דרוש מידע מחפש סרט על נזקי העישון שמתאים לבחורים צעירים

מצב
הנושא נעול.

משה שאחא

משתמש פעיל
בדיוק שוחחנו על כך, שבעבר היו רואים אנשים מכובדים הולכים ברחוב עם סיגריה ביד,
זה היה נקרא אפילו 'מכובד'
היום זה נעלם מהנוף.
אז איך אתם מסבירים שכ"כ הרבה בחורים מעשנים אבל מעט מאד אברכים?
פעם קופסת סיגריות הייתה עולה שקלים לעומת היום שזו הוצאה כבידה לכן בחורים מרשים לעצמם את ההוצאה הזו משא"כ אברך

משה שאחא

משתמש פעיל
בלת"ק
אני מכיר יהודי שהבטיח לילדיו שאם הם לא מעשנים בכלל עד האירוסין הוא מממן להם רישיון נהיגה.
לדבריו, הבעיה היא הסיגריה הראשונה, אם הצלחת לגרום לו לחשוב פעמיים לפני הסיגריה הראשונה, והידיעה שתגרום לו להפסיד משהו ממשי (ולא תיאורטי) אז סיכוי רציני שהוא לא יעשן אף פעם.
אגב, אותו יהודי טען לי שחוץ מילד אחד שאף פעם לא הצליח להתגבר היום בגלל מחר (ולאו דווקא בסיגריות) אף אחד מילדיו לא עישן.
בהצלחה
גם אני מכיר אישית אחד שעשה לבנים וזה מה שמנע מהם לעשן אחרת ברור לי שהם היו מעשנים

מאזין

משתמש רשום
יש לי ילדים סמוכים לבר מצווה, ואני חושש שבעוד כמה שנים הם יתחילו לעשן, אפילו אם זה רק קצת בפורים או בגלל לחץ חברתי (ככה הרבה מתחילים). בחדר של הילדים שלי יש כבר חברים שהתחילו לעשן , וזה מדאיג אותי. אני יודע שבישיבות קטנות וישיבות גדולות זה נהיה צרה צרורה.
נראה לי שהגורם העיקרי לכך הוא חוסר מודעות לנזקים של העישון. בחורים חושבים שזה רק עניין של מותר או אסור, ולכן סומכים על כמה גדולים זצ''ל וראשי ישבות ושליט''א שעישנו אבל לא מבינים שגם עם זה מותר, אין זה אומר שלא גורם להם נזקים בריאותים שפשוט לא נעים לחיות איתם.

אני מנסה ליצור אצלם אסוציאציות שליליות לגבי עישון על ידי כך שהם יראו את ההשלכות המסוכנות של זה. חשבתי להראות להם סרט תיעודי על נזקי העישון שיגרום להם לשנוא את זה ולפחד להתחיל.
כמובן אני צריך משהו נקי לשומרי תורה ומצוות, ואולי אפ' משהו רק מצוייר, שיותר קל שיהיה נקי, וגם מותאם לרמת הבנה של ילד

האם יש לכם המלצות לסרט תיעודי שמתאים לרמת של ילדים ויוכל לעזור במטרה הזאת?

גם אם יש רק באנגלית, זה שווה לי אולי אפשר לעשות לזה כיתוביות, ונראה לי שממש יש צורך בציבור לדבר כזה,
תודה רבה!
מאמין שלא קיבלת תשובה....
יש סרט של אלן קאר מצונזר בערך של שעה.
לא מוצא אותו אבל הוא מסתובב בעולם הישיבות, לא קשה להשיג אותו
בהצלחה

menajem

משתמש רשום
מאמין שלא קיבלת תשובה....
יש סרט של אלן קאר מצונזר בערך של שעה.
לא מוצא אותו אבל הוא מסתובב בעולם הישיבות, לא קשה להשיג אותו
בהצלחה
תודה רבה, נראה לי שאתה כמעט היחיד שענה לי משהו קשור לשאלה שלי, אני לא יודע למה אנשים בפרוג, חושבים שכל בקשת מידע מסויימת היא הזמנה לייעוץ ופתיחת דיון על הכל חוץ ממה ששאלת
למעשה יש לך מושג איך אני יכול להשיג את זה?

מאזין

משתמש רשום
תודה רבה, נראה לי שאתה כמעט היחיד שענה לי משהו קשור לשאלה שלי, אני לא יודע למה אנשים בפרוג, חושבים שכל בקשת מידע מסויימת היא הזמנה לייעוץ ופתיחת דיון על הכל חוץ ממה ששאלת
למעשה יש לך מושג איך אני יכול להשיג את זה?
וואו לא האמנתי שיש לי את זה עדיין, זה לפני 7 שנים...
אוקי איך אני שולח לך?

קצינלנבויגן

משתמש צעיר
כי כיום רוב הבחורות שמים את אי העישון כתנאי סף מה שפחות היה פעם
ורוב החברים שלי שעישנו הפסיקו לפני החתונה
זה לא בדיוק עובד ככה אני מכיר הרבה שכאילו מפסיקים ועובר איזה חודש ממשיכים לעשן ועכשיו לך תריב איתו

לעלוב ב"ש

משתמש פעיל
זה לא בדיוק עובד ככה אני מכיר הרבה שכאילו מפסיקים ועובר איזה חודש ממשיכים לעשן ועכשיו לך תריב איתו
זה נכון
אבל ברמה הרבה יותר פחותה מלפני החתונה
כי אין את החברים וכו'
וגם אלה שכבר כן חוזרים לזה מגיעים לפשרה שהוא יעשן רק אלקטרוני

ה' הטוב

משתמש פעיל
נקודה (חשובה) למחשבה..
לכל ההורים "שגילו" שהילד שלהם אכן מעשן והוא כבר בפנים
כדאי לתת דגש על איך להתייחס לזה כי אם זה יכול לגרום ריחוק מהילד אפי' ברמה מסוימת לא שווה כל הניסיון שלכם להפסיק ממנו את העישון
אם הוא כבר מעשן, שידע שאני יודע שהוא מעשן, ואני מקבל את זה, ולא כועס עליו כל פעם שאני "מגלה" שהוא עישן סיגריה, זה לא סותר את זה שהוא ידע שאני ישמח שהוא יפסיק לעשן כי זה בריא בשבילו - (ולא בשביל ההרגשה שלי)

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה