי פעם רופא שהגדיר את הפיסורה "פצע זעיר- סבל אדיר"
פיסורה זה למעשה סדק קטן בפי הטבעת, כעין שריטה ברקמה הרירית העוטפת את פי הטבעת. בדומה לטחורים, פיסורה נחשב לבעיה פעוטה וזניחה מהבחינה הרפואית, בניגוד משווע לסבל שהיא גורמת.

ממה נוצר סדק? בדרך כלל מיציאות קשות שאינן מטופלות. (ולכן חשוב לקרוא היטב את שתי ההודעות הקודמות, בפרט את הראשונה). אם יש לך יציאות קשות ואינך מצליח להתפטר מהם דרוש מהרופא לקבל מרככי צואה! אבילק. לבולק. שמן פרפין. לא משנה מה! – ושתה כמות אדירה של מים. (במקרה שכבר יש פיסורה צריך ריכוך אגרסיבי. ד"ר קולר אומר לשתות אפילו 4 ליטר! העיקר לפתור את הבעיה מיידית.)

למה זה כל כך כואב? כיוון שהרקמה באזור עשירה בתאי עצב, גורמת הפציעה לכאבים עזים בכל יציאה.
הכאבים גורמים לשני דברים: א. אנשים שסובלים מפיסורה נמנעים מהתרוקנות ובכך הפציעה גורמת לעצירות וזו מחמירה את הכאבים ביציאה שלאחר מכן.
ב.גם במידה והיציאות הבאות רכות, הפיסורה גורמת להתכווצות עזה של כלי הדם במקום ובכך היא למעשה "נלחמת" ביציאות וגורמת לכאבים עזים. אם אתה סובל מפיסורה, ריכוך של היציאות בלבד לא יסייע! חשוב להגיע מיידית לפרוקטולוג שירשום לך את המשחה המתאימה.
חשוב לדעת! קל בהרבה לרפא פיסורה "טרייה" שארעה לא מזמן, אם תזניחו את הפצע אתם עלולים להגיע למצב שרק ניתוח יוכל להועיל לכם.

איך הרופא מאבחן? מה הסימפטומים? הסימפטום הוא של כאבים עזים בזמן היציאה וכן על דימום, לפעמים מסיבי. הרופא מאבחן את הסדק על ידי הסתכלות בלבד. ללא בדיקה חודרנית.

איך מטפלים בפיסורה?
א. ריכוך אגרסיבי של היציאות על ידי שתיית כמות אדירה של מים, צריכה של פירות וירקות ושימוש נקודתי במרככי צואה.
ב. שימוש במשככי כאבים לפני יציאה (טיפות אופטלגין, למשל)
ג. הפרוקטולוג ירשום לכם משחה ייעודית. ד"ר קולר ממעיני הישועה רושם משחה מיוחדת שנרקחת על פי רכיבים שהוא רושם. עלות המשחה גבוהה מאד (כ400 ₪ ואין לי מושג מה לגבי ביטוחים משלימים) אך המשחה שווה כל שקל, שכן היא מרפאה את המקום מיידית! המשחה מרחיבה את כלי הדם המכווצים ותורמת לריפוי המקום. (הקלה תוך יומיים והתרפאות מלאה תוך כשבועיים, כמובן כשמדובר במקרה של פיסורה טריה). צריך גם סבלנות. הריפוי מושג לעיתים רק לאחר כמה שבועות
ד. אם התרופה שמסייעת להרפית השרירים לא מועילה, יישלח אתכם הפרוקטולוג לניתוח. הניתוח הוא אמנם פעולה כירורגית פשוטה, אך הוא מאד לא מומלץ. הוא עלול בעתיד לגרום לבעיות של דליפת צואה, והוא ממש בעייתי בשביל נשים שמתכוונות ללדת. ולכן- טפלו בבעיה ככל המוקדם ושמרו על עצמכם לא להגיע לעצירות כלל!

לבן

משתמש סופר מקצוען
קיבלתי עכשיו באישי: ניקית א. תודה רבה. העיקר שיהיה סוף לסבל.
ניקית ב. סובלת מפיסורה אחרי כל לידה למשך חודשיים! מה לעשות?

ניקיות, אל תתבישו לספר לאמא, לאחיות ולחברות טובות. אל תתביישו ללכת לרופא. פשוט טפלו בעצמכם.
למה להתבייש? אתם אשמים? עשיתם משהו רע?
למה מותר לכן לספר לחברה על הסבל בלידה ואסור להתייעץ בנוגע לסבל הרבה יותר משמעותי? (כן, אמרה לי מישהי שהיו לה כמה לידות, שמעולם לא עברה סבל וכאב כמו שעברה מהפיסורה. ולקח לה זמן עד שהגיעה לרופא כי התביישה לשאול.).

לבן

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י ת'כלס;2081791:
נראה לי את זה לא שמעתם באמת:
מצה רטובה
אצלנו זה עוזר מאודדד

לא נראה לי שזה משהו גורף. מצה גורמת לחלק מהאנשים לעצירות.
העצות בהודעה הראשונה עדיפות בגלל שהן כולן בדוקות ומוכחות.

ממשיכה לענות לשאלות באישי. (לא תכננתי את המבול. אבל מהודעה להודעה אני מתחילה להבין כמה היה חשוב הזמן שטרחתי לכתוב את כל הידע הרפואי הזה שצברתי).

שמואל גרינשטיין

יותר מעצב מגרפיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
צילום מקצועי
D I G I T A L
בהודעה הראשונה כתבת להימנע מאכילת אורז.
מסכימה איתך אבל מסתייגת.
זה נכון לגבי אורז לבן (שידוע כטוב למי שסובל משלשולים כיון שגורם לעצירות)
זה לא נכון לגבי אורז מלא.

חני

לבן

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י שמואל גרינשטיין;2082030:
בהודעה הראשונה כתבת להימנע מאכילת אורז.
מסכימה איתך אבל מסתייגת.
זה נכון לגבי אורז לבן (שידוע כטוב למי שסובל משלשולים כיון שגורם לעצירות)
זה לא נכון לגבי אורז מלא.

חני

חני,

את צודקת.
אורז מלא מומלץ מאד כחלק מהסיבים התזונתיים, אבל רק בתנאי ששותים לפני האכילה לפחות 2 כוסות מים. אנשים רגישים שלא עושים את זה, חוטפים עצירות קשה אחר כך.

לבן

משתמש סופר מקצוען
אני כמעט בוכה מחלק מההודעות שמקבלת באישי.
מעניין לראות שכמעט אף אחת מכותבות ההודעות לא צלצלה להודעות שכתבתי (בושה לצלצל. יחשבו שגם אני סובלת:cool:)
אחת התגובות:
תודה תודה תודה!
כל הכבוד שכתבת בלי להתבייש!
לא חושבת שיש משפחה שלא סובלים שם מזה.
תזכי למצוות!

מבקשת שתעבירו הלאה למי שאתם יודעים שסובל או שיש לו סיכוי לפתח סיבוכים עקב הזנחה.

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
מה עם סלק? בורשט? בהשפעת פסח כמובן :)

וכן, לבן, אצלי, אחרי הלידה הראשונה, אחת החרדות הכי גדולות שלי היו העצירות, טחורים פיסורה שהיו לי אחרי הלידה הראשונה, מרוב חרדות מהיציאות פשוט הקאתי ללא הפסקה!!!

פשוט נכנסתי מזה למיני דיכאון, כבר הופניתי לניתוח לקשירה, אבל בהוראת הרב שלנו, לא עברתי את הניתוח והורה לי מיד, כבר בחדר לידה לקחת כף שמן פראפין, וכך בכל שעה, פשוט הציל אותי!!!
התקשרתי לבעלי בוכה משמחה בפעם הראשונה שהכל היה כשורה.
הייתי כל כך בחרדה שזה היה הדבר היחידי שהעסיק אותי כל מהלך הלידה!

מי שלא עובר את זה לא יודע...

לבן

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י שושיה;2082439:
מה עם סלק? בורשט? בהשפעת פסח כמובן :)

וכן, לבן, אצלי, אחרי הלידה הראשונה, אחת החרדות הכי גדולות שלי היו העצירות, טחורים פיסורה שהיו לי אחרי הלידה הראשונה, מרוב חרדות מהיציאות פשוט הקאתי ללא הפסקה!!!

פשוט נכנסתי מזה למיני דיכאון, כבר הופניתי לניתוח לקשירה, אבל בהוראת הרב שלנו, לא עברתי את הניתוח והורה לי מיד, כבר בחדר לידה לקחת כף שמן פראפין, וכך בכל שעה, פשוט הציל אותי!!!
התקשרתי לבעלי בוכה משמחה בפעם הראשונה שהכל היה כשורה.
הייתי כל כך בחרדה שזה היה הדבר היחידי שהעסיק אותי כל מהלך הלידה!

מי שלא עובר את זה לא יודע...

סלק עוזר, אבל ברמה של עגבניה. לא יותר מדי.
ומי זה הרב המיוחד שלכם?
אני מתרגשת מהסיפור שלך בגלל שאפילו הרופאי משפחה הכי גדולים לא יודעים כלום בנושא הזה! וזה שניצלת מהניתוח זה נס בפני עצמו, הניתוח הזה מאד לא בריא. בפרט לא לנשים.
שמן פרפין הוא מצוין כי הוא מרכך יציאות וזה בדיוק מה שהיית צריכה.
והמיני דכאון, וההחרדות... מוכר. מוכר.
העיקר כשאת מנסה לקבל מידע רפואי בנוגע לפיסורה כולם מסתכלים עלייך בעיני עגל:eek: זה בחיים לא קרה להם. הם לא יודעים מה זה. נאדה.

לבן

משתמש סופר מקצוען
מישהי שלחה באישי וביקשה שאפרסם:
בתור אחת שמתעסקת בתחום האורוגניקולוגי, יצא לי לדבר עם אלפי! נשים על נושאים אלו והמסתעף, ומניסיון ארוך ומפגישות אין ספור עם רופאים, פיזיוטרפיסטיות אורוגניקולוגיות, הדבר החשוב ביותר בנוסף לתזונה הוא למידה של הרגלי התרוקנות נאותים! וההדרכה פשוטה מאד ומדהים לראות כמה זה מסייע.
זה נשמע שטויות, אך מי שמכיר את מבנה הרקטום ואת זוויות ההטיה של החולחולת, את פעולת הספינקטרים, ופעולת הסרעפת (כן! כדי ליצור לחץ תוך פנימי ולא דחיסה) מבין את התועלת האדירה והמיידית שמושגת בישיבה נכונה ובלחיצה נכונה,
זה לא רק מקל את היציאה, אלא מלמדים איך להגיע להתרוקנות בלי ללחוץ בכלל!! מה שמונע טחורים ופיסורה יותר מכל דבר אחר!
וכנ"ל לידה שמתבצעת בצורה נכונה, בתנוחה נכונה, לא סובלים אח"כ מטחורים פיסורה בצקות, קרעים וכל מיני מרעין בישין...

* אני מוסיפה לדבריה של הניקית האלמונית, שמי שמעוניינת שניתן ללמוד התרוקנות נכונה אצל פיזוטרפיסטיות אורוגניקולוגיות באופן פרטי. וכן למעיניי הישועה יש קורסים של הכנה ללידה בצורה נכונה.

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
אני סובלת, כן, סובלת!
עצירות, ואז טחורים ופיסורה. ואז - שלשולים ושוב - טחורים ופיסורה...

בינתיים, בשביל העצירות - אני משתדלת לאכול רבע אשכולית צהובה (ולא אדומה) על קיבה ריקה.
שלשולים? סיוט, כי לא תמיד אני משתלטת. עכשיו השגתי קצת שליטה עם בננות ושוקולד מריר.

לבן, תודה שהעלית את הנושא ואת המודעות!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה