קורונה מחלימי קורונה? לכאן! מאושפזי מחלקת קורונה בביה"ח וולפסון משוועים לעזרתכם

yyff

משתמש פעיל
אני מעוניינת להתנדב במחלקת קורונה, אך הייתי רוצה להתייעץ עם אנשים שכבר מתנדבים בנוגע לכמה שאלות:
א- האם אין סכנה של הדבקות במוטציות אפילו למחלימים?? (החלמתי לפני כחודש וחצי).
ב- האם אין הדבר יכול לסכן את משפחתי המורחבת, שיש בתוכה מבוגרים בסיכון שלא קיבלו חיסון עדיין?
אציין כי אני עצמי לא חוששת אך מאחר ומשפחתי וחלק מהצוות בעבודה שלי בסיכון ומבוגר, הם מאיימים עלי שאם אתנדב במחלקת קורונה לא יכניסו אותי לביתם ולעבודתי...
אשמח לתשובות!!
גם אצלי המצב הוא כזה....
הבוס שלי בשע"צ אינו מסכים שאתנדב בקורונה, וכן הוריי מחמת החשש שמא אדבק.
לגבי השאלות (החשובות) ששאלת:
1) אפילו הרופאים עוד לא יודעים ב100% שמי שיש לו נוגדנים - אם זה מחמת החיסון או מחמת הידבקות, האם הוא מוגן, או שהוא עדיין עלול להידבק ולהדביק אחרים. נכון שההיגיון אומר אחרת, אבל הקורונה אינה ממוחית לעינייני היגיון...
2) הנגיף בהחלט יכול להישאר חי על משטחים - כגון בגדים וכו' ולכן ב"הערכות קורונה" שעברתי לאחר הרשמה להתנדבות במחלקות קורונה (ועוד לא נכנסתי עדיין - כפי שכתבתי) אמרו שהחיידק בהחלט עלול לעבור מהסרבל אל הבגדים - מתי שמורידים את הסרבל, ולכן מומלץ להשאיר בגדי בית חולים (מה שהרופאים והאחיות משתמשים - בשע"צ למתנדבים יש מקום מיוחד שממנו הם לוקחים את הבגדים לפני שנכנסים) אבל זה לא חובה.
3) זה נכון שזה זכות גדולה ועצומה וחשובה עד מאוד להתנדב בקורונה ולעזור לרופאים ולצוותי רפואה, אבל במקרה הזה הבית - המשפחה והעבודה הם קצת יותר חשובים, ולכן אם יש מסביבך אנשים בסיכון, ואנשים שרציניים באיומיהם, אני הייתי מתוור ומחכה עד שהמבוגרים יתחסנו ויעבור עליהם 3 שבועות מאז מתן החיסון השני, ועד שההתנגדות הסביבתית תרד. חבל להתחיל מלחמת עולם בגלל מעשה חסד חשוב ככל שיהיה. זו דעתי.
הצוות הרפואי נכנס עם המיגון המלא ולא היה מקרים שנכנסו רופאים ונדבקו מהחולים [אולי כמה מקרים נדירים מתוך מליוני פעמים שכל הרופאים בעולם נכנסים לחולים], וזה בלי שהרופאים התחסנו או נדבקו. ומי שכבר עבר קורונה שהסבירות שידבק לאחר חודש וחצי מהפעם הקודמת היא כמעט לא קיימת, נשמע חשש מוגזם לחלוטין!
המציאות היא שהקב"ה שולח לאנשים מסוימים את הנגיף גם לאחר זהירות מופלגת, כך שהכל בסופו של דבר קשור לחובת ההשתדלות הרגילה, וכמובן שאין בדברי כדי להמעיט בחובת הזהירות כלל!
אבל אולי אפשר לומר שיש איזשהו גבול לחובת ההשתדלות שאנחנו חייבים בה, אם חולים ממתינים לנו ואנו מצילים את נפשם, לחשוש מחשש שאין לו שום אחיזה מציאותית 0.000000001%, זה קצת הזוי...
מי שחושש מחששות לא מצויים גם צריך לחשוש שמסתובב החיידק הטורף רח"ל וזה גם יכול להרוג...
אין שום אדם בעולם שחושש בשום תחום מחששות כ"כ רחוקים...
משום מה בקורונה אנשים התחילו לחיות בפרנואידיות מוגזמת לחלוטין. ושוב ברור שחובה לשמור על הזהירות, אבל יש איזשהו גבול לא כ"כ דק בין להיזהר ולהישמר [אפילו מאוד] לבין לחיות בפחדים שאין להם שום שחר והיגיון אנושי.

חיוששש

משתמש מקצוען
בלת"ק
מי שרוצה להתנדב צריכה לעבור עכשיו סורלוגית ? (כמובן למי שעברה עכשיו קורונה)
וכן קבוצה של נשים לשמח ועכשיו עוד יותר בחודש אדר קיימת כבר כזו קבוצה?
צריכים עוד מתנדבות כאלה?

ST613

משתמש מקצוען
בלת"ק
מי שרוצה להתנדב צריכה לעבור עכשיו סורלוגית ? (כמובן למי שעברה עכשיו קורונה)
וכן קבוצה של נשים לשמח ועכשיו עוד יותר בחודש אדר קיימת כבר כזו קבוצה?
צריכים עוד מתנדבות כאלה?
מי שהתחסן יכול להתנדב?

הללו

משתמש מקצוען
מי שיש לו תעודת מתחסן בתוקף - יכול להתנדב.
(כפוף לבדיקה סרולוגית, תעודת בגיר (לגבר) ונשוי - עזר מציון)

כיסופים-סאונד ונגינה

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
בסיעתא דשמיא

מי יודע למי פונים
כדי לארגן קבוצת נגניות שילכו לנגן בשבועות הקרובים
בבתי החולים??

כיסופים-סאונד ונגינה

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
בסיעתא דשמיא

אז תבדקי למי פונים כדי לארגן את זה??
לפני הקורונה זה הי'ה דבר קריטי לחולים
אז עכשיו על אחת כמה וכמה...

כיסופים-סאונד ונגינה

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
בסיעתא דשמיא

כל מי שמעונינת להצטרף לקבוצת נשים
שתלך לנגן בבתי חולים-
עדיפות למי שמחוסנת 2 חיסונים
שתכתוב מאיפה היא. במה היא מנגנת או שרה
ונראה איך להתקדם עם זה.

חיוששש

משתמש מקצוען
בסיעתא דשמיא

כל מי שמעונינת להצטרף לקבוצת נשים
שתלך לנגן בבתי חולים-
עדיפות למי שמחוסנת 2 חיסונים
שתכתוב מאיפה היא. במה היא מנגנת או שרה
ונראה איך להתקדם עם זה.
למי שעבר קורונה מספיק אישור מחלים?
למי לכתוב?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כה

א לְדָוִד אֵלֶיךָ יְהוָה נַפְשִׁי אֶשָּׂא:ב אֱלֹהַי בְּךָ בָטַחְתִּי אַל אֵבוֹשָׁה אַל יַעַלְצוּ אֹיְבַי לִי:ג גַּם כָּל קוֶֹיךָ לֹא יֵבֹשׁוּ יֵבֹשׁוּ הַבּוֹגְדִים רֵיקָם:ד דְּרָכֶיךָ יְהוָה הוֹדִיעֵנִי אֹרְחוֹתֶיךָ לַמְּדֵנִי:ה הַדְרִיכֵנִי בַאֲמִתֶּךָ וְלַמְּדֵנִי כִּי אַתָּה אֱלֹהֵי יִשְׁעִי אוֹתְךָ קִוִּיתִי כָּל הַיּוֹם:ו זְכֹר רַחֲמֶיךָ יְהוָה וַחֲסָדֶיךָ כִּי מֵעוֹלָם הֵמָּה:ז חַטֹּאות נְעוּרַי וּפְשָׁעַי אַל תִּזְכֹּר כְּחַסְדְּךָ זְכָר לִי אַתָּה לְמַעַן טוּבְךָ יְהוָה:ח טוֹב וְיָשָׁר יְהוָה עַל כֵּן יוֹרֶה חַטָּאִים בַּדָּרֶךְ:ט יַדְרֵךְ עֲנָוִים בַּמִּשְׁפָּט וִילַמֵּד עֲנָוִים דַּרְכּוֹ:י כָּל אָרְחוֹת יְהוָה חֶסֶד וֶאֱמֶת לְנֹצְרֵי בְרִיתוֹ וְעֵדֹתָיו:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה וְסָלַחְתָּ לַעֲוֹנִי כִּי רַב הוּא:יב מִי זֶה הָאִישׁ יְרֵא יְהוָה יוֹרֶנּוּ בְּדֶרֶךְ יִבְחָר:יג נַפְשׁוֹ בְּטוֹב תָּלִין וְזַרְעוֹ יִירַשׁ אָרֶץ:יד סוֹד יְהוָה לִירֵאָיו וּבְרִיתוֹ לְהוֹדִיעָם:טו עֵינַי תָּמִיד אֶל יְהוָה כִּי הוּא יוֹצִיא מֵרֶשֶׁת רַגְלָי:טז פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כִּי יָחִיד וְעָנִי אָנִי:יז צָרוֹת לְבָבִי הִרְחִיבוּ מִמְּצוּקוֹתַי הוֹצִיאֵנִי:יח רְאֵה עָנְיִי וַעֲמָלִי וְשָׂא לְכָל חַטֹּאותָי:יט רְאֵה אוֹיְבַי כִּי רָבּוּ וְשִׂנְאַת חָמָס שְׂנֵאוּנִי:כ שָׁמְרָה נַפְשִׁי וְהַצִּילֵנִי אַל אֵבוֹשׁ כִּי חָסִיתִי בָךְ:כא תֹּם וָיֹשֶׁר יִצְּרוּנִי כִּי קִוִּיתִיךָ:כב פְּדֵה אֱלֹהִים אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל צָרוֹתָיו:
נקרא  9  פעמים

אתגר AI

פלינדרום • אתגר 52

לוח מודעות

למעלה