מחיר למשתכן מחיר למשתכן רמת בית שמש ד

אמא של אפרת

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אגב בבני ברק ההנחה סביב ה700.000 ומעלה. ובבית שמש סביב 300.000 בקושי
אז באמת הגיע הזמן לתקן את זה.
ליצור הנחה אחידה בכל הארץ-
אין סיבה שרוכש עשיר שמסוגל לרכוש דירה ברעננה-
יקבל יותר הנחה מרוכש עני שמסוגל לקנות רק בדימונה.

GVol

משתמש פעיל
הרי המחיר למטר בבני ברק היה 11 וחצי, ובבית שמש בין 8 ל 10, כשהרוב פחות מ 9. ככה שזה תואם להפרשים בשווי הסופי של הדירות (פלוס מינוס)
וגם , בבני ברק היה קצת הגרלות אז מי שחישבן נכון לא לקח את הסיכון והתעקש רק על בני ברק.
ובסופו של דבר זה תלוי בגודל הדירה ועוד פרמטרים. אני מכירה מישהו שקנה בבית שמש בהפרש של מעל 500,000.

YKYK

משתמש רשום

ממש לא מדויק,
  1. המיקום של הפרוייקט בבני ברק הוא ממש רחוק מלגור "בבני ברק" (גם מפרדס כץ)[העיקר לשלם את הארנונה לעיריית בני ברק?! :(] כך שהמחירים הם אולי כמו פרדס כץ לפני 20 שנה.
  2. אני שילמתי על הדירה בבית שמש פחות שליש מהמחיר שלה בשוק (בהשוואה ל-ג').
    במילים אחרות, הדירה תכפיל את מחירה ב-1.5

אנטיוכוס 2

משתמש צעיר
  1. אני שילמתי על הדירה בבית שמש פחות שליש מהמחיר שלה בשוק (בהשוואה ל-ג').
    במילים אחרות, הדירה תכפיל את מחירה ב-1.5
ההשוואה לרמה ג' היא לא נכונה כיון ששם הדירות כבר בנויות, ההשוואה צריכה להיות לדירה ברמה ד' עם נתונים דומים מבחינת זמן איכלוס, גודל, כיוונים וכו'

YKYK

משתמש רשום
ההשוואה לרמה ג' היא לא נכונה כיון ששם הדירות כבר בנויות, ההשוואה צריכה להיות לדירה ברמה ד' עם נתונים דומים מבחינת זמן איכלוס, גודל, כיוונים וכו'

1. ברור שהכל זה עניין עתידי = כשיהיה מוכן איכלוס וכו
  2. ההשוואה לרמה ג היא נמוכה, רמה ד תהיה וכבר עכשיו, יותר מבוקשת, מה שמעלה את המחיר.
    אז אולי הדירה שלי שווה יותר...
  3. מה שכתבו שההנחה בבית שמש היא של 300,000 , זה לא נכון לומר סכום, זה עניין של אחוז.

אנטיוכוס 2

משתמש צעיר
מה שכתבו שההנחה בבית שמש היא של 300,000 , זה לא נכון לומר סכום, זה עניין של אחוז.
זה לא בדיוק עניין של אחוז כי בדירות גדולות יותר המחיר למטר בשוק החופשי הוא נמוך יותר, כך שבאחוזים ההנחה בדירות הגדולות היא קטנה יותר

YKYK

משתמש רשום
זה לא בדיוק עניין של אחוז כי בדירות גדולות יותר המחיר למטר בשוק החופשי הוא נמוך יותר, כך שבאחוזים ההנחה בדירות הגדולות היא קטנה יותר

נכון, עניין של אחוזים ולא של סכומים.
כמובן הכל עניין יחסי, גודל דירה, מיקום, קומה, תכנון, כיווני אוויר, נוף, וכו וכו וכו.

כתום צהוב לבן

משתמש מקצוען
אז באמת הגיע הזמן לתקן את זה.
ליצור הנחה אחידה בכל הארץ-
אין סיבה שרוכש עשיר שמסוגל לרכוש דירה ברעננה-
יקבל יותר הנחה מרוכש עני שמסוגל לקנות רק בדימונה.
זה היה אחד הטענות המרכזיות נגד תוכנית מחיר למשתכן.
אך בעצם זה לא טענה נכונה לגמרי, כי זה שקונה ברעננה משלם הרבה יותר מזה שקונה בדימונה, כך שההנחה משתווה בכל הארץ ביחס לאיזור בו נקנתה הדירה.
גם ברשימת הנרשמים על ההגרלות ניתן לראות ירידה משמעותית של נרשמים ככל שמחיר הדירות יורדות, ולכן תמיד בדימונה וכדומה היו עודף דירות מנרשמים.

שכל ישר

משתמש חדש
אם אני מוכן לגור במרכז בדירה של 3 חדרים זה לא אומר שאני יותר עשיר מאחד שקונה 5 חדרים בדימונה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמו

א הַלְלוּיָהּ הַלְלִי נַפְשִׁי אֶת יְהוָה:ב אֲהַלְלָה יְהוָה בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:ג אַל תִּבְטְחוּ בִנְדִיבִים בְּבֶן אָדָם שֶׁאֵין לוֹ תְשׁוּעָה:ד תֵּצֵא רוּחוֹ יָשֻׁב לְאַדְמָתוֹ בַּיּוֹם הַהוּא אָבְדוּ עֶשְׁתֹּנֹתָיו:ה אַשְׁרֵי שֶׁאֵל יַעֲקֹב בְּעֶזְרוֹ שִׂבְרוֹ עַל יְהוָה אֱלֹהָיו:ו עֹשֶׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ אֶת הַיָּם וְאֶת כָּל אֲשֶׁר בָּם הַשֹּׁמֵר אֱמֶת לְעוֹלָם:ז עֹשֶׂה מִשְׁפָּט לָעֲשׁוּקִים נֹתֵן לֶחֶם לָרְעֵבִים יְהוָה מַתִּיר אֲסוּרִים:ח יְהוָה פֹּקֵחַ עִוְרִים יְהוָה זֹקֵף כְּפוּפִים יְהוָה אֹהֵב צַדִּיקִים:ט יְהוָה שֹׁמֵר אֶת גֵּרִים יָתוֹם וְאַלְמָנָה יְעוֹדֵד וְדֶרֶךְ רְשָׁעִים יְעַוֵּת:י יִמְלֹךְ יְהוָה לְעוֹלָם אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן לְדֹר וָדֹר הַלְלוּיָהּ:
נקרא  20  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה