דרוש מידע מחפש סרט על נזקי העישון שמתאים לבחורים צעירים

מצב
הנושא נעול.

לעלוב ב"ש

משתמש פעיל
בלי להכליל ח"ו
זה שילד לא נוגע בסיגריה בבית זה לא אומר שהוא לא מעשן בישיבה
לי יש הרבה חברים שהוריהם לא חולמים שהם מעשנים והילד מעשן בישיבה
ואת הסיגריות הוא משאיר בישיבה
(עד כדי כך שבשתי סיטואציות שונים אמרו לי הורים הבן שלי לא מעשן....... אך האמת עצובה:cry::cry:)

לעלוב ב"ש

משתמש פעיל
ומכבס את המצעים של יריחו.....
סיפר לי חבר בישיבה שאמא שלו הריחה על המצעים ושאלה אותו על זה
והוא ענה לה שזה מחברים אחרים בחדר שלו והריח נדבק
והאמת היא שלחברים בחדר שלו נדבק ריח ממנו.....

חצרון

משתמש מקצוען
אני זוכר שכאשר התחלתי ישיבה גדולה, הקושי לא לעשן היה עצום!!!
לא היה לי אפילו הו"א להתחיל לעשן, ועדין זה היה קשה מאוד,
לפעמים כמעט אין ברירה אלא לעשן, כי לא נעים לעמוד בהתגודדות של 5 בחורים תחילת יש"ג וכולם מעשנים (יענו עושים משהו) ורק אתה לא!!
הפתרון שמצאתי היה להחזיק ביד כוס קפה....

נ.ב. שנה לאחר מכן שאלתי את כל המעשנים האם הם מתחרטים שהתחילו, התשובה היתה כן

אם יורשה לי להביע דעה בכל העניין......
העישון הראשון מגיע מלחץ חברתי וטועה מי שמזלזל במושג הזה כל מי שלמד בישיבה יודע שלחץ חברתי זה מנוף מטורף שמשפיע על רוב המעשים של בחור בישיבה ו[ככלל כל הנהגות בני האדם זה מנורמות ולחצים חברתיים] וזה בסדר גמור כי ככה מתנהל עולם [תמיד יש יוצאים מן הכלל וחברה שמושכת למקום רע אך הכלל ככלל קיים]
ומי שחושב שמצגת על סכנת העישון תשנה למישהו משהו חי במצגת כי מה לעשות זה דברים שלא משפיעים על בני אדם [זה סה"כ יכול להשפיע על בן אדם שאין לא ענין לעשן שלא ינסה מה זה עישון כי הוא יודע שאם אין לו ענין וזה לא טוב אז למה לו זה]
המלחמות היום בעולם הישיבות הם על דברים קצת יותר מהותיים ואין ענין להרחיב בהם פה..... מי שחושב שאפשר לבוא למשגיח ולבקש ממנו לטפל בזה יקבל מיד סקירה נרחבת על בעיות טיפה יותר חשובות שיש בחיי עולם הישיבות
בואו אנחנו ב2024 הנסיונות של לפני עשר שנים מצחיקים מול מה שקורה היום וכן... גם בישיבות קטנות גם שם אפילו שהבחור קרוב לסינר של אמא בכל אופן יש דברים שאפשר להחביא גם מתחת לסינר....
רק לסיום רוצה להרגיע את כל המודאגים שרוב המעשנים בישיבה, בגיל 25 הם כבר לא מעשנים עכ"פ סיגריות רגילות
הסירו דאגה מליבכם........
יש בעיות וצרכים יותר גדולים וכן לדעתי בחור שזה השחרור שלו זה עדיף עשרות מונים משחרורים אחרים וד"ל....
[גילוי נאות מעשן לשעבר:sneaky:]

לורנס

משתמש מקצוען
אאל"ט כיום העישון פחות 'הולך' ממה שהיה לפני 10 שנים. לא?
בדיוק שוחחנו על כך, שבעבר היו רואים אנשים מכובדים הולכים ברחוב עם סיגריה ביד,
זה היה נקרא אפילו 'מכובד'
היום זה נעלם מהנוף.
אז איך אתם מסבירים שכ"כ הרבה בחורים מעשנים אבל מעט מאד אברכים?

בלי להכליל ח"ו
זה שילד לא נוגע בסיגריה בבית זה לא אומר שהוא לא מעשן בישיבה
לי יש הרבה חברים שהוריהם לא חולמים שהם מעשנים והילד מעשן בישיבה
ואת הסיגריות הוא משאיר בישיבה
(עד כדי כך שבשתי סיטואציות שונים אמרו לי הורים הבן שלי לא מעשן....... אך האמת עצובה:cry::cry:)
האמת שזה נושא לכמה אשכולות עסיסיים אבל עצוב שיש הורים שלא מוכנים להכיל את הילד המתבגר שלהם
וחושבים שאם הוא מעשן אז נחרב העולם
אז ידעו אותם הורים טיפשים [סליחה על הבוטות] שעדיף ילד מעשן שתי חפסות ליום מילד שיראה פעם אחת.....

קצינלנבויגן

משתמש צעיר
בחורים מעשנים כי הם בחורים וכו' [עיין בתגובתי לעיל]
וכשמתבגרים אז נגמלים, כן....
אם זה כזה קל להיגמל אתה יכול לסגור את האשכול
הבעיה שמיתמכרים מטיפשות ואחרי זה לצאת מזה זה כבר סיפור

קצינלנבויגן

משתמש צעיר
לדעתי צריך לתת לבחור שרוצה להתחיל לעשן סיגריה אלוקטרונית עם 0 ניקוטין ככה כשיעבור הלחץ החברתי וכו הוא יוכל פשוט לעזוב את זה

אם זה כזה קל להיגמל אתה יכול לסגור את האשכול
הבעיה שמיתמכרים מטיפשות ואחרי זה לצאת מזה זה כבר סיפור
לא אמרתי שזה קל רק המציאות היא ששינויים בחיים נישואין ילדים גורמים לאנשים להיגמל ואם לא מסיגריות אלקטרוניות לכה"פ מרגילות
תסתכל בכוללים ותראה שרוב האנשים נגמלו, מציאות בשטח!!!!!

טעים ועסיסי

משתמש צעיר
בדיוק שוחחנו על כך, שבעבר היו רואים אנשים מכובדים הולכים ברחוב עם סיגריה ביד,
זה היה נקרא אפילו 'מכובד'
היום זה נעלם מהנוף.
אז איך אתם מסבירים שכ"כ הרבה בחורים מעשנים אבל מעט מאד אברכים?
גם בחורים היום פחות ופחות מעשנים

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה