בריאות מטרנה

אני זה אני!

משתמש צעיר
אנחנו עשינו לה בדיקות,
חשדו שזה רוטה וירוס ומה לא,
אבל זה לא זה...
עברנו עכשיו לסימילאק, נחכה יום יומיים ונראה למה זה באמת קשור...

גינצלה

משתמש פעיל
אבל הדבר הכי מטריד שדיברנו היום עם 2 נציגות ושתיהם הקשיחו שיש במפעל בעיה כלשהיא, הן טוענות שזה סתם שמועות. יש מצב שאני מדמיינת וזה לא קשור למטרנה, אבל למה הם משקרים?!
הם סותרים את מה שמובא באתר ??????
https://www.materna.co.il/

נערך לאחרונה ב:

fullstack developer

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
במקום להאשים אולי תעשי בדיקת צואה לילד שלך ונראה האם אכן זה קשור לתזונה...
שימי לב שיש בגילאים אלו הרבה מאד סיבות לשישולים...
קודם כל זו עונת מעבר והוירוסים חוגגים כעת..
בנוסף זהו גיל של בקיעת שיניים סיבה יותר ממצויינת לשישולים..
בנוסף בגילאים אלו מתחילים אכול ולטעום מאכלים שונים גם סיבה מצויינת לשישולים מערכת עיכול שמתחילה רק לפרק מאכלים מוצקים...
ואולי זו אלרגיה לאחד מהמוצרים הנ"ל???
בקיצור להאשים על סמך כתבה תמיד אפשר אפי' שזה לא בטוח נכון...
אז בואי אמא יקרה אולי תעשי את הביקות הנדרשות ע"מ להוכיח שהאוכל אכן לא תקין ואז תבואי בטענות ואולי בתביעה משפטית אם יהיה לך כח..
אבל כל עוד את לא עושה זאת אין שום סיבה לטענה..
רעיונות יפים וכל הכבוד על הניסיון להגן... אם באמת מדובר פה רק בניסיון לדון לכף זכות ולא בסתימת פיות
אבל תאמין לי שאם היה מדובר בתינוק שלך והיה חשש קל לגבי התזונה שלו היית מחליף לסימילאק לפני כל הבדיקות!

ק'סניק

משתמש מקצוען
רעיונות יפים וכל הכבוד על הניסיון להגן... אם באמת מדובר פה רק בניסיון לדון לכף זכות ולא בסתימת פיות
אבל תאמין לי שאם היה מדובר בתינוק שלך והיה חשש קל לגבי התזונה שלו היית מחליף לסימילאק לפני כל הבדיקות!
מה לעשות שהתינוק שלי אוכל מטרנה שלב 2 וב"ה הכל בסדר... כמו עוד רבים אחרים...
אם יש אוכל שהוא חלילה מקולקל סביר להניח שהתופעות לוואי יהיו קיימים אצל חלק גדול יותר מהציבור.. כלומר כמעט כל הציבור שצורך אותו... כל עוד זה רק על פי חשש טיפשי בגלל פרסומון קטן צריך לדעת את הגבולות..

קנגה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אף אחד לא אמר שהכל בעייתי סה"כ הובע חשש שחלק יכול ליהות בעייתי

אני זה אני!

משתמש צעיר
חוץ מזה,
שאני לא ממש מבינה משהו אחד.
אנשים העלו השערה שמא יש בזה משהו ושוה לנסות להחליף תזונה בשביל לוודא אם אכן מדובר בבעיה במטרנה,
למה מותר לבוא ולתקוף אותם, אבל להם אסור?!?!
ולא שדיברו כאן על תביעה כבר... בסך בהכל אנשים שחוששים לילדים שלהם,
אצלכם הכל בסדר? תגיד תודה לה' ותמשיך הלאה,
אבל זה שאצכם הכל טוב זה לא אומר שאצל כולם זה ככה!
אם אכן מדובר בבעיה במטרנה, זה יכול להיות תלוי בפסי יצור ובעוד הרבה דברים אחרים....
ואם כבר הזכירו את הרמדיה,
אף אחד לא אמר שמדובר ברמדיה2...
גם תינוק שלא מרגיש טוב זה קשה בלי שזה משפיע על העתיד וכו',
וגם שם לא כולם נפגעו מזה...

מירי בראון

משתמש חדש
גם הבת שלי הרגישה ממש לא טוב ושלשלה (מטרנה שלב 2)
ועבר לה ביומיים האחרונים - התחלתי חבילה חדשה
מעניין עם זה באמת קשור ...

Pz

משתמש חדש
עקבתי אחרי האשכול הזה
ובכל פעם הופתעתי מחדש,
אני עובדת במפעל יצרני, במחלקת אבטחת איכות. אספר איך זה עובד אצלנו, יודעת שבמטרנה מחמירים יותר...
חובה לשלוח כל תקופה מסוימת בדיקות למעבדה (אצלנו זה כל חודש במוצרי מזון לתינוקות זה כל אצוה = כל ייצור)
עד לקבלת תשובות מעבדה אין לשווק את המוצרים, הם מחכים במפעל לתוצאות הבדיקה.
כל חריגה בתוצאות הבדיקה מדווחות למשרד הבריאות והמוצר עובר להשמדה.
כמובן שאז משרד הבריאות עוצר את המשך הייצור ועל המפעל לבדוק מה מקור התקלה, ועד שהיא לא מטופלת אין אישור להמשיך לייצר.
מבינה את ההיסטריה, אבל לדעתי אין קשר.
מאז רמדיה החוקים מחמירים בהרבה.

יהודיתו

משתמש מקצוען
@ק'סניק אתה משווק אותם או מה..?

''תקלת ייצור במטרנה הובילה לזיהום: צפוי מחסור של מספר שבועות''

נמצא חיידק בקו ייצור של מטרנה מהדרין לתינוקות בגילי 6-0 חודשים​

שוב זיהום במפעל מטרנה — מתי אפשר לחזור לרכוש? שאלות ותשובות​

מלחיץ: חיידק התגלה במפעל מטרנה. לדברי החברה, המוצרים טרם שווקו​

זה קצת מהכותרות של אתרי החדשות למיניהם..

הגיוני שהורה יחשוש לתינוק שלו וירצה להחליף תמ''ל לא?

ביתיפה

משתמש צעיר
אחרי ההתקפה נגד המשפחות שאמרו שהם חושדים שאולי השלשולים וכו' זה בעקבות מטרנה והם הולכים לנסות להחליף חברה

לא יודע אם זה קשור למטרנה או לא

אבל מי שמאמין אוטומטית לחברת מטרנה ויחצני"ה

שידפדף אחורה לפרשת רמדיה
ויבין שאי אפשר לסמוך על שום חברה ויחצנ"יה

בחודש שקדם לחשיפת המחסור בוויטמין B1, אושפזו כמה פעוטות בשל תסמינים נירולוגיים כגון אפתיה ופרכוסים, ניסטגמוס, שלא הצביעו על תחלואה מסוימת. עקב הפיזור ברחבי ישראל לא בלט המכנה המשותף בין הפעוטות. ב-5 בנובמבר 2003, שכבו במחלקת טיפול נמרץ ילדים בבית החולים שניידר ארבעה תינוקות מונשמים שהראו תסמינים דומים, אך הגורם לתחלואה לא נמצא. בירור עם הורי התינוקות העלה כי כולם ניזונו מ"סופר פורמולה צמחית" של חברת רמדיה, ובית החולים הודיע על כך למשרד הבריאות.

y0527183770

משתמש רשום
אשמח מאוד אם כל מי שעובר לסימילאק יביא לי את המטרנה (שלב 2) שנשאר לו אשמח עם זה מאוד........
הבן שלי מקבל את זה והכל טוב איתו וחוץ מזה אם התינוק עצבני זה יותר תסמין של חגים שאין לילד סדר יום.
חג שמח!

דפה

משתמש מקצוען
אשמח מאוד אם כל מי שעובר לסימילאק יביא לי את המטרנה (שלב 2) שנשאר לו אשמח עם זה מאוד........
הבן שלי מקבל את זה והכל טוב איתו וחוץ מזה אם התינוק עצבני זה יותר תסמין של חגים שאין לילד סדר יום.
חג שמח!
אני אשמח למכור לך. יש לי 4 קופסאות.
אגב, רוב ההורים כתבו כאן שהבעיות התחילו לפני שבועים/שלושה, ולא בחג.
זה ממש מתסכל שמפריכים ערנות של הורה, אני אמא לא צעירה, מעל עשור ב"ה עם תינוקות בידיים ואני יודעת לזהות מתי יש מצב חריג שמצריך דאגה ומעקב, ב"ה לכל התינוקות שלי היו שיניים, היו וירוסים, גם היו חגים (ללא תסמינים :) ) זה לא נעים שכך מזלזלים...

y0527183770

משתמש רשום
אני אשמח למכור לך. יש לי 4 קופסאות.
אגב, רוב ההורים כתבו כאן שהבעיות התחילו לפני שבועים/שלושה, ולא בחג.
זה ממש מתסכל שמפריכים ערנות של הורה, אני אמא לא צעירה, מעל עשור ב"ה עם תינוקות בידיים ואני יודעת לזהות מתי יש מצב חריג שמצריך דאגה ומעקב, ב"ה לכל התינוקות שלי היו שיניים, היו וירוסים, גם היו חגים (ללא תסמינים :) ) זה לא נעים שכך מזלזלים...
דברי איתי באישי

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה