מידע שימושי מחירי שכירות דירות לחגים תשפ"ה בירושלים

המטבח של סימא

משתמש מקצוען
אז נסביר
המשפחה שלי שכרה בית בסאבלט במקום דתל"י.
זה בית שביום יום גרה בו משפחה
ההבדל שדתל''י או חילוני לא עוזב את הבית בשביל לעשות כסף...
כאשר משפחה נוסעת לחופש בחו''ל היא מסבלאטת את הבית שלה לתקופה הזאת

אבל גם זה לא נכון..
סאבלט בבסיסו זה דייר שגר בדירה שכורה ומשכיר אותה בשכירות משנה לתקופה קצרה זה - סאבלט

הכלבויניק

מנהל האתר
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
חברי פרוג היקרים, ער"ה תשפ"ה, שלום רב!

הנושא דנן אמוציונאלי וטעון במיוחד, אך יש לו חשיבות רבה לאלפי משתמשים, וע"כ אנו עושים מאמצים לשמור עליו פתוח. כולנו רוצים להרבות באהבת חינם, ולכבד זה את זה. אנא, הקפידו לשמור על שיח הולם וראוי, בפרט בימים אלו.

שימו לב להודעה הנעוצה למעלה:
אין לכתוב לגופו של אדם, ניק, או קהילה.
ואין לדון כלל בנושא חסידים-ליטאים, או בחשיבות ההגעה של החסידים לרבם.
כמו כן, פרסום או חיפוש דירות מתאפשר בלוח המודעות בלבד!

העובר על כללים אלו יושעה מהפורום ללא התראה נוספת!

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
ב. החסידויות באזור גורמים הרבה אי נוחות לשכנים בכל החתונות והטישים וכדו' שלהם (מפרגנת להם) אף אחד לא התבכיין על זה, מותר להם להחזיר קצת טובה לאלו שהרבה פעמים.....
השכנים של "החסידויות באזור" הם החסידים של אותה חסידות.
קריית בעלזא נבנתה עבור חסידי בעלזא. הגיעו לשם אנשים מקהילות שונות ואחרות? אף אחד לא חייב להם כלום, כשהם קנו דירה באזור שמוצהר מראש שמיועד ונבנה עבור קהילה מסויימת מאד.
סביב גור - יש המון המון חסידי גור. טבעי מאד שסביב בסיס הקהילה גרים חברי הקהילה בעצמה, לא כך?
לא הבנתי מה זאת אומרת 'להחזיר טובה'. מי? למי?

והלחץ הוא זה שגרם לעליית המחירים!!
במבט מאקרו, זה לא רק זה.
עצם זה שירושלים נסחרת כמוצר נדל"ני עם תגי מחיר מופקעים (באדיבות החוצניקים, וד"ל), מזיקה מאד לאדם רגיל שרוצה לגור בירושלים ואין לו תנאים שיש לאדם ממוצע, חוצניקי.
כתוצאה מהפקעת המחירים בנדל"ן, בניית פרוייקטי יוקרה שקורצים במוצהר לקהל חוצניקי תוך התעלמות מצרכים ברורים של תושבי הארץ, ואינפלציה טבעית - נוצר מצב של מחירי השכרת דירות מופקעים והזויים.
אם נושא הנדל"ן יטופל, יהיה הרבה יותר קל לטפל גם בנושא השכירויות בחגים.

חברי פרוג היקרים, ער"ה תשפ"ה, שלום רב!

הנושא דנן אמוציונאלי וטעון במיוחד, אך יש לו חשיבות רבה לאלפי משתמשים, וע"כ אנו עושים מאמצים לשמור עליו פתוח. כולנו רוצים להרבות באהבת חינם, ולכבד זה את זה. אנא, הקפידו לשמור על שיח הולם וראוי, בפרט בימים אלו.

שימו לב להודעה הנעוצה למעלה:
ישר כוח גדול על הניהול המסור, גם בנושאים נפיצים במיוחד...

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אולי לפני שנדבר על מחירי הדירות בירושלים,
נעשה סדר: למה השכ" ל בירושלים גבוה יותר מכל מקום אחר בארץ????
כשאחיות שלי משלמות חצי אם לא רבע ממה שאני משלמת כאן בירושלים???
וכנ"ל בענין ההסעות
שכ"ל את מתכוונת שכר לימוד?
כי אם כן, אז באופן אבסורדי דווקא ירושלים זולה יותר בשכ"ל.

ח.ג.ג'.

משתמש מקצוען
לא נכון.
קיים מושג כזה, נקרא סבלט
לא אותו דבר.
אנשים מסבלטים את דירתם כשהם עוזבים להרבה זמן, ואז בדרך כלל לא משאירים חפצים אישיים אלא רק משכירים דירה מרוהטת.
יש גם אנשים שמשכירים את דירת המגורים שלהם לזמנים קצרים אבל זה לא נפוץ. יש מעטים כאלו ב-airbnb, ויש אנשם שמשכירים וילות באזורי נופש. הרוב לא יעלו את זה על דעתם בדרך כלל.
ביישובים וקהילות עירוניות נותנים דירות בחינם או תשלום סמלי לכמה ימים לשכנים שמארחים או מכרים שרוצים להגיע לאזור, אבל זה ברמת השירות של נתינת דירה בחינם, ובדרך כלל לא נותנים לזרים.
יש אולי חוצניקים שנוסעים לחגים ומשכירים לחוצניקים שבאים, אבל זה לא נפוץ אצל ישראלים.

java

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
השכנים של "החסידויות באזור" הם החסידים של אותה חסידות.
קריית בעלזא נבנתה עבור חסידי בעלזא. הגיעו לשם אנשים מקהילות שונות ואחרות? אף אחד לא חייב להם כלום, כשהם קנו דירה באזור שמוצהר מראש שמיועד ונבנה עבור קהילה מסויימת מאד.
סביב גור - יש המון המון חסידי גור. טבעי מאד שסביב בסיס הקהילה גרים חברי הקהילה בעצמה, לא כך?
כשיש אירוע זה משפיע לא רק על הרחוב של הביסמדרש, אלא לפעמים אפילו על חצי עיר.

קצרה

משתמש מקצוען
עכשיו עברתי על כל התקנון והפרסומים של התקנות של בעלזא.
מה אומר? נשמע מעולה!
הם לא מנחיתים את המחירים בצורה דרסטית. רק ממתנים ומכניסים לגבול ההגיון.
ולביקוש הגבוה- מתכוננים לפתרונות מהפכניים.
הלוואי שזה יצליח.
רק דוגמה: דירה כמו שאני מחפשת שווה 7100 ש"ח.
כל אחד עם ההעדפות שלו. אבל זה לא נראה לי סכום ש'לא שווה לעזוב את הבית בשבילו'....
רק לשנות משהו בראש...
זה צריך להראות לא רק לך - אלא גם לקהל המשכירים.

אם הקהל מצומצם מראש כי זה ימים נוראים ומי בכלל רוצה לעזוב את הבית ועוד להשכיר אותו ולעבוד קשה
ולא מדובר בקהל שיש לו נכס להשכרה והוא מנסה למקסם רווחים
אז כל סכום שיגבילו הגיוני או לא - פשוט לא יעבוד.

דברים כאלו יכולים לעבוד רק כשיש מישהו שרוצה להשכיר נכס וזו מטרתו
לא כשיש מישהו שלא רוצה בעיקרון לעזוב את הבית בכלל ובטח לא לעבוד קשה - ומנסים לשכנע אותו לעשות זאת.
המישהו הזה לא רוצה לשנות משהו בראש - הוא פשוט רוצה להיות בבית שלו ולא להשכיר אותו לאף אחד.

אז אף אחד לא יכול להחליט עבורו תמורת איזה סכום אפשר כל זאת לשכנע אותו לעזוב את הבית.
הסכום הזה חייב להיות סכום שיחצה את המחסום הפסיכולוגי האישי שלו - "וואו , תמורת הסכום הזה אני כבר לא יכול לסרב"

קצרה

משתמש מקצוען
דברים כאלו יכולים לעבוד רק כשיש מישהו שרוצה להשכיר נכס וזו מטרתו

ואגב גם במשפט הזה אני לא בטוחה.
מכירה מישהו שיש לו נכס להשכרה באיזור מבוקש שמנסים להגביל בו מחירים. (כל השנה, לא רק בחגים)

והוא לא מוכן להתיישר להגבלה.
מגיעים אנשים ואומרים לו - לא יכולים לשכור את הנכס הרבנים מרשים עד X
אומר להם - לא תודה
והוא בדרך כלל לא מחכה הרבה זמן עד שנמצא שוכר שכן מוכן לשלם לו ומתעלם מההגבלה כי הוא מאד רוצה את הנכס.

פעם אחת זה אפילו משך כלפי מעלה במקום לרסן , כי הראשון שניסה "ליישר" אותו להגבלה - חזר מהר כששמע שיש מי שמוכן לשלם את הסכום המבוקש והציע לו עוד יותר--
אם ההוא לא היה מחכה וסמוך ובטוח שההגבלה תעזור לו - הוא היה משלם את הסכום הראשוני ולא מעלה יותר את ציפיות המוכר.

ואגב גם במשפט הזה אני לא בטוחה.
מכירה מישהו שיש לו נכס להשכרה באיזור מבוקש שמנסים להגביל בו מחירים. (כל השנה, לא רק בחגים)

והוא לא מוכן להתיישר להגבלה.
מגיעים אנשים ואומרים לו - לא יכולים לשכור את הנכס הרבנים מרשים עד X
אומר להם - לא תודה
והוא בדרך כלל לא מחכה הרבה זמן עד שנמצא שוכר שכן מוכן לשלם לו ומתעלם מההגבלה כי הוא מאד רוצה את הנכס.

פעם אחת זה אפילו משך כלפי מעלה במקום לרסן , כי הראשון שניסה "ליישר" אותו להגבלה - חזר מהר כששמע שיש מי שמוכן לשלם את הסכום המבוקש והציע לו עוד יותר--
אם ההוא לא היה מחכה וסמוך ובטוח שההגבלה תעזור לו - הוא היה משלם את הסכום הראשוני ולא מעלה יותר את ציפיות המוכר.
וכמו שכבר כתבו-
בדרך כלל מלחמה בכוחות השוק היא 'מלחמה אבודה'.
גם גופים יותר גדולים (משרד השיכון לדוגמה...) ניסו להילחם בהיצע וביקוש-ונכשלו.
אי אפשר.

פלאי הבריאה

משתמש צעיר
כחסיד גור, אני רוצה להעיר את תשומת ליבכם לבעיה גדולה לא פחות, וממש מקבילה לנושא זה,
והיא, מחסור חמור בבניינים להשכרה לטובת אכסניות מאורגנות לחסידים,
מדובר במחסור מטורף כשבמקרה זה כסף גם לא יעזור לפתור את הבעיה כי פשוט אין!
ואני אומר את זה מידיעה,
בדרך כלל, בחסידיות שבהם מארגנים אכסניות מסודרות, שוכרים לשם כך בנינים של בתי ספר, חיידרים, וכו'
בשנים האחרונות נהייתה מצוקה מטורפת של בניינים, חסידי גור בחלקם הלכו לישון בבית ספר דרכי רחל ברמת תמיר!
חוץ מזה כמובן שהם פיצצו כל בניין אפשרי באזור עד אפס מקום,
וגם אולמות! כל אולם בית ישראל, שתי האולמות היו פשוט מלאים במיטות עד אפס מקום ממש!
ואם אנחנו מגיעים למצב שבו חסידיות נוספות מהאזור יישלחו יותר חסידים לאכסניות מאורגנות,
אני אומר את זה מידיעה, פשוט אין! אבל אין! איפה להלין כאלו כמויות של אנשים בלי עין הרע!
מדובר במשבר לא פתיר!
שורש הבעיה מתחיל בזה שהחסידיות מרחיבות את בתי המדרש שלהם בלי להרחיב את המעטפת,
כשכל אדריכל מתחיל יודע שכשמרחיבים דירה חובה להגדיל במקביל את המטבח, והסלון, ולהוסיף עוד אמבטיה,
כי אם אני לוקח דירה קטנה של שני חדרים והוספתי לה ארבעה חדרי שינה בלי להרחיב את המטבח, והסלון, וכו'
היא פשוט לא תיהיה ראויה למגורים!
בברכת: מעולם לא אמר אדם צר לי המקום כי אלין בירושלים,

a rivki

משתמש פעיל
זה לא קשור בכלל למשכירי הדירות
זה מאד הגיוני שהחסידות תנסה למנוע ככל האפשר את זה שחסיד ישלם חצי משכורת או משהו בסגנון
על שכירות דירה לר"ה
ולנסות למנוע תחרות ולחץ בעניין

ששונית

משתמש מקצוען
למה המאמץ לא היה שווה? מה היה כ"כ קשה?
מאמץ אדיר אבל בהחלט שווה את הכסף, בעיני

@קצרה ענתה כל כך נכון ומדויק:

כשיש מישהו שלא רוצה בעיקרון לעזוב את הבית בכלל ובטח לא לעבוד קשה - ומנסים לשכנע אותו לעשות זאת.
המישהו הזה לא רוצה לשנות משהו בראש - הוא פשוט רוצה להיות בבית שלו ולא להשכיר אותו לאף אחד.

אז אף אחד לא יכול להחליט עבורו תמורת איזה סכום אפשר כל זאת לשכנע אותו לעזוב את הבית.
הסכום הזה חייב להיות סכום שיחצה את המחסום הפסיכולוגי האישי שלו - "וואו , תמורת הסכום הזה אני כבר לא יכול לסרב"

שולי איטח

משתמש מקצוען
עכשיו עברתי על כל התקנון והפרסומים של התקנות של בעלזא.
מה אומר? נשמע מעולה!
הם לא מנחיתים את המחירים בצורה דרסטית. רק ממתנים ומכניסים לגבול ההגיון.
ולביקוש הגבוה- מתכוננים לפתרונות מהפכניים.
הלוואי שזה יצליח.
רק דוגמה: דירה כמו שאני מחפשת שווה 7100 ש"ח.
כל אחד עם ההעדפות שלו. אבל זה לא נראה לי סכום ש'לא שווה לעזוב את הבית בשבילו'....
רק לשנות משהו בראש...
אם הגעת ל 7100 זה אומר 5 חדרים-18 מיטות

כלומר לא מישהו שעוזב את הבית כי הולך להורים וכד בדר"כ זה כבר משפחה ברוכה וכנראה עם נשואים

נניח המשפחה שלי עם 2 הנשואים שלנו (אני לא גרה שם אבל משפחתי כן)

1.צריך שהבעל והילדים יותרו על התפילות במנין הרגיל שלהם- משוכה כמעט בלתי עבירה

2.צריך למצוא דירה טובה אחרת כי למי נלך? דירה שתכיל מספיק מיטות במקום שמתאים לנו לתפילות

3.לשלם כסף רב על דירה כזו כי לא נקח בדימונה או במטולה-כמה עולה דירה לכאורה לא פחות מ 1000 לילה

4.לשלוח את הזוגות לצד השני, להביא אותם איתנו בקשיים הנ"ל

5.לסחוב ערימות של בגדים ואוכל לבית זר- מעבר לקושי עלות הסעות גדולה , גם קניות כי לא תמיד אפשרי להכין הכל לסחיבה

6.לנקות להכין לצחצח לכבס וכו-עלות עוזרת ולפעמים עלות של כל מיני פריטים שצריך לתקן בבית כי לא מתאים להשכיר עם דלתות שבורות וכד

7.אולי זה הראשון- יש הורים ומשפחה באיזור

8.יש עדין ילדים בגילאים קטנים, לותר על החברים שלהם שמעסיקים אותם 3 ימים ואז מותרים על תפילות נורמליות

אז נשארנו עם אולי 3000 שח נטו בשביל כל הטררם הזה

לא תודה זה אפילו לא מתחיל לקרוץ

שוב יתכן ויש כאילו שממילא מתארחים, כאילו ששמחים ללכת ולגוון, משפחות קטנות
או סתם אנשים ששוה להם אבל זה מצמצם את האפשרויות במיוחד לדירות גדולות

לא סותר את זה שזה באמת עלות גבוהה לשלם וקושי עצום ומבינה מאוד את הצורך

נערך לאחרונה ב:

ערוגת הבושם

משתמש מקצוען
צילום מקצועי

כלומר לא מישהו שעוזב את הבית כי הולך להורים וכד בדר"כ זה כבר משפחה ברוכה וכנראה עם נשואים

2.צריך למצוא דירה טובה אחרת כי למי נלך? דירה שתכיל מספיק מיטות במקום שמתאים לנו לתפילות

3.לשלם כסף רב על דירה כזו כי לא נקח בדימונה או במטולה-כמה עולה דירה לכאורה לא פחות מ 1000 לילה

5.לסחוב ערימות של בגדים ואוכל לבית זר- מעבר לקושי עלות הסעות גדולה , גם קניות כי לא תמיד אפשרי להכין הכל לסחיבה

6.לנקות להכין לצחצח לכבס וכו-עלות עוזרת ולפעמים עלות של כל מיני פריטים שצריך לתקן בבית כי לא מתאים להשכיר עם דלתות שבורות וכד

8.יש עדין ילדים בגילאים קטנים, לותר על החברים שלהם שמעסיקים אותם 3 ימים ואז מותרים על תפילות נורמליות

ומה השתנה בכל הנתונים האלה מלפני שנתיים שלוש שאז המחיר היה 5 ועכשיו הוא 12?
נכון עוזרת לוקחת עוד 20 לשעה, ודירה בירושלים באזור אחר לא עולה 1,000 ש"ח ללילה אלא א"כ תיקחו באזורים מבוקשים.
לוותר על חברים מניינים ותפילות זה הרגש אבל עדיין לא שונה משנים עברו.
אז למה אז זה קרץ וכיום לא?!

מוטי מבני ברק

משתמש חדש
לדעתי מה שעשו בבעלזא השנה זה מידי מאוחר. אנשים סוגרים על הדירות הטובות כבר בחודש אב, וחלקמם משנה לשנה. אולי לשנה הבאה זה ימתן את המחירים.
גם בויזניץ שיש כבר שנים מחירים של הוועד, זה לא שכולם שוכרים במחירים האלו, אך זה מיתן את המחירים, אנשים מפחדים לסחוט מידי הרבה כי הם יודעים שתמיד יהיה את אלו שכן יצייתו ויקחו את המחירים שנקבעו ואז יתקעו. אז יוצא מצב, שבעלי הדירות החדשות הטובות מבקשים קצת יותר, בד"כ מבעלי יכולות או חוצניקים שמועניינים להתפנק,
והישראלים שמעוניינים בכך יש המון דירות במחירים של הוועד או די קרוב לזה.
ולציין שהוועד קשובה לצרכים של המשכירים וכבר העלתה פעמיים את המחירים לאחרונה כי כם המים והחשמל וכו' עלו..
לדעתי רק מה שבאיאן עשו (אם אני זוכר טוב גם קארלין עשו את זה בעבר) זה נקרא להילחם עם המחירים, שאנשים ידעו שאם הם יפריזו אז לא יהיה להם כלום.
גם בגור אף אחד לא מעיז לבקש יותר ממה שמותר כי יודעים שלא ישלמו.

commit

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
ומה השתנה בכל הנתונים האלה מלפני שנתיים שלוש שאז המחיר היה 5 ועכשיו הוא 12?
נכון עוזרת לוקחת עוד 20 לשעה, ודירה בירושלים באזור אחר לא עולה 1,000 ש"ח ללילה אלא א"כ תיקחו באזורים מבוקשים.
לוותר על חברים מניינים ותפילות זה הרגש אבל עדיין לא שונה משנים עברו.
אז למה אז זה קרץ וכיום לא?!
כנראה זה באמת לא קרץ והם לא עשו את זה.
כיום הביקוש עלה, המחיר גם. ואז אולי יהיה להם חשק לעשות את זה. אם המחיר ירד - הם שוב לא יעשו את זה.

ערוגת הבושם

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
כנראה זה באמת לא קרץ והם לא עשו את זה.
כיום הביקוש עלה, המחיר גם. ואז אולי יהיה להם חשק לעשות את זה. אם המחיר ירד - הם שוב לא יעשו את זה.
מי שלא קרץ לו פעם, מעולה.
כל העניין זה על אלה שכן עשו את זה כל השנים עבור כל הסכומים שהיו ופתאום בא להם הרבה יותר וטוענים שלא שווה לצאת במחיר הקודם, על זה תמיהתי.
זה היה בסדר כשכל שנה המחיר עלה והתעדכן כמו בכל דבר בשוק היום, אבל הפעם זה כבר היה דרסטי מידי

מוטי מבני ברק

משתמש חדש

אולי לחשוב על כאלו שממילא נוסעים לחג מהבית, וזה נראה לי הרוב? למשל נוסעים להורים או לאדמורים אחרים.
אני מכיר אחד שמשכיר את דירתו בקרית בעלז, נוסע לעיר אחרת לרבי שלו, שוכר שם דירה אחרת, ועוד נשאר עם המון רווח.

חזק מאד

משתמש מקצוען
D I G I T A L
בדרך כלל מלחמה בכוחות השוק היא 'מלחמה אבודה'.
בבאיאן לא נלחמים בכוחות השוק ("מותר לשכור עד מחיר X)
אלא פשוט מורידים את הביקוש לחלוטין!
יוצאים מהשוק, לא נלחמים בו.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה